هنگامی که کودک یا نوجوانی را مشغول انجام بازی ها استراتژیک فعلی روی گوشی های اندرویدی می‌بینم دوران بچگی خودم زنده می‌شود. زمانی که هنوز در عصر طلایی کامپیوترهای شخصی قرار داشتیم و کامپیوترها در مرکز توجه قرار داشتند. یکی از خاطره انگیز ترین بازی های آن سالها مجموعه Age of Empires بود که باید آن را پدربزرگ بازی های استراتژیک همزمان فعلی دانست. مایکروسافت برای بازسازی خاطرات دوران کودکی بسیاری از گیمرهای پیشین نسخه بازسازی شده این بازی فوق العاده را روانه بازار کرده است. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به موسیقی حماسی و خاص این بازی.

سری اول Age of Empires برای افرادی که اکنون در دهه سوم زندگی خود قرار دارند یادآور خاطرات زیادی است، ساعات طولانی که پشت نمایشگرهای CRT طی می‌شد و از شدت خستگی چشم اشک بود که از چشمان ما سرازیر می‌گشت. تیم توسعه دهنده بازی پس از بازخوردهای فراوانی که برای بازسازی مجدد بازی دریافت کردند، تصمیم به بازسازی نسخه جدید گرفتند که این نسخه در نهایت Age of Empires: Definitive Edition نام گرفت.

بازسازی این بازی محبوب بر اساس کدهای نسخه اصلی انجام گرفته است، اما بهبودهای گرافیکی متعددی در آن لحاظ شده و اکنون Age of Empires با کیفیت ۴K در دسترس کاربران خواهد بود. از دیگر تغییرات گرافیکی این بازی می‌توان به بهبود سایه زنی و بافت بازی اشاره کرد در نتیجه تمام آن خاطرات دیرین گذشته با کیفیت خوب امروزی در دسترس خواهند بود.

یکی از نکات برجسته این بازی موسیقی حماسی آن بود، سرپرست تیم سازنده موسیقی این عنوان ماندگار برای توسعه نسخه جدید نیز دست به‌کار شده و موسیقی نسخه اولیه را بازسازی کرده است، موسیقی نسخه جدید توسط ارکستر فیلارمونیک پراگ نواخته شده است که اتمسفر بازی و حال و هوای حماسی آن را دو چندان ساخته است. تیم آهنگسازی علاوه بر بازنواری قطعه پیشین بر اساس تم آن موسیقی متن جدیدی را خلق کرده اند که بسیار شنیدنی است، در ادامه شما را به دیدن روند توسعه موسیقی متن این بازی نوستالژیک دعوت می‌کنیم:

تاد ماستن مدیر صدای  Age of Empires از حالات خود در هنگام شروع این پروژه می‌گوید، برای وی نیز بازسازی موسیقی کاری که بیست سال پیش انجام شده بسیار شیرین و هیجان انگیز است. وی عنوان کرده:

به محض شروع بازی موسیقی خاطره انگیزی همیشگی بازی نواخته می‌شود که برای من نیز بسیار دلنشین است. این موسیقی به نوعی بخشی از شناسنامه بازی است چرا که به محض شنیدن آن Age of Empires در ذهن شما تداعی می‌شود.

ما در سازبندی این قطعه استفاده فوق العاده ای از سازهای بادی و فلوت داشته ایم که حس قدیمی فضای بازی را به خوبی همراه خود دارد.

شما چه خاطره ای از این بازی و موسیقی نوستالژیک آن دارید؟

منبع : وینفون
1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,