Windows Core OS به معنای سیستم عامل پایه که برای چندین پوسته نوآورانه در نظر گرفته شده، به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا فاکتورهای ساخت دستگاه ابداعی خود را به بازار بیاورد.

این سیستم عامل قرار بوده برای اولین بار در سرفیس فون موهومی و خیالی که هرگز روانه بازار نشد، اجرا شود، ولی پس از آن در HoloLens 2 (هولولنز 2)  و Surface Hub 2 (سرفیس هاب 2 ) ظاهر شد.

در عوض کنسل شدن Surface Phone (سرفیس فون)، ما زمان زیادی برای هولولنز 2 منتظر ماندیم و حتی سرفیس هاب 2 نیز به شدت تاخیر داشت و در نهایت ورژن S آن منتشر شد، که فاقد بسیاری از ویژگی‌های وعده داده شده بود، ویژگی‌هایی چون چرخش پویا و توانایی کاشی کردن چندین صفحه نمایش.

البته دلیل اینکه Surface Hub 2S (سرفیس هاب 2S) فاقد بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته رابط کاربری است، این است که Windows Core OS را اجرا نمی‌کند، و به تازگی تایید شده که هولولنز 2 نیز سیستم عامل پایه جدید مایکروسافت را اجرا نمی‌کند.

این موضوع از طریق تجزیه و تحلیل تصاویر شبیه سازی برای این دستگاه آشکار شده، که اخیرا در دسترس قرار گرفته‌اند.

همان طور که ذکر شد، توسعه آهسته و کند  Windows Core OS موجب تاخیر زیادی در توانایی مایکروسافت برای توسعه فاکتورهای ساخت سخت افزار جدید ایجاد کرده است، تا زمانی که این سیستم عامل نمایان شود و انتشار یابد تیم‌های سخت افزاری به سادگی تصمیم گرفته‌اند از انتظار کشیدن دست کشیده و چیزی را که در اختیار دارند روانه بازار کنند، حتی اگر بر روی ورژن‌های قدیمی‌تر و کمتر بصری ویندوز اجرا شود. این هنوز به این معنی است که دستگاه‌هایی که قبلا وعده تحویل آنها داده شده، حداقل جایی در بازار برای خود دست و پا می‌کنند.

گمان می‌کنم دنیای سخت افزار بسیار متفاوت‌تر خواهد شد اگر مایکروسافت توسعه دهنده نرم افزار قابل‌تری می‌بود.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Emmie
پاسخ دهید یکشنبه 1 اردیبهشت 1398

به نظر من ( همینجا تاکید میکنم که فقط نظر من هست ) مایکروسافت خیلی داره این روزا خودشو خراب میکنه.
چه از ویندوزش . چه از نظر تکنولوژیش . داره عقب میمونه….

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,