بازی The Outer Worlds عنوانی است که عده بسیار زیادی از مردم منتظر عرضه شدن آن هستند که این موضوع نه تنها به دلیل کار کردن استودیوی Obsidian Entertainment روی مکانیزم‌های داستان سرایی این بازی و پیشبرد مکانیزم‌های انتخاب و نشان دادن عواقب آن‌ها به بازی‌بازان است (که باید عرض کنم این مکانیزم‌ها قرار است به بهترین شکل ممکن در این بازی نقش آفرینی پیش رو پیاده سازی شوند) بلکه به این دلیل است که این بازی دارای چیزهایی است که آن را تبدیل به یک Fallout کاملا جدید و مدرن کرده است.

همانطور که می‌دانید، بیشترین شباهت The Outer Worlds به بازی Fallout New Vegas نسبت داده شده است که بر حسب اتفاق آن هم به دست استودیوی Obsidian ساخته شده بود. پس این موضوع نشان می‌دهد که سازنده‌های The Outer Worlds دقیقا می‌دانند در حال انجام دادن چه کاری هستند و نتیجه این کار به شکل خودش را نشان خواهند داد.

در حقیقت مقایسه‌هایی که میان The Outer Worlds و Fallout New Vegas می‌شود، به حد بسیار زیادی رسیده است طوری که عده بسیار زیادی از مردم به این نکته اشاره می‌کنند که نشانه‌ها و ویژگی‌های عنوان قبلی به سادگی به عنوان جدیدتر راه پیدا کرده است که از میان شباهت‌هایی که بین این دو بازی عنوان شده می‌توان به سیستم مبارزات تا شوخی‌های تاریک و بسیاری از ویژگی‌های دیگر این بازی اشاره کرد که در هر دوی آن‌ها مشابه است. سوالی که اینجا ممکن است برای عده زیادی از مردم به وجود بیاید درواقع این است که خود Obsidian چه احساسی از این مقایسه‌ها دارد و نظرش درمورد آن‌ها چیست. خب درواقع آن‌ها احساس خوب و رضایت بخشی از این مقایسه‌ها دارند و ظاهرا مشکل خاصی هم برایشان وجود ندارد.

مگان استارکس (Megan Starks)، طراح ارشد داستان سرایی این بازی، در حین انجام گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه اخیر خود با وبسایت WCCFTECH داشته، در پاسخ به سوالی که همین مسائل را از وی پرسیده بود چنین واکنش داد که تیم توسعه دهنده و سازنده‌ای که در حال کار کردن روی عنوان The Outer Worlds هستند، از این مقایسه‌ها خوشحال می‌شوند. در حقیقت این موضوع برای آن‌ها مانند یک مسئله اجتناب ناپذیر است که به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از این دست می‌توان به شباهت‌هایی که میان این دو بازی وجود دارد اشاره کرد که از این دست می‌توان به مسائلی نظیر، این حقیقت که درواقع هر دوی آن‌ها به دست استودیوی The Obsidian در حال توسعه و ساخت هستند و این حقیقت که تعداد زیادی از کسانی که در حال کار کردن روی The Outer Worlds هستند، سابقه کار کردن روی عنوان Fallout New Vegas را نیز در گذشته داشته‌اند، اشاره کرد. خود مگان استارکز در مصاحبه اخیر خود در این زمینه چنین گفته است که:

به نظر من تیم سازنده این بازی از این مقایسه‌ها بسیار خوشحال و راضی است.

ایشان در ادامه اظهارات خود در این زمینه چنین اضافه کرده است که:

دوری کردن از آن بسیار سخت است چرا که این آی‌پی یک آی‌‌پی کاملا جدید و تازه است و این که به دست همان کسانی در حال ساخته شدن است که Fallout New Vegas را ساخته بودند. سپس به این نکته نیز باید توجه زیادی کرد که این استودیو به خاطر ساخت و توسعه بازی Fallout New Vegas به شهرت و محبوبیت رسید تا امروز همه آن را به خوبی بشناسند و این که عده زیادی از کسانی که این بازی را ساخته بودند و یا دستی در توسعه آن داشته‌اند، در حال کار کردن روی بازی The Outer Worlds نیز هستند. از همه این‌ها گذشته، شما توسعه دهنده‌ها و سازندگانی مثل مرا دارید که جزو طرفداران و دوست داران آن بازی بوده‌اند. بنابراین بله. من فکر می‌کنم که ما در حال تلاش هستیم تا یک بازی کلاسیک که توسط Obsidian ساخته شده بود را تولید کنیم که یک بازی سینگل پلیر RPG است و دارای داستانی بسیار غنی و انتخاب محور است. سپس ما کاری خواهیم کرد که آن احساس شوخ طبعی تاریک را نیز به آن اضافه کنیم.

عنوان The Outer Worlds قرار است در تاریخ ۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی برابر با ۳ آبان سال جاری شمسی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار برسد. همچنین مایکروسافت نیز تایید کرده که از آنجایی که این بازی به دست استودیوی فرست پارتی آن‌ها به تولید خواهد رسید، از همان روز اولی که به عرضه می‌رسد نیز در سرویس ایکس‌باکس گیم پس در دسترس قرار داده خواهد شد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,