developer-windows-phone-640

اگر دوست دارید با دغدغه ها و مشکلات، انتقادات و درد دل های یک برنامه نویس هموطن که در حوزه ویندوز فون فعالیت دارد، آشنا شوید، ما را تا پایان همراهی کنید. دوست عزیزمان جناب آقای محمد جواد خادمیان، برنامه نویس اپلیکیشن محبوب و پر دانلود، Muslim Life (زندگی مسلمان)، مایلند درد دل کنند و از ناراحتی هایی بگویند که قطعا برای اکثر برنامه نویسان ایرانی پیش می آید. ایشان این پست را از زبان خود ارایه داده اند.

دوستان عزیز در این پست قصد داریم شما را با چاله های بزرگی آشنا کنیم که در فرهنگ و آدابمان، البته مسلما به صورت ناخواسته ایجاد شده است. می خواهیم ببینیم که چگونه رفتار تک تک ما می تواند موجب خاموشی شعله اشتیاق و بی ثمر کردن انگیزه یک برنامه نویس شود. در این پست کاری به ویندوز فون و مایکروسافت و اپل و اندروید نداریم. این پست را در دسته بندی ویندوز فون یا ویندوز قرار نخواهیم داد. نمی دانیم، شاید برای اولین بار در بین همه وبسایت های حوزه فناوری و علوم روز، می خواهیم پستی با موضوع و در دسته بندی “فرهنگ سازی”، تقدیم شما عزیزان کنیم.

عزیزان این مطلب واکنش وینفون است به گله ای که یک برنامه نویس می تواند داشته باشد، واکنشی است دوستانه و خودمانی برای نشان دادن اینکه تک تک افراد چگونه می توانند تاثیر عمیقی بر یکدیگر داشته باشند. لطفا این مقاله را با دلی صاف و ساده و به دور از هر نوع تفکر مخرب مطالعه کنید، چراکه این مطلب سودی برای وینفون ندارد و قطعا برای دوست عزیزمان، آقای خادمیان هم حکم نوش دارو پس از مرگ سهراب را دارد. این مطلب برای برانگیخته کردن یک حس مشترک ارایه شده است. امیدواریم که چنین باشد.

بیایید بشنویم و ببینیم، که یک برنامه نویس ایرانی چه دغدغه هایی می تواند داشته باشد:

حتما شما هم از کمبود نرم افزار های فارسی و ایرانی ویندوز فون به نسبت اندروید شکایت دارید. به خصوص نرم افزار های با کیفیت و با ظاهر کاربری جذاب. تا به حال فکر کرده اید که این مسئله از کجا نشأت می گیرد؟ پاسخ این سوال را با مثالی تقدیم حضورتان خواهم کرد.

این کاملا درست است که تعداد کاربران ایرانی اندروید ده ها برابر کاربران ویندوز فون است و این مسئله باعث می شود تا توجه برنامه نویسان به سوی اندروید جذب شود. اما دو نکته در اینجا حائز اهمیت است. اولا، کاربران ویندوز فون با آنکه تعداد کمی دارند اما به راحتی می توانند بدون هیچ دردسری به فروشگاه کاملا رسمی مایکروسافت دسترسی داشته باشند. و این قاعده از زمان ظهور ویندوز فون تا امروز ثابت بوده است. از طرفی برنامه نویسان ایرانی مشکل خاصی در ایجاد حساب دولوپری ندارند و به راحتی می توانند اپلیکیشن های خود را در استور رسمی قرار دهند. دوم اینکه، هم اکنون برنامه نویسان ایرانی زیادی هستند که به هر علت (مثلا علاقه به محصولات مایکروسافت) برنامه های خود را برای این پلتفرم توسعه می دهند و بعضاً از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند. اما اشکال کار کجاست؟

همان طور که گفتم، در زیر یک نمونه آماری دقیق برای مثال آماده کرده ام:

شاید از نرم افزار “زندگی مسلمان” استفاده کرده باشید. طبق آمار دقیقی که مایکروسافت در اختیار برنامه نویس قرار می دهد، این برنامه تا لحظه ی نگارش این مقاله بیش از پنج هزار بار توسط کاربران ایرانی دانلود شده است.

جالب است بدانید، نسخه قدیمی تر برنامه نیز بیش از ۲۱ هزار بار دانلود شده است. (سر جمع ۲۶ هزار بار) و میانگین امتیاز دهی کاربران ۴.۷ ستاره است که نشان دهنده محبوبیت نرم افزار است.

app download rate

اما این آمار تنها تا زمانی جالب به نظر می رسد که بدانید درآمد برنامه نویس از این برنامه چه اندازه بوده است. این نرم افزار رایگان نیست و با قیمت پایه ی ۲۴۰۰ تومان به فروش می رسد. البته فروش برنامه از طریق کارت های عضو شبکه شتاب انجام می شود و کاربران ایرانی مشکلی از این بابت ندارند.

حتی گاهی به مناسبت های مختلف نیز برنامه تخفیف های حتی ۵۰% خورده است و قیمت آن به ۱۲۰۰ تومان کاهش پیدا کرده. نسخه قدیمی تر نیز با قیمت های مختلف از ۵۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان در زمان های مختلف به فروش رفته است. این نکته را هم اضافه می کنیم که به روز رسانی از نسخه قدیمی به جدید کاملا رایگان بوده است.

با توجه به اطلاعات دقیقی که سیستم مدیریت ارایه می دهد، بنده طی دو سال و اندی، یک میلیون و صد و پنجاه و دو هزار تومان درآمد ناخالص داشته ام. که حدود ۲۵۰ هزار تومان آن مربوط به نسخه جدید و مابقی مربوط به نسخه قدیمی است.

p1

 

p2

 

طبق این آمار، دقیقا ۵۶۰ تراکنش انجام شده است. یعنی از بین ۲۶ هزار کاربر این برنامه، تنها ۲ درصد از کاربران راضی شده اند که دست در جیب خود ببرند و این هزینه جزیی را به برنامه نویس بپردازند. یعنی مبلغی به مراتب کمتر از ۱ دلار. خودتان به صورت سر انگشتی می توانید درآمد ماهیانه برنامه نویس را محاسبه کنید و یا نگاهی به نمودار بالا داشته باشید!

البته مبلغ گفته شده سود خالص نیست و من برنامه نویس مخارج دیگری از جمله: هزینه ی حدود ۲۰۰ هزار تومانی بابت تبلیغات، خرید دامنه و هاست برای سایت فروش و … را نیز باید بپردازم. همچنین به این هزینه ها سهم ۱ درصدی شرکت پارس پال و سهم نیم درصدی بانک را نیز باید اضافه کرد. البته این مبالغ ارزشی برای بنده ندارد و آن هزینه واقعی که معتقدم پرداخته ام، عبارت است از: صد ها ساعت وقت صرف ده ها هزار خط کد این برنامه و راه اندازی وب سایت، در کنار بی خوابی ها و خواب های مشوش (کد زنی در طول خواب) و سایر مسائل.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، در برخی کشور ها، به معلمین مقاطع ابتدایی و برنامه نویسان، در دادگاه های قضایی، برای پرونده های ناشی از خشونت تخفیف قائل می شوند. چراکه معلمین ابتدایی باید با کودکان سر و کله بزنند و از طرفی برنامه نویسان ذهنشان کاملا درگیر و مختل می شود. بنابراین شاید بهتر باشد زیاد به آنها نزدیک نشوید 😀 چراکه تا حدودی عصبی به نظر می رسند.

کلام آخر اینکه لطفا هزینه برنامه هایی که از آنها استفاده می کنید را بپردازید. مطمئناً تا زمانی که هموطنان گرامی حاضرند میلیونی خرج گوشی کنند اما هزینه ناچیز نرم افزار های فارسی را نپردازند و از آنها حمایت مالی و معنوی نکنند، اوضاع نرم افزار ایران پیشرفت چندانی نخواهد کرد.


دوستان آنچه تقدیم حضورتان شد، دلنوشته هایی برخواسته از لحن دوستمان آقای خادمیان بود. حرف هایی که گفتنش برای خود ایشان هم سخت است. البته می دانیم که این گلایه ها را باید از جوانب گوناگونی که شرایط اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی کشورمان ایجاب می کند، بررسی کنیم. اما آنچه مسلم است، زحمت و تلاش سنگینی است که هر برنامه نویسی برای ایجاد یک نرم افزار به کار می بندد و نهایتا حتی گوشه ای از آن نیز جبران نمی شود.

فقط کافیست برای چند لحظه خود را جای یک برنامه نویس قرار دهیم و تصور کنیم که دسترنج تلاش شبانه روزیمان چقدر ناچیز است، تا بتوانیم سخنان آقای خادمیان را بهتر درک کنیم. همانطور که در ابتدا عرض کردیم، این مطلب را منتشر کردیم تا بلکه برای همه ما تلنگری باشد و قدر برنامه نویسان هموطن عزیزمان را بیشتر بدانیم. امیدواریم که واقعا چنین باشد.

دوستان شما پاسخ دهید که چه عواملی منجر به چنین اوضاع نا به سامانی برای جامعه برنامه نویسان شده است، و بگویید که چگونه می توان این اوضاع را روز به روز بهتر کرد و پیکر زخمی این قشر زحمت کش و کوشا را مرهم گذاشت؟

این مطلب به در خواست جناب خادمیان عزیز و رضایت کامل وینفون نگارش و تقدیم حضورتان شده است.

منبع : وینفون
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
جواد رنجبر
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

مشکل از خود ما ایرانی هاست که همه چیز رو مفت میخوایم.
از گفته ی من دلخور نشید که در اون حقیقت نهفته..

  امیر حافظی
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

  اول: با نظر جواد رنجبر عزیز هم موافقم و هم مخالف… علت رو در دوم می نویسم
  دوم: چیزی که برای شما می نویسم، تجربه کاربری من در دوران استفاده از گوشی ویندوز فونه و به سایر پلتفرم ها کاری ندارم.
  من تا زمان نگارش این کلمات نزدیک چهل دلار بازی و برنامه در ویندوز موبایل خریداری کردم که رقم زیادیه. در این بین، برای استفاده از سه نرم افزار ایرانی هم پول پرداخت کردم که بصورت واریز به حساب شتاب بوده و رقمی که برای اونها پرداختم نسبت به هزینه ی خرید دلاری بازی و برنامه ناچیزه. چون به فرض دلار ۳۵۰۰ تومن، خرید گیف کارت و خرید بازی از استور برای شما چیزی در حدود ۳۸۰۰-۴۰۰۰ تومن برای هر دلار آب می خوره. اما چرا من (به باقی هموطن ها کار ندارم و نمی تونم بجای اونها قضاوت کنم) حاضر نیستم دیگه برای اپ ایرانی پولی پرداخت کنم؟
  یکی از اپ هایی که خریدم اپ ورزش ۳ بود که اخبار و ویدئوهای سایت ورزش ۳ رو منتشر می کرد. برای اضافه شدن امکانات باید مبلغی رو پرداخت می کردم. (فکر میکنم ۳۰۰۰ تومن) بعد از پرداخت بخش های قفل شده باز شد، اما همه ناقص و خراب بود. وعده هایی که برنامه نویس داده بود عملی نشده بود و نمیشد به خوبی از بخش ویدئو ها استفاده کرد. همون زمان من برنامه MyTube رو که در زمان تخفیف بود خریداری کردم. انیمیشن های زیبا، محیط هماهنگ، هاب بجای پنجره های تو در تو، منوهای بازطراحی شده و امکانات خیلی زیاد برای ذخیره ویدئو و یا صدا، لایک کردن، دنبال کردن یک کانال و حتا مشترک شدن، ایجاد دسته بندی برای علایق شخصی و ایجاد گروه بندی های خاص. فکر می کنم کسانی که از این برنامه استفاده کرده باشن بدونن که چقدر بی نظیره. من اون برنامه رو کمتر از یک دلار خریداری کردم (کمتر از ۳۵۰۰ تومن) بعد از خودم پرسیدم چرا باید در دام کلک برنامه نویس های ایرانی بیافتم؟ برنامه نویس های ایرانی حتا برای طراحی آیکون زیبا به خودشون زحمت نمی دن. همیشه از عکس هایی که در پس زمینه ی نرم افزارها استفاده می کنن بدم میاد، بعضی از اونها همیشه آموزش اجباری دارن (jalali calendar) فونت های فارسی زیبایی داریم اما برنامه نویس با درک زیبا شناسی نداریم و وقتی یک نرم افزار رو می خری، با چیزی در سطح توقع خودت مواجه نمیشی. البته روی سخن من با این دوست برنامه نویسمون نیست.
  نباید بگیم که بیاییم فرهنگ کاربرها رو اصلاح کنیم. وقتشه برنامه نویس ها درک کنن که وارد یک بازار رقابتی جهانی شدن. درسته که بازار نون و آب داریه، اما تور زدن بزرگترین ماهی دریا کار ساده ای نیست.

   جواد رنجبر
   پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

   ممنون امیر جان حرفای تو کامل تر بود

    امیر حافظی
    پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

    ممنون جواد جان، لطف داری برادر

   omid
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   شما یه بازی معرفی کردین با عنوان اولین بازی سه بعدی ایرانی!منم مثل خیلی ها دانلود کردم چند ثانیه اول یه انمیشن سه بعدی پخش شد و بعد درخواست خرید داده شد و خریدمش اما وقتی وارد بازی شدم با یه بازی دوبعدی و بسیار ساده و بی معنی روبرو شدم!و به شده احساس کردم سرم کلاه رفته هر چند مبلغ ناچیزیی بود!و دو مورد دیگه که اونها هم ارزشی نداشتن و بعد از یکبار استفاده پاکشون کردم
   نرم افزار پولی باید باکیفیت،جذاب،و تست رایگان حداقل برای یکبار استفاده کامل داشته باشه
   زندگی یک مسلمان نمیتونه یک نرم افزار خیلی ضروری باشه که براش پولی بپردازیم مثلا تقویم جلالی اگر پولی بود هشتاد درصد ما میخریدیمش

   مرتضی
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   من به عنوان یک برنامه نویس کامپیوتر لازم دیدم که چند تا نکته را ذکر کنم.
   – من تمام مشکلات نرم افزارهای ایرانی را به شخصه قبول دارم نرم افزارهای ایرانی کیفیت لازم را ندارند. و شاید اصول اولیه طراحی واسط کاربری هم در آنها رعایت نشده است. نرم افزارهای ایرانی بعضا پر از باگ هستند و عملکرد خوبی ندارند.
   بهر است به جای برنامه نویس از توسعه دهنده نرم افزار استفاده کنیم چون برنامه نویسی یکی از قسمت های توسعه نرم افزار هست. توسعه نرم افزار شامل مراحل طراحی تحلیل سیستم برنامه نویسی و تست و … است.
   – توسعه یک نرم افزار خوب جدای از برنامه نویسی نیاز به علوم زیادی دارد بخاطر همین است که گروه های برنامه نویسی بیشتر چند نفره هستند مثلا برای طراحی آیکون یا فونت برنامه نویس قاعدتا نباید خودش این کار را انجام دهد بلکه باید این کارها توسط گرافیست انجام شود. حال مشکل کجاست که برنامه نویس ها به دنبال استفاده از یک فرد گرافیست نیستند؟ مشکل اول هزینه هست عدم اعتماد یک توسعه دهنده نرم افزار به بازار باعث می شه که توسعه دهنده نرم افزار هزینه استخدام گرافیست را به جان نخرد! مثلا مرحله تست یک نرم افزار به دلایل روان شناختی نباید توسط خود برنامه نویس انجام شود چون برنامه نویس به صورت ناخودآگاه کارهایی می کند که باگی در آن به وجود نمی آید. ولی به دلیل گروهای تک نفره برنامه نویسی مخصوصا در برنامه های موبایل همه مراحل توسعه را یک نفر انجام می دهد.
   – طراحی واسط کاربر یا آن چیزی که کاربر عادی از یک نرم افزار می بیند یک تخصص است و متاسفانه در ایران، در هیچ دانشگاه یا مرکز آموزشی چنین تخصصی آموزش داده نمی شود. هرچند مطالبی هم که آموزش داده می شود چنان مطالب با ارزشی نیستند.
   – یکی از مشکلاتی که یک توسعه دهنده نرم افزار معمولا با آن مواجه می شود این است که در ابتدای شروع توسعه یک نرم افزار که یک روند پیچیده است فرد توسعه دهنده باید یک شمای کلی از سیستم یا نرم افزار در ذهن خود بسازد که همیشه این شمای کلی سرشار از ایده های خوب و با کیفیت عالی هستند ولی در هنگام پیاده سازی سیستم به دلیل زمان کم عدم امید به بازگشت هزینه انجام شده و نبود تخصص کافی چیزی که ساخته شده یک نرم افزار بی کیفیت از کار در می آید.
   – مشکلاتی که در بالا ذکر شد، مشکلات توسعه نرم افزار بودند. ولی مشکل بعدی مشکل کاربران یا مشکل فرهنگی است. درصد زیادی از ایرانی ها متاسفانه حاظر نیستند بابت ایده یا فکر پول پرداخت کنند. به بیان دیگر در ایران فکر ارزش ندارد، یا کم ارزش است. بیشتر ایرانی ها حاظر نیستند بابت محصولات غیر فیزیکی پول پرداخت کنند مثلا بابت سخت افزار کامپیوترشان یکی دو میلیون تومان پول می دهند، ولی حاظر نیستند بابت مثلا نرم افزار آفیس پول پرداخت کنند یا اصلا فکر می کنند که نرم افزار باید مجانی باشد.
   – عدم وجود قانون کپی رایت یکی دیگر از مشکلات توسعه نرم افزار و پیشرفت صنعت IT در ایران است. بیشتر افراد فکر می کنند که نبود قانون کپی رایت چون باعث می شود که به صورت مجانی از نرم افزارهای گران قیمت استفاده کنند برای کاربران مفید است ولی در بلند مدت همین عدم وجود قانون باعث عدم توسعه صنعت IT در ایران شده است.
   در پایان امیدوارم با حمایت کاربران و تلاش بیشتر توسعه دهندگان نرم افزار شاهد ظهور نرم افزارهای با کیفیت ایرانی باشیم.
   با تشکر ار توجهتون

    Saber
    پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

    آفرین درسته من به عنوان یه برنامه نویس هم خودم هم اطرافیانم این موضوع رو درک کردیم
    برای مثال یک بازی برای ایفون دوسال پیش طراحی کردیم اول درگاه شتاب برای ایرانی ها قرار دادیم چی شد؟
    یک بازی که قیمتش رو ۲۵۰۰ گزاشتیم بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ توما درنیاورد تو ۱ سال و یک چیزی هم از جیب به گرافیست و نظریه پردازو … دادیم
    بعد بازی رو گزاشتیم با گیفت کارت اپل قیمت ۹۹ سنت حدود هزار تا دانلود داشت که نزدیک ۸۰۰ تاشون پول دادن
    خوب خودتون مقایسه کنید

ali
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

همین برنامه دیکشنری اریان پور برین نظرا رو بخونین نگاه کنین چقدر گیر هایه الکی دادن والا

ایمان
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

ای بابا تازه تصمیم داشتم تو این زمینه کارکنما کلی خورد تو
یه سوال اگه برنامه فروشی بوده پس چرا کسی پول بالاش نداده؟

sazhen
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

من باهاتون موافقم وقتی اولین بار گفتم دنبال کرک و نصب غیرقانونی نباشید که به نوعی دزدی حساب میشه اکثر دوستان جبهه گرفتن و توی کامنتها از خجالتمون در اومدن تا وقتی ما مثل طرفداران اپل نباشیم نمیتونیم این انتظاری از برنامه نویس ها داشته باشیم
اونا حاضر هستن برای یک تغییر عدد از ایفون ۶ به ۶+هفتصد دلار هزینه کنن ولی ما چی؟

  احمدرضا
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

  شاید شاید یکی از دلایل اینکه ما عاشقان سینه چاک ویندوز فون هستیم وضع مالی نه چندان خوبمون باشه! (لومیا۱۳۲۰) چه بسا اینکه خیلی ها از گوشی های رده پایینی مثل ۵۲۰ و… استفاده میکنن ، ولی در طرف مقابل کاربران اپل چی؟ کسی که خیلی راحت ۳ میلیون پول بابت گوشیش میده ( اگه فرض کنیم فقط و فقط گوشی موبایل داشته باشن)

   Yaya
   پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

   شما هم خدا رو میخوای هم خرما رو مجبور نیستی با ۴۰۰ تومن پول گوشی هر برنامه ای دیدی پولی بود کرکی نصب کنی .

    جواد رنجبر
    پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

    Yaya جان شاید جاش اینجا نباشه اما درستش خر و خرما هست… اسم خدا رو یسری بی وجود وارد این مثل کردن..
    امیدوارم از دستم ناراحت نشی

     محمد
     پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

     فکر کنم همون خدا و خرما باشه چون من یه داستان هم ازش شنیدم که میگه در زمان بت پرستی اعراب بعضی هاشون بت هاشون رو با خرما می ساختن و بعد یه مدت که عذایی نداشتن بت هاشون رو می خوردن. فکر کنم این از اونجا اومده باشه

    احمدرضا
    پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

    گفتم که ۱۳۲۰ دارم ! 😐 ۴۰۰ تومنه؟! من اکثر گوشی های ویندوز فونی و رو گفتم در مقایسه با گوشی های گرون قیمت آی او اس ، گفتم اکثرااااا اکثرا ، با دقت بخون

احمدرضا
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

حق با ایشون هست، مثلا خودم من از زمانی که از اندروید به ویندوز فونکوچ کردم با دیدن هر برنامه یا بازی پولی سریع خارج شدم و دنبال نمونه مشابه و البته رایگانش گشتم! تازه این در حالیه که برنانه ایرانی رو فقط ایرانی ها میتونن استفاده کنن برعکس برنامه های انگلیسی زبان که هر جای دنیا قابل استفاده ست ، پس یه برنامه ایرانی بیشتر متضرر میشه (شاید)!

1Pouria
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

اصلا همینه، تازه می بینن برنامه پولیه امتیاز پایین و فحش هم میدن

بنیامین
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

خب کسایی که خارج از ایران هستند و حساب بانکی توو ایران ندارند،اگه بخوان بخرن چیجوری بخرن؟ها؟
نرم افزارهای خارجی رو میخوای بخری راحت از شارژ موبایلت کم میکنه ،به همین راحتی،ولی نرم افزارهای ایرانی من ندیدم اینجوری باشه.خب ادم بیخیال میشه بخره دیگه.

  RedDeath
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  پسر خوب ، به دلایل تحریم بانک های ما ، برنامه نویسا نمیتونن ویزا کارت یا مسترکارت تهیه کنن که بتونن توی قسمت حساب های اکانت دوپلوری اضافش کن ، به همین دلیل نمیتونن خرید برنامه رو از طریق درگاه خود استور قرار بدن ! ییکم تحقیق کنی بد نیست ! گیر الکی به برنامه نویس نده .

مهدی
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

سلام. به نظرم یکی از دلایلی که باعث این قضیه شده(البته من خودم و امثال خودم که سن کم داریم رو میگم) اینه که خریدن دردسرش زیاده و آدم نمیخواد به خاطر یه اپلیکیشن بره با کمک مامان باباش حساب باز کنه و رمز دوم و این چیزا رو هم در بیاره بعد طی چندین مرحله بخره. اگر خریدن اپ، به راحتی خرید از سوپری بود مطمئن باشید خیلی خیلی درامد بیشتر میشد. ولی تو خارج فکر میکنم خریدن خیلی راحت تر از این حرف هاست.

mohamad.zare
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

عالی بود متن
ایشالا که درست شه مشکلاتشون

Yaya
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

من تا وقتی شروع به کد نویسی نکرده بودم این مسائل رو درک نمیکردم . ولی الان تا آخرین حد تلاش میکنم که برنامه . بازی یا سریال و آلبوم موسیقی رو بخرم . کرک کردن برنامه به معنای کامل دزدیه . مثل اینه شما یه محصولی رو پرورش دادی و هر روز یکی بیاد و بخشی اش رو ببره . یه بار هم که شده حقوق ناشر رو رعایت کنیم .
با این وضعی که اینجا هست من خودم بعید میدونم مایکروسافت و اپل خودشون رسمی بیان ایران و چیزی مثل اپل ستور ها تو ایران هم طراحی کنن .

آرمان
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

هر چند که بیشترمردم ایران هر چیزی رو مفت میخوان ولی برنامه های ایرانی هم اصلا کیفیت برنامه های خارجی رو ندارن . درضمن خیلی هم این حرف درست نیست چون خیلی از برنامه نویسای مطرح کشور دارن از طریق برنامه نویسی اندروید و انتشار اون توی کافه بازار ماهانه چندین میلیون تومن درامد کسب میکنن

  Yaya
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

  دقیقا برنامه های ایرانی هم چند درصدشون نباشه بقیه واقعا ابتدایی هستن حتی تو اندروید . ایده ها هم ابتدایی هستن .

  جواد رنجبر
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

  تعداد کاربران اندروییدی فارسی زبان رو در نظر بگیر به نسبت خرید..
  اگه بر فرض اینکه برنامه فارسی زبان باشه فقط

   آرمان
   پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

   برنامه نویس باید بتونه برنامه ای بسازه که به جای اینکه کاربرا تصمیم بگیرن که از اون حمایت کنن یا نه مجبور بشن که برای داشتن اون برنامه هزینه کنن . اگه برنامه نویس نتونه این کار رو بکنه یعنی کیفیت کارش پایینه
   دلیل اینکه این همه پول رفت تو جیب سازنده کلش آو کلنز چی بود ؟؟؟ چطور ایرانیا تو این مورد خسیس نبودن ؟؟؟

    جواد رنجبر
    پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

    آرمان عزیز فکرش رو بکن برای کلش چه هزینه و زمان و استعدادی به خرج دادند تا طراحی بشه..
    تو ایران جز مورد آخر بقیش پیدا نمیشه معمولا..

     آرمان
     پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

     داداش کلش اولین بار توسط دونفر سیزده ساله ساخته شد و بعد ها اینقدر طرفدار پیدا کرد که سوپرسل بنا شد

     جواد رنجبر
     پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

     با این کیفیت؟؟

asdasda
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

من یه تونل چیز پی ان برای ویندوز و ویندوز فون ساختم (یونیورسال هست) که تقریبا یه ماه هست که کامل شده و ولی تو استور نزاشتمش چون هر چی گشتم یه سایت ایرانی پیدا نکردم که کلاینت تبلیغات درون برنامه ای برای ویندوز فون داشته باشه.همه ی زحمتام به باد رفت.من برنامه نویس اندروید هم هستم.الآن حسرت می خورم چرا وقتمو گذاشتم پای وینفون

  آرمان
  پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

  داداش فکر کنم دیجیاتو این کار رو انجام بده

kian
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

تا موقعی که خرید اسونتر نشده و ملت هم نیان تو پلتفرم ویندوز فون
وضع همینه که هست
تازه من تعجب کردم که همین یه میلیون هم درامد کسب کردن

ایشالله وضع بهتر میشه

hesam
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

حالا که بحث برنامه نویسی باز شد از مسولین سایت یه خصوص آقای درویش زاده خواهش مندم بخش آموزش برنامه نویسی رو ادامه بدید واقعا خیلی استقبال میشه.

  amir16682
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  بله موافقم من خودم علاقهمندم به یاد گیری اما بسترش و آموزشش نیست،الانم که دیگه دانشگاه فکرنکتم وقت بزاره واسم تا برنامه بنویسم

farshid_a
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

خسته نباشی داداش.ایشالا زود نتیجه زحمتات رو میبینی
ولی داداش ده ها هرا خط ؟!! 😐

پویا آبسالان
پاسخ دهید سه شنبه 1 مهر 1394

فرهنگ برنامه نویسی و خیلی چیزای دیگه تو این کشور هنوز درست نیست. من خودم رفتم برای دوستم بپتاپ بخرم گفتن ویندوز اورجینال نخر، اخه مگه میشه ویندوز اورجینال بد باشه؟
این وضع اقتصادی کشور و مردم نمیزاره یه همچین خرجای اضافی بکنن. اضافی که نیست فقط ضروری نیست. همین اقای درویش زاده، تا قبل از فروشگاه یه ذره هم درامد نداشت بنده خدا، ولی درکشو داشت که هنوز تو ایران جای این کارا نیست، اگر ما هم مثل جهان اولی ها مجبور بودیم برای هر برنامه ای مثل افیس و برنامه های حرفه ای بیش از یک میلیون خرج کنیم، الان برنامه نویسان خیلی خیلی خوبی داشتیم. مشکل ما از اونجایی که اختلاس و دزدی و کلی چیز دیگه داریم.
نمیدونم به امید روزی که تمام مشکلات حل بشه، راستی من خودم بازی حکم رو خریدم ولی متاسفانه کار نکرد. بعد از اپدیت هم که دوباره باید میخریدم، اینجور مشکلات هم هست.

  RedDeath
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  مشکل ما اینکه که رشته مثل مهندسی نرم افزار تو ایران مفت نمی ارزه که از توش چنتا برنامه نویس خوب دبیاد !
  مشکل ما اینکه توی ایران به قول دوستان برنامه نویس چون فکر میکنن نرم افزار یه چیز غیر فیزیکیه ، پس باید رایگان به دستش بیارن !
  مشکل ما اینکه فرهنگ سازی نشده ، یه دانشجو نرم افزار با هزار مشکل (که یکش عدم اموزش درست در دانشگاه هست )، میاد فارغ التحصیل میشه ،
  اون وقت همون منابع که توی دانشگاه نصفه کاره یاد میدن ، توی اینترنت موجود و همه جا اموزش میدن ، و باید با کسایی رقابت کنه و برنامه باسهز که فقط صرفا از توی نت اموزش خوندن و علم برنامه نویسی رو ندارن !!
  در مضن توی کشور های دیگه هم بی پولی هست ، کشور های دیگه خیلی بیش تر از ایران گرونیه ! ولی اونا چون قانون کپی رایت دارن ، ملزم به خرید هستن ! پس تا این مشکلاتی که ذکر کردم درست نشه تو ایان ، وضع همینه !
  حالا بازم یه عده بیان بشینن بگن اموزش بزارید اموزش بزارید ! پس اون دانشجو بدبخت چی میشه ؟؟؟؟

Miladv
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

میتونید با محدود کردن نرم افزار کاربرا رو مجبور کنید پرداخت کنن. بعد از پرداخت امکانات برنامه باز بشه.

NKM
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

ببخشید، میخواستم بدونم حساب دولوپری چطور برای ما که حساب ارزی (مستر، ویزا و …) نداریم راحت میشه ساخت؟

  RaminMT
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  سلام داداش
  اگه دوست داشتی ایمیل بزن راهنماییت کنم
  RaminMT007[@]gmail

محمدرضا
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

خیلی خوبه که اندروید بازی هاش کرک شده هست چون ما که پول نداریم و با هزار بدبختی یه گوشی میگیریم دنبال دو تا برنامه خوب هستیم.واقعا واقعا عذاب اوره که نمیشه با کامپیوتر بازی رو وارد گوشی کرد،نمیشه با یک کلیک برنامه نصب کرد،الان رو بیلد ۱۰۵۳۶ برنامه استور قدیمی رو نصب کردم ولی همش کرش میکنه.آخه ادم حجم مفت نداره که بعد یه هاردریست دوباره اسفالت ۸ دانلود کنه ۸۰۰ مگ؟
آقا تورو خدا یه کاری کنین.الان تو ویندوز ۱۰ بیلد ۱۰۵۳۶ بازی از رم نصب میشه ولی کرش میکنه ، یعنی اگه یونیورسال بشن حل میشه موضوع؟میشه؟

خدایا میشه؟…

  جواد رنجبر
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  اسمت تو اون بازی war چیه؟؟

mamos98
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

به خدا قسم ۲ الی ۳ هزارتومن پولیه که ما میدیم برای چیپس و پفک و آدامس و یک روزه مصرفش می کنیم ولی حاضر نیستیم این مبلغ ناچیز رو بدیم برای چیزی که ممکنه مدت های مدیدی ازش استفاده بگیریم!
واقعا برای فرهنگ Donate کردن مردمم متاسفم و همچنین خودم!
یادگرفتیم همه چیز در این حوزه باید به رایگان در خدمتمون باشه! از ویندوز کرک شده و نرم افزار کرک شده گرفته تا خدمات مفتی!

امیدارم یه فکری به حال این وضع خراب بکنیم!

mohsen-unique
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

با سلام خدمت دوستان
خیلی از دوستان من رو میشناسن و میدونن که من برنامه ی های خاصی برای ویندوز فون نوشتم
بارها این موضوع مطرح شده که کاربران نه حاضر هستند برنامه بخرن نه حاضر هستن به برنامه نویسها کمک کنن و جالب اینجاست وقتی برنامه ای پولی باشه توی نظر ها انتقاد میکنن که چرا برنامه پولی هست و در بعضی موارد به برنامه نویس بابت این موضوع توهین میکنن
تجربه ۱۰ ساله من در زمینه برنامه نویسی این نکته رو به من یاد داد که تا زمانی که کاربر رو مجبور نکنی بابت خیر نرم افزار پولی پرداخت نخواهد کرد
از طرفی دوستان برنامه نویس هم در این زمینه زیاده روی کردن اند و هر برنامه ای رو پولی میکنند که واقعا این کار درست نیست بعضی برنامه ها ارزش خرید ندارن و در واقع نباید پولی باشند یا بعضی برنامه ها اون کیفیت لازم رو ندارند
زمانی ما می توانیم یک برنامه را پولی بکنیم که چند ویژگی داشته باشه
۱- منحصر به فرد باشه و مشابهی برای آن نباشد
۲-کاربردی باشه و واقعا کاربر به اون نیاز داشته باشه
اگه برنامه نویسان عزیز به این دو نکته توجه کنن فروش بالاتری خواهند داشت
و یه خواهش دیگه از برنامه نویسان عزیز دارم اونم اینه که برنامه ای که می نویسید حتما یه قسمت تست رایگان داشته باشه حتی اگه ویژگی هایی توی برنامه میخواین پولی باشه حداقل یک بار بزارید کاربر از اونها استفاده کنه تا بعد مشکلی پیش نیاد

Microsoft Lover
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

دوستان اگه درک این مسئله
که ما همه چیز رو مفتی میخوایم براتون سخته
به این فکر کنید همین ویندوزی که روی سیستم شما نصبه
یه سی دی میخرید، کرک داره ، مفت نصب میشه خلاص !!!
حالا کشورای دیگه بخاطر اکتیو این ویندوز چندصد دلار میدن
البته ، چون اگه ندن با توپو تانک میریزن طرفو مستقیم میبرن بازداشتگاه😁

mansoor
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

خب مشخصه برنامه نویس ایرانی که یک نفره و با هزینه شخصی کار میکنه و فروش برنامش از طریق گیفت کارت و رسمی و قانونی نیست نه میتونه برنامه خوبی تولید کنه! نه درآمد خوبی داشته باشه! نه مردم میتونن به خرید برنامش اعتماد کنن.
شاید اگه یه سیستم عامل ایرانی داشتیم و برنامه نویسها میتونستن تو گروهها یا شرکتهای رسمی برنامشون رو تولید و منتشر کنن خیلی بهتر میشد.
چون مردم به یه شرکت معتبر میتونن اعتماد کنن ولی به یه شخص ناشناس نه

رامین فیاضی
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

سلام من اینو بگم دو سه مورد از قلم افتاد یکی اینکه خداوکیلی من وقتی اپدیتش کردم کد منو شناسایی نکرد و منو مجبور کرد دوباره بخرمش و برای دانلودشم بگم من فقط خودم بیش از ۲۰ بار این برنامه رو با گوشی های مختلفم دانلود کردم اره اینجوریاس
و اینکه مایکروسافت با اون عظمت افیس رو طراحی میکنه اونم تو چندسال اونوقت با چه هزینه هایی حالا ایرانیای عزیز تو کمتر از نیم ساعت سورس کد مایکروسافت و افیس و پدر جوبلیفوره و خلاصه ایران عزیز دل من مهد کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــپــــــــــی رایـــــــــــــــــــــــــــــــتــــــــــــــــــه حالا میخواین قبول کنین یا نه
و تا وقتیم ویندوز به اوپن کردن سورساش قفل بزنه همینجور از بقیه عقبه حالا هی بیاد امنیتو بالا ببره من یه ۱۰ تا عکس از داداشم در حال قلیان کشیدن تو گوشی دارم اصلا بزار تا جهانی بشن…………………………………………… صرفا جهت طنز

  mohsen-unique
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  لطفا شمایی که از برنامه نویسی چیزی نمی دونید در این باره نظر ندید خیلی بهتره

محسن
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

ببخشیدا ولی برنامه نویسا جوری حرف می زنن که انگار فقط اینال دارن زحمت میکشن
پس برنامه نویسای اندروید و آی او اس(کاربراش حاضرن پول بدن بحثم با ابنا نیست دلیلشم معلومه طرف حداقلش یک و پنصد پول داده پس ککشم نمی گزه) خدا ندارن اونا هم دارن زحمت میکشن حالا برین ببینین بازار یا استور های دیگه اندرویدو خیلی برنامه رایگان داره و همینطور کیفیت اون برنامه از نمونه مشابه پولی تو ویندوزفون بیشتره
قبول دارم طرف حاضر نیست کمترین پول و بده ولی یه جورایی برنامه نویسای ویندوزفون عادت کردن کم کاری یا هراسمی که دوس دارین روش بزارین رو بندازن گردن کاربرا.
اینم بگم بنده خودم از برنامه نویسای ویندوز هستم ولی می خوام واسه اندروید برنامه بنویسم دلیلشم اینه که بعضی از برنامه نویسا با خراب کردن جو استور اونم با برنامه های پولی و به کیفیتشون اعتماد کاربرا رو خراب کردن

نیما محمدی
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

دوست عزیز و برنامه نویس من هم مثل شما یک برنامه نویس هستم
این واقعیت رو باید قبول کنی که تو ایران فرهنگ خرید برنامه ی پولی ضعیفه
و زیاد کارایی نداره من هم یک برنامه نوشتم (البته برای اندروید) با این که میگن
کاربراش زیاد اما باور کن سودی نداره با این که برنامه ی من برنامه ی نسبتا محبوب و کاربردی بود

امین
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

اکثر برنامه های فارسی ویندوز فون بی کیفیت هستند ولی نه همشون . به نظر من رابط کاربری گرافیک برنامه تاثیر زیادی در جذب کاربرای ویندوز فون دارن . من خودم اگه ببینم یه برنامه از کیفیت خوبی برخوردار هست حاضرم براش پول بدم ولی متاسفانه کمتر برنامه ای پیدا میشه که ارزش خرید داشته باشه . خدا وکیلی اگه یه نفر پیدا بشه یه برنامه بنویسه در حد ۶ تگ و… کسی حاضر نیست براش پول بده ؟ به شرطی که موضوع برنامه هم خوب باشه . من حتی برای برنامه دیوار هم حاضر میشدم پول بدم البته اگه حداقل کیفیت نسخه اندروید رو داشت ولی اکثر برنامه نویسای ایرانی ویندوز فون متاسفانه بی مسئولیت هستند .

علی
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

گفته های دوستمان کاملا درسته و حقیقت. و البته اولین کسی نیست و برنامه نویسی هم اولین حرفه نیست که با این مسائل روبرو میشه عاجزانه خواهش میکنم به حرفم که میتونه ادامه گفته های دوستمون باشه گوش کنید
علاقه ای که به برنامه نویسی دارم و داشتم خیلی زیاده و در گذشته در زبان c فعالیت میکردم اما به دلائل مالی از نوشتن دست کشیدم اما بگذریم
من یک ایرانیم از تمدن تاریخ هنر علمم البته گذشتم دم میزنم گذشته ای که خدایی اثبات شده و کاری بهش ندارم اما در واقع رفتارم در مقایسه با گذشتم کاملا برعکسه
از ایراد روابط اجتماعی و زندگی اجتماعی میگذرم چرا که یه توماره به طول تاریخم و عرض فرهنگم و در حقیقت حرفه من نیست اما توی این حرفه یعنی برنامه نویسی توی دنیای کنونی ایران یکطرفه و دنیا یکطرف دیگه. عذر و بهانه ما برای تمام برنامه ها و اپلیکیشن های خارجی گیرم درست مثلا تو ایران که نمیتونیم برنامه بخریم ،خیلی سخته ،چطور پرداخت کنیم ،خیلی داستانهای دیگه که ما حقیقتا توش استادیم اما در مورد ایران این بهانه ها به هیچ وجه قابل قبول نیست کاری که با دوستمون شده که در گذشته با من و برنامه نویسای دیگه شده میتونه یه برنامه نویس فارسی زبان دیگه از این تعداد ناچیز کم کنه فرقی نمیکنه چه زبانی و چه سیستم عاملی بهتره به نتیجه رفتاری خودمون کمی فکر کنیم شاید برنامه نویسی تنها حرفه و توانایی یک فرد باشه که ناچارا به درآمد ناچیزش تکیه کرده و حقیقت اینه که این حرفه وقتی برای زندگی معمولی فرد نمیزاره چه برسه شغل و حرفه دوم .ایرادهای بروز ما از نرم افزارها و اپلیکیشن های داخلی یک در مورد قیمت اینکه یه اپلیکیشن داخلی و فارسی هیچوقت نباید با خارجی و زبان جهانی انگلیسی مقایسه بشه
طبیعتا سختی ها و هزینه هایی که خریدار در ایران باهاش مواجه هست در مورد برنامه نویس بیشتر خواهد بود اما اگر منطقی باشیم میبینیم مثلا داریم بابت اپی که ده جلد کتاب در خودش گنجونده تنها پول یک جلد اونو میدیم برعکس این مورد اپهای فارسی بی ارزش هم زیاده که البته همه چیز در دنیای کنونی براساس نیاز و تقاضا عرضه میشه
سرآخر در مورد ایرادهایی که در اپهای فارسی البته نه همه اونها پیدا میشه آیا ایرادهای این اپ به توسعه دهنده اون برگردونده شده که اصلاحش کنه اگر اصلاح نشده پیگیری شده تا خسارت گرفته بشه منظورم از پیگیری نامه نگاری با ایمیل به رده های مختلف مایکروسافت چون الحمدالله الداخل دستت جایی بند نیست
حرف آخرم اینه من ایرانی گلایه و ناله ام به قد کهکشانه اما چقدر برای درمانش برای رفعش تلاش کردم برای شروع اگر بابت برنامه و اپلیکیشنی پولی پرداخت نمیکنی پس دانلود و استفاده نکن چون ارزشی به اون و خودت نخواهی داد و فراموش نکنیم دنیا بر اصل داد و ستد کار میکنه چون ما همیشه ستد داریم با دروغ با زور تا کنون داد نداریم و تهی ماندیم.

سپهر
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

اینکه ما به استفاده از نرم افزارها بصورت مفتی عادت کردیم شکی نیست ، البته نه فقط ایرانیها اینجوری باشن ها ، جاهای دیگه ای که قانون کپی هم درش رعایت میشه هستن چه برسه به ایران که بدلیل همه شرایطی که میدونید این موضوع شدیدتره.موضوع دیگری هم که هست اینه که به نظر من مصرف کننده برنامه نویسهای هموطن در مقایسه با خارجی ها ضعیف عمل میکنن، هم در مورد موضوع و کارایی و نوآوری برنامه هاشون ، اینکه چه کاربرد جالبی میتونه واسه مصرف کننده داشته باشه، هم از نظر طراحی گرافیکی و رابط کاربری ، البته من قصد توهین ندارم ، دستشون درد نکنه، زحمت زیادی کشیدن ، ولی من حتی برای یکبار هم قصد تست برنامه زندگی مسلمانان رو ندارم ، چون فکر نمیکنم اصلا برام جذابیتی داشته باشه، این تازه خوبه ، تو اندروید که برنامه نویس هم بیشتره طرف بر میداره یک کتاب رو تبدیل به برنامه میکنه بعدم میخواد بفروشش ، خوب این چه جذابیتی داره ، وقتی که اساس اینه که کتاب بصورت پی دی اف خونده بشه، تازه این درحالیه که خیلی از سازنده های برنامه های حرفه ای یک نسخه رایگان و یک نسخه خریدنی برای برنامه در نظر میگیرن که نسخه رایگانشون با برنامه های فروشی خیلی از برنامه نویسای ما قابل مقایسه نیست

STYLISH
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

عاغا گفتید حساب دولوپری راحت باز میشه ؟ :/ اگه بلدید به منم بگید !!

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

چرا از تبلیغات استفاده نمیکنید ؟؟؟
الان سایتی مثل ” عدد ” این خدمات ارائه میدهند . که به ازای هر کلیک رو تبلیغ مبلغی رو به برنامه نویسی می ده که قیمت پایه هر کلیک ۳۰ ت هستش ( این قیمت می تونه بیشتر باشه ) .
اگه هر ۲۶۰۰۰ نفر فقط دو بار روی تلیغات کلیک می کردن میشد ۱.۵ میلیون که از این درآمد بیشتر میشد ( من فقط دو بار کلیک در نظر گرفتم یعنی یه فرد که دو سال برنامه رو دانلود کرده فقط دو بار کلیک کرده باشه !!!!!!)
درسته کمه ولی دیگه من کمترین حد ممکن در نظر گرفتم که صد در صد خیلی بیشتر از اینها درآمد خواهد داشت . به نظر من برنامه های این چنینی باید از تبلیغات استفاده کنند.

qwerty13
پاسخ دهید جمعه 4 مهر 1394

دیگه یکم زیادی دیر شده برای به فکر افتادن!
من با اینکه با صمدپروازم توی اندروید هم چیز زیادی به دست نیوردم، اما هرچی بود بیشتر از ده برابر ویندوزفون درآمد داشتم!

۹۹درصد دیگه برنامه جدیدی توی ویندوزفون نداریم…

مهدی فتحی
پاسخ دهید شنبه 5 مهر 1394

با سلام خدمت دوستان عزیز
به شخصه نظرم اینه که برنامه های جالب و کاربردی که نیاز مردم باشه برای ویندوز عرضه نمیشه
من الان دو ساله دنبال یه برنامه حسابداریه خوب هستم که هم وارد کردن فروش محصول توش راحت باشه هم گزارش های جامه ای بده که نرم افزار Acconting Packet تا ۶۰ درصد این قضیه رو حل کرده ولی الان چندین ماهه که دیگه آپدیت نمیده، به شخصه حاظرم اگه این برنامه رو تکمیل کنند تا ۱۰۰۰۰۰ تمن هم پولش رو بدم ولی متاسفانه…
انتخاب موضوع و نو آوری مهمترین چیز در تولید نرم افزار هست که متاسفانه کمتر دیده میشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,