Microsoft.logo

صدای تپش قلب گیمرها و سازندگان بازی به گوش می رسد، رویدادی سراسر هیجان و پر از لحظه های بی نظیر و تلخ. رویدادی که بیشتر از دو دهه از عمرش می گذرد و پستی و بلندی های زیادی را پشت سر گذاشته و بازی های مختلفی را برای دوست داران این صنعت به نمایش گذاشته است. حال به دنبال خلق رویداد جذابی دیگر بعد از ۲۵ سال تلاش مستمر…گاهی اوقات، آینده روشن تر از آن چیزیست که فکر می کنیم، بعد از هر کنفرانس کلاه از سر برداشتن و تشویث حضار ار مشاهده می کنند و حتی تا جایی پیش می رود که افراد بخاطر دست یابی به ارزوها و رویاهایشان بر روی صحنه گریه می کنند، آن روی سکه نیز درد و رنج و شکست منتظر است تا خود را نشان دهد، شکستی که تمام جهان آن را مشاهده خواهد کرد. اتفاقات خنده دار و خاطرات جالبی در تاریخچه کنفرانس E3 وجود دارد که می توانیم آن ها را مرور کنیم.

به هرحال هر حرکت اشتباه برگزار کننده یا ناهماهنگی اعضای بدن مجری بر روی صحنه و تریبون توسط هزاران بیننده دیده می شود و نمی توان از آن فرار کرد، لحظاتی که در تاریخ ثبت می شوند، اگرچه لحظات خوب خیلی بیشتر از لحظات بد است. انرژی ای که در حول و حوش این رویداد وجود دارد خلاف آن چیزیست که در این صنعت انتظار آن را داریم و دلیل آن میلیون ها هواداریست که هر تابستان به تماشای زنده این رویداد می نشینند. لحظات خوب و بد این کنفرانس بسیار زیاد است و در حال حاضر قصد داریم تا برخی از لحظات ۲۵ سال گذشته رویداد E3 را برای شما بازگو کنیم.

بهترین لحظات

روز انتشار Halo 2 توسط Peter Moore

شما زمان انتشار یک بازی مهم را در روزی که هیجان فوق العاده ای دربین مردم وجود دارد چگونه اعلام می کنید؟ تتو روی بازو؟ صد البته! این دقیقا همان کاریست که پیتر در جریان کنفرانس سال ۲۰۱۴ مایکروسافت انجام داد و نتیجه کار خود را در نگاه و تشویق هواداران دید. آیا واقعا خالکوبی بود؟ نه! اما راه بسیار جالبی برای نمایش یک اطلاع رسانی بزرگ برای بزرگترین بازی تاریخ اکس باکس بود.

۰۴۰۵۱۱_tattoo_hmed_11a.grid-4x2

سخنرانی سال ۲۰۱۰ کوین باتلر

شرکت سونی در سال ۲۰۱۰ در حال جنگی تقریبا از قبل باخته برابر مایکروسافت بود، اما سخنرانی جسورانه کوین باتلر در کنفرانس خبری سونی راهی بود که نیروها با تمام قوا عزم خود را برای این مبارزه به کار گیرند. حرکت کوین باتلر، اکس باکس را در مشت سونی قرار داد و در میانه رویداد E3 جشن نصف و نیمه ای برگزار شد. اما نباید تمامی موفقیت را به نام باتلر قلمداد کنیم و حرکات چشم نواز سونی را نادیده بگیریم. بهرحال این سخنرانی همچنان در ذهن فعالان این حوزه می درخشد.

beste3momentsrecap

Reggie-Fils-Aime و جملات خاطره انگیز

حضور Reggie-Fils-Aime در بدنه نینتندو، به مصابه یک هوای تازه برای کمپانی نینتندو بود و او با کنفرانس خبری سال ۲۰۰۴ در خاطرات ماندگار شد. او وقتی کنفرانس خبری اش را با این جملات آغاز کرد:

I’m about kicking ass, I’m about taking names, and we’re about making game

جملات جسورانه ای که فقط از او بر می امد و با این جملات در ذهن میلیون ها هوادار اکس باکس و پلی استیشن ماندگار شد. او بدین صورت بازی Battle Cry را برای هواداران کنسول خود معرفی کرد و بدین ترتیب Reggie بزرگترین لحظه E3 را تا سه سال بعد در دستان خودش می دیدید. جملاتی که او به کار برد همچنان توسط گیمرها برای ابراز احساسات خود به کار می رود. و به شوخی می گویند” ما آماده ایم”

reggie-fils-aime.0

بازسازی Final Fantasy VII در جریان کنفرانس ۲۰۱۵

برای سال ها، طرفداران بازی Final Fantasy رویای گیمرها بود که با ساخت مجدد آن در نسخه Final Fantasy VII محقق شد. وقتی سال قبل از عدم ساخت این بازی برای هواداران گفته شد، رویای همه بازی کردن در سخت افزارهای جدید بود که این رویا در سال ۲۰۱۵ به واقعیت پیوست و انتشار قدرتمندانه این بازی در ذهن اهالی این صنعت باقی خواهد ماند

سخنرانی Steve Race در کنفرانس سونی سال ۱۹۹۵

بیان قیمت یک کنسول همیشه جزو مهمترین قسمت های معرفی آن است. در روز های ابتدایی E3، مسئول شرکت سونی Steve Race تریبون کنفرانس را خیلی کوتاه در دست گرفت و سخنرانی خیلی کوتاهی انجام داد، او رو به روی میکروفون قرار گرفت و فقط یک کلمه گفت ” ۲۹۹ دلار ” . قیمت عرضه پلی استیشن بود و سپس او به آرامی در میان تشویق جمعیت به حرکت خود ادامه داد. حرکتی بسیار جالب با تاثیرگذاری عالی در میان هواداران.

طوفان Shigeru Miyamoto بر روی استیج نینتندو سال ۲۰۰۴

عرضه ی بازی جدید Legend of Zelda  همیشه یک اتفاق و معامله بزرگ برای نیتنددو بوده است اما بزرگتر از زمان انتشار نسخه Twilight Princess وجود نخواهد داشت. زمانی که Wind Waker از استیج پایین امد شاید باورش نمی شد که هواداران غرق در موسیقی و بازی شوند و گریه کنند. لحظاتی بعد از پایان نمایش تریلر، شیگرو میاموتو خالق این بازی، به همراه یک شمشیر و سپر بر روی استیج قرار گرفت و همه را شگفت زده کرد.

E304_miyamoto

 

تمامی لحظات حماسی و فوق العاده این رویداد را در ویدیوی زیر مشاهده کنید:

بدترین لحظات

کل کنفرانس سال ۲۰۱۶ شرکت سونی

در تاریخ رویداد E3 کنفرانسی وجود ندارد که مثل این کنفرانسی چیزی شبیه به جوک باشد. از اعلام قیمت ۵۹۹ دلاری این دستگاه  تا خرچنگ غول آسا و هر آنچه بخواهید تصور کنید.  شاید متن از انچه اتفاق افتاده است عاجز باشد، بنابراین باید فیلم آن را ببینید.

آقای کافئین

اگر شما بزرگترین ذهن های علمی جهان را جمع آوری کنید و از آن ها بخواهید برای بدترین شکلی که می توانید افرادی را آزار دهید راهکاری بدهند، قطعا به یک نقطه و یک مرد می رسند: آقای کافئین. این نامیست که Aaron Priceman بر روی استیج زنده در سال ۲۰۱۱ برای خود انتخاب کرد. این اتفاق یکی از غیرقابل تحمل ترین اتفاقات این رویداد است. وقتی که این شخص انواع و اقسام حرکات زننده و بی مزه را بر روی صحنه اجرا کرد و حتی با واکنش های منفی تماشاگران نیز کم نیاورد و ادامه داد.

the coffeine

کنفرانس مطبوعاتی مایکروسافت سال ۲۰۱۳

مثل رقیب دیرینه در سال قبل از آن، مایکروسافت در کنفرانس مطبوعاتی معرفی اکس باکس وان، یک فاجعه کامل رقم زد. تاکیدهای مکرر و فراوان روی تلویزیون و کینکت،کمکی به برد مایکروسافت نکرد، اما خود کنسول اکس باکس به تنهایی کافی بود تا شمار زیادی از تماشاگران متعجب شوند. وقتی که درباره کنسولی که در ماه های قبل به مراتب صحب شده بود و دمویی از نحوه بازی با کینکت برای آن ها پخش شده بود. اما شجاعت امدن روی صحنه E3 و بازی با کینکت را در افراد کمی وجود داشت و به همین خاطر از کودکی که کمترین تصوری از انجام حرکات نداشت روی صحنه استفاده شد و حرکتی انجام داد که در تاریخ ثبت شد.

Wii Music نینتندو در سال ۲۰۰۸

نینتندو در این کنفرانس وعده نمایش یک بازی جدید را داده بود، اما هواداران با یک مرد هندی با موهای عجیب و غریب مواجه شدند که روی صحنه نشسته بود و حرکات موزون انجام می داد و در همین حین نیز به شدت عرق می کرد. او به تنهایی جزوی از یک درامی بود که با دسته کوچک جاز در حال حرکت بود. او بامزه به نظر می رسید اما بعد از مدتی با حرکات نامفهوم ریتمیک به یک فرد راک تبدیل شد و انواع و اقسام کلمات نامفهوم و بی معنی را بیان می کرد… و در نهایت این کنفرانس تمام شد!! و Nintendo چیزی بهتر از اتفاق شیگرو میاموتو نداشت.

مثلث سه نفره کونامی در سال ۲۰۰۸

با Tak Fuji ، Naoki Maeda و Thomas nagano می توان ترکیب قدرتمندی ساخت که تا بحال زمین، غیرقابل درک تر از آن ها را ندیده باشد. نامفوم ترین کنفرانس! وقتی با جملاتی کشیده مثل Extreeeeeeeeeeeeeeeeeme شروع شد و بعد از کلمات بسیار زشت استفاده کردند و از وجود صدمیلیون خدمه برای خود گفتند. و بعد نائوکی مائدا عنوان کرد که هیچ ایده و طرحی برای سخنرانی ندارند. این سه نفر باید همانند لیدی گاگا به فرقه پرستش کنندگان تاریکی روی می آوردند.

konami2

جیمی کندی در کنفرانس Activision سال ۲۰۰۷، مک هال در کنفرانس Ubisoft سال ۲۰۱۰ و کودو سینودا مدیر تیم طراحی کینکت نیز از دیگر قهرمانان شرم آور ترین اتفاقات این رویداد هستند که از بازگویی داستان آن ها عبور می کنیم و شما را به تماشای ویدیوی این شاهکارها دعوت می کنیم:

 

آیا باز شاهد این صحنه ها در این رویداد خواهیم بود؟ آیا حرکات دیوانه کننده را باز خواهیم دید؟ یا شاهد اشک شوق و لحظات حماسی خواهیم بود؟ با وینفون همراه باشید تا از اتفاقات این کنفرانس بخصوص در روز دوشنبه که ردموندی ها به روی صحنه می روند باخبر شوید.

منبع :

TECHTIMES

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,