best-dic

بخش بهترین های سایت وینفون با هدف معرفی بهترین بازی ها و برنامه ها در زمینه های مختلف مقاله هایی را تحت این عنوان منتشر می کند. این هفته قصد معرفی بهترین لغت نامه های تک زبانه انگلیسی به انگلیسی را برای سیستم عامل ویندوز و ویندوز موبایل  را داریم، در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

ویژگی های یک دیکشنری خوب چیست؟ مطمئنا اکثر شما کاربران که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستید بیشتر از دیکشنری های دوزبانه استفاده می کنید! که آن ها را در مقاله ای جداگانه خدمت شما معرفی کردیم. اما بهتر است بدانید بهترین دیکشنری ها برای افرادی که قصد یادگیری یک زبان دیگر مثل انگلیسی را دارند بهتر است از دیکشنری های تک زبانه استفاده کنند. البته منظور این نیست فقط از این دیکشنری ها باید استفاده کرد، خیر! بلکه باید تاکید بیشتری روی این دیکشنری ها داشت. معمولا در دیکشنری ها تک زبانه خیلی کم پیش می آید که یک کلمه معنی شده باشد، بلکه کلمه توضیح داده شده است و کاربردهای مختلف آن در جمله نیز وجود دارد که مخاطب به راحتی می تواند متوجه شود و به معنی و مفهوم کلمه و در کنار آن نیز گرامر را یاد بگیرید. تلفظ یک لغت همچنین از ویژگی هایی است که بیشتر یا همه دیکشنری ها باید آن را داشته باشند. در ادامه مطلب بهترین ها همراه وینفون باشید.

Advanced English Dictionary:

advanced-english-dictionary

واژه نامه Advanced English Dictionary که به اختصار AED شناخته می شود، اگر به دنبال برنامه ای هستید تا تمام موارد دلخواه شما را داشته باشد می تواند از این دیکشنری استفاده کنید. برنامه ای کامل با بیش از ۴۰۰ هزار کلمه مختلف، شما می توانید به صورت کاملا آفلاین از این برنامه استفاده کنید. تلفظ لغات مورد نظر را به دولهجه مختلف می توانید بشنوید، فقط برای استفاده از این قابلیت باید زیان مورد نظر را در تنظیمات دانلود و نصب داشته باشید. رابط کاربری بسیار ساده و راحتی دارد. شما با جستجوی هر کلمه، کلمه های مشابه آن را نیز خواهید دید. این برنامه دارای دو نسخه رایگان و پولی است. تنها تفاوت آن ها در تبلیغات درون برنامه است و اگر این تبلیغات برای شما مهم نیست می توانید از نسخه رایگان آن استفاده کنید در غیر این صورت باید با پرداخت مبلغ ۱.۴۹$ برنامه پولی را خریداری کنید.

برخی ویژگی های برنامه Advanced English Dictionary:

 1. استفاده به صورت کاملا آفلاین
 2. بیش از ۴۰۰۰۰۰ لغت مختلف
 3. کاربرد لغات در جمله
 4. تلفظ صحیح کلمات
 5. قسمت های مختلف: تاریخچه، کلمات ستاره دار، لغات امروز، کاشی زنده و…

برای دانلود این برنامه می توانید بر روی تصویر کلیک کنید یا از کد QR زیر استفاده کنید.

apps-6341-13510798882828322-994e2cb6-7e5d-4459-8819-2f4d281b1cea qr-advanced-english-dictionary-free رایگان

apps-6341-13510798882828322-994e2cb6-7e5d-4459-8819-2f4d281b1cea qr-advanced-english-dictionaryپولی


Dictionary:

dictionary

این برنامه توسط شرکت Farlex طراحی شده است. این برنامه رایگان در اختیار شما قرار گرفته است تا بتوانید از آن استفاده کنید. برنامه Dictionary یکی از جامع ترین لغت نامه ها است. این برنامه تنها یک دیکشنری تک زبانه نیست بلکه شما در کنار آن می توانید ا ز دیگر دیکشنری ها به زبان ها دیگر نیز استفاده کنید. برنامه دیکشنری همانند دیگر برنامه ها دارای تلفظ لغات، توضیح و کاربرد آن ها در جملات مختلف است. امکان سفارشی کردن بیشتری در این برنامه وجود دارد. لغت نامه های تخصصی نیز در این برنامه وجود دارد. همچنین باید خاطر نشان کنیم که این برنامه آنلاین است و شما برای استفاده از آن به اینترنت نیاز دارید. البته نسخه پولی این برنامه وجود دارد که نسبت به نسخه رایگان آن قابلیت های بیشتری دارا می باشد

برخی ویژگی های برنامه Dictionary:

 1. فرهنگ لغت های متعدد عمومی و تخصصی
 2. اصطلاحات متنوع، مترادف، متضاد و حتی وجود تصاویر
 3. یادگیری مطالب جدید با مطالعه کلمات روز
 4. شخصی سازی برنامه برای صفحه قفل
 5. آنلاین

برای دانلود این برنامه می توانید بر روی تصویر کلیک کنید یا از کد QR زیر استفاده کنید.

dictionary qr-dictionaryرایگان

dictionary qr-dictionary-proپولی


Dictionary.com:

dictionarycom

یکی از قدیمی ترین برنامه های دیکشنری است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند، چرا که این برنامه رسمی وب سایت Dictionary.com است. همچنین این برنامه از وب سایت معروف thesaurus.com که وابسته به همان وب سایت قبلی است و شامل کامل ترین پایگاه لغات و اصطلاحات است استفاده می کند. این پایگاه داده شامل دو میلیون لغت مختلف است، که در کنار این لغات توضیحات، متضاد و مترادف های آن نیز وجود دارد. این برنامه به صورت کاملا رایگان در دسترس است و می توانید از امکانات آن استفاده کنید. لغات روزانه که روی کاشی در صفحه استارت نمایش داده می شود به شما کمک می کند تا هر روز لغات جدید را ببینید و یاد بگیرید. در صورت استفاده به صورت آفلاین می بایست دیکشنری آفلاین را از داخل برنامه دانلود کنید.

برخی ویژگی های برنامه Dictionary.com:

 1. کاملا رایگان و قابل نصب بر روی ویندوز فون۸، ۸.۱ و ویندوز موبایل ۱۰
 2. بیش از ۲۰۰۰۰۰۰ میلیون لغت و اصطلاح کاربردی مختلف
 3. کاربرد لغات در جمله، متضادها و مترادف ها
 4. تلفظ صوتی کلمات
 5. دیکشنری آفلاین
 6. مطالب روز: پرسش روز، کلمه روز و …

برای دانلود این برنامه می توانید بر روی تصویر کلیک کنید یا از کد QR زیر استفاده کنید.

dictionarycom-2 qr-dictionarycom


Dictionary:

dictionary

این برنامه نیز یک برنامه آفلاین است، ظاهری بسیار ساده و مدرن دارد. در صفحه شروع برنامه مورد نظر کلمات تصادفی وجود دارد که حس کنجکاوی شما را برمی انگیزد تا از معنی آن ها آگاه شوید و همچنین می توانید با تایپ کردن کلمه مورد نظر خود را بیابید. تعداد ۱۵۰۰۰۰ کلمه مختلف در این برنامه وجود دارد، از مزایای دیگر برنامه Dictionary می توان به سرعت بالای آن در نمایش دادن کلمه ها اشاره کرد. این برنامه اجازه می دهد تا تاریخچه کلمه های جستجو شده را ببینید و یا کلمه های مورد علاقه را به لیست موارد دلخواه اضافه کنید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنید. در صورت نیاز کاشی زنده را فعال کنید تا لغت روز نیز روی آن نمایش داده شود.

برخی ویژگی های برنامه Dictionary:

 1. معانی کلمات، مترادف ها ، متضادها و کاربرد در جمله
 2. کلمات تصادفی در صفحه شروع
 3. سرعت بالا
 4. کاشی زنده و لغت روز
 5. استفاده از کرتانا برای ترجمه لغت ها
 6. قابل نصب بر روی ویندوز فون ۸ ، ۸.۱ و ویندوز موبایل ۱۰

برای دانلود این برنامه می توانید بر روی تصویر کلیک کنید یا از کد QR زیر استفاده کنید.

dictionary-2 qr-dictionary


Dictionary – Free Offline Dictionary:

dictionary-free-offline-dictionary

یک برنامه که در عین سادگی بسیار کارآمد خواهد بود. اگر به دنبال معنی و مفهوم کلمه مورد نظر خود می گردید و آن را نمی یابید! و یا می خواهید از یک برنامه کامل به صورت آفلاین و بدون پرداخت هیچ هزینه ای استفاده کنید بهتر است برنامه Dictionary – Free Offline Dictionary را امتحان کنید. برنامه ای شامل ۱۴۷ هزار کلمه و لغت، امکاناتی مانند: انواع مترادف و متضادها، کاربرد کلمه در جمله، وصل شدن به ویکی پدیا برای اطلاعات بیشتر درباره لغت مورد نظر و بسیاری امکانات دیگر. این برنامه دیکشنری آفلاین می تواند مرجع معتبری باشد برای شما که دانش آموز، دانش جو و یا معلم هستید. حتی اگر شما در تایپ لغت اشتباه املایی داشته باشید برنامه با لغت های مشابه را نشان می دهد تا در صورت اشتباه کلمه صحیح را انتخاب کنید.

برخی از ویژگی های برنامه Dictionary – Free Offline Dictionary:

 1. کاملا آفلاین و رایگان
 2. دارای ۱۴۷۰۰۰ لغت،مترادف؛ متضاد و …
 3. اتتصال به ویکی پدیا برای هر کلمه
 4. قسمت تاریخچه و لغت های ستاره دار
 5. تشخیص هوشمند کلمه
 6. سریع، ساده و آسان

برای دانلود این برنامه می توانید بر روی تصویر کلیک کنید یا از کد QR زیر استفاده کنید.

dictionary-free-offline-dictionary-1 qr-dictionary-free-offline-dictionary


  همانطور که مشخص است دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی زیادی در استور مایکروسافت وجود دارد که ما در این قسمت بهترین های این بخش را خدمت شما معرفی کردیم، اگر برنامه ای دارید که در این لیست نیست و می تواند جزء بهترین ها باشد، می توانید آن را در کامنت ها به دوستان خود معرفی کنید.

شما کدام برنامه را می پسندید؟ دوست دارید کدام بهترین ها در بخش های بعدی معرفی شود؟

منبع : وینفون
171 پست
محمد خسروی
او لیسانس تربیت بدنی را از دانشگاه عالی سمنان دریافت کرده است. به پرسپولیس، شنا، شطرنج، والیبال، مطالعه و موزیک علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف وبگردی و گردش در طبیعت کند. محمد اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
A.R.B
پاسخ دهید یکشنبه 27 آذر 1395

آقا محمد عزیز wordweb dictionary رو هم معرفی کن. از همه بالایی ها بهتره. تنها عیبش اینکه تلفظ صوتی نداره ولی فونتیک رو خیلی خوب نوشته.

  محمد خسروی
  پاسخ دهید یکشنبه 27 آذر 1395

  سلام دوست عزیز
  بررسیش میکنم ممنون

محمد
پاسخ دهید دوشنبه 28 آذر 1395

سلام فروشگاه ویندوز مشکل داره چند روزی هست ، ارور میده ، یا مشکل از گوشی من هست ممنون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,