بهترین اپلیکیشن های ماه فوریه 2018 ویندوز 10

اخیراً مایکروسافت یک به‌روزرسانی برای اپلیکیشن مایکروسافت استور در ویندوز 10 ارائه کرده است که یک زبانه اختصاصی جدید برای افزونه‌های مرورگر مایکروسافت اج به نام “Edge Extensions” را در بالای صفحه این اپلیکیشن اضافه می‌کند. این بدان معنی است که Edge Extensions در حال حاضر یک “دسته” برجسته از محتواهای ارائه شده در مایکروسافت استور است، که به نظر من یک پتانسیل هدر رفته به نظر می‌رسد. در واقع مایکروسافت باید به دنبال اضافه کردن زبانه‌ای مانند “Extras” باشد که به چیزهای بیشتری از تنها افزونه‌های اج اختصاص داشته باشد.

تا این لحظه، ما در آخرین نسخه مایکروسافت استور، شش دسته مجزا داریم. این دسته‌ها شامل اپلیکیشنها، بازی‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌ها، دستگاه‌ها و افزونه‌های اج می‌شود. شش دسته برای چنین فروشگاهی معقول به نظر می‌رسد، اما مشکل اینجاست که آنها نمی‌توانند هر چیزی را که مایکروسافت استور ارائه می‌دهد را پوشش دهند. مایکروسافت استور محتواهای دیگری را نیز شامل می‌شود، از جمله تم‌ها، فونت‌ها و حتی زبان‌ها. اگر این فروشگاه قرار است چنین چیزهایی را نیز به کاربران ارائه دهد، پس باید پیدا کردن آنها نیز ساده سازی شود.

ولی ما برای این همه‌ی این چیزها لزوماً نیازی به زبانه‌های اختصاصی جداگانه در بالای اپلیکیشن نداریم. چرا مایکروسافت یک زبانه “Extras” که شامل این نوع از محتواها، از جمله افزونه‌های اج می‌شود را ایجاد نمی‌کند؟ این کار بسیار مفید خواهد بود و دسترسی به این موارد را نیز ساده‌تر می‌سازد. زبانه Extras می‌تواند حاوی محتواهای مختلفی مانندتم ها و فونت‌ها و سایر محتویات مختص سیستم باشد. همچنین موارد زیادی وجود دارد (و شاید در آینده نیز اضافه شود) که در حال حاضر نمی‌توانند در داخل هیچ یک از دسته بندی‌های فعلی مایکروسافت استور قرار بگیرند.

دو مورد از مهم‌ترین و برجسته‌ترین محتواهایی که باید در داخل زبانه Extras قرار بگیرند، تم‌ها و افزونه‌های اج هستند. به علاوه، اگر مایکروسافت تصمیم به اضافه کردن انواع محتویات بیشتری به فروشگاه خود داشته باشد که قابلیت قرارگیری در زیرشاخه‌های اصلی را ندارند، می‌تواند به آسانی و راحتی آنها را در داخل همین بخش Extras قرار دهد.

مایکروسافت همچنین لایسنس‌های ویندوز 10 پرو را نیز به طور مستقیم در فروشگاه خود به فروش می‌رساند، ولی در حالت عادی شما نمی‌توانید آنها پیدا کنید، مگر اینکه شما آنها را جستجو کنید یا از طریق اپلیکیشن تنظیمات به سراغشان بروید. یک لایسنس ویندوز 10 پرو می‌تواند در زیر بخش Extras قرار بگیرد و در ادامه، هر کدام از نسخه‌های ویندوز 10 به این مجموعه اضافه شوند، دیگر مشکلی بابت محل ارائه آنها وجود نخواهد داشت.

مایکروسافت حتی می‌تواند تحت زبانه Extras یک مکان اختصاصی برای نرم‌افزارهای Win32 قدیمی مانند Paint یا Notepad نیز داشته باشد. ما پیش از این مطلع شده‌ایم که مایکروسافت در به‌روزرسانی آینده قصد دارد برنامه‌های قدیمی‌تر Win32 را از ویندوز 10 و به مایکروسافت استور انتقال دهد و من فکر می‌کنم که “Extras” برای آنها نیز مناسب است.

چیزهای زیادی وجود دارد که مایکروسافت می‌تواند در زیر بخش “Extras” قرار دهد و نام این زبانه، خود به اندازه کافی مبهم است و می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب کند تا ببینید چه چیزهایی در این دسته قرار دارد. هنگامی که این افراد روی این دسته‌بندی کلیک کنند، آنها یک دنیا از محتواهای اضافی موجود در مایکروسافت استور را خواهند یافت؛ از جمله افزونه‌های اج، تم‌ها، لایسنس‌های ویندوز و دیگر موارد. بیایید صادق باشیم، واقعاً مایکروسافت اج به آن اندازه کاربر ندارد که بتوان به افزونه‌های آن یک زبانه جداگانه در استور اختصاص داد.

وقتی که این دسته‌بندی به مایکروسافت استور راه پیدا کند، یافتن همه چیز راحت‌تر خواهد بود، چرا که در حال حاضر استور برای برخی از انواع محتوا بسیار بد است. شما به عنوان یک کاربر عادی، فکرش را هم نمی‌کنید که مایکروسافت در استور خود تمها یا فونت‌هایی را برای ویندوز 10 ارائه می‌دهد، که دلیل آن این است که مایکروسافت استور آنها را به خوبی نمایش نمی‌دهد. تم‌ها دارای یک دسته روی صفحه اصلی هستند، اما تنها همین. من فکر می‌کنم در صورتی که آنها تحت یک زبانه Extras قرار داشته باشند، مردم زمان بیشتری را به پیدا کردن و جستجوی تم‌ها خواهند پرداخت.

نکته مهم دیگر این است که دسته‌بندی Extras خالی و مهجور باقی نخواهد ماند. در حال حاضر صدها تم و چندین افزونه اج در مایکروسافت استور وجود دارد. من فکر می‌کنم اضافه شدن چنین زبانه‌ای، قابلیت کشف شدن محتواهای کمتر شناخته شده در استور را به شدت افزایش خواهد داد.

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا مایکروسافت باید زبانه Extras را به استور خود اضافه کند؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2221 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,