julia_slide_2

جامعه ی جهانی به سمت و سوی احترام بیشتر به زنان پیش می رود تا همانند مردان، زنان نیز در جایگاه در خور شأن خود قرار گیرند و کارکنان زن نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما هنوز کمپانی های بسیار زیادی هستند که توانایی برابرسازی بین حقوق و میزان کار کارمندان زن و مرد خود را ندارند و در این بین کمپانی هایی که برابری را رعایت می کنند، بهترین محیط برای بانوان هستند و Fairygodboss این کمپانی ها را رتبه بندی کرده است. با وینفون همراه باشید.

این شرکت بر اساس معیارهای خود بهترین و منصف ترین شرکت های جهان برای اشتغال زنان را امتیازدهی کرده است که متاسفانه رتبه ی برتر این شرکت ها نیز نمره ی عالی دریافت نکرده است و باید امیدوار بود که برابری کامل در آینده ای نزدیک رخ دهد.

طبق این آمار، کمپانی اپل با کسب امتیاز ۷۸ بهترین مکان برای بانوان به حساب می آید و ۷۸% کارمندان آن کار در اپل را به زنان دیگر توصیه می کنند و از حمایت های عالی این شرکت نسبت به زنان رضایت کافی دارند و ۸% نیز اصلا اپل را پیشنهاد نمی کنند. بعد از اپل دو شرکت خدمات مشاوره و استراتژی Deloitte و Accenture با ۷۵.۷ در جایگاه دوم قرار دارند.

از دیگر شرکت های تکنولوژی مشهور نام گوگل با ۷۵.۷ در رده ی هشتم دیده می شود و بعد از آن مایکروسافت با ۶۵.۳ قرار دارد. مایکروسافت درحالی در رده های هشت قرار دارد که Salesforce که چندیست به جد وارد جدل با آن ها شده در رده ی چهارم بهترین مکان کار برای بانوان قرار دارد.

۵۷% کارکنان خانم این شرکت برابری مردان و زنان را تایید کرده اند و ۶۷% آن ها نیز مایکروسافت را به دیگران پیشنهاد می دهند و از حمایت های بسیار زیاد این شرکت از خانواده های آن ها بسیار راضی اند. همچنین از ارتقای زنان به رهبری گروه های مختلف خوشحال هستند و اعتقاد دارند ساتیا نادلا برای اقزایش سطح برابری باید به سختی کار کند.  ۸% کارکنان نیز اصلا مایکروسافت را پیشنهاد نمی کنند. میزان رضایت شغل بانوان در مایکروسافت ۳.۶ از ۵ است.

مایکروسافت بر اساس سیاست های ساتیا نادلا به دنبال افزایش کارکنان زنان و برابری حقوق آن ها با مردان است و طبق گفته های مدیر بخش تنوع و استخدام این شرکت در هفته ی آینده گزارشی از عملکرد این مجموعه به نادلا ارائه خواهد شد.

منبع :

BUSINESS INSIDER

1286 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
alish
💔 14 پاسخ دهید شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵

اینجا زن ها حق اومدن به ورزشگاه استادیوم رو ندارن
بعد اون جا اولویت با زن هاست بیشتر جاها
چقد ما بدبختیم اخه

  RedDeath
  💔 23 پاسخ دهید شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵

  منتظر بودم همچین مقایسه بی ربطی بشه !
  بدبختی یعنی اینکه هر چیزی رو سریع با اینجا مقایسه کنی !
  کمی بصیرت

   بهنام
   💔 4 پاسخ دهید یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵

   کجاش بی ربطه؟؟
   جالب اینجاهست انتظار هم دارید پیشرفت هم بکنیم تو جامه با این طرز فکر!

    RedDeath
    💔 5 پاسخ دهید یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵

    هیچوقت انتظار نداشتم و ندارم کارشناس بیاد وقتشو تلف کنه توی فضای مجازی !
    فقط همین بگم یه چیزی هست به اسم درصد خاکستری که ۳۰ تا ۴۰ درصد تشکیل میده !
    اون ۳۰ یا ۴۰ درصد هرچی بهم ربط میدن و کلا هرچی سانه بگه میگن چشم !
    حالا بشین اسمون و ریسبان بهم بباف.

رضا شیری
💔 20 پاسخ دهید شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵

همین افکار که پدر از زن ایرانی در آوورده ، زن تبدیل شده به کالا ، از طرفی هم مثل انگل ۴۰% شغل های مناسب مردارو اشغال کردن ، چرا? چون مفت کار میکنن صاحب کار بزنه تو سرشون بازم چیزی نمیگن
تف تو این افکار غربی که تیشه زد به ریشه مملکت

  alish
  💔 4 پاسخ دهید یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵

  ببخشید هااا
  ولی شما جوری گفتی که انگار خانوم ها ادم نیستن توی جامعه!!! (اسم انگل هم چسبوندی بهشون)
  بعدش هم میگید حقوق بین زن و مرد برابره!!!!

   رضا شیری
   💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵

   هرکس حد خودشو خودش تعیین میکنه ، حد تو هم همون حرفیه ک از زبون من ب خودت یا جامعه زنا چسبوندی…، در اصل انگل اصل کاری جامعه سرمایه داری و اون شوگر ددی پولدارته

  بهنام
  💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵

  “تف تو این افکار غربی که تیشه زد به ریشه مملکت”
  خخخخخخخ
  میگم چرا افرادی مثل شما هر مشکلی که توی جامعه وجود داره میچسبونیتش به غربی ها؟؟؟
  کسی زن ها رو به کالا تبدیل نکرده بلکه افرادی مثل شما با نوع فکر کردنشون که میگن زن ها مثل انگل کار های مرد ها رو گرفتن کالا که هیچی نیس از حیوانات هم بدتر خطابشون کردی

   رضا شیری
   💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵

   صحبت سر ناموس خودت باشه رگ غیرتت پاره میشه … سر ناموس مردمم روشن فکر میشی، مرد حسابی اون چیزی ک تو دفتر میبینی نشسته ولنگ و واز جهت مشتری یابی چیزی جز کالا نمیشه گفت ، یا شب جمعه های آقای دکتر و مدیر، مملکت مسموم ب شدت ، دوست نداری بفهمی …. تو همین وضع بمون اما حرف نزن خواهشا

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,