poll-october-2016-event-2016-live-blogging

چند روز بعد از آتش بازی مایکروسافت در کنفرانس اخیر خود، ما از کاربران وینفون پرسیدیم که نظرشان در مورد آینده ی این شرکت و به خصوص آینده ی بخش موبایل آن چیست که نظرات متعدد و مختلفی دریافت کردیم، اما بیش تر نظرات حاکی از امیدوار کننده بودن فعالیت های مایکروسافت خبر می دادند. با ما همراه باشید تا برخی از نظرات شاخص را مرور کنیم.

اکثر کاربران وینفون پس از تماشای این کنفرانس، آینده مایکروسافت را درخشان پیش‌بینی کردند، اما دیدگاه ها در مورد بخش موبایل، بسیار متفاوت بود. برخی اعتقاد داشتند مایکروسافت می تواند در بخش موبایل نیز همچون دیگر بخش های خود، موفق ظاهر شود به شرط اینکه محصولی در قواره ی سرفس و با یک سیستم عامل پخته و روان معرفی شود. در ادامه به بررسی برخی از نظرات کاربران عزیز وینفون می‌پردازیم.

گروهی از کاربران تا پیش از کنفرانس مایکروسافت امید چندانی به موفقیت این شرکت و برنامه‌هایش نداشتند و پس از تماشای برگزاری کنفرانس مایکروسافت، نظر این عزیزان در رابطه با این کمپانی تغییر کرده است و هم‌اکنون آینده موفقی را برای مایکروسافت پیش بینی می‌کنند. از جمله این عزیزان می‌توانیم به صابر عزیز اشاره کنیم که این چنین نظر خود را اعلام کرده است:

حقیقتش منم قبل از کنفرانس خیلی ناامید بودم، مخصوصا بعد از اینکه گوشیم آپدیت ویندوز ۱۰ رو نگرفت، خیلی شاکی بودم از مایکروسافت، حتی بعد از اینکه به صورت دولوپری آپدیت رو گرفتم، و مشکلاتش رو دیدم، بازم شاکی بودم که چرا این قدر مشکل داره. بعد از اینکه تبلیغ کنفرانس رو کردید، به خودم گفتم بذار زیرچشمی این کنفرانس رو هم ببینم، تا ببینم بالاخره چه گلی به سر ما میزنه. چهارشنبه هم نشستم و کنفرانس رو ویدیویی از همینجا دیدم و واقعا شگفت زده شدم. درسته من هیچ وقت پولم نمیرسه برای محصولات سرفس، ولی امیدوار شدم، خیلی امیدوار. روندی که مایکروسافت در پیش گرفته همونطوری که تو متن هم گفتید کاملا درست و خوبه. بخش ها و محصولاتی که تا الان توقف تولید شدن، حتی اگر خوب هم بودند (مثل مایکروسافت بند و لومیا ها) ولی به کلاس کار مایکروسافت که الان فقط محصولات نوآورانه تولید میکنه نمیان و مایکروسافت هم مثل یه دندون خراب می کندشونو می ندازتشون دور و کم کم دندونای با کلاس خودشو معرفی میکنه. اپل بعد از جابز دیگه اون اپل قدیم نشد، مایکروسافت هم بعد از نادلا، اون مایکروسافت قدیم نمیشه. (نکتشو خودتون بگیرید.)
منتظر کنفرانس بعدی و معرفی سرفس فون انقلابی هستم.

مجتبی نیز که با نام کاربری MojtabaHere در سایت فعالیت دارد از آن دسته کاربرانی است که هم اکنون در رابطه با مایکروسافت نظری مثبت دارد و این‌گونه بیان می‌کند که:

راستش من وقتی داشتم کنفرانس رو میدیدم کاملا نا امید شده بودم و گفتم که هیچ خبری از موبایل نیست (چون فک میکردم مایکروسافت مثل پروژه اسکورپیو حداقل یه حرفی از موبایل میزنه، ولی نزد) تا اینکه دو اتفاق باعث شد که فک کنم مایکروسافت داره میگه حواسم به موبایل هست ولی هنوز وقتش نرسیده:
۱-استفاده از گوشی ویندوزی اچ پی برای قسمتی از کنفرانس
۲-لو رفتن عمدی اطلاعات گوشی بعدی آلکاتل با سیستم عامل ویندوز موقع برگزاری کنفرانس و درست لحظه ای که آدم هایی مثل من از موبایل نا امید شدند.
در حال حاضر بنده فک نمیکنم که ویندوز موبایل تعطیل بشه. نهایتش اینه که مایکروسافت خودش سخت افزار نمیزنه و شرکا میزنند.
این که فکر کنیم بخش موبایل به عنوان یه بخش بزرگ از پلتفرم یونیورسال که این همه مایکروسافت براش وقت و هزینه صرف کرد، از ویندوز جدا بشه به نظرم اشتباهه.
فکر میکنم با توجه به صحبت های اخیر ساتیا نادلا که گفته “ما میدونیم رونق بازار موبایل از دست دادیم اما میخوایم مطمئن بشیم که بخش های دیگمون سود میدند” دیگه ۲۰۱۷ تمرکز مایکروسافت بره رو موبایل، چون بخش های دیگه واقعا دارند سود میدن.

البته مجبتی در خصوص گوشی آلکاتل درست فکر می کرد و این گوشی به تازگی به صورت رسمی معرفی شد که مشخصات و برچسب قیمتی بسیار وسوسه انگیزی داره. برای آشنایی بیش تر با این گوشی اینجا کلیک کنید.

اما برخی دیگر از کاربران از جمله Saber عزیز، با اینکه آینده خوبی را برای مایکروسافت متصور هستند، اما امید چندانی به بخش موبایل این کمپانی ندارند. Saber این‌چنین اظهار نظر می‌کند که:

من دیدم به کنفرانس کاملا مثبت بود و از محصولات معرفی شده هم خوشحال هستم هرچند که نمیتونم ازشون استفاده کنم.
ولی نظرم در مورد موبایل به هیچ عنوان عوض نشد، از سال ۲۰۱۳ با ویندوز ۸ ویندوزفونی هستم (قبل تر هم با ویندوز موبایل ۶ و ۷ بودم) و از اولین بیلد منتشر شده روی موبایل و پی سی اینسایدر بودم و خواهم بود و کاملا تو این دو سال و اندی با روند توسعه ویندوز ۱۰ به اندازه ی کافی آشنا شدم. حداقل یک سال طول میکشه تا ویندوز ۱۰ موبایل پایدار بشه (اگه قرار باشه باگ ها رو برطرف کنن) و مشکلاتش حل بشه جدای از کمبود هایی که نسبت به بقیه پلتفرم ها داره. پس مطمئنم اگه قراره (؟) ویندوز موبایل درست بشه چند سال طول میکشه و چرا باید به امید پلتفرمی نشست که ممکنه یه روزی خوب شه وقتی پلتفرم های خیلی خیلی بهتر و کامل تری هست؟

مجتبی نیز تقریباً چنین نظری دارد و می نویسد:

من همیشه به مایکروسافت علاقه داشته و خواهم داشت،
ولی با تمام این اوصاف، بعد از اپگرید به ویندوز ده، مشکل باتری و ضعیف شدنش رو متوجه سیستم عامل میدونم که الانم داره مجبورم میکنه لومیا ۵۳۵ رو رد کنم بره
اون موقع که ده رو گرفتم عملا شارژر خود گوشی بی استفاده شد و مجبور شدم از شارژرهای غیر اصل استفاده کنم نتیجش شد اینکه احتمالا سیستم جریان گوشی مشکل داره و باتری شارژ نگه نمیداره، از طرفی یک بار بخاطر عدم دریافت بیلد مجبور شدم گوشی را هارد ریست کنم و تمام اطلاعات و اپ ها نابود شد، الانم که سه تا بیلده که نمیتونم بگیرم ولی دیگه نمیتونم گوشی رو به خاطر حماقت مهندسان مایکروسافت و اشتباهات دامنه دار اونها مجدد هارد ریست کنم، ببین چه وضعیه مشکل از خود سیستم عامل رسیده به مشکل عدم امکان دریافت بیلد، مدیرای اینجام مثل مایکروسافت انگار نه انگار که اتفاقی افتاده باشه، اخه مگه میشه نشه گوشی رو آپدیت کرد، کدوم شرکت غیر مایکرویی تا حالا همچین مشکلی داشته؟! حتی دیگه از استور هم چیزی اپدیت یا دانلود نمیشه با سرعت ۱۳۰ کیلوبایت دانلود. ***
با تمام تنفرم از اندروید احتمالا ی گوشی پایین رده بخرم تا زمانی که مایکروسافت با سرفس فون برگرده

گروهی دیگر از کاربران هم‌چون amir عزیز بر این بارو هستند که مایکروسافت روند به نسبت خوبی را در بخش موبایل آغاز کرده و به زودی شاهد تغییرات بزرگی در این بخش خواهیم بود. amir می گوید:

به نظره من الان زوده برا رونمایی از سرفس فون چون هنوز ویندوز ۱۰موبایل کامل نشده تازه اول راه
الان نگاه کنید چند ساله که اندروید و آی او اس معرفی شدن؟ حداقل بیشتر از ۳یا ۴ساله ولی ویندوز ۱۰موبایل تازه نزدیک به یک سال و نیمه که معرفی شده اگه یادتون باشه اندروید اولش که اومده بود چه قدر مشکل داشت الان تازه بهتر شده ویندوز ۱۰موبایلم همون طوره ولی با این تفاوت که در عرض یک سال و نیم پیشرفت خیلی زیادی نسب به قبل داشته و داره با سرعت بهترم میشه و تا وقتی که کامل نشده رو نمایی از سرفس فون اشتباهه.
فکر کنم تمرکز مایکروسافت در چند ساله اخیر روی ویندوز ۱۰بوده تا کاملش کنه و حالا هم میبینیم که شده و شروع کرده به رونمایی از محصولات جدیدش اگه یادتون باشه کارمندای مایکروسافت گفته بودن که (یادم نیست کدومشون گفته بود) امسال تمرکز ما روی بخش موبایله این نشون میده که برای ویندوز ۱۰موبایل برنامه هاشونو شروع کردن و تا چند وقت آینده شاهد محصولی فوقالعاده هستیم.

این نظرات تنها بخشی از ده ها دیدگاه کاربران عزیز وینفون بود که در مطلب نظرخواهی ما بیان کرده بودند، (تمامی نظرات را اینجا بخوانید) اما بیش تر دیدگاه هایی که مطرح شده بودند، دید مثبت و امیدوار کننده ای نسبت به مایکروسافت و بخش موبایل آن داشتند، خصوصا بعد از کنفرانس هیجان انگیزی که مایکروسافت داشت. به هر حال باید صبر کرد و دید که این کمپانی در سال آینده میلادی چه برنامه‌هایی را تدارک دیده است و آیا در سال ۲۰۱۷ شاهد رونمایی از سرفس فون احتمالی خواهیم بود یا خیر. نظر شما چیست؟

منبع : وینفون
939 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
640xl
💔 3 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

درود خدمت همه
توی تنظیمات گوشی سایز فونت رو به حداقل ۱۲۵% رسوندم
کمی ریزتر شده ولی روون تر و جالب تر شده
هر چند سلیقه ای
اما ارزش یه بار امتحان رو داره..

MojtabaHere
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

🙂

sayan
💔 26 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

اصلا” هم اینطور نیست کجا کاربران وینفون امیدوارند وقتی نمیتونه محصولات جدید مایکی رو بخره با اون قیمتهای نجومی که هر روز اوج میگیره و از این طرف سیستم عاملش پر از باگ هست و پول هنگفتی هم به جیب میزنه در حالی که قیمت سیستم عامل ویندوز حداکثر ده دلار ارزش داره با توجه به افزایش کاربران و همچنین افزایش استفاده از اینترنت و از طرفی موبایلش هم که هر روز کم رنگتر شده و برند هایی هم که ویندوز موبایل میزنند تو هر جای دنیا مثل سامسونگ یا هووایی موجود نیستند تا از استفاده کرد واقعیت فراتر از این است که امیدوار باشی و اگر امیدوار باشی چه هزینه ای را بایستی متقبل شوید
مایکی تو قسمت قیمت محصولاتش مثل بیست سال پیش فکر میکنه و این یعنی شکست مایکی در آینده نزدیک مگر اینکه قیمتهایش رو پایین بیاره . . . . . . . .

  mrmas
  💔 17 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

  خر چه داند قیمت نقل و نبات

   sayan
   💔 7 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

   شما که خرید حالا اومدی نقل و نبات مایکی رو با علوفه عوض کنید حرف زدنت رو بفهم بعد عر عر کن
   حوب شما هم نظر دارید مودبانه بگید این مایکی مودبانه و میاد قیمتهایش رو نجومی میبره بالا
   انگار بابای شما این محصولات رو تولید میکنه حتی بابای شما هم این محصولات رو تولید کنه با این ادب و اخلاق . خواهر پدرت رو درمیاری
   شما خر نباش همان الاغ بهت میاد

  alireza
  💔 4 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

  جنس خوب باید پول بدی ابن رو همه میدونن شما نمیدونی؟؟
  انتظار داری سرفیس استودیو رو بهت ۲۰۰۰ دلار بدن؟؟
  استودیو پول ساخت و دستمزد و… رو حساب کنی ۲۰۰۰ دلار میشه حالا انتظار داری قیمت فروش با ساخت یکی باشه؟؟انتظارات بی جا داره همه جا پر میکنه

   sayan
   💔 4 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

   البته بعضی وقتها کاربران گرامی بدون اینکه کل مطلب رو دریافت کنند نتیجه گیری می کنند
   منظور ما از قیمت های بالا نسبت به حرفهایی که در متن نوشته شده که نمی تونیم با این قیمت بخریم است نه اینکه این جنس خوب نیست
   بله اگر مایکی بخواد کل کاربرانش رو هدف داشته باشه بایستی قیمتها عادلانه باشه تا بتونه فروش خوبی داشته باشه
   نه اگر هدف مایکی فقط کاربران خاصی می باشد در نتیجه اونایی که اهل اینکارند و نسبت به خدماتی که در قبال این محصولات دارند قابل نظر سنجی خواهد بود .
   با توجه به وضعیت ویندوز موبایل در چند سال اخیر و عدم پشتیبانی بهینه از طرف مایکی و رو به شکست مایکی در این زمینه نظرات اعمال می گردد .
   و تازه این محصولات جدید ( سخت افزار ) تازه چند سالی است که ارایه می شود و هنوز قضاوت در مورد ادامه پیشرفت در این زمینه زود است .

RasoolFarid
💔 7 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

واقعااگرکسی علمش وداره کمک کنه قصدخریدگوشی دارم دیگه دارم هنگ میکنم قیمتش اصلا برام مهم نیست ازیک میلیون تاهرمیلیون کاراییشم اصلا برام مهم نیست همینکنه سریع باشه وب گردی ایمیل وکارروزانه فقط خاک برسرش اگه باداشتن شماره تلفن وادرس ایمیلم هک بشه اطلاعات کوشیم وپیامهاروبراهکرارسال یااینکه نرم افزارجاسوسی روش نصب بشه کارای بالا روانجام بده هیچ کاریشم نتونی بکنی سیستم عاملشم توسرش بخوره هرچی میخوادباشه الان ویندوزدارم همین بلاهابه راحتی سرش اومده زیادم روی بلک بری پریم تحقیق کردم موندم بخرم میترسم اونم به راحتی هک بشه اساتیدبزرگ اگه نظری دارن الان وقتشه

Matinmni
💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

جالبه اینقدر آمار جدید ویندوز فون ناچیزه که توی لیست آمار نیست!وینفون شرمش میاد خبرو پوشش بده (هیچ قصدی ندارم)ولی شما امید وار باشید ادم با امید زندست

  mohammad
  💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

  اما دقت کنید مایکروسافت هنوز داره از سیتم عامل موبایلش پشتیبانی می کنه این یعنی براش برنامه داره وگرنه با این همه کاربر کم چه اشکال داره اگه فوری بگه آقا موبایلو بوسیدیم گذاشتیم کنار؟؟! و واقعا هم داره تو سیستم عاملش پیشترفت می کنه هر چند به خاطر قربانی شدن گوشی خودم نظرم اینه که بلاک کردن بعضی محصولات قدیمی ترش خیلی غیر قابل بخشش هست.

mohammad
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

البته اینم هست که بازی های رایگان با کیفیت برای اندروید چند صد برابر ویندوز هست. همچنین نرم افزار های علمی سرگرمی که کلا برای ویندوز انگشت شماره.مثل iciruit یا satellite observer و (که محدود کار می کنه)wifi analyzer که من عاشق امثال این نرم افزارام و متاسفانه انواع دیگشو نداره مثل نرم افزار sound analyzer یا MSQRD یا نرم افزار های مربوط به شناسایی شبکه های موبایل و ………. دز اندروید.
یعنی فقط نرم افزار های حیاتی رو داره مثل تلگرام 😐 یه نرم افزارم فوق العاده هم دولوپر qoheer زده بود که دیگه دولوپینگشو رها کرده :'(

mohammad
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

یادم رفت بگم این آخری نرم افزار قرآن هست

mohammad
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

البته فکر می کنم به دلیلش باز نبودن کتابخونه های در دسترس برای دولوپر ها هست که اونم فکر می کنم باید اجازه بدیم تا سیستم عامل پشرفت کرده و قوامش بیشتر بشه و اجازه بدن کتابخونه ها باز تر بشن

RasoolFarid
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

اگه نام کاربریم اسم یک خانم بودبازم کسی پیشنهادیانظرشونمیدادیاکلی مهندس فروش گوشی پیدامیشداونوقت میگن توی ایران حقوق زن وپایمال میکنن یاارزشی نداره زن اونای که همچین نظریاتی دارن با ایدی زنانه وارداینترنت بشن تانظرشون عوض بشه

  Seyed.AmirHossein
  💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

  سلام رسول جان
  خوبی برادر
  آقا من یک ماهی هست ۹۵۰ ایکس ال خریدم
  ببین اگه زیاد با گوشی ور نمیری و استفاده معمولی داری و میخوای گوشیت خاص باشه و هک نشه به راحتی
  لومیا گزینه خوبیه . همچنین سرگرمی های زیادی داره و در بخش دوربین و عکاسی پیشتازه
  اگه اهل ترنسفر کردن اطلاعاتی و برنامه و بازی زیاد برات اهمیت داره که توی هر گوشی دیدی بخوای سریع داشته باشی به نظر من اندروید گزینه خوبیه
  اگه مشکل مالی نداری، توی ویندوزی ها گوشی لومیا ۹۵۰ ایکس ال رو پیشنهاد میکنم و توی اندرویدی ها گلکسی اس ۷ اج و همچنین شیائومی می ۵ و می ۴ که واقعا فوق العاده ان
  اگه هم خدای باتری میخوای به نظر من ۱۵۲۰ بخر ولی خب یکم قدیمی شده این گوشی
  اینم بگم که کیفیت صفحه نمایش ۹۵۰ ایکس ال واقعا شگفت زده ت میکنه ولی توی نمایش رنگ بنفش اغراق داره اما در عوض مشکی خیره کننده ای داره
  داخل جعبه هم هندزفری و کابل یو اس بی C و شارژرش هست
  من راضی ام از گوشیم.

   RasoolFarid
   💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

   بسیار سپاسگذارم اقاسعید لطف کردی تجربیاتتو بامن به اشتراک گذاشتی الان خودم لومیا ۸۳۰دارم اگه لومیا۹۵۰هم مثل گوشی خودم به راحتی هک بشه بایدبه فکرگوشی دیگه ای باشم خودم هم گزینه اولم ۹۵۰هستش فقط چون نمیدونم اگه هک بشه اعلام میکنه که اطلاعات داره ازگوشی خارج میشه یانه مرددم ازخریدش به نظرشما همچین کاری از۹۵۰برمیادیه مدل بلک بری هستش دیتاک ۵۰میگن همچین کاری میکنه یه نرم افزارداره که مدام گوشی روسرچ میکنه به محض اینکه عکس یا پیامی مخفیانه ازگوشی ارسال بشه اعلام میکنه که این نرم افزارهمچین کاری کرده دقیقاهمون چیزی که من میخوام فقط مشکلش میانرده بودنش چیپستش ۶۲۰که برای امروزقدیمی کنده مشکل بعدیشم اینه که واقعا مطمین نیستم همچین کاری بکنه حالا میگن همین مدل۶۰به بازاراومده که یه پرچمدارتمام عیاره بازم ممنون ازلطفی که کردی سوالی راجب هک شدن داشتی شایدبتونم به درستی راهنماییت کنم ازبس که هکم کردن یه پااستادشدم

علیا
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

توی یکی دیگه از خبرهاتون چند روز قبل هم گفتم.
مایکروسافت ساید سرفیس فون یا سرفیس موبایل رو بزنه. اما دنبال سلطه بر بازار با این دستگاه نیست. اگر سرفیس موبایل بیاد تنها برای اینه که مسیر درست رو برای ارائه ی بهترین محصول به شرکای تولید کننده ی سخت افزاری خودش نشون بده.
مایکروسافت توی سرفیس دایال و سرفیس استودیو و سرفیس های دیگه و هالولنز و … هم همین هدف رو داره. بارها شنیدیم و خوندیم که مدیران مایکروسافت اعلام کردند که شرکاشون میتونند محصولاتی شبیه محصولات اونها رو داشته باشند و دنبال انحصار نیستند. آخرین نمونش سرفیس دایال بود که توی کنفرانس گفتند شرکای ما میتونند نسخه ی مخصوص خودشون رو تولید کنند. این اتفاق برای هالولنز هم افتاد. برای باقی تولیدات مایکروسافت هم میفته.
همون اتفاقی که با لومیا ۹۵۰ افتاد. مایکروسافت با معرفی لومیا ۹۵۰ راه درست رو برای تولید موبایل با قابلیت کانتینیوم رو به بقیه نشون داد و آلکاتل و اچ پی و … همون راه رو رفتند. پس نباید منتظر گوشیهای متعدد از مایکروسافت باشیم. یک گوشی بالارده به عنوان پرچمدار.
این سیاست مایکروسافت درست بر خلاف سیاست اپل هست که به دنبال انحصار در سخت افزار در کنار انحصار در نرم افزار هست.

امیرحسین
💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

سلام خدمت تمام دوستان وینفون.همیشه طوفان های بزرگ شروع های اروم داره به نظر من مایکروسافت داره یه قشر خاص رو هدف قرار میده البته این نظریه اوله منه نظریه دوم اینه که داره یه بستر سازی قوی برای حکومت بی چون و چرا بر بازار موبایل ویندوز فون اماده میکنه اینکه در کنفراس جدیدش هیچ اسمارت فونی ارائه نداد دال بر این نیست که بازار موبایل رو ترک کرده به نظر من این یه فن جنگی!عقب نشینی کرده و بعد از تقویت قوا بر میگرده.من که کاملا از ویندوز فون راضی هستم عالیه.باتشکر از سایت وینفون.

Account
💔 0 پاسخ دهید شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵

۱۹ تا لایک خوردین،۱۹ تا نظر دریافت کردین
بین این تعداد اکثرا به آینده ویندوزفون امیدوارن؟
هنوووز؟بعد ۴ سال هنوووز؟خداروشکر که من سر بزنگاه فروختم،وگرنه الان رو دستم باد کرده بود،خدا شاهده منم مثل خیلیا فکر میکردم نمیتونم با اندروید کنار بیام،اما الان اینقدر راحتم که نمیتونید تصور کنید.این تفکر فقط احساسیه واقعیت اینه که اندروید و یه گوشی نیمه خوب واقعا حس خوبی داره،

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام