_متفرقه پنل جدید

وقتی زور مایکروسافت و اپل برای نجات بازار تبلت ها کافی نیست تبلت ها در مسیر انقراض

گزارش جدید موسسه IDC نکات ظریفی از وضعیت بازار تبلت ها آشکار می‌سازد، بخشی از این گزارش حاوی اطلاعات مهمی است که برای طرفداران مایکروسافت می‌تواند حائز اهمیت باشد، چرا که این شرکت با جدیت تمام پشت خانواده سرفس ایستاده و توسعه این برند به‌صورت پیوسته تداوم دارد.

در سال گذشته فروش تبلت های دو غول دنیای فناوری یعنی مایکروسافت و اپل کاهش اندکی داشته است. میزان فروش تبلت های سرفس پرو و آیپد از سال گذشته ۳.۴ درصد کاهش یافته، که دلیل اصلی این کاهش نزدیک شدن محصولات این دو شرکت به پایان چرخه عمر خود بوده است، برای مثال سرفس پرو جدید اخیرا وارد بازار شده و طبیعتا انتظار بازار برای عرضه این محصول باعث کاهش فروش نسل های قبلی شده است.

روند رو به پایین بازار تبلت ها امری کاملا قابل پیش بینی است و اتفاقی است که در سالهای اخیر تداوم داشته است. این روند رو به نزول در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ نیز تداوم داشته است. ظاهرا در این میان اوضاع اپل وخیم تر است چرا که این شرکت در این بازه زمانی آیپدهای جدید خود را روانه بازار کرده است اما با این حال نتوانسته روند رو به کاهش تجارت تبلت های خود را بهبود بخشد. با توجه به کاهش ۳.۴ درصدی بازار تبلت ها، تعداد تبلت های فروخته شده از سوی تمامی تولیدکنندگان سراسر دنیا به رقم ۳۷.۹ میلیون رسیده است.

شاید ۳.۴ درصد رقم بزرگی نباشد، اما گواهی بر این مسئله است که این بازار روز به روز در حال کوچک تر شدن است، و شرکت هایی که در برنامه ریزی های درآمدی خود بر این محصول زیاد تکیه دارند بایستی در مورد آینده با دقت و احتیاط گام بردارند. از سوی دیگر این کاهش نشان می‌دهد که دو شرکت بزرگ دنیای فناوری قادر به نجات بازار تبلت ها نیستند و این بازار روند نزولی خود را ادامه خواهد داد، به‎ هر صورت تغییر ذائقه کاربران و کاهش استقبال آنها از تبلت ها امری است که کوچک تر شدن این بازار را اجتناب ناپذیر کرده است.

منبع :

ONMSFT

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید دوشنبه 16 مرداد 1396

سرفیس ها اصلأ ربطی به تبلت ها ندارن بلکه بیشتر برای کسایی هستن که کارشون با ویندوز و لپ تاپ هست و توی فکر دستگاه های سبک و قابل حمل تر هستن کسایی که تبلت استفاده می کنن تبلت های اندروید و اپل کمتر میان سمت سرفیس چون اکثرأ از پیچیدگی ویندوز می ترسن و خوششون نمیاد و بیشتر کار های معمولی انجام می دن در واقع تبلت ها برای کارهای موبایلی در صفحه نمایش بزرگ هستن نه کاربر های حرفه ای ویندوز

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,