Reviews

پس تغییراتی که مایکروسافت برای نحوه لیست بندی و الگوریتم های جستجوی استور اعمال کرد،  بهبود هایی هم برای قسمت امتیاز دهی و بررسی های استور افزوده شده است. با این بهبود ها، اپلیکیشن های ویندوزی و ویندوزفونی در کنار هم نمایش داده می شوند. بزرگ ترین پیشرفت اعلام شده فیلتر های جدیدی هستند که کاربران می توانند توسط آنها بررسی ها و امتیاز دهی ها را مرتب سازی کنند.

این فیلتر های جدید، بررسی ها و امتیازات را بر اساس:

star ratings, most helpful, newest، highest-rated, lowest-rated

مرتب سازی می کنند. در واقع این فیلترها برای ایجاد تجربه ای خوشایند برای کاربران ایجاد شده است که همه و همه در راستای افزایش کیفیت اپلیکیشن های استور هستند. مشروح تغییرات شکل گرفته از قرار زیر است:

Migration of all the Ratings and Reviews

 تمام بررسی ها و امتیازات ایجاد شده برای اپلیکیشن های ویندوز و ویندمز فون ۸.۱ به استور ویندوز ۱۰ منتقل شده اند و کاربران ویندوز ۱۰ می توانند همه نظرات و امتیازات اپلیکیشن ها را مشاهده کنند. ولی کاربران سیستم عامل های قبلی نخواهند توانست این موارد را مشاهده کنند.

New Ratings and Reviews Algorithm

استور ویندوز ۱۰ به منظور بهبود هرچه بیشتر تجربه کاربری الگوریتم ها و شیوه های جدیدی برای لیست بندی بررسی ها و امتیاز ها ارایه کرده است. بر این اساس  چند ویژگی جدید ایجاد شده است:

 • فیلتر های “most recent reviews” و “most helpful votes” در بالاترین مکان لیست جای گرفته اند تا کابران به راحتی بتوانند توسط آنها نظرات و امتیازات مفید را پیدا کرده و توسعه دهندگان را با انتقادات و پیشنهادات صحیح همراهی کنند.
 • الگوریتم تشخیص عبارات ناسزا و رکیک (بد و بیراه!) هم بهبود یافته و این دست نظرات را قبل از اینکه کاربران آن را مشاهده کنند حذف خواهد کرد. همچنین الگوریتم های جدیدی ایجاد شده که نوشتن نظر و بررسی با زبان های نا مربوط را تایید نخواهد کرد و این نوع نظرات ثبت نخواهند شد.
 • الگوریتم جدید تشخیص اسپم هم به خوبی عمل کرده و هر نوع اسپمی را قبل از قرار گرفتن در استور حذف خواهد کرد.

Review filter

مراجعه کنندگان می توانند بررسی های ارایه شده از سوی کاربران برای اپلیکیشن ها را هم در اپلیکیشن استور، و هم در وب سایت استور جستجو و مشاهده کنند. و فیلتر ها هم بر اساس مولفه های زیر قابل تنظیم و انتخاب هستند:

 1. star ratings
 2. most helpful
 3. newest
 4. highest-rated
 5. lowest-rated

Unified Ratings and Reviews for Linked Apps

لینک هایی که توسط داشبورد توسعه دهندگان برای یک اپلیکیشن ویندوز فونی و ویندوزی (اپلیکیشن یونیورسال) ایجاد می شود، در واقع به یک صفحه واحد هدایت می شوند که دو بسته دانلودی، یکی برای ویندوز فون و یکی برای ویندوز در آن صفحه قرار دارد. و بررسی ها و امتیاز دهی هایی که ایجاد می شوند، برای هر دو بسته ویندوزی و ویندوز فونی اعمال می شوند و این گونه نیست که اگر یک بررسی برای نسخه ویندوزفونی یک اپلیکیشن ایجاد شود، برای بسته ویندوزی اعمال نشود. در ویندوز 10، مراجعه کنندگان به استور جدید، بررسی ها و امتیاز دهی ها را به صورت یکپارچه هم برای نسخه ویندوزی و نسخه ویندوز موبایلی اپلیکیشن مشاهده خواهند کرد در حالی که همه این بررسی ها به صورت واحد با رتبه بندی شده اند. مراجعه کنندگان به استور توسط اپلیکیشن های استور موجود در سیستم عامل های قبلی، بررسی ها را به صورت ترکیبی نخواهند دید. برای این دست مراجعه کنند گان یک فیلتر دستگاه محور، برای آپدیت آینده برنامه ریزی شده است که توسط آن مراجعه کنندگان با توجه به دستگاهی که دارند، فقط قادر به دیدن بررسی ها خواهند بود.

بررسی های ایجاد شده تا 24 تیر ماه در استور ویندوز 10 حذف شده اند

بررسی ها و امتیاز دهی هایی که توسط کاربران در نسخه های پیش نمایش ویندوز 10 ایجاد دشه اند، در تاریخ 15 جولای (24 تیر) حذف شدند. به این دلیل که ممکن بوده بررسی های ایجاد شده تا این تاریخ، متاثر از بیلد های پیش نمایش و باگ هایی که داشته اند ایجاد شده باشد، یعنی شاید اپلیکیشنی مدام کرش می کرده است و در واقع دلیل اصلی آن باگ های نسخه های پیش نمایش بوده و اپلیکیشن مشکلی نداشته است، بنابراین بررسی هایی که اشاره به کرش اپلیکشن داشته اند، قابل قبول نبوده اند. اما بررسی ها و امتیازات ایجاد شده پس از این تاریخ همگی ثبت شده و در دسترس هستند. همچنین ممکن است تغییراتی در امتیاز اپلیکیشن ها به وجود آمده باشد که کاملا طبیعی است.

اگر به ویندوز فون 8 برگردیم، موارد ارزشمندی همچون هاب تصاویر را خواهیم یافت که هرگز نفهمیدیم چرا در ویندوز فون 8.1 حضور نداشت و آن همه ویژگی فوق العاده چرا به جای بهتر شدن، به کل فراموش شدند. به هر حال امیدواریم مایکروسافت در مورد استور چنین عملی انجام ندهد. برای مثال در اپلیکیشن استور ویندوز فون 8.1، قسمت تاریخچه را داریم که حقیقتا بسیار کاربردی است و متاسفانه هنوز معادل مناسب آن در اپلیکیشن استور ویندوز 10 موبایل ایجاد نشده است. امیدواریم مایکروسافت هیچ کدام از نکات مثبت سیستم عامل های قبلی را به دست فراموشی نسپرده و همه آن ها را بهبود ها و قابلیت های جدید به ویندوز 10 هم اضافه کند تا تجربه ای بی نقص برای کاربران رقم بخورد. البته فقط امیدواریم!

منبع: WMPOWERUSER

منبع :

WMPOWERUSER

615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mohamad
پاسخ دهید یکشنبه 5 مرداد 1394

Salam
Goshie man 930e
Insiders shodam windows slow ham nasb kardam
Bazie siegfall ejra nemishe bad az nasb slow
Dalilesh chie
8.1 nasb bod ejra mishood

  hossein
  پاسخ دهید یکشنبه 5 مرداد 1394

  مشکل پیش نمایش بودن ویندوز ۱۰ دوست عزیز.اگر اذیت میشید و نمبتونید بازخورد ارسال کنید با برگستن ب ۸.۱ وضعیت خوبی خواهید داشت

امیر
پاسخ دهید یکشنبه 5 مرداد 1394

چرا استور ویندوز 10 واسه من باز نمیشه . باید با فیلتر شکن برم؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,