۱۴۴۰x650largecarouselcintiqcompanion2

جزو جدانشدنی تبلت های جذاب و قوی مایکروسافت، قلم آن است. قلمی که پا به پای پیشرفت سرفس ها رشد کرده و جای پیشرفت بسیاری در آن وجود دارد. قلم هایی که زمزمه های فعالیت تجاری در این زمینه، اولین بار در سال ۱۹۸۰ شنیده شد. و در حال حاضر و با فعالیت جدی تر کمپانی مایکروسافت، رقابتی تنگاتنگ در این عرصه به وجود آمده است. با ما همراه باشید.حال همگام شدن قلم به مرکز فروش دستگاه های جدید تبدیل شده است. مرکز همگام سازی و افزایش توجه به  قلم در حال حاضر توسط مایکروسافت و Wacom هستند.

ویکوم را می توان رهبر بلامنازع در عرصه تکنولوژی قلم های سخت افزاری لقب داد، رهبری که به عنوان کلیدی ترین عضو USI (طراحان جهانی قلم) است  و با کیفیت بالایی در این عرصه فعالیت می کند. آن ها با استفاده از سنسورهایی در صفحات نمایشی از خاصیت الکترومگنتیک استفاده می کنند و این تاثیر شگرفی در قلم ها ایجاد می کند.  این خاصیت به نقاشان، طراحان و انیمیشن سازان که نیازمند انعطاف در قلم هستند، کمک می کند تا به راحتی از این قلم ها استفاده کنند. و به علت اینکه سیگنال از داخل بورد فرستاده می شود، مصرف باتری قلم نیز کم است.

cintiq13hd-touch-productivity-f

زمانی که تکنولوژی قلم N-trig در سال ۲۰۱۵ با مبلغ ۳۰ میلیون دلار توسط مایکروسافت برای پیشرفت تبلت های سرفس خریداری شد، بسیاری فکر می کردند که این فن آوری نسبت به شرکت رقیب یعنی Wacom در سطح بسیار نامطلوب و پایین تری است و حرکت نابجایی انجام شده است. اما به لطف یک برنامه قوی و بزرگ در تبلت های سرفس پرو ۳ و همینطور پرو ۴ و سرفس بوک، ورق به گونه ای دیگر و به سمت پیشرفت رقم خورد. در زمان کوتاهی همان تکنولوژی ویکوم بدست آمد و شاید در وسعت بیشتری اتفاق افتاد. قلم هایی با قدرت بیشتر ، نازک تر  و بدون سنسور بورد برای دستگاه های قابل حمل و همینطور صرفه جویی بالاتر باتری! تکنولوژی ای که توسط مایکروسافت با قیمتی ارزان تر احیا شد  و یک انگیزه بسیار بالا در رقبا ایجاد کرد که در این عرصه خودی نشان دهند.

CQpJc9oVAAAB6Zy_0

با حضور قدرتمند مایکروسافت در این عرصه، دو شرکت قوی در فن آوری قلم ها در حال رقابت شانه به شانه هستند و در این عرصه نیز مایکروسافت باید با ویکوم رقابت کند. اگرچه قلم های Wacom به صورت انحصاری و گران برای اهداف هنری حرفه ای مثل انمیشین سازی یا نقاشی دیجیتال استفاده می شود، اما به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک معادلات این عرصه کمی عوض شود. رقابت مایکروسافت و Wacom در سال ۲۰۱۶، بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود اما همانند دیگر رقابت های مایکروسافت، ارتباطی برای پیشرفت بین این دو شرکت ایجاد خواهد شد.

در بیلد ۲۰۱۶ از همکاری این دو شرکت گفته شد و اینکه شرکت Wacom بر مبنای پروتوکول های دوگانه و با استفاده از این همکاری ایجاد می شود. میوه ی این همکاری در کنفرانس WinHEC به عنوان نسل جدید قلم های G13  به نمایش گذاشته شد، قلم های یونیورسال با دو پروتکل که به مراتب پیشرفت از قلم هایی که تا بحال ساخته شده است و عملکرد بسیار بالای ان ها به گونه ایست که با سطح حساسیت بی سابقه ۴۰۹۶ و تشخیص سطح شیب دار، و باتری به مراتب قوی تر باعث شد ماموریت بزرگ این دو کمپانی به سرانجام برسد تا شرکت اپل هم علاقه مند به مشارکت در این عرصه شود. این ابراز علاقه درحالی رقم می خورد که استیو جابز فقید، بنیان گذار اپل، میانه ی خوبی با این وسیله نداشت و حتی درباره آن گفته بود: “چه کسی یک قلم دیجیتال می خواهد؟ شما باید برای بیرون آوردن آنها تلاش کنید، همواره دردسر جا زدن دوباره آن ها را بکشید، ممکن است گم شوند، هیچکس یک قلم دیجیتالی نمی خواهد”. حتی استیو جابز در جای دیگر عنوان کرده بود: “به محض اینکه در یک محصول از قلم بهره بگیرید باید آن را مرده فرض کنید”

Surface-Pen-diagram f12ab8fb-089c-40ca-8902-63b3256f373d

نتیجه همکاری در این راستا به تولید کنندگان قدرت می دهد تا قلم را به عنوان یک عضو جدا نشدنی ارتباط با تکنولوژی تبدیل کنند و دانش کامل مایکروسافت در مسیر تولید تبلت های سرفس کمک شایانی به تحقق این هدف می کند. همه مردم جهان هم می دانند که مایکروسافت عادت ندارد که نوک بینی خود را ببیند و همیشه آینده های دور را برای خود تجسم می کند و با ایده های ناب به سطح اول یک صنعت می رسد. فقط کافیست به نرم افزارهای مایکروسافت نگاه کنید تا دقیقا متوجه نگاه به آینده این شرکت شوید: Office 365 و مجموعه نرم افزارهای زیر شاخه افیس یکی از مجموعه نرم افزارهای این شرکت است که نیاز به قلم را کاملا توجیه می کند. ویندوز ۱۰ هم که دیگر لازم به گفتن ندارد. و به نظر می رسد در آینده ای نزدیک، درخواست پشتیبانی قلم برای این نرم افزارها توسط مشتریان داده خواهد شد.

حرکت ردموندی ها به سوی خدمات ابری، هوش مصنوعی ، و واقعیت مجازی به طور کامل اهداف و تصورات بزرگ این شرکت را توصیف می کند اما همه چیزی نیست که ما از آن ها متوجه می شویم. همینطور باید بدانیم، خط تولید تبلت های Surface pro بیشتر از آن چیزیست که ردموندی ها نشان می دهند. باید منتظر حرکت های بسیار بزرگ ردموندی ها در جهان تکنولوژی باشیم.

آیا شاهد حضور این قلم ها به عنوان یک عضو متصل به ویندوز خواهیم بود؟

منبع :

WINBETA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,