مدتی است که خبردار شدیم مایکروسافت قصد دارد قابلیت پشتیبانی از ماوس و کیبورد کامل را به اکس باکس وان اضافه کند. حال با بازی ماینکرفت بتا در برنامه اینسایدر اکس باکس ، ما اولین تجربه خود با ماوس و کیبورد را در اختیار شما می گذاریم. در ادامه با کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.

ماوس روی اکس باکس وان همانطور که انتظار داشتیم کار کرد ولی تاخیر ورودی برای استفاده در بازی های اول شخص بسیار زیاد بود با این حال این اولین قدم در پشتیبانی کامل از ماوس در بازی های ویدئویی بود. طبق گفته های مایکروسافت اصلاحات این کارکرد در حال انجام است.

نشانگر ماوس در اکس باکس وان مقداری بزرگتر از مقدار معمول در کامپیوتر شخصی است و بسیار عملکرد رضایت بخشی همراه با اسکرول دارد. شما میتوانید آن را در تنظیمات منو فعال کنید که بسیار در نقشه های جاده ای بازی ماینکرفت کارساز است. مایکروسافت تاکید کرده است که آن ها قصد ندارند پشتیبانی موس را در مواقع معقول در اختیار بگذارند؛ مانند مجبور کردن بازی کنان دیگر که در برابر آنان با موس وارد عمل بشوند. به نظر می رسد که مایکروسافت توانایی قطع و وصل کردن این گزینه را در مواقع مورد نیاز دارد.

پشتیبانی از ماوس می تواند اکس باکس وان را از رقبا متمایز کند و به گیمر های خود راه های بیشتری برای بازی ارائه دهد. طبیعتا” کامل کردن این عملکرد زمان می برد و به وضوح مایکروسافت در مورد چگونگی پیاده سازی این ویژگی منحصر به فرد مراقب است.

نظر شما چیست؟ آیا بازی با موس را بر دسته ترجیح میدهید؟انتخاب با خودتان است.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

265 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
gh
پاسخ دهید یکشنبه 5 شهریور 1396

اگه این ویژگی برای همه بازی ها از الان به بعد فعال بشه که منم میرم کنسول میخرم
ولی در بازی های انلاین در حق بازیکنایی که با دسته بازی میکنن نامردی میشه و اون موقع باید دسته بازی رو بعنوان ابزار فرعی کنسول استفاده کرد
و مایکروسافت و سونی به خوبی اینو میدونن و عملی نخواهد شد
البته بجز چند بازی انگشت شمار و غیر اول شخص

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,