این طور به نظر می‌رسیده که فروش عنوان The Division 2 از زمان عرضه خود تا به حال فراز و فرودهای زیادی داشته و نوسان زیادی به خود دیده است طوری که گاهی دچار افت فروش می‌شد و گاهی هم  (مخصوصا اوایل دوره عرضه خود) افزایش خوبی پیدا می‌کرد طوری که در آن دوره اکثر اوقات در صدر چارت‌های فروش دنیا قرار می‌گرفت اما حتی با این وجود گزارش‌هایی به انتشار رسید که نشان می‌داد مقدار فروش این بازی تنها ۲۰ درصد فروشی بوده که نسخه اول آن در آن دوره‌ها داشته.

البته کاهش فروش این بازی نسبت به نسخه اول آن بیشتر به خاطر افت فروش نسخه‌های کنسولی آن بوده چرا که فروش نسخه رایانه شخصی آن طبق آمار Uplay، ده برابر بیشتر از The Division بود.

اما با وجود همه این مسائل به نظر می‌رسد عملکرد تبلیغاتی این بازی با وجود این که آنچنان هم پر آب و تاب برگزار نشد و سر و صدای آنچهان مهیبی نداشت، اما تاثیرات بسیار خوبی روی فروش این بازی داشته چرا که شرکت یوبیسافت (Ubisoft) در گزارش مالی اخیر خود که متعلق به سه ماهه مالی قبل می‌شود اعلام کرده که عنوان The Division 2 تا این جا پرفروش‌ترین بازی ویدیویی سال ۲۰۱۹ در کل دنیا بوده است که این ادعا بر اساس آمار و تحقیقات انجام شده توسط موسسات مختلف آماری دنیا نظیر NPD, Gfk, Famitsu و همینطور تخمین زدگی‌های خود یوبیسافت به دست آمده است که مناطق مختلفی از کل دنیا را محاسبه کرده و آمار فروش این بازی را اعلام کرده‌اند. همچنین این شرکت توسط دنیل احمد (Daniel Ahmad)، تحلیلگر ارشد موسسه Niko Partners، در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده است که آمار‌های کلی این بازی نیز به لطف مشارکت و حضور دائمی و پرشمار بازی‌بازان در پلتفرم‌های مختلف در کل دنیا بسیار رشد کرده است و به مقادیر بالایی دست پیدا کرده که در هر سیزن پس به آن اضافه می‌شود و به ادامه رشد این آمار کمک می‌کنند.

همچنین شرکت یوبیسافت در طی کنفرانس اخیر خود اعلام کرد که پلتفرم رایانه‌های شخصی در حال حاضر پرفروش‌ترین پلتفرم و سودآورترین آن‌ها برای این شرکت است که جزئیات این خبر را به طور دقیق در مطلب دیگری خدمت شما اعلام خواهیم کرد. عنوان The Division 2 روی این پلتفرم نیز پرفروش‌ترین بازی شرکت یوبیسافت بوده که در Uplay به ثبت رسیده است به شکلی که فروش کلی این نسخه از این بازی در مقایسه با فروش نسخه‌های کنسولی آن که پایین‌تر از حد انتظار و تصور یوبیسافت بوده، مناسب و کاملا جور به نظر می‌رسد.

به هر حال برای کسی غافلگیر کننده نبود که The Division 2 بتواند به چنین فروش بالا و خوبی دست پیدا کند اما رسیدن آن به جایگاهی که به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۹ تا اینجا شناخته شود، دستاورد بسیار خوبی برای آن به حساب می‌آید چرا که کم‌تر کسی انتظار چنین چیزی را داشت که با وجود عناوین پرفروش و بزرگ پرشمار دیگر در این سال، The Division 2 به این مهم دست پیدا کند. کنار زدن و پشت سر گذاشتن دیگر عناوین بزرگی که در این سال وجود داشته واقعا کار بزرگی برای یوبیسافت و The Division 2 بوده که از این دست می‌توان به عناوین برجسته‌ای نظیر Kingdom Hearts 3, Resident Evil 2 Remake, Super Mario Bros. U Ultimate, Mortal Kombat 11, Days Gone و تعداد زیادی بازی بزرگ دیگر اشاره کرد.

عنوان The Division 2 در حال حاضر برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد و اولین بسته گسترش دهنده بزرگ خود را نیز اواخر ماه جاری میلادی دریافت خواهد کرد. اخیرا کارگردان این بازی نیز از تمایل خود برای ساخت یک نسخه spin-off نیز از این سری صحبت کرده که به صورت کاملا سینگل پلیر اجرا شود. همچنین در کنار همه این‌ها، اگر دوست دارید که بدانید پرفروش‌ترین بازی سال چطور عنوانی و دارای چه ویژگی‌های برجسته‌ای است، می‌توانید همین الان آن را روی پلتفرم‌های ذکر شده تجربه کنید. در ادامه از شما دعوت می کنم که متن توییت‌های دنیل احمد را در رابطه با این بازی مشاهده کنید.

یوبیسافت اعلام کرده که این بازی انتظاراتی که از آن روی کنسول‌ها می‌رفت را برآورده نکرده است اما روی پلتفرم رایانه های شخصی خوب عمل کرده چرا که فروش نسخه Uplay آن ۱۰ برابر بیشتر از نسخه قبلی این سری بوده.

Far Cry5, R6 Siege و AC Odyssey در پایان سال مالی عرضه خود به چنین سطحی از فروش دست پیدا کرده بودند.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,