عنوان The Division که نسخه اول این سری شوتر آنلاین به حساب می‌آید، در زمان عرضه خود اوقات سخت و دشواری را سپری کرد اما درست مانند سایر بازی‌های آنلاین محور دیگری که در بازار وجود دارند، در ماه‌های بعد در تلاش برای بهبود اوضاع خود بود و سعی کرد اشتباهات و نقاط ضعف خود را از بین ببرد که این کار را با بهبود دهنده و محتویات اضافی دیگر به انجام رساند تا این که کار به جایی رسید که با معرفی نسخه دوم آن برای ریشه کن کردن این مشکلات اقدام کرده باشد.

با توسعه و ساخت The Division 2 اکنون یوبیسافت (Ubisoft) یک شالوده مستحکم برای بنا کردن این بازی در اختیار داشت تا این بازی را روی آن سوار کند و این که به نظر می‌رسد آن‌ها به دنبال برطرف کردن تمامی نقایض و ایرادات گذشته خود هستند تا مشکلات و دردسرهایی که در نسخه قبلی این بازی وجود داشت، در نسخه دوم آن تکرار نشود. این روزها که در حال و هوای عرضه این عنوان به سر می‌بریم، من در این مقاله سعی کرده‌ام نگاهی داشته باشم به ۱۵ ویژگی برتر و برجسته این بازی که شما پیش از تجربه آن حتما باید از آن‌ها آگاهی داشته باشید. پس بدون این که وقت بیشتری را به هدر دهیم، بریم به سراغ اصل مطلب.

پس از فراگیر شدن بیماری همه گیر و پخش شدن آن، یک جنگ مدنی در شهر میان بازماندگان و راهزنان قاتل و همینطور جناح‌های مختلف به راه افتاده که همگی به نوعی در تلاش هستند تا کنترل اوضاع را در دست بگیرند. برای در دست گرفتن کنترل این هرج و مرج و آرام کردن اوضاع، و همینطور برای آغاز به کار مجدد دستورات، Directive 51 در شهر واشنگتن دی سی به تصویب می‌رسد که به دنبال آن مشخص می‌شود ماموران و افسران کدام یک از بخش‌ها به پایتخت فرستاده خواهند شد تا از آن‌ها خواسته شود در کنار ارتش غیر نظامیان برای غلبه بر جناح‌های دشمنان و بازپس گیری پایتخت به آن‌ها کمک کنند.

۱. وضعیت کلی بازی

The Division 2 در واشنگتن دی سی جریان خواهد داشت که شش ماه پس از رویدادها و اتفاق‌های Dollar Flu در شهر نیویورک سیتی است. پس از فراگیر شدن بیماری همه گیر و پخش شدن آن، یک جنگ مدنی در شهر میان بازماندگان و راهزنان قاتل و همینطور جناح‌های مختلف به راه افتاده که همگی به نوعی در تلاش هستند تا کنترل اوضاع را در دست بگیرند. برای در دست گرفتن کنترل این هرج و مرج و آرام کردن اوضاع، و همینطور برای آغاز به کار مجدد دستورات، Directive 51 در شهر واشنگتن دی سی به تصویب می‌رسد که به دنبال آن مشخص می‌شود ماموران و افسران کدام یک از بخش‌ها به پایتخت فرستاده خواهند شد تا از آن‌ها خواسته شود در کنار ارتش غیر نظامیان برای غلبه بر جناح‌های دشمنان و بازپس گیری پایتخت به آن‌ها کمک کنند.

۲. شهرک‌ها

شهرک‌های بازماندگان در شهر واشنگتن دی سی یکی از مهم‌ترین مکانیزم‌ها و ویژگی‌های گیم پلی عنوان The Division 2 به حساب می‌آیند. در طول بازی، بازی‌بازان باید به شهرک‌ها و کمپ‌های بازماندگان غیر نظامی نیز سر بزنند و به آن‌ها یاری و مساعدت برسانند. این کار مستلزم نجات و یا کمک کردن به شهروندان بر علیه جناح‌ها گروه‌های آنتاگونیست یا منفی بازی است. شما برای این کار باید ماموریت‌ها و وظایف و کارهایی که به شما واگذار می‌شوند را از طرف غیر نظامیان و NPC هایی که در میان پناهگاه‌ها دیده می‌شوند، قبول کنید و سپس به دنبال انجام کارهای آن‌ها بروید.

۳. مهارت‌های تازه

The Division 2 یک سری مهارت جدید به بازی‌بازان معرفی می‌کند که می‌توانند از آن‌ها در بین مبارزات خود استفاده کنند. برخی از این مهارت‌ها شامل Chem Launcher (که می‌تواند انواع و اقسام مواد شیمیایی مختلف را پرتاب کند تا تاثیرات دفاعی و حمله‌ای متنوعی داشته باشد)، Drone (که خودش به پنج نوع Drone مختلف گسترش پیدا می‌کند که هر یک مزایا و استفاده‌های خاص خودشان را دارند)، Hive (که شامل میکرو درون‌هایی می‌شود که هر کاری که شما فکرش را کنید، می‌توانند انجام دهند، از ضربه زدن و آسیب رساندن گرفته تا بالاتر بردن بهره وری و بازده مبارزات)، Seeker Mines (که هم می‌توانند دفاعی باشند و هم حمله‌ای) و همینطور در آخر هم دیگر مهارت تازه‌ای که به این بازی اضافه شده، Turret (که هم شامل تیربارهای تک تیر انداز دور برد می‌شود و هم شعله افکن‌ها) نام دارد که همه آن‌ها با هدف در اختیار قرار دادن امکانات و ویژگی‌های بیشتر برای بازی‌بازان در نظر گرفته‌ شده‌اند تا شاهد مبارزات متنوع و هیجان انگیز در The Division 2 باشیم.

همانطور که وضعیت داستان سرایی و خط داستانی این بازی نیز نشان می‌دهد، ما در بازی The Division 2 می‌بینیم که شهر واشنگتن دی سی در بحران بزرگی افتاده و توسط گروه‌ها و جناح‌های مختلف مورد هجوم و حمله قرار گرفته که همه آن‌ها در پی به دست آوردن قدرت هستند. برخی جناح‌ها نیز وجود دارند که بازی‌بازان در طول بازی می‌توانند به آن‌ها ملحق شوند و فعالیت‌های آن‌ها را زیر نظر بگیرند.

۴. محافظ

اکنون دیگر ماموران در The Division 2 محافظ به تن دارند و به بهترین زره‌ها مجهز شده‌اند که بدین سبب یک نوار محافظ در بالای خط سلامت شما به تصویر کشیده خواهد شد که زمانی که دشمنان شروع به آسیب رساندن به سلامتی شما شوند و آن را کاهش دهند، پیش از کم شدن نوار سلامت، از بین خواهد رفت تا در نقش محافظ شما عمل کرده باشد. زمانی که محافظ شما شکسته شود، شما این گزینه را در اختیار خواهید داشت که صفحات محافظ و یا قطعه‌های رزه‌ای جدید به تن کنید اما باید این را هم حتما بدانید که انجام چنین کاری کمی زمان از شما می‌گیرد. انجام چنین کاری در وسط میدان مبارزه، کمی خطرناک به نظر می‌رسد و ممکن است سلامت شما را تهدید کند.

۵. جناح‌ها

همانطور که وضعیت داستان سرایی و خط داستانی این بازی نیز نشان می‌دهد، ما در بازی The Division 2 می‌بینیم که شهر واشنگتن دی سی در بحران بزرگی افتاده و توسط گروه‌ها و جناح‌های مختلف مورد هجوم و حمله قرار گرفته که همه آن‌ها در پی به دست آوردن قدرت هستند. برخی جناح‌ها نیز وجود دارند که بازی‌بازان در طول بازی می‌توانند به آن‌ها ملحق شوند و فعالیت‌های آن‌ها را زیر نظر بگیرند که نکته قابل توجهی که درمورد این جناح‌ها وجود دارد، این است که هر یک از آن‌ها سبک سربازان، قابلیت‌ها و همینطور تاکتیک‌های خاص و منحصر به فرد خودشان را در اختیار دارند که برخی از این‌ها شامل جناح‌های True Sons, The Civilian Militia, The Hyenas, The Outcasts, The Black Tusks و همینطور Rogue Division Agents خواهند شد.

۶. بخش PvP

The Division 2 نیز بی شک دارای بخشی به نام PvP خواهد بود تا در این بازی قابل انجام باشد. Dark Zone ها در این بازی وجود دارند (که کمی بعدتر وارد بحث آن‌ها هم خواهیم شد) اما به جز این، یک حالت سنتی‌ PvP نیز در این بازی وجود خواهد داشت که Conflict نام دارد. در زمان عرضه این بازی این بخش شامل دو حالت مختلف خواهد شد که شامل Domination (که از تیم‌ها می‌خواهد یک سری اهداف خاص را به دست بیاورند یا از آن‌ها دفاع کنند) و حالت بعدی این بخش نیز Skirmish نام دارد (که یک حالت معمولی Deathmatch تیمی است). خود شرکت سازنده و توسعه دهنده این بازی یعنی یوبیسافت اعلام کرده که آن‌ها برنامه دارند تا بخش‌ها و حالت‌های PvP بیشتری در آینده به این بازی اضافه کنند تا این بخش بزرگ‌تر و گسترده‌تر از قبل شود.

در عناوینی نظیر The Division و همینطور نسخه دوم آن، بخش کمپین به سختی به عنوان اصلی‌ترین بخش بازی در نظر گرفته شده و معمولا جزو نکات فرعی چنین بازی‌هایی به حساب می‌آمده. زمانی که تیتراژ بازی شروع به پخش شدن کند، دقیقا همان جایی است که بازی واقعا تازه شروع می‌شود. حداقل طبق صحبت‌ها و اظهاراتی که یوبیسافت تا به حال در مورد محتویات پس از اتمام بازی The Division 2 کرده، قرار است در این بازی از این نظر سنگ تمام بگذارند و همه چیز را به بهترین شکل ممکن طوری که تا به حال هیچ کس ندیده، اجرایی کنند و چنان محتویاتی در دسترس قرار دهند که حسابی طرفداران این بازی را خوشحال کند.

۷. مدت زمان بخش کمپین

عنوان The Division 2 قول ارایه یک بخش کمپین طولانی و مفصل داده تا بازی‌بازان حسابی در آن غرق شوند. یوبیسافت در این زمینه اظهار کرده که بخش کمپین اصلی این بازی تقریبا چیزی نزدیک به ۴۰ ساعت به طول خواهد انجامید. اما همانطور که در جریان هستید، ناشران و توسعه دهندگان پیش از این که بازیشان به انتشار برسد، به بزرگ‌نمایی و اعلام اعداد و ارقام عجیب و غریبی می‌پردازند که باور کردنشان شاید سخت باشد بنابراین در The Division 2 نیز ما باید به دنبال بخش کمپین ۳۰ تا ۳۵ ساعته باشیم که همین هم خودش مقدار زیادی است.

۸. محتویات پس از اتمام بازی

در عناوینی نظیر The Division و همینطور نسخه دوم آن، بخش کمپین به سختی به عنوان اصلی‌ترین بخش بازی در نظر گرفته شده و معمولا جزو نکات فرعی چنین بازی‌هایی به حساب می‌آمده. زمانی که تیتراژ بازی شروع به پخش شدن کند، دقیقا همان جایی است که بازی واقعا تازه شروع می‌شود. حداقل طبق صحبت‌ها و اظهاراتی که یوبیسافت تا به حال در مورد محتویات پس از اتمام بازی The Division 2 کرده، قرار است در این بازی از این نظر سنگ تمام بگذارند و همه چیز را به بهترین شکل ممکن طوری که تا به حال هیچ کس ندیده، اجرایی کنند و چنان محتویاتی در دسترس قرار دهند که حسابی طرفداران این بازی را خوشحال کند. طبق چیزی که توسعه دهنده این بازی عنوان کرده، محتویات پس از اتمام بازی، بیشتر در امتداد بخش کمپین آن هستند و در آستین خود چیزهای زیادی برای ارایه دارد که شامل داستان پردازی‌های بیشتری خواهد شد که اغلب آن‌ها از طریق جناح پایان بازی Black Tusk ارایه خواهد شد.

۹. Dark Zone ها

بخش به شدت محبوب و پرطرفدار PvPvE که Dark Zone نام دارد، در عنوان The Division 2 دوباره از راه خواهد رسید، این موضوع دیگر برای هیچ کس غافلگیر کننده نیست، با این تفاوت که قرار است بزرگ‌تر از گذشته باشند. شاید سوالی که برایتان پیش بیاید این باشد که چطور؟ خب، به این دلیل که اکنون سه Dark Zone در نقشه بازی وجود دارد که در نواحی شرق (Capital Station)، غرب (Georgetown) و همینطور جنوب (Waterfront) واقع شده‌اند. هر یک از این سه Dark Zone ها، نواحی و مناطق متمایز خود را دارند و از چالش‌ها و همینطور مناظر دیدنی منحصر به فرد خود نیز برخوردار خواهند بود.

Dark Zone های اشغال شده سخت‌ترین نواحی هستند که در بازی‌ها وجود دارند که دارای دشمنان سطح بالاتری هستند و دارای هیچ چکپوینت امنی که بتوانید نفسی در آن‌ها تازه کنید هم نیستند. همه این‌ها در حالی است که آمار بازیکنان نیز مانند شرایط عادی همیشگی نیست. این مناطق، همانطور که شما هم می‌توانید تصور کنید، دارای جوایز با ارزش‌تری هستند و لوت‌های سطح بالاتری نیز به شما خواهند داد.

۱۰. Dark Zone ها، چکپوینت‌ها و نواحی اشغالی

Dark Zone ها در عنوان The Division 2 دارای چکپوینت هم هستند که ورودی آن‌ها به تیربارهای خودکار مجهز شده است که از تازه وارد ها و بازیکنان سطح پایین در برابر Rogue ها و یا سایر دشمنان محافظت می‌کنند. اگر شما به دنبال پیدا کردن چیزی خونین‌تر و کشنده‌تر هستید، به هر ترتیب Dark Zone های اشغال شده احتمالا می‌توانند بیشتر از بقیه مورد پسند شما واقع شوند. Dark Zone های اشغال شده سخت‌ترین نواحی هستند که در بازی‌ها وجود دارند که دارای دشمنان سطح بالاتری هستند و دارای هیچ چکپوینت امنی که بتوانید نفسی در آن‌ها تازه کنید هم نیستند. همه این‌ها در حالی است که آمار بازیکنان نیز مانند شرایط عادی همیشگی نیست. این مناطق، همانطور که شما هم می‌توانید تصور کنید، دارای جوایز با ارزش‌تری هستند و لوت‌های سطح بالاتری نیز به شما خواهند داد.

۱۱. نیروهای متخصص

عنوان The Division 2 نیروهای متخصص را نیز به معرض معرفی قرار خواهد داد که یک سطح جدید اضافه شده از پیشروی در انتهای بازی است. به محض رسیدن به سطح ۳۰ بازیکنان می‌توانند یکی از سه کلاس مختلفی که در اختیارشان قرار داده شده را انتخاب کنند تا شخصیت و پیشروی سلاح‌های خود را همچنان ادامه بدهند. این سه کلاس شامل Sharpshooter (متخصصین سلاح‌های دوربین دار و مبارزات از راه دور)، Demolitionist (نیروهای متخصص نارنجک انداز) و همینطور Survivalist (که در استفاده از تله‌ها و حملات تاثیر گذار بر آمار بازیکنان بر علیه دشمنان مهارت دارند و می‌توانند از یک کمان استفاده کنند).

۱۲. حملات و یورش‌های ناگهانی

یکی دیگر از تغییرات قابل توجه و همینطور یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌هایی که توسط توسعه دهندگانی که در استودیوی Ubisoft Massive مشغول به کار هستند در عنوان The Division 2 به وجود آمده است تا به محتویات پس از اتمام بخش کمپین این بازی اضافه شوند، یورش‌ها و حملات ناگهانی هستند. این بازی به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا تیمی متشکل از هشت نفر در غالب یک دسته راه اندازی کنند. همچنین توسعه دهندگان این بازی قول داده‌اند که پس از عرضه این بازی در آینده حملات بیشتری به این بازی اضافه شود تا بازی‌بازان متحویات بیشتری در اختیار داشته باشند و بتوانند از همه آن‌ها استفاده کنند.

زمانی که The Division 2 در تاریخ ۲۴ اسفند ماه سال جاری شمسی برابر با ۱۵ مارس ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار برسد، کاربران نسخه رایانه شخصی این بازی قادر نخواهند بود از طریق شبکه Steam این بازی را دریافت کنند چرا که این بازی نیز یکی از چندین و چند بازی جدیدی است که فروشگاه Valve را رها کرده است تا به جای آن،‌ به صورت انحصاری در فروشگاه Epic Games در دسترس قرار بگیرد.

۱۳. برنامه سال اول

درست از همان زمانی که عنوان The Division 2 به بازار عرضه شود، یوبیسافت برنامه ریزی کرده تا مقدار محتویات این بازی را ثابت و کافی نگه دارد تا بازی‌بازان را با این عنوان درگیر نگه دارد و باعث شود آن‌ها در طولانی مدت نیز آن را همراهی کنند. چندین و چند بسته گسترش دهنده مختلف برای این کار در نظر گرفته شده، در حالی که حملات بیشتر، مراحل جدیدتر، حالت‌های PvP جدیدتر و همینطور محتویات جدیدتر دیگر نیز برای این بازی در نظر گرفته شده تا در اولین سال عرضه این بازی همچنان طبق یک روال منظم و دقیق برای آن به انتشار برسد. بخش هیجان انگیزتر و انگیزه بخش‌تر ماجرا این جا است که تمام این محتویات قرار است رایگان باشند و قرار نیست هیچ پول اضافه‌ای برای در اختیار گرفتن آن‌ها پرداخت کنید که خودش جای خوشحالی و رضایت دارد.

۱۴. انحصار فروشگاه Epic Games

زمانی که The Division 2 در تاریخ ۲۴ اسفند ماه سال جاری شمسی برابر با ۱۵ مارس ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار برسد، کاربران نسخه رایانه شخصی این بازی قادر نخواهند بود از طریق شبکه Steam این بازی را دریافت کنند چرا که این بازی نیز یکی از چندین و چند بازی جدیدی است که فروشگاه Valve را رها کرده است تا به جای آن،‌ به صورت انحصاری در فروشگاه Epic Games در دسترس قرار بگیرد. با این حال این بازی کاملا برای این فروشگاه انحصاری نیست و بی شک شما می‌توانید از طریق U-Play نیز برای دریافت آن اقدام کنید و آن را تهیه کنید.

 

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,