windows phone dead

حتماً این روز ها در سایت های خبری مختلف با این تیتر مواجه شده اید: “ویندوز فون مرده است”. چند روز پیش و با انتشار گزارش مالی سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ یا سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۶ مایکروسافت، مشخص شد که بخش گوشی های موبایل مایکروسافت با کاهش فروش ۴۹ درصدی مواجه شده است که برای یک شرکت با پیشینه مایکروسافت اصلاً اوضاع مناسبی نیست، به خصوص در این زمان که در آستانه انتشار ویندوز ۱۰ موبایل هستیم.

زمانی که ویندوز فون ۷ برای اولین بار معرفی شد استیو بالمر، مدیر عامل پیشین مایکروسافت، مانور بسیاری بر روی آن می داد و انتظار موفقیت بسیاری را داشت اما متاسفانه این چنین نشد و اکنون که در سال ۲۰۱۶ هستیم و ۵ سال از معرفی ویندوز فون می گذرد، این سیستم عامل تنها توانسته حدود ۲ درصد از سهم سیستم عامل های موبایل را در اختیار گیرد که متاسفانه اگر این روند ادامه داشته باشد شاهد کاهش بیشتر سهم ویندوز فون خواهیم بود. گزارش مالی اخیر مایکروسافت که منتشر شده با سایر گزارشات این شرکت متفاوت است، چرا که این گزارش مستقیماً نتیجه ی سیاست های جدید شرکت در بخش موبایل است. ساتیا نادلا در سال گذشته میلادی اعلام کرد که از این پس گوشی های مایکروسافت در سه دسته تولید خواهند شد و سیاست های پیشین که عموماً سیاست های نوکیا بودند کنار گذاشته خواهند شد. این شرکت در طول این سه ماه، تنها دو گوشی پرچمدار لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL را معرفی کرده که متاسفانه نتوانسته اند فروش مناسبی داشته باشند. سایت های بسیاری در نقد و بررسی هایی که انجام داده اند این دو گوشی را آن طور که باید تایید نکرده اند. شاید دلیل اصلی آن را بتوان سیستم عامل این گوشی ها دانست.

کاهش فروش ۴۹ درصدی رقم بسیار بزرگی است و می تواند عواقب ناخوشایندی برای ویندوز فون داشته باشد. ویندوز فون اکنون با یک مشکل بسیار جدی به نام کمبود نرم افزار مواجه است، دلیل اصلی آن هم کم بودن جامعه استفاده کننده از این سیستم عامل است که باعث می شود توسعه دهنده علاقه چندانی به ساخت برنامه برای این پلتفرم نداشته باشد زیرا سود آور نیست. این روز ها که خبر کاهش فروش گوشی های ویندوز فونی در سایت های مختلف منتشر شده، از سوی توسعه دهندگان نیز اخبار نا امید کننده ای به گوش می رسد. توسعه دهنده اپلیکیشن محبوب پیام رسان QQ روز گذشته اعلام کرد که آن ها فرآیند ساخت نسخه یونیورسال این اپلیکیشن برای ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل را متوقف کرده اند و دلیل آن را نیز کم بودن جامعه استفاده کننده و همچنین بی میلی مایکروسافت عنوان کرده اند. این یک توسعه دهنده است و شاید در نگاه اول بود و نبود این اپلیکیشن چندان مهم به نظر نرسد. اما باید توجه داشت که در آستانه ی انتشار ویندوز ۱۰ موبایل هستیم و اگر بی میلی توسعه دهنده ها نسبت به ساخت اپلیکیشن ادامه یابد، ویندوز ۱۰ موبایل در ابتدای راه شکست خورده محسوب خواهد شد. چرا که قابلیت های ویژه ویندوز ۱۰ موبایل نظیر کانتینیوم برای آن که کارایی داشته باشند نیاز به اپلیکیشن کاربردی دارند و اگر توسعه دهندگان مانند توسعه دهنده اپلیکیشن QQ فرآیند ساخت اپلیکیشن هایشان را متوقف سازند، قابلیت کانتینیوم به هیچ کاری نخواهد آمد. مایکروسافت باید در نظر داشته باشد که این توسعه دهندگان هستند که سرنوشت پلتفرم ویندوز ۱۰ را تعیین می کنند نه خود شرکت! برای درک بهتر این موضوع یک خودرو را تصور کنید که هیچ یک از اجزای خارجی را ندارد و تنها یک موتور است، آیا با این موتور می توان به مقاصد مختلف رفت؟ ویندوز ۱۰ اکنون نقش این موتور را دارد و توسعه دهندگان اجزای خارجی هستند که با قرار گیری در کنار این موتور می توانند تکمیل کننده کار باشند. متاسفانه مایکروسافت اخیراً هیچ کاری انجام نداده که توسعه دهندگان را به ساخت یک اپلیکیشن با کیفیت و کاربردی ترغیب کند.

تاخیر در عرضه ویندوز ۱۰ موبایل

یکی از دلایل مهم مهاجرت کاربران ویندوز فون به سایر پلتفرم ها، بدقولی های مایکروسافت در چند ماه گذشته بوده است. بخش پشتیبانی لومیا چند ماه پیش اعلام کرده بود که نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل برای کاربران در میانه های ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر خواهد شد، اما این چنین نشد و تاریخ عرضه به روز رسانی به تاخیر افتاد و قرار شد که ماه ژانویه ویندوز ۱۰ موبایل برای کاربران ویندوز فون منتشر شود. باز هم اعلام شد که انتشار ویندوز ۱۰ موبایل به تاخیر افتاده و تا میانه های ماه فوریه شاهد عرضه نسخه نهایی نخواهیم بود. بار ها پیش آمده که کاربران از مایکروسافت در خصوص تاریخ عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل از مایکروسافت سوال کرده اند و تنها با جواب “به زودی” مواجه شده اند. این “به زودی” شاید به معنای به زودی باشد اما کاربران ویندوز فون نسبت به این کلمه چندان خوشبین نیستند و هرگاه این کلمه را می شنوند نا خودآگاه هفته ها و ماه های آینده را تصور می کنند. کاربران هم وقتی این رفتار مایکروسافت را مشاهده می کنند با خود می گویند آخر تا چه اندازه صبر؟ بدین ترتیب مجبور می شوند که به سایر پلتفرم ها مهاجرت کنند و یا از خرید محصولات جدید مایکروسافت خودداری کنند. شاید ویندوز ۱۰ موبایل واقعاً در میانه های ماه فوریه منتشر شود اما نباید کاربران را تا این اندازه منتظر گذاشت.

bgr-nokia-lumia-icon-1

ویندوز ۱۰ موبایل در حال حاضر مانند ویندوز فون نیست!

شاید قابلیت های زیادی داشته باشد اما از نظر سرعت و پایداری مانند ویندوز فون ۸.۱ نیست و هنوز هم باگ های ریز و درشت در آن مشاهده می شوند. به تازگی آزمایش هایی از سوی منابع معتبر انجام شده که نشان می دهند ویندوز ۱۰ موبایل عملکرد مناسبی از نظر سرعت و پایداری ندارد و وضعیت دوام باتری در آن اصلاً مناسب نیست. این یکی از مشکلات ویندوز ۱۰ موبایل است و مشکلات دیگری نظیر قطع شدن بلوتوث، پرش صفحه و… از مشکلات فعلی ویندوز ۱۰ موبایل هستند. وقتی یک محصول چنین مشکلاتی داشته باشد یقیناً فروش چندانی نخواهد کرد و شرکت باید در رفع این مشکلات با سرعت بیشتری عمل کند که متاسفانه مایکروسافت این گونه نیست. ویندوز فون ۸.۱ زمانی به خاطر سرعت و عملکرد خوب مشهور بود اما با آمدن ویندوز ۱۰ موبایل آن پایداری و عملکرد از بین رفته است، حتی روی گوشی های بالارده ای نظیر لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL.

Surface-Phone-2-concept-4

شاید سرفس فون روزنه امید پلتفرم موبایل مایکروسافت باشد

سرفس فون نام یک گوشی است که وجود و یا عدم وجود آن هنوز هم مشخص نیست. اخیراً اطلاعاتی به دست آمده که نشان می دهند مایکروسافت بر روی یک گوشی با پردازنده X86 اینتل کار می کند که سرفس فون نام دارد. طبق گفته این منابع این گوشی توانایی اجرای نرم افزار های کلاسیک ویندوز در حالت کانتینیوم را دارد. این یک قابلیت منحصر به فرد و بسیار کاربردی است که پیش تر در هیچ محصولی دیده نشده اما نباید انتظار اجرای نرم افزار های سنگینی نظیر متلب را داشته باشید! چرا که این نرم افزار ها نیاز به گرافیک و پردازنده قدرتمند دارند و یک گوشی نمی تواند یک چنین سخت افزاری را در خود جای دهد. این گوشی هم تا زمانی که مایکروسافت مشکلات جدی ویندوز ۱۰ موبایل را برطرف نکند راه به جایی نخواهد برد. زیرا یک سیستم عامل بدون نقص می تواند تجربه ی کاربری لذت بخشی را در اختیار کاربر بگذارد و کاربر وقتی این ویژگی را مشاهده می کند خرید محصول را به دیگران نیز پیشنهاد می دهد. اما وقتی مشکلات ویندوز ۱۰ موبایل همچنان پابر جا باشند باز هم شاهد کاهش فروش موبایل های ویندوزی خواهیم بود.

مایکروسافت بخش موبایل را کنار می گذارد؟

پاسخ این سوال را نمی توان به طور واضح بیان کرد. اگر مایکروسافت بخش موبایل را کنار بگذارد در حقیقت دست رقبایش برای تصرف بیشتر این بخش بسیار مهم را باز تر می کند. اگر هم این بخش را کنار نگذارد و با همین روند فعلی پیش رود، بیش از پیش ضرر خواهد کرد. در حال حاضر مایکروسافت نیاز دارد تا توجه ویژه ای بر روی بخش موبایل داشته باشد و در جهت جبران کمبود ها سریع تر عمل کند و تنها به سخت افزار قدرتمند تکیه نکند، چرا که یک سخت افزار قدرتمند بدون وجود یک نرم افزار قدرتمند هیچ ارزشی ندارد.


نظر شما در خصوص اتفاقات اخیر چیست؟ به نظر شما مایکروسافت سر انجام ویندوز فون را کنار می گذارد؟

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علیرضا
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

والا مایکروسافت که مخصوصا با سیستم عاملش رو ۹۵۰ و ۹۵۰ ایکس ال که مثلا پرچم دارشن پر باگه تا حالا ندیدم یه شرکت اینقدر بی برنامه باشه وقتی مدیران شرکت خودشون آی فون دارن دیگه چه توقعی از این شرکت میشه داشت انگار بخش موبایل دست پیمانکاره و فقط برای جوری جنسش موبایل میزنه حالا شمام هی بگید سرفیس فون اینا همش تفکرات واحیه

  Amir920
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  من با gader موافقم فقط کافیه دوستان یه کم فکر کنن همین.من تاحالا جز نوکیا کوشی نداشتم وقتی ۹۲۰ خریدم نوکیا بخش موبایل فروخته شد به مایکروسافت،اما چاره ای نداشتم هیچ برند دیگه یا سیستم عاملیو دوست نداشتم مجبور شدم با مایکروسافت بمونم اونم با وعده هایی که هممون خوب میدونیم،هممون تبلیغات و تعصب زیادی خرج کردیم به امید اینکه ویندوز موبایل میترکونه،اما الان با چیزایی که اتفاق افتاده و پیش رو داریم،ایا این حتی نیمی از وعده های مایکروسافت و جواب وفاداریه ما هست؟چرا من که همیشه دوست داشتم بهترینارو داشته باشم الان از طرف مایکروسافت ساپورت نمیشم؟!؟منظورم انتخاب گوشیه،تا جایی که رفتم نمایندگی مایکروسافت بازار موبایل ایران ۹۵۰ ایکس ال بگیرم خود فروشنده به دلیل اشنایی که داریم با هم،میگه نخر اشغاله صبر کن شاید تو تولید دوم خوب شه،الانم واقعا نمیدونم چیکار کنم،اگه نوکیا برگرده ولی با اندروید،غرور کدوم از ما اجازه میده جلو اطرافیانمون اندروید دست بگیریم؟!؟حالا شما بگید چاره چیه

   سعید
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   چقدددر متعصب هستی داداش .. منم نوکیا رو دوست دارم مایکروسافت رو هم … اما دلیل نمیشه به قیمت همه چیز پاش بمونم .. رشد کرد هستم نکرد نیستم تمام! فراموش نکن داداش این تو هستی که رئیسی چون داری پول پرداخت میکنی تا زمانی که پول رو تو پرداخت میکنی این حق رو برای خودت قائل بدون که بهترین رو داشته باشی .. گیرم مایکروسافت همین فردا ورشکست شده اهمیتش چیه؟ این ما هستیم که باز میریم بازار یه گوشی از یه برند دیگه میگیریم اطرافیان هیچ فکری نمیکنن همین فردا بری آیفن یا حتی سامسونگ بگیری ، این تو هستی که رئیسی با پولی که زحمت کشیدی و جمع کردی و پرداخت میکنی … ما باید برای پرداختهامون ارزش قایل باشیم اونها محتاج ما هستن نه ما مجتاج اونها .. فعلا که خوشبختانه رقابت شدیدی بینشون هست دارن خودشونو جر میدن که سهم بیشتری از ما رو داشته باشند پس وامیستیم کنار هرکی قویتر شد میریم سمت همون ..
   من تا امروز حسم بر اینه که مایکروسافت و اپل قویترند و صرفا چون مایکروسافت و نوکیا رو دوست دارم وینفونی باقی موندم اما هیچ اهمیتی نداره که فردا چه اتفاقی برای مایکروسافت یا نوکیا میوفته هنوز کمپانیهای قوی هستند که بتونن نیاز من رو در حوزه دیجیتال رفع کنند پس این مایکروسافته باید بدوه دنبال من و شما اونها باید غصه بخورند که دارن سهم بازار رو با دروغگویی و بدقولی و کمکاری و محصول ضعیف از دست میدند من و شما قدرت داریم چون مشتری هستیم !

  Ali_Maddahi
  پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

  دوستای عزیز،جای اینکه اینهمه خودتونو حرص بدین برین تو صفحه های مایکروسافت اعتراضتونو بگین و بگین تکلیفو معلوم کنه.فقط مودبانه که نگن ایرانیا بیشعورن و النو بلن.
  خواهشا برین تو صفحه های مایکروسافت بهشون بگین.توییتر داره،اینستا داره،فیس بوک داره و… تو صفحه هاشون اعتراض کنین نه اینجا که شاید چند هزار نفر فقط این اعتراضارو ببینن.
  اینجوری دارین فقط اعصاب خودتون و بقیه رو خورد میکنین

Devil Dead
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

اقا ما مشکلمون دیر اومدن ویندوز ۱۰ نیست
مشکل اینه وقتی نه امکاناتی اضافه میکنه نه رفع باگ میکنه
کی به این سیستم عامل امیدوار میشه؟
توسعه دهنده خود این سیستم عامل ایفون داره !!
بعد وقتی تمام برنامه هاشو با بهترین کیفیت برای پلتفرم های دیگه میده
کی میاد سمت ویندوز ؟؟
من امروز یکی از دوسام هی میخاس لومیا بخره من منصرفش کردم
من قبلا همه رو وادار به خریدن میکردم ولی الان وقتی میبینم چقد سیستم عامل چرته ب کسی نمیگم بیاد
بخدا خسته شدم
من اگ ایفون بخرم ی لپ تاپ مک میخرم و خودمو از شر این سیستم عامل مسخره راحت میکنم
چقد صبر اخه ..

  MehraN
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  بالاخره یه نفر منطقی تو این سایت دیدیم

  سعید
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  منم خیلی صبر کردم .. تصمیم گرفتم تا ویندوز ۱۰ هم صبر کنم .. اگر همین مذخرف بود خیلی زود گوشی رو میفروشم آیفون میگیرم .. چقدر باید موش آزمایشگاهی باشیم برای یک کمپانی بدقول که معلوم نیست داره چکار میکنه همش وعده وعید همش تبلیغات الکی .. لومیاهای مایکروسافت نه طراحی زیبا دارن نه سیستم عامل ردیف باز طراحی زمان نوکیالومیا بد نبود .. الان دلمونو به چی خوش کردیم؟ فقط به نداشتن هنگ و لگ؟ این کافی نیست …

   mohammad Saadatmand
   پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

   کجا نوکیا طراحیش خوب بود مثلا همون ان نود پنج.به نظر من لومیا ها قشنگن اما مثلا ۸۳۰ واقعا کیفیت ندارن

MehraN
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

بزرگترین اشتباهم به شخصه خریدن یه گوشیه ویندوزفونیه گرون قیمت بود
لومیا ۱۵۲۰ شاخ ترین گوشیه دنیا که به خاطر داشتن داغون ترین سیستم عامل دنیا مجبور شدم بفروشمش

میلاد صحرایی
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

عرفان مرادی ترکوندیا 😐
.
چت شد یوهو ؟ حالا عصبانی نشو خو !!! 😐
.
ایشالا درست میشه

ramin
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

مشکل مایکروسافت سخت افزار نیست. هنوز هم میشه پرچمدار های نسل قبلش رو خرید خیلی راحت هم با پرچمدار های نسل الان رقابت میکنن (صدقه سر نوکیا) . مشکل مایکروسافت همین ویندوز ۱۰ موبایله. تاخیر در زمان عرضه و بی توجهی مایکروسافت باعث شده تلف بشه. کاملا مشخصه اصلا مایکروسافت حساب ویژه ای روی بخش موبایل باز نکرده اصلا شاید هیچ برنامه ای ندارن براش.بی حالی مایکروسافت تو بخش موبایل عطش هوادارا رو هم کم کرده. ضررش تو بخش موبایل منطقیه. تازه اون چهار میلیونو نمیدونم چطور فروخته

ariamehr
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

من قصد خرید لومیا ۹۵۰ ایکس ال و دارم ولی تو این یکی دوماهی اینقد مقاله خوندم در مورد سیستم عامل شکست خورده میکروسافت الان دودلم که این و بخرم یا برم آیفون ۶s پلاس رو بخرم
تا دوماه پیش هرکی در مورد وینفون بد حرف میزد با قاطعیت جوابشو میدادم و بحث میکردم و دفاع میکردم ولی الان حرفی برای گفتن ندارم هرچند هنوز هم آرزومه که یه روزی وینفون یه روزی بالاتر از اندروید و ios قرار بگیره ولی دیگه چشم اندازشو روشن نمیبینم…
شاید برای عید جای لومیا آیفون دستم بگیرم با پر از اپیلکیشن و بازی های فراوون و جذاب
ولی هنوز دودلم
به نظر شما چیکار کنم کدومو بخرم؟

  mortaza abtahi
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  پول برا لومیا بدی؟؟؟؟
  همه ما لومیا دار ها مثه چی پشیمونیم
  برو یه گوشی ۳۰۰ تومن هواوی بخر ولی ۹۵۰ ایکس ال نخر
  بچز چند تن از سربازان گمنام مایکروسافت تو این سایت همه برو بچ لومیا دار نا امیدن و ویندوز ۱۰ موبایل رو شکست خورده میدونن
  آیفون سیکس انصافا خیلی خیلی بهتره شک نکن
  یه آجر دستت بگیری بیشتر از این لعنتی کاربرد داره …. اگه همه باگ هاشم برطرف بشه نه نرم افزار هاش بدرد میخورن و کیفیت دارن نه خود سیستم عامل چیزی برا رو کردن داره یه ۳g only ساده رو نداری… بلوتوثت برای ویزیبل شدن باید بری تو ستینگ صفحه بلوتوث ، هات اسپات بخوای باید صفجه گوشیت روشن بمونه اگه نه قطع میشه…فایل های ناشناخته رو اصن نمیتونی دانلود کنی که بعد بریزی رو کامپیوترت… تصور کن بخوای یه فایل اکسس با گوشیت دانلود کنی بعد بفرستی رو لبتاپت… نمیشه!!!!
  گوشی خاموش رو نمیتونی شارژ کنی و خود بخود روشن میشه هیچ راهی هم نداره
  قشنگ اپل رو بخر ایشالا آیفون ۱۰ که اومد شاید این سیستم عامل قابل تحمل شده باشه
  من دارم میرم سمت آندروید… پول اپل ندارم…
  اینجا همه دارن کوچ میکنن… جون هرکی دوست داری پولت رو حروم این سیستم عامل نکن

   sadegh
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   @mortaza abtahi

   دیگه دری وری نگو دیگه!
   آیفون ۳G Only داره!؟
   نمیشه فایل های ناشناخته دانلود کرد!!؟؟ (بگذریم از این که تو آیفون نمیشه mp3 هم دانلود کرد!!)
   برای روشن موندن هات اسپات باید صفحه روشن باشه!!!!!؟؟؟؟؟ (وای)

    jamalaldinstr
    پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

    راست میگه دیگه اگه صفحه گوشی خاموش بشه هات اسپات پرررررررررررررررر !!!
    بدجور هم رو اعصابه ، بدجور !!!

     hesios
     پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

     داداش دست رو دلم گذاشتی اصلا میره رو اعصاب که نگو 😐 روانیت میکنه

    pooya saadat
    پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

    داداش خیلی اینا رو اعصابه …. چرا الکی میگی دری وری؟؟؟ فک کنم دری وری رو تو داری میگی نه داش مرتضی

   سارا
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   من کاری ندارم ب مایکروسافت!
   ولی بدم میا برا نظر خودت ارزش قائلی فقط..
   همونقد ک شما حق داری بگی راضی نیسی ماحق داریم بگیم راضیم!! سرباز گمنام دیگه چیه
   چند روز پیش میترسیدیم انتقادکنیم حتی سازنده!الان میترسیم بگیم خوبه.
   خستمون کردین

  سعید
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  داداش نگییییر. آخه چی دیدی که میخای دوتومن پای این سیستم عامل بدی . من ۵۲۰ دارم تو این رده قیمت عالیه انتخاب بعدیمم چون بیپولم احتمالا وینفونه اما اگر پولشو داری بده آیفون بگیر ، من بهت قول میدم اگه دلبستگی خاصی به ویندوزفون نداشته باشی(بعضیا واقعا عاشق ویندوزفونن) پشیمون نخواهی شد .

  حمیدرضا خلیلی
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  به نام حضرت حق
  به نظر من مایکروسافت واقعا طرفداراشو خیلی معطل کرد و خیلی هاشونو نا امید.
  داداش انصافا اگر بگن بین لومیا ۹۵۰ و آیفون که جفتشون مجانی باشن، کدومو انتخاب میکنی؟
  خب من اگه باشم ۱۰۰٪ آیفونو برمیدارم چون واقعا ویندوزفون اعصابمو بهم ریختش
  به امید این که شاهد بهبود هایی تو این سیستم عامل ببینیم
  برقرار باشید

   امیر ناظریه
   پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

   عزیز من مطمئنن لومیارو انتخاب میکردم. آیفون تو ایران کاربرد چندانی نداره. باهاش کار کردم اصلا نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم. تنها برتری آیفون نرم افزاراش هست از نظر من.

  er lumia
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  دوست عزیز ariamehr در مورد خرید آیفون سیکس شک نکن که اگه لومیا بخری واقعا باختی. مثل انتخاب بین عالی و افتضاحه شما کدومو انتخاب میکنی؟

Mohammad
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

خیلی جالب بود
راستش به نظر من مایکروسافت از زمانی افت پیدا کرد که بیل گیتس رفت کنار …
بعدشم یه مشت مدیر بی کفایت اومدن که دیگه کلا مایکی رو با خاک یکسان کردند
اوایل فکر میکردم مشکل از پشتیبانی اچ تی سی هست که واسه گوشی ایت ایکس من آپدیت نمیشه و وین ۱۰ هنوز واسش نیومده

اما حالا واسم کاملا مشخص شده که کم کاری و عدم پشتیبانی منشاء اش کجاست

خدا به هممون صبر بده

موفق باشید

milad
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

حس میکنم ویندوز ۱۰ موبایل تا بخواد خودشو نشون بده و به اوج خودش برسه حداقل دو سال نیاز داره
اونم بدون باگ و پایدار
۱۵۲۰ دارم
خیلی هم عالیه
ولی وقتی سیستم عامل نباشه انگار هیچی نیس
همین روزاس ک هوس مهاجرت کنم
واقعا دارم ناامید میشم از مایکی
حس میکنم بخش موبایل رو هم بیخیال میشه ت میچسبه به برند سرفس خودش
نوکیا رو فقط نابود کرد

پویان
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

یه زمانی کاربرا دلشونو خوش میکردن که ویندوز۱۰ میاد درست میشه تا یه مدت پیش میگفتن ویندوز۱۰ موبایل نسخه نهایی میاد درست میشه! الانم میگن سرفیس فون میاد درست میشه.مایکروسافت گند زده با این ویندوز ۱۰ موبایل پر از باگش. وقتی یه سیستم عامل میتونه پیشرفت کنه که حداقل یه امکاناتی مساوی رقباش بده، ولی این ویندوز ۱۰ موبایل اینقدر افتضاح و پر باگه که همون ۸.۱ رو آدم ترجیح میده. سیستم عاملی که این آخریا بلک بری میزد رو گوشیاش عالی بود نسبت به ویندوز ۱۰ و ۸.۱ ولی اونم نتونست کاری از پیش ببره. هرچند مایکروسافت یه غوله دربرابره بلکبری و میتونه پول بیشتری واسش خرج کنه و پشتیبانیش کنه. ولی فایده ای نداره تا این وضع سیستم عاملشه

fatemehas
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

اگه بخش موبایل رو به طور کامل کنار بذاره،تکلیف ما چی میشه؟
من خیلی به ویندوز موبایل امیدوار بودم،خیلی خوب گذاشت تو کاسمون
من چقدر از این سیستم عامل جلو اندرویدی ها دفاع کردم،کاری عبث کردم،عبث

ezat
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

خیلی پشیمونم از انتخاب ویندوزفون
مایکروسافت دیگه ریده معلومه کارش تمومه
صد سال دیگه هم درست بشو نیست با این مدیریت بشدت ضعیف

ruras
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

ویندوزفون دیگه مُرد تموم شد
با ویندوز ده موبایل هم دیگ هیچ کاری نمیتونه بکنه
اگ کمبود برنامه بود ادم میتونست کنار بیاد
ولی سیستم عاملی ک هیچ امکاناتی نداره نمیشه کنار بیاد
واقعا ویندوزفون مُرد

milad415_milad
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

سلام
تا محو شدن چیزی نمانده
مثل اینکه این شده شعار بی پرده ماکروسافت .هر آیتمی رو که میزاره که بدرد بخوره تو آپدیت بعدی حذفش می کنه و ما هم دلمون خوشه که بیلید جدید نصب کردیم.در کل سیاستهای ماکروسافت رو همه می تونن حدس بزنند پرچم داراشم اون قدر که می گفتن کیفیت نداره در کل نو آوری نداره قابلیت کانتنیوم هم اون قدر که تعریف می کرد جالب نبود. شاید اولش رو خوب شروع کرد ولی الان خیلی واضحه که شدیدا کم اوردهو فقط داره وعده وعید سر خرمن می ده البته دوستان هم توقعاتشون رفته بالا فکر می کنند ویندوز ۱۰ قرار شقلقمرکنه و هی می نالند بلاخره صبر کنید تا ببینیم آخرش چه می شه نوکیا با اون عظمتش نابود شد حالا نوبتی هم که باشه نوبت ماکروسافت که آیا از این منجلابی که خودش درست کرده بیرون میاد یا نه

illustray
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

من که دیگه بیخیال این سیستم عامل شدم و رفتم سمت اندروید نه هنگی میبینم نه چیزی عالیه دوستان خودتون رو الکی سر کار نزارید وینفون مرد تموم شد رفت

  سعید
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  هنوز برای این نظر قطعی خیلی زوده … هنوز اتفاقی نیفتاده … هنوز میشه صبر کرد ..

حسین دیانتی
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

منم شاید مهاجرت کنم، متاسفانه نمیتونم ایفون بخرم. ولی خب ببینید، الان سرفیس ۳کمتر از یک ۹۵۰ قیمت پتیشه، با اون پول میشه یک لپ تاپ هم خرید، کانتییوم خوبه ولی برای کاربر عادی،وقتی خوبه ک این امکان برای توسعه دهنده ایجاد بشه ک بتونه برنامه های دسکتاپی رو با رابط لمسی سازگار کنه، کمبود برنانه وقتی حس میشه ک گوشی توی جیبته وگرنه خب ادم ی سرفیس ۳ میخره!گوشی در سه دسته تولید میشه ولی من ۲ دسته ک بیشتر ندیدم. تورو خدا نکنه ۶۵۰ رو گوشی بیزنسی حساب میکنید؟ویندوز ۱۰ موبایل تغییراتش گستردست ولی کافی نیست!!حیف حیف. اعصابم خورد شد واقعا ازین خبرای این چند روز. بخدا اگه ی جایگزین شایسته واسه ۸۳۰ بدن مهاجرت نمیکنم

سورن
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

اگه میخواست بذاره کنار که رو OneCore کار نمیکرد. این همه هزینه و سازماندهی برای توسعه یونیورسال شدن سیستم عامل و اپ هاش نمیکرد.
شاید دلیل اصلی کند در پیشرفت یکی شدن بخش موبایل و دسکتاپ باشه. شاید بهتر باشه بلفیوره زودتر از مسافرتش برگرده 😀

M.N
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

اتفاق خاصی که نیفتاده، چرا فاز غمناک گرفتین
ویندوز۱۰ نقش تعیین کننده داره و این عادیه که وقتی به لحضه ی سرنوشت ساز نزدیک میشیم کسی گوشی نمیخره، چون نمیدونه که موفق میشه یا نه
محمود چرا پیداش نیست :/

ایمان
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

من یه پیامک ساده نمیتونم با گوشی بزنم !
موقع انتخاب مخاطبین یه باگ عجیب داره و حرف “ک” رو نمیزنه اصلا !
۴ تا بیلد اومد هنوز درست نشده این در صورتی که همون بیلد رو روی یه گوشی دیگه دارم ولی درست کار میکنه !
خداییش برا کسایی مثل من که پول ندارن برن اندروید بخرن از طرفی هم کسی نمیاد ویندوزفون بخره ، بد دردیه !
الان ما قربانی شدیم !

حـ می ـد
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

بر زمستان صبر باید طالب نوروز را…. هرچند واقعا زمستونِ سردیه ولی خب من که طالب نوروز میمونم!
تام وارن هم این روزا خبرساز شده! ده تا پست گذاشته که ویندوزفون مرد، مرد مرد….

امین
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

دمتون گرم کلی خندیدم راستش منم ۷۳۰ دارم ولی جای اینکه مث شما حرص بخورم نظراتونو میخونم بدتر خندم میگیره ولی سخت نکیرین کارامونو راه میندازه حداقل اگه خیلی رو اعصابتونه برین سمت یه پرچمدار اندرویدی باور کنین هانر ۳ سی هواوی که میگیرم دستم حال میکنم کیف میکنم مرور گر کروم هم که کولاکه لامصب لگ و هنگ ان چنانم ندیدم تا حالا تنها مزیت ویندوز محیط خاص ترشه در کل خودتونو با این چیزا اذیت نکنین

kian
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

والا از من بپرسی می گم
حرف زک براندون (سر دبیر Winbeta.org) خیلی درسته
اون می گفت که مایکروسافت بخش موبایلشو کنار نمی ذاره چون اون موقع اون همه تلاش
برای یک واحد کردن اکوسیستم میره زیر سوال (مثلا برنامه های یونیورسال)
می گفت که تمرکز مایکروسافت الان روی پلتفرم های دیگست برای همین براش مهم نیست که حتی درصدش توی بازار از یک درصد بیشتر
بشه یا نه …. اصلا مگه چندتا گوشی سر شناس اومده توی بازار ؟ … دوتا اونم با یک سال ونیم تاخیر
اصلا موقعی که مایکرو سافت گفت که ۹۵۰ رو برای طرفدارای مایکروسافت داده منظورش همین بوده
اونا حتی توی انگلستان آنچنان که ۹۳۰ رو تبلیغ کردن, اصلا ۹۵۰ رو تبلیغ نکردن ….
اینم می گفت که حتی سرفس فون مقدمه ای برای تمرکز مایکروسافت روی موبایله
و شاید حتی با عرضه اولین سرفس فون زیاد تغییری ایجاد نشه
اینو دقیقا از پادکست هفتگی وین بتا ترجمه کردم
(به نظرم هر هفته ببینیدش تو یوتوب…جمعه شب های هر هفته تو یوتوب ,لایو استریم دارن و خبرای هفته ای که گذشت رو مرور می کنن
تفریح خوبیه
اتفاقا بحث اصلی آخرین قسنتش راجب همین موضوعی بود که این مقاله بهش پرداخته)

ehsanjj88
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

یادمه قبل از مراسم۱۴ مهر همه با نا امیدی حرف میزدن اما بعدش همونا میومدن و به به و چه چه میکردن.
الانم همینه صبر کنید صبر
نور میبینم 😉

bahareh69
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

این نادلا رو اخراج کنن ما راحت شیم😐

iman19099
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

به نظر من این حرفا و نا امیدی ها بخاطر این ویندوز ۱۰ هستش .انقد روز شب گفتن میاد بعد نیومد .همون لب چشمه بردنو تشنه اوردنه.این کارا دیگه خسته شون کرده.من که از بس پول اینترنت دادم ورشکست شدم

Mr UNTD
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

من شخصا همیشه منتقد ویندوز ده و سیاستهای مایکروسافت بودم.تا میومدم ایرادات رو میگفتم کامل نخونده و هضم نکرده دوستان منفی میدادن ! حتی چند مورد بود فش میدادن،حرفای رکیک و … بگذریم !
مایکروسافت با بیخیال شدن ویندوز ۱۰ موبایل گور خودش رو میکنه.ویندوز ۸ دسکتاپ شکست خورد،ویندوز ۸.۱ دسکتاپ شکست خورد،الانم ویندوز ده دسکتاپ با توجه به تبلیغات و مانورهایی که داده تا حدودی موفق بوده که چنانچه بیخیال ویندوز موبایل بشه بنظرم اونم شکست میخوره.یادمون نره مایکروسافت کارهای بزرگ و ریسک بزرگی رو روی ویندوز ده کرده.مایکروسافت حرف از سیستم یکپارچه کرده که دارای هسته ای یکسان هست که روی دسکتاپ،گوشی موبایل،اکس باکس و حتی هالولنز قراره اجرا بشه و قلب تپنده باشه.کنار گذاشتن ویندوز موبایل مثل کنار گذاشتن سیستم یکپارچه هست !
من ویندوز ده موبایل رو روی ۶۴۰ اکس ال و لومیا ۵۲۰ و ۶۳۰ دارم. اجرای ویندوز ده موبایل روی ۶۴۰ اصلا قابل قیاس نیست با ۵۲۰ و ۶۳۰ به هیچ عنوان.جدا از کرشهایی که داره من مشکلی ندارم باهاش.شارژدهی بهتر شده بدتر نشده انصافا.سرعت عالیه،امکانات بد نیست که طی یه آپدیت دیگه میتونه به بقیه برسه واقعا.محیط کاربری هم خوبه و حال میکنم باهاش.نه من حتی رفیقم که ۶۳۰ داره.من عاشقشم واقعا.هرگز هم نمیتونم محیط مترو رو با محیط ابتدایی و بچه گانه اندروید و یا خشک آیفون عوض کنم.منتها اینجا اشاره ای میکنم به مواردی که از نظر من اشتباهات وحشتناک مایکروسافت بود و مثل آب سردی بود روی عطش کاربرا و جو قوی و مثبتی که به راه افتاده بود جهت استفاده از ویندوز ده موبایل و افزایش کاربرای ویندوز ده موبایل.
۱-بدترین اشتباهی که کرد ندادن نقشه راه بود.مشخص نبود قراره مایکروسافت چه امکاناتی رو به ویندوز ده اضافه کنه.تو محیط نت همه یادمونه چه جو و شایعاتی راه افتاده بود.کاشی تعاملی،کاشی انفجاری،پشتیبانی او او تی جی و … . مواردی که انتظار کاربرا رو در رابطه با ویندوز موبایل بشدت بالا برد و انتظار دیدن این امکانات رو در ویندوز ده موبایل داشتن ولی الان میبینن هیچ کدومشون اتفاق نیافتاده.بنظرم مایکروسافت با دادن نقشه راه یک ساله جلوی خیلی ز مسائل رو میتونست بگیره.از یه طرف پروژه اینسایدر رو راه انداخته که باعث یشه بعد هر بیلد امکانات و مشکلات لو بره از یه طرف هم مشخص نبود پایان راه اولین آپدیت چی هست.خیلی راحت حداقل با مشخص کردن اولین آپدیت ویندوز ده موبایل میتونست جلوی نارضایتی و بی میلی و نا امیدی رو بگیره.مثلا کاربر میدونست تو اولین بیلد قرار نیست کاشی انفجاری باشه و انتظارات هم بالا نمیرفت.
۲- پروژه کانتینیوم رو به گند کشید و نابود کرد.اصلا مشخص نکرد قراره رو چه دستگاههایی استفاده بشه برای همین صاحب لومیا ۵۲۰ هم انتظارش رو بکشن !! بعد اون داک اضافه افتضاح بود.باید از طریق نرم افزار و حداقل یه سخت افزار مخصوص تعبیه شده تو خود گوشی کانتینیوم رو معرفی میکرد.کاربرا از سیم شارژ حالشون بهم میخوره سخته براشون حمل شارژر شمام بیای تو این اوضاع داک و کابل معرفی کنی !!!
۳-منتظر نگه داشتن بیش از اندازه کاربران برای ویندوز ده موبایلی که امکانات مورد انتظار رو ارائه نداده.مثل همون کاشی انفجاری.و بدتر از اون ندادن زمان آپدیت رسمی.صبر کاربر حد و اندازه ای داره.اونم در حالیکه قشنگ داره میبینه ویندوزی که قراره بیاد چه امکاناتی رو داره و داره میبینه کانتینیوم چیه و نیاز به داک داره و تازه مختص پرچمداراست
۴-ظاهر نامناسب پرچمداری که کیفیت ساخت خوبیم نداره اونم بعد حدودا یک سال و نیم از لومیا ۹۳۰ی که سیستم عامل ویندوز ۸.۱ روش بود و جدا از مسائل نرم افزاری مشکلات سخت افزاری مثل میکروفون و گرم شدن بیش از حد داشت.تازه اومده رو اون پرچمدار قابلیت کار با دستکش رو هم حذف کرده !!!!!
مایکروسافت عملا با دست خودش تبر به ریشه خودش زد از نظرم.همین الان هم با ارائه یه برنامه دقیق حداقل ۶ ماهه میتونه اوضاع رو تا حد زیادی تغییر بده از نظر من.حد اقل جلوی دلخوری و ناراحتی بیشتر رو میگیره
در نهابت ببخشید سرتون رو درد آوردم و اینکه ویندوز موبایل کنونی هم دوست داشتنیه.قطعا با ۸.۱ تفاوت زیادی داره و خیلیا رو مثل منی که منتقد بودم راضی میکنه.پیش داوری نکنید وجای اعصاب خوردی بی صبرانه و عاشقانه منتظر آپدیت باشید.ویندوز ده پیش نمایش رو نداده که استفاده روزانه کنید،داده برای گذارش مشکلات دوستان.این رو در نظر بگیرید
یا علی

  sadegh
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  یه نکته:
  دیسپلی داک صرفا وقتی به کار میاد گه سایر ابزارها مثل مانیتور، موس و کیبرد قابلیت اتصال از طریق وای فای و بلوتوث رو نداشته باشن…
  یعنی اگه مانیتور و موس و کیبردت بروز باشه، میتونی گوشی رو بندازی رو میز و بدون هیچ سیمی، از کامپیوترت لذت ببری.
  میشه روزی رو فرض کرد که کلا قالب آدما فقط یه گوشی دارن، و هرجا که میرسن، یه میز با مانیتور، موس و کیبرد وجود داره که آمادگی تبدیل شدن به کامپیوتر شخصی شون رو داره…

  علیرضا
  پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

  بنظر میاد پروژه موبایل دست خودش نیست چون شرکتی با عظمت مایکروسافت وقتی نمیتونه یه پروژه رو مثل آدم تحویل بده باید بره بمیره همش حرفهای چرت و پرت میزنه یه تاریخ نمیتونه بده

saeed
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

دوستان چرا اینقدر ناراحتید
هر کس حرفامو تایید نمیکنه بگه همین جا
خیلی از ویندوزفونی ها کاربرای چندین ساله ویندوزفون هستن
حداقل ۲ یا ۳ تا گوشی ویندوزفونی داشتن
پس من و شما یا بهتره بگم خیلیامون به سرپا نگه داشتن این پلتفرم کمک کردیم
من خودم راحت ۳تا گوشی واسه خودمو اعضای خونوادم خریدم و واسه ی چند تا از دوستام هم کمک کردم که لومیا بگیرن
اما باید واقعیت و پذیرفت ویندوزموبایل ۱۰ باید بیاد و نشست و دید این صبر به کجا خواهد انجامید
ضمنا یه چیزو بگم الان یه لومیا ۸۳۰ دارم ,خداییش باهاش حال میکنم
عکسای خیلی خوبیم میگیره و حتی شده روزی چند بار از تو محافظ ژله ایش در میارمش خوب نگاهش میکنم
هنوزم لذت بخشه واسم زیبایی و کلاس متفاوت خودشو داره
اما
یه تبلت اندروید دارم ال جی جی پد ۸.۳ که بیشتر با اون میام نت
قاعدتا اندروید خیلی دستتون بازه
اما لومیا ۸۳۰ مو حالا حالاها نگهش میدارم
تا یکی میاد حرف از گوشی میزنه گوشیمو که در میارم زبونش بسته میشه
حالا میخواد آیفون داشته باشه یا سامسونگ و سونی
بزارید ویندوز موبایل رسما بیاد واسه گوشیاتون بعد تصیم جدید بگیرید
حقیقت امر اینه که شما بر اساس نیازتون تو پلتفرم اندروید با هزاران گوشی با مارک های مختلف روبرو هستید که همشون وسوسه کننده هستن
بازم امیدواریم مایکروسافت همین کاربراشو از دست نده

  miladv
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  دوست عزیز این سیستم عامل ۴ ساله که شده بزودی فلان و بزودی بهمان.
  این صحبتها رو من سال ۲۰۱۲ که نسخه ۸ عرضه شد و اکشن سنتر نداشت هم یادمه.
  نسخه نهایی همینی هست که الان دستمونه. صبر کنیم که چیو ببینیم؟
  این صبر کردن واسه ملت ویندوزفون عادت شده. چرا بقیه صبر نکنن؟
  هر چی اپلیکیشن و بازی مال اندروید و iOS. هر چی صبر هم مال ماست.
  بعد از اومدن ۸.۱ یک سال و نیم هست که صبر کردیم نتیجه شده این. برای اپدیتهای دیگه چند سال صبر کنیم؟

   سورن
   پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

   ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۱۷ به طور مستمر درحال توسعه و بروزرسانی هستش. به مرور بهبود پیدا میکنه

build/
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

[مایکروسافت سر انجام چه تصمیمی می گیرد؟]

تصمیم خاصی نمیگیره، طبق معمول برای اینسایدرها بیلد ریلیز میکنه
بیلد هست، ولی کم است!

ali930
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

سلام به همه
چه ویندوز ۱۰ بیاد چه نیاد چه کار ویندوز موبایل تموم شه یا نشه من گوشیمو تا سه سال دیگه نگه می دارم
من با همین ۸.۱ با همه کم وکاستیاش دوست دارم و کارمو تا الان راه انداخته
بیشتر از ۲۰۰تا برنامه نصب شده دارم تو گوشی و سرعت گوشی از موقع خرید کم نشده تا الان
در صورتی که خواهرم جی ۲ داره که اونم گوشیه خوبی هستش و تقریبا مشخصاتش مثل گوشیه منه ولی ۳۰ تا برنامه بیشتر نداره و سرعت سیستم عامل خیلی اومده پایین
به عینه خودم اینو دارم میمینم
به خاطر همین این گوشیو سه سال نگه میدارم تا ببینم اوضاع چی میشه
اینسایدر نشدم و نمیشم چون برای حرفه ای ها هستش نه فرد اماتوری مثل من
هر موقع ده رسمی اومد میگیرم اگر خوب بود که هیچی نبود برمیگردم ۸.۱
انقد غر نزنید و موج منفی ندید
یه ذره مثبت فکر کنید
قبل خرید گوشیم نقاط مثبت و منفیشو می دونستم و انتخابم اگاهانه بود قبل خرید هر روز به استور سر میزدم تا ببینم چه برنامه هایی هست ونیست
۷-۸ ماهه ۹۳۰ گرفتم و عاشق سیستم عمل ۸.۱ با همه کمبوداش و خود گوشیم هستم و تصمیم دارم ۳ سال گوشیمو نگه دارم هر جوری که هست
دهنم کف کرد چقد حرف زدم

M.N
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

میخوام چیزی بگم که فک میکنم خیلی از ماها اونو پشت سر گذاشتیم
وقتتی که میخواستیم ویندوزفون بگیریم همه میگفتن بدرد نمیخوره … همین اندروید رو بگیر دیگه بابا…. فلانی گرفته عینه بوق پشیمونه… الان اونا چی دارن که این نداره؟ … برنامه نداره …. هنگ میکنه هااا!!!…. اگه بگیری بعد پشیمون بشی نمیتونی راحت آبش کنیا …. و خیلی چیزای دیگه
ولی ما به خودمون میگفتیم ما این پلتفورم رو دوست داریم ، کاشی هاشو با هیچی عوض نمیکنیم ، اصلاً از اولشم از کلش خوشم نمیومد و غیره… و به خودمون قول میدادیم که به این سیستم وفادار باشیم ولی حالا چی…

بهنام
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

منی که این همه این سیستم عامل رو دوست دارم و همه جا تعریف از آیندش کردم دارم به نقطه نا امیدی میرسم دلمو فقط به امنیت این سیستم عامل خوش کردم الانم اگه بخاطر لنز دوربین مبایلم نبود فکر کنم کلا تعطیلش میکردم میرفتم سراغ اندروید قید سرعت و عملکرد و امنیت رو میزدم میرفتم امیدوارم هرچه زودتر نسخه اصلی وین فون ۱۰ بیاد شاید از نا امیدی در بیایم هممون

M.N
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

فک کنم محمود رفته تو غیبت کبری 🙂
یا محمود ظهور کن باو
میگم چه طوره که منو ۳۱۳ تا لایک کنید تا محمود ببینه که یاران وفادارش حاضرن 🙂

morteza.saremi
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

مطمئن باشین این اصلا پایان راه نیست،مایکروسافت برای نسخه نهایی ویندوز ۱۰ موبایل دیر کرده،اصلانم همین دیر کردنش عاملی شده برای ایجاد جو منفی،شما نگاه کنین سالهای قبل چند مدل لومیا داد بیرون سال ۲۰۱۵ چند تا موبایل عرضه کرد،همین ۳ ماهه آخر فقط همین ۳ مدل گوشی بود که دو تاش واقعا گرونه و خیلی ها هم حاضر نیستن اینفد پول به گوشی بدن که حتی نسخه نهایی ویندوز نداره روش،شما فک کنین مایکروسافت به خاطر نرسیدن به سیستم عامل پایدار تو ویندوز ۱۰ و نبود بستر مناسب برای اضافه کردن امکانات تو ویندوز ۸.۱ هیچ گوشی نمیداد اونوفت همین ۴.۵ میلیون هم نبود اونوقت که بود میشد ۱۰۰ درصد به جای همین ۴۹ درصد،پس این هم دلیلی نمیشه که مایکروسافت چون سود کلانی نکرده بخش موبایلو بذاره کنار،اصلا شعار اولیه مایکروسافت فضای ابری و همین موبایله اصلا امکان نداره بکشه کنار،مشخصه که همه از نبود آینده ای روشن برای موبایل های مایکروسافت نا امیدیم اما این همه مایکروسافت داره زور میزنه،این همه پنهان کاری میکنه که مشخص نیست ویندوز ۱۰ موبایل کی میاد برا اینه که بتونه به یه سیستم عامل خوب و پایدار با بستری آزاد تر که گنجایش اضافه کردن امکانات جدید داشته باشه،برسه،اونوقته که تمام وقتشو رو سخت افزار میذاره و همه میبینیم که سرفس فون میادو و میبینیم که چقد شگفت انگیزه،خیلی سخته و زجر آور ولی فقط صبر…

  homan
  پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

  به نظر من هسته مشترک کار بزرگیه و مایکی میخواد کارای بزرگی باهاش کنه وگرنه همون ۸.۱ بهش امکانات اضافه میکرد همه هم راضی بودن ولی فکرای بزرگتری تو سر داره که پی این همه انتقادو ضرر مالی رو به تنش مالیده من وین ۸.۱ میمونم مطمعنم تا یسال دیگه ویندوز ۱۰ عالی میشه از اونجا به بعد شاید سه ماهه اخر ۲۰۱۶ مایکی به نتیجه برسه و بخش موبایل بره تو سود دهی

Mr UNTD
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

دوستان ویندوز موبایل جدا دوست داشتنیه و خیلی خیلی فرق داره با ۸.۱ و من عمرا دیگه بر نمیگردم به ۸.۱ !!
گالری کاملا متحول شده.فوق العاده دوست داشتنی و پر امکانات.امکان ویرایش سریع،بیرون شکیدن یک صحنه خاص از یک فیلم ! برش فیلم ،امکان ساخت آلبوم های عکس دوست داشتنی و … تازه هر بارم آپدیت میده سرعتش بهتر میشه
محیط پیامک زیبا که بنظرم باز جای کار داره ولی حداقل الان کسی رو دلزده نمیکنه !
استور کاملا کتفاوت از استور عذر میخوام عن ویندوز ۸.۱ ! چی بود اون استور.اصلا حال آدم رو بهم میزد 😐 . البته یه سری امکانات فعلا نیستش که امکان اصافه کردنش در آینده هست.
اکشن سنتر کاربردی و متفاوت تر.باز البته جای کار داره ولی واقعا بنسبت ۸.۱ یه چیز دیگست.یه کنترل موزیک در حال پخش و نمایش دانلود اضافه بشه حله.این دو تا رو کم داره شدیدا که اگه شایعات درست از آب درمیان اونم حل میشه و اضافه میشه.
محیط تنظیمات کااااااملا زیبا و دوست داشتنی.باور کنید روزی یه بار همین جوری الکی فقط میرم تو اون محیط یه نگاه بندازم از بس با کلاس و دوست داشتنیه.

جدا از اینا امکانات زیادی هست که گوشیای خاص دارن ولی بقیه ندارن.مثلا من رو ۶۴۰ اکس ال میتونم ۳ نوع کیبرد رو استفاده کنم !
یا عکسهای متحرک که حتی کاربرای گالاکسی اس ۵ و آیفون ۵ اس توش میمونن وقتی میبینن.تازه همونم امکان ویرایش نهایی رو داره که فوق العادست. جدا از اون تو محیط گالری میتونین علاوه بر اطلاعات عکس مکان دقیقی که عکس رو انداختین ببینین.
در کل ویندوز ده شاید برا لومیا ۵۲۰ و ۶۳۰ و مابقی پایین رده ها دهن گیر نباشه ولی من کاملا راضیم.فقط زودتر نسخه بدون مشکل رو بده و بس.تو آپدیت بعدی هم امکانات رو بیشتر کنه و به دروغ نگه قابلیت او تی جی فقط برای گوشیای جدیده !

امیر ناظریه
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

توی کامنتها کاربران جدید میبینم. خیلی مردمان جالبی هستیم. تا یه خبر منفی گذاشتن همه میان نظر میدن 😁

علی
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

بنظرم کاربرای ناراضی و بیش از حد ناراضی مایکی الان از ویندوز مهاجرت کردن به اپل و اندروید(اکثرا بخاطر عادت داشتن به روونی گوشی یا سامسونگهای رده بالا یا اچ تی سی) و الان فقط کاربرایی موندن که یا براشون زمان آپدیت کبیر یا اصن آپدیت شدن و نشدن مهم نیست و با همین ۸.۱ تو ابرا سیر میکنن ویا دائما دنبال آپدیتن و یجورایی سرگرمی اصلیشون شده و همین دو دسته کاربرن که میتونن کاملا مایکی رو نجات بدن، اینو حتی از کامنتای پستای اخیر همین سایت به راحتی میشه فهمید. البته مابکی میتونست بجای کار روی گوشیهاش موقتا به همینایی که داشت قانع باشه وبجاش تمرکز بیشتری روی ویندوز موبایلش داشته باشه و اونو حتی با قیمت ولی نه رایگان به دست کاربران برسونه، اینطوری سریعتر از هر دو موضوع سیستم عامل و گوشی فارغ میشد و ضرر فعلی رو هم نمیکرد و بعد اینکه سیستم عاملی مناسبی میزد روی یه گوشی کار میکرد که خیلی از سرفس فون فعلی و شایعاتش سطح بالاتر باشه و قیمت معقول به صرفه ای داشته باشه
ضمنا این پست اخصاصی سایتتون بود، فکر میکنم خوب نباشه توی اولی خط از اولین کامنتش کلمه ی “رــدم” باشه
ممنون از آقای مرادی که سعی کردین توی یه پست بصورت خلاصه و جامع به اکثر موضوعات اشاره ای کرده باشین

امیر ناظریه
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

عرفان عزیز الان این مقاله به چه دلیل گذاشته شده؟ میشه هدفتون رو توضیح بدین؟

نمیدونم
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

یه جوری میگین دارم نگران میشم من این همه پول جمع کردم برم ۹۵۰ ایکس ال بخرم اونوقت میخواد ویندوزفون رو کنار بزاره بی جا کرده مگه شعارش mobile first cloud first نبود؟؟
مگه اگه اندروید دستم بگیرم آبروم میره تو فامیل حاضرم گوشی نداشته باشم ولی اندروید و آی او اس دستم نگیرم

mrmas
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

به سلامت دوستان خوش کردید . همون بهتر که برید از سیستم عاملهای دیگه استفاده کنید .کسی مجبورتون نکرده بیاید ویندوز بگیرید . زمان همه چی رو مشخص میکنه . من اگه گوشی نداشته باشم هم از اندرویید استفاده نمیکنم . نمیگم بده خیلی هم خوبه ولی من نمیپسندمش . شما هم بهتره برید همون اندرویید و اپل استفاده کنید ویندوز به درد شما ها نمیخوره

miladv
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

قسمت مسخره ماجرا میدونید چیه؟ صبر بیش از اندازه و بی سابقه برای سیستم عاملی که هنوز هم کلی نقص داره. و در بعضی نقاط قشنگ پسرفت هم کرده نسبت به ۸.۱ . مثالهاش زیادن. توی طومار بزور بشه گنجوند.
هر چی فیدبک میدیم و خودمونو اذیت میکنیم مایکی اصلا توجهی نداره. ماه هاست هیچ تغییراتی ندادن.
لاک اسکرین و مالتی تسکینگ هیچ تغییری نداشتن. همون ۸.۱ هستش.
وقتی نمیتونه یه لاک اسکرین برا سیستم عاملش بزنه. ولی واسه اندروید هی لاک اسکرین و لانچر میده معلومه اوضاع از چه قراره.
وقتی اپها کیفیت بهتری تو پلتفرم رقبا دارن از صدتا فحش هم بدتره.
یدونه مرورگر سالم نداریم. اج با اون همه تبلیغات اشغال تشریف داره. دکمه فوروارد نداره. سوایپ نداره. تو اسکرول سریع لگ میزنه.
استور هم تو بعضی بخشها قشنگ پسرفت داشته. اپدیت هیستوری و تاریخ اپدیتها و …
منوهای همبرگری توی اکثر اپها کارو سخت تر کردن. ایکاش میشد با سوایپ منو رو باز کرد مثل اپ موزیک پلیر. ولی الان باید حتما اون گوشه رو لمس کنی.
لاک اسکرین باید موزیک کنترل و کلا قابلیت کلستومایز داشته باشه. ساعت انالوگ و …
الان برای ورود به مالتی تسکینگ زمان بیشتری نسبت به ۸.۱ صرف میشه که واقعا ازار دهندس. مخصوصا واسه کسایی که همیشه بین اپها سوییچ میکنن. مالتی تسکینگ باید سریعتر بشه.
تو اکشن سنتر باید بشه انواع اپها و موزیک پلیر رو کاستومایز کرد.
الان فیدبک های اینسایدرها دارن خاک میخورن. امید چندانی هم نیست.
و در نهایت باید توسعه دهنده ها رو متقاعد کنن. الان کیفیت اکثر اپها واقعا بده.

  امیر ناظریه
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  قسمت جالب ماجرا اینه که تو از این همه تخریب خسته نشدی؟ 😁

   miladv
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   قسمت جالبترش هم اینه که شما از این همه طرفداری کورکورانه خسته نشدین؟
   کامنت من تخریب نیست قشنگ دو ساعته نشستم مهمترین مشکلات سیستم عاملو با حوصله نوشتم.

    miladv
    پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

    بدم میاد از حرف زور.
    هی میپرن وسط میگن برو بیرون!
    بالاخره پول گوشی دادیم. باید انتظاراتمون رو بیان کنیم. بلکه مایکروسافت ادم شد.
    عین گوساله وایسی نگاه کنی مایکی هیچ توجهی بهت نمیکنه. هر چند الان با اعتراض و کلی فیدبک هم به نیست!

   kian
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   FACT!!

    kian
    پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

    راست می گه ….واقعا خسته نشدی؟؟؟
    شما برو….
    مشکلات سیستم عامل به طرفدارش مربوطه

winphone
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

۷۳۰
رو فروختم
ببینم ویندوز ده چی میشه
تازه اگه خوب هم باشه باز دو دل هستم با این اوصاف!!!!!!
نمیدونم اینها تو چه فکری هستن
واقعا دگ خیلی طولش داده

امیر ناظریه
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

توی همه کالاهایی که طرفداران زیادی نداره باید علاقه وجود داشته باشه کار دل هست.

iman19099
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

اونایی که اندروید دارن در مورد ویندوزفونو سیستم عاملش بد میگن .فراموش کردن که روزی بخاطر همین سیستم عامل ناچیز بقول خودشون پادشاهی میکردن.و الان که فروختنو نداران بد میگن.ویندوزفون عالیه .فقط سر تو کارای زندیگیت باشه هی پیگیر اومدنش نباش

Bijan
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

از اول هم مایکروسافت مثله بازنده ها با باور شکست وارد گود شد،یادم میاد استیو بالمر با چند مدل زیبا از اچ تی سی وارد گود شد ،تبلیغات عالی ولی تهی، سیستم عامل پر از کمبود ،البته اون روزها اندروید هم خیلی خوب نبود ولی با برنامه یکپارچه و مدون و تبلیغات پیوسته توسعه دهنده رو محاب کرد که این سیستم عامل یک پشتیبان و یک حامی قوی داره،،در عوض مایکروسافت هیچ وقت نتونست یک توسعه دهنده رو مجاب به تولید و عرضه اپ کنه و از اون طرف همیشه اغلب خریدارها وینفون براشون غول بی شاخ و دم بود و هنوز خیلی ها نمیدونم همچین سیستم عاملی اصلاً هست،مردم اعم از توسعه دهنده و خریدار به دنبال جنسی هستند که حامی و ساپورت کننده داشته باشه ،حکابت خرید اتومبیلی هست که قطعاتش گیر نیاد و نمایندگی با ساپورت خوب نداشته باشه،،من نمیدونم این مدیرهای بخش موبایل مایکروسافت اصلاً آشنایی با مدیریت دارند یا نه یا عمداً در تلاشند تا این بخش رو نابود کنند تا خیال سهامدار ها رو هم راحت کنند،با باور شکست به هیچ پیروزی نخواهد رسید

Aysu
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

من عاشق این نظرات زیر پست ها هستم
بعضیا میان فحش میدن و میکوبن
بعضیا طرفداری میکننن
بعضیا میگن که چرا اصلا سمت ماکروسافت اومدی برو بفروش ایفونت بگیر
بعضیا هم مشکلاتشون میپرسن
.
.
وقتی محصولی خاص تهیه میکنید که اکثریت ندارنش
یعنی خاص هستید
وقتی از سیستم عاملی استفاده میکنید که تازه اول راهه باید صبر کنید که یک سیستم عامل قوی با کلی امکانات و نرم افزار های کاربردی بشه
شرکت اپل هم نقطه صفر داشت به اینجا رسید …شخص بزرگی داشت که با نو اوری هاش شرکت به اینجا رسونده
ماکروسافت چون سیاست خوبی در پیش نگرفته بود عقب موند
حالا ماکروسافت شرکت قبلی نیس
بزودی با محصولاتش با سیتم عامل قویش با اپل رقابت میکنه
وقت زمان نیاز داره با کمی تغییر استراتژی
نه ناله کردن داره نه تاسف خوردن
کمی صبر ندارید گوشی عوض کنید
مجبورتون نکردن
نشد یبار ببینم یه نظر خوب گذاشته باشن که هم لذت ببرم هم استفاده

  miladv
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  اخه این سیستم عامل کجاش اول راهه؟
  هی هر بار هسته سیستم عاملو عوض کنه شما بگین اول راهه. از ویندوزموبایل ۶.۵ بیاد اسم و هسته و پوسته عوض کنه به ویندوزفون ۷. بعدش هسته عوض شه به ۸. بعدش هم هسته و اسم عوض بشه به ویندوز موبایل ۱۰ .
  فردا هم یه چیز دیگه.
  اپل وقتی استارت زد چیزهایی برای ارایه داشت که بقیه نداشتن. بعدش هم با سرعت پیشرفت کرد.

   kian
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   اپل تو رایانه های شخصی که عملا گند زده
   تو آیفون هم تنها دلیل موفقیتش این بود که اولین آیفون تاپ اسکرین بود
   همین و بس
   وگرنه نوکیای خدا بیامرد گوشیاش هفت سال پیش ۳g ساپورت می کردن چیزی که کمتر از یه ساله تازه اومده تو ایران
   تازه درست و حسابی هم نیست
   می گی نه برو نگاه کن

    kian
    پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

    *تاچ اسکرین

    miladv
    پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

    فازت چیه؟
    داری حرف منو تکرار میکنی بعد به من میگی اطلاعات نداری.
    خودتم میگی هسته عوض کرده.

   kian
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   هسته ی اصلی سیستم عامل دوبار تغییر کرد از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶
   بار اولش از ویندوزفون ۷.۵ به ۸
   بار دومش از ویندوزفون۸.۱ به ویندوز ۱۰ موبایل
   می گم یه مطالعه ی هر چند سطحی درباره ی هسته سیستم عامل داشته باشید
   تا “بفهمید” چیه تا بتونید دربارش نظر بدید

reza
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

در نا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است..ببینیم آخر داستان چی میشه..من که تا آخرش هستم،،دو تا گوشی وینفون دارم باهاشون خوشم و فعلا هستم

آلخاندرو
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

من ک دو سال پیش با آگاهی تمام به این سیستم عامل رو آوردم… اگه هم عمری باقی بود و تونستیم وین ۱۰ نهایی رو رو گوشیمون نصب کنیم، خب می سنجیم اگر خوب بود میمونیم اگر هم بد بود بقول یکی از دوستان تو یکی از همین کامنتا برمیگردیم همین ۸.۱ ! اگه یکی ۲ و ۸۰۰ داده پای ۹۵۰ ایکس ال و آخرش یه سیستم عامل آشغال از آب در بیاد آره اون زور داره خداییش خیلی هم زور داره! ولی ما که چیزی قرار نیست از دست بدیم… یه سال، دو سال حالا بیشتر یا کمتر با همین ۸.۱ بودیم خیلی هم باهاش حال کردیم حالا ۱۰ نشد فدای سرتون 🙂 اصن به نظر من گوشی رسالت اصلیش زنگ خوری و اس ام اس دادنه. بغیر از لومیا ها که دوربینشون منحصر بفرده بقیه امکانات گوشیای هوشمند تو همین گوشیا و تبلت های اندرویدی هست! خب شما برو تبلت بگیر باهاش بازی کن! فیلم ببین! و هزار تا کار دیگه… میمونه تو و یه گوشی که بدون هیچ هنگ و لگی کارای روزمره تو انجام میده(و همین دلیل اصلی هست که خیلیا به ویندوز فون روی آوردن). من شاید یه روز اندروید بخرم ولی قطعا تبلت اندرویدی میگیرم و گوشیم تا روزی که مایکروسافت گوشی میسازه لومیا خواهد بود!

Static-x
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

سلام به همه دوستان.نمیبینم اون هیتمن داداش گلمونو.داداش بیا پس.کجایی؟اینارو که دیگه من یا به قول شما بدخواهای ویندوزفون نگفتیم.اینارو نویسنده سایت گفته.
داداش بیا قبول کنو اینقدر سنگ این مایکیو به سینه نزن.ویندوزفون خوب بود.ولی خوب نموند.خراب کرد.حداقل تا الانش که خراب کرده.ویندوز ۱۰ موبایل یه سری یه ویژگیهای خوب داشت ولی رو رو گوشیهای میان رده و پایین رده قبلی فقط و فقط وفقط یه لانچره.یه تم.هرکی بگه نیست باید ثابت کنه.باید تشون بده ۹۳۰،۱۵۲۰،۹۲۰،۸۳۰،یا مدلای دیگه لومیا که داره ویندوز ۱۰ رو روش نصب کنه بگه ویندوز ۱۰ اینو واسه گوشیه من اورده.این امکان این قابلیت نبود ویندوز ۱۰ واسم اورده.
چرا یکی میاد میگه تنظیمات سرو سامان گرفته،ظاهرش قشنگتر شده و از این دست دری وریا و چرت پرتها.
مایکروسافت واقعا واسه ویندوزفون برنامه نداشت.من که میگم اصلا علاقه هم نداشت.محبور بود ادامه رو باشه.
نمیدونم سرنوشتش چی میشه.ولی مایکی خیلی خیلی رویه اشتباهی پیش گرفت و الان واقعا نمیدونه باید چیکار کنه.توش مونده.

عرفان
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

خوش به حال خودم که لومیا رو فروختم و به جاش هانر ۴c خریدم!!!
درسته دارم میرم سربازی و بیست روز دیگه اعزامم اما الان شش ماه هست که هواوی دارم و این چشمم از اون چشمم راضی تره….
اندروید ۴.۴.۲ بودم الان ۵.۱.۱ دارم و انشالله اواسط فوریه هم ۶ رو میگیرم…
فک کنم واسه یه گوشی ۵۰۰ تومنی این مقدار پشتیبانی از سرشم زیاد باشه…
بای

  kian
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  و میشه یه توضیحی بدی که بجز اون منوی کرکره ای مسخرش دیگه چه تغییراتی داشته ؟
  البته از من بپرسید تنها دلیل همون تغییر هم این بود که بگن ما تغییر دادیم!!!!!!!
  و این که بشته اونو از اندروید ۴ تشخیص داد!!

NOKIA lumia 930
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

هر اتفاقی بیافته من گوشیمو نگه میدارم اگه آپدیت هم اومد نمیزنم تا رسما ویندوز ۱۰ ارائه بشه اینسایدر هم نشدم همون ویندوز ۸.۱ استفاده میکنم خیلیم راضیم سه یا چهار سالی هم استفادش میکنم بعد تصمیم میگیرم که دوباره ویندوزی بخرم یانه الانم همه خواسته هامو برآورده کرده بعلاوه یکی بیشتر از گوشی های دیگه که اونم دوربینشه

Yaser.nice
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

دیروز بعد ازچهار سالو نیم ویندوزی به جمع اندرویدیا پیوستم با گوشی میان رده Xiaomi Redmi3 به جرعت میتونم بگم اندروید از نسخه ۵ به بعد دیگه اون لگ و هنگ های قدیمیو نداره حداقلا از بیلدای فعلی ویندوز ده موبایل خیلی من هنوزم یه طرفدار و دوستدار مایکروسافتم ولی توی بخش موبایل یکی از اون هزاران مار بر نا که مایکروسافت از خودش هنوزم لومیا ۶۴۰ ایکس المو دارم ولی خییییلی کم میرم سمتش چون هیچ جذابیتی برام ۵ سال صبر کردم والا دیگه صبرم سر اومد خداییش

  kian
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  ۵ سال!!!!!
  عامو این سیستم عامل های جدید ۳ ساله اومده
  این ویندوز ۱۰ بیچاره هم که اصلا نیومده!!!!
  در هر صورت خوش باش با گوشیت

رامین
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

سلام به همه
من یه پیشنهاد دارم
حدود دو ماه سایتای خبری مایکروسافت و ویندوزفون رو نخونید تا حل بشه
در ضمن یه آرزوم دارم
اگه یه گوشی بود با سیستم عامل…
رم سیانوژن ، سی پی یو اسنپدراگون کوالکوم ، اسپیکر بیتس ، دوربین نوکیا یا زایس ، صفحه نمایش اپل ، با ساعت ال جی ، نمیدونم زد اب باشه و اه اه
لعنت بر تکنولوژی………………:( 🙁

PRN
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

سلام دوستان عمر خودتون رو با این سیستم عامل حروم نکنید من یه لومیا ۹۲۵ داشتم بش دادم رفت بجز زیبایی هیچ ارزش دیگه ای نداشت،الان یه HTC ONE M8 گرفتم به اندروید ۶ هم تازگی آپدیتش کردم به شکل شگفت انگیزی مصرف باتری نسبت به اندروید ۵ پایین اومده تا حالا کوچک ترین هنگی ندیدم با گوشی هم بازی زیاد میکنم،مگه ما چقدر عمر میکنیم که منتظر مایکروسافت باشیم تا ویندوز موبایل رو بعد از این همه مدت تازه در حد ویژگی های اندروید ۲ آپدیت کنه.
…موفق باشید…

  kian
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  خب الان که چی؟؟؟؟
  چیکار کنم ؟؟؟؟
  شما خریدی ,مبارکت باشه …
  اینجا چیکار می کنی؟؟ مگه ان دروید نداری
  برو خوش باش ….اینقدر هم جو نده

   PRN
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   جمع کن بابا هنوز اینقدر بزرگ نشدی که گوشی دست بگیری پولی که برای گوشی داری میدی واسش زحمت کشیده شده میدونم هنوز اینقدر بچه ای که خودت پول در نیاوردی بفهمی سخته باید درست خرج بشه چیزی که یه میلیون واسش پول میدی باید یه میلیون ارزش داشته باشه نه اینکه مثل ۱۱۰۰ فقط زنگ بخوره و sms بدی دیگه بدرد هیچی نمیخوره توی زندگیت عاقلانه تصمیم بگیر

    kian
    پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

    عزیز
    خودت معلوم نیست چند سالته اومدی اینجا هی داری راجب چیزی که نمی دونی نظر می دی
    و عین بچه های دو ساله نشستی به هر کی که نظرش با شما مخالفه منفی می دی
    یا اینکه اینقدر بدبخت بیچاره ای که یه میلیون واست پوله و از رو نادونی اومدی ویندوزفون خریدی و کو** سوخته
    هی داری بد و بیراه می گی بهش
    برو عامو
    برو که این انتخاب خودت بوده
    می خواستی نخری
    به من چه این وسط
    همین الانشم اینقدر بیچاره ای که رفتی شیائومی خریدی!!
    وضعیت مالی شما و عقل تون به من هیچ ربطی نداره و من مقصر هیچ کدومشون نیستم!!

ارسطو عباسی
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

وقتی کمپانی لقب غول دنیای نرم افزاری بگیره
خدایش عیبه که نتونه تو یک سال سیستم عامل بدون باگی بسازه
بابا ای او اس هم کرش داره ورژن های تازه درست شدش اندروید هم همینطور
ولی اونا تو چند هفته درستش میکنن نه بعد یک سال باز هم باگ

  kian
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  به نظرم اگه راجب چیزی که نمی دونه حق نظر دادن نداره

Mahmoud Dehghan
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

خدا یا خودت گناهان مایکی رو ببشخ به ما صبر بده
جبران ضرر بفرما

از خزانه غیبی خودت نفری یه ایفون خوب نصیبمون کن

آمین

بابک
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

من گوشیمو دوست دارم جایی هم اونقدر لنگم نداشته که ازش سیر بشم.حالا حالا از خیلی گوشیای اندرویدی دورو وریام بهتره.کیفیت تصویرشو به خیلی گوشیا عوض نمیکنم،با بقیه چیزاشم میسازم،تا ایشالا با ی آبدیت جانانه همه چی درست بشه.تا اون موقع فقط لومیا ۷۳۰

hamid
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

سلام
والا من نمیدونم مشکل ما ایرانیا چیه !!تا زمانی که مایکروسافت وعده داده بود که ما امکانات زیاد میزاریم تو گوشیهامون و یا اینکه گوشیهامون خاصه و فلانه تمام گوشی های اندرویدی از هواوی بگیر تا سامی نوت۵ همشون یه مشت هنگی و پر لگ بودن . حالا که مایکی اومده لفتش داده و وین ۱۰ هم به محض ورود بر عکس نسخه pc نتونست تو بخش موبایل غوغا کنه گوشیه اندرویدیه ۳۰۰ تومنی شده شاه گوشی ها بدون هنگ شده بدونه لگ شده بهترین سیستم عمل شده.مشکل ما مردم اینه که نمیتونیم بفهمیم چی میخوایم هیچ وقتم نفهمیدیم چی میخوایم همینه که روز به روز داره به خودمون ضرر میزنه. طرف میگه به عشق نوکیا خریدم مایکروسافت اومد فلانش کرد اون میگه به عشق ویندوز خریدم الان فلان شده بهمان شده خوب مرد حسابی تو قراره از گوشی در جهت براورده شدن نیازی که قبل خریدش داری بری گوشی بخری مگه چی هست که بری با عشقت بخریش؟؟؟ میرین بدون تحقیق گوشی میخرین حالا میاین میگین مزخرفه اندروید بهتره؟؟عزیز من کسی مجبورت نکرده بخریش. حالا که خریدی یخوردهع که خوشت بیاد ما بقی سیتم عاملا میشن مزخرف و پر هنگ و باگ اما خدا نکنه گوشیت مشکل دار باشه سیستم عاملای دیگه که شما خریدشو به انداختن پول تو سطل زباله تشبیه کرده بودی شده شاه سیستم عاملا. ماییم که مشکل داریم بیاین قبول کنین این ما هستیم که خودمونو اذیت میکنیم نه هیچ کسو نه هیچ چیز دیگه.منی که میبینم وظعیت این کمپانی تو بخش موبایل در حاله ای از ابهامه و فعلا این قابلیتو نداره یا کمبود نرم افزار تداره یا کیفیتش پایینه بیام بخرم بگم چی به خاطر مارک بالای گوشی؟عشقم نوکیا؟نمیدونم زندگیم نوکیا؟اگه عشقته تا اخرش باهاش باش اگه زندگیته باش بساز. اما اگه قبل خریدن با فکر کار کنین همچین مشکلی ندارین اول نیازتونو ببینین .براورده شدننیازاتونو تو دست گاه های مختلف ببینین دیدین تو سنگ بر طرف میشه برین همون سنگو بخرین خیالتون راحته کارتونو راه میندازه مهم نیس هرچی میخواد باشه . یه سرس میان میگن مایکی قول داده ما گول خوردیم خریدیم خوب بنده خدا اون شرکته هر لحظه امکان هر جیزی هست مثه همین الانم ضرر دهی داشته میزاره کنار حالا یه عده میگن اره اشتباه ما بود به مایکی اعتماد کردیم خوب عزیز من گوشیه. دیگه برا چی احساسی کار میکنی؟اعتمادو فلانو بزار کنار برو دنبال یه چیز که کارتو راه بندازه. ادم با فکر نمیاد به خاطر قول و اعتماد و این چیزا بره گوشی بخره بعد بیاد بدو بیراه بگه.کلا من معتقدم هر مشکلی که ما الان با لومیاها داریم مقصر خودمونیم نه مایکی و نه هیچی دیگه نه مجبور به خرید بودیم نه انتخابمون کم بود. به قول ناصر خسرو ( گفتا زه که نالیم که از ماست که برماست)
ببخشید از دوستان که مابین حرفام تند رفتم خداییش ما هم مخالف ضرر دیدنتونیم به هر حال من شرمنده ام اگه ناراحتتون کردم با یه سری حرفا
یا علی.

  Mostafa
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  الان این دوستان که دفاع کردند
  به غیر از دوربین با رسم شکل توضیح بدید چراباید پول یک ایفون ۶اس و اس ۶ اج رو بدم ۹۵۰ بخرم
  خداییش یه دلیل بیارید
  خب خریدار همین ماهاییم دیگه
  یه دلیل بیارید منم از گمراهی نجات پیدا کنم

  zibeder
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  خدایی منطقیحرف زذن هم بد نیست یعنی چی که طرف یک میلیون نهصد بالای ۱۵۲۰ پول داده اونوقت نمیتونه از تلگرام استفاده کنه حالا شاید این نیاز شما نباشه ولی دیگران نیاز دارند و مایکروسافت هنوز بزای این موضوع نتونسته فکری کنه و پول بنده خدا هم بریاد رفته من کاری ندارم که مایکروسافت چقدر زحمت میکشه واسه برنامه نویسی فقط مهم اینه بابت پولی که دادم باید پشتیبانی هم داشته باشم فکر کنم قضیه این طوری شده که هم کون بدیم هم کالا خوب مرد حسابی ویندوز ۱۰ هم گره مشکلات رو باز نکرد جدای از باگ داشتن همون ویندوز ۸ هست و خود سیستم عامل هیچ امکاناتی نداره و پول ما هم مستقیم بفاک رفت .کسی مجبورت نکرده بخریش این شد حرف منطقی؟ خوبه از کاکنان کایکروسافت مبودی وگرنه شرکتشو دورزوه ورشکست میکردی .در ضمن واقعا من عاشق نوکیا هستم و هنوز هم قبول دارم که اشغال هایی مه بالاشون نوشته مایکروسافت اصلا ارزش خرید ندارن همون ۶۴۰ به تار موی گندیده ۱۳۲۰ نمی ارزه و هیچ کدوم از ۹۵۰ و ۹۵۰ ایکس ال هم اززش خرید ندارن جدای از این اسم مایکروسافت بالاشون هست .

  در جواب دوستمون حمید رضا بگم که ویندوز ۱۰ که دیگه اول کارش نیست حداقل کسی داره این سیستم عامل رو مینویسه که تجربه نوشتن سیستم عامل ۸.۱ و ۸ و ۷ رو داره اما نمیدونم چرا بازم اینهمه باگ . در ضمن کجای ۸.۱ یا همون دنیم بدون باگ هست؟ منکه به شخصه مشکل رزیومینگ و لودینگ و اتنشن ریکوایر داخل استور و صدای نویز داخل اسپیکر رو دارم از طرفی ستینگ ۸.۱ اونقدر چرته و بی نظم هست که اگه اشتباه کنی ممکنه مثله فیلم maze runner داخل همون پیج در پیچش گم شی. دو تا برنامه کاربردی نداره اما تنها چیزی که خوبه واتس اپ هست اونم بیکاربدره چون همه داخل ایران تلگرام استفاده میکنن و واتس اپ از این جهت به وینفون مبیرسه که خدایی نکرده فردا همین ویندوز فونی ها رو هم از دست نده . اس ۶ اج مشکل داره و خود سامسونگ هم انکارش نکرد ولی شما نوت ۵ رو مثال بزن با اون همه امکانات و از طرفی داخل تمامی فیلمهای منتشر شده که ۹۵۰ ایکس ال هم از لحاظ شسرعت و هم از لحاظ وب بروزرینگ کم اورد درسته دوربین خوب بود اما واقعا دوربین نوت ۵ هم چندان بد نبود ولی اون همه امکانات و زیبایی نوت ۵ واقعا ۹۵۰ ایکس ال رو زیر سوال میبره .تازه از بحث خنک کننده مایع هم بگذریم که بد دروغی گفته بود.

  من عاشق اونایی هستم که میگن ویندوز فون نوپاس واقعا یا ریاضیاتشون ضعیفه یا کلا تاریخ نمیدونن از سال ۲۰۱۲ به اینور تولید ویندوز فون نوپا نشون میده نوپاس؟ شاید اندروید یکی دوسال بزرگتره ولی ماشالله زود بزرگ شد و مردی شده واسه خودش اما طفلی ویندوز فون که هنوز نوپاس و بچه و اندازه یه گوسفند هم حالیش نی.

  Mostafa
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  خب دوست عزیزی که میگی اون زمانی که میخواستید بیاید سمت وینفون اندروید هنگی بود
  بله
  ولی از اون زمان دوسال گذشته
  و دیگه حتی همون رده پایینای هواوی هم لگ و هنگ ندارن
  شما با پولی که میدی ۶۴۰ میگیری میتونی یک ردمی نوت ۳ بگیری الان که الومینیومی هستش حسگر اثر انگشت داره
  چیپستش از اسنپ ۴۱۰ خیلی قوی تره
  استورش کامله
  باتری ۴۰۰۰ میلی امپری داره
  نیازی نیست دنبال بیلد راه بیفتی و دعا کنی که سیستم عاملت کامل بشه
  سیستم عامل همین الان کامل هستش

hamid
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

وضعیت=وظعیت و یه سری = یه سرس غلط املایی بود شرمنده

hamidreza
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

تمام نظرات خوندم
فقط همینو میگم
خیلیا میگن اندروید در نسخه ۵ به بعد دیگه هنگ لگ نداره . چطور توقع دارید ویندوز تو سری های اولش بدون باگ باشه ؟؟؟؟
ویندوز ۸.۱ زمان ای ک میخواست معرفی بشه اوایلش اصلا جالب نبود و تو نسخه دنیم به این پایداری و روونی رسید (توجه داشته باشید در دو نسخه کاملا سیستم عامل ۸.۱ پایدار شد )
شمل هم صبر کنید هر موقع ویندوز ۱۰ رسما اومد و پر از باگ و هنگ بود شما برو گوشی موبایلتو بفروش یه هواوی ۳۰۰ تومنی بخر
متاسفانه مایکروسافت سهم بازارشو داره با انتشار خبر هایی نا امیید کننده از سایت های پربازدید و معروف ازدست میده
من خودم هم اس ۶ اج دارم با اندروید ۵ هم لومیا ۹۳۰
اندروید ۵ هنگی داری اونم روی همچین دستگاه قدرتمنذی
امیدوارم این جو خیلی زود بخوابه 🙂
به امید روزی که نوکیا دوباره برگرده .

کریم نجفی
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

به به سلام .میبینم که همتون دارید مینالید 😅 خیلی خوبه که چش و گوشتون وا شده و فهمیدید که ماکرو چه شرکت بد قول و دورغگویی هستش .من با حرف های دوستان موافقم .مهم منم مهم شمایید که میخوایید تو استفاده ی یه گوشی راحت باشید و ازش بیشترین لذت رو ببرید .من که با وعده های سر خرمن ماکرو جونم به لب اومده و میخوام برم سمت اندروید .بابا جان من وقتی عقل سالم میگه راحتی، نباید خودتونو اذییت کنید که 😩 یا اگه واقعا عاشق ویندوزفونید خو من حرفی ندارم بمونید پا سوزش تا پیر بشید .یا نه میخوایید لذت ببرید و همیشه اعصابتون راحت باشه برید سمت یه سیستم عامل دیگه 😉

  kian
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  احیانا شما جزو سهام دارای گوگل یا اپل نیستی؟
  اگه هستی که اینجا چیکار می کنی؟؟
  اگه نیستی چی بهت می رسه که این حرفا رو می زنی؟؟
  میشه با رسم شکل توضیح بدی؟

   کریم نجفی
   پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

   اتفاقا از هر دو شرکت پول گرفتم تا سم ویندوز فون رو تو بازار ایران کاهش بدم .😄 چون بیشترین سهم رو تو ایران داره 😂

    کریم نجفی
    پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

    سهم😁

     kian
     پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

     من دوبلشو می دم دیگه نیا اینجا خوبه؟؟؟
     بیا اینم دو تومن برای تو…..دیگه نظر نذار

H@med
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

حالا اگه مرد یه فاتحه ای میخونیم ، موند که چه بهتر !
کاهش فروش گوشی به نظر من طبیعیه چون اولا گوشیا همه پایین رده بودن دوما همه منتظرن ببینن چی میشه، ویندوز ده اون چیزی که باید باشه هست یا نه ، کسی گوشی نمیخره ، همینایی که فروش رفته یعنی هنوز امیدی هست . تو این مدت هم تاخیر تو انتشار ویندوز ده موبایل و مشکلات حل نشده ی بیلد ها ، عرضه ی پرچمدار ها با سیستم عامل پیش نمایش باعث شده امید ها تا حدودی کم رنگ بشه ولی هنوز زوده بگیم کارش تمومه ، هنوز وقت هست ، حداقل تا انتشار نسخه ی رسمی ویندوز ۱۰ موبایل البته به شرطی که پایداریش در حد ۸.۱ باشه بدون باگ .

ashoob
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

یکم شاید از دید محدودی به این جریانات نگاه کردیم و در عین حال واقع بینانه. خوب میدونیم که ماکروسافت در بخش گوشی از همون اول ضعیف ظاهر شد با دادن گوشی لومیا ۵۳۰ و حالا نقص نرم افزاری ۹۵۰ که حتا ضعیف تر از ۱۵۲۰ سه سال قبل نوکیا عمل کرد. به نظرم باید هرچه زودتر حتا از بیلد های قدیم نسخه ای رگاز ویندوز ده رو به مشتریان ارائه دهند تا حداقل این نامیدی ها کمتر بشه. و همچنین باید خدمات بیشتری بدن. ماکروسافت و نادلا هر دو بزرگ اند. و تفکرات بزرگی هم دارند، پس زودتر قضاوت نکنیم هرچند که خسته ایم و همگی این رو قبول داریم. اما من تا اخر با ویندوزفون هستم. درسته پیش نمیایشه و نسخه ی اصلی نمیاد بیرون اما تازه یک سال شده فکر کنم که ویندوز ده موبایل معرفی شده اپل هم همیشه همینقد وقت صرف میکنه اما دیدیم که در ای او اس ۹ در نسخه ی اصلی باگ های زیادی مواجه شد. ماکروسافت باید سیاست های شرکت های دیگه رو نگاه کنه. اندروید هم که کلا یا لگ داره، یا اگر نداره، اقا اپدیت هم نمیده و خیال همه راحته. باز هم میگم من هنوز هم خوشبین هستم و امیدوارم.

  Mostafa
  پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

  اخه ای او اس ۹ که اومد و باگ داشت انصافا اپل تو کمتر از دو ماه همه رو با اپدیت درست کرد
  و به همین دلیل اگه ای او اس ۱۰ بد ترین سیستم عامل تاریخ باشه بازم همه مطمئنن اپل با چنتا اپدیت درستش میکنه چون اپل قابل اعتماده و بد قولی نمیکنه
  ولی تو همین یک سال اخیر چقدر بد قولی و تاخیر دیدیم از مایکی
  مردم به سیستم عاملی که اسم مایکی روشه به اندازه ای او اس که اپل پشتشه اعتماد ندارن
  چون مایکی بد قوله و فقط حرف و وعده مفت میده

quasar
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

سلام بر دوستان گرامی
خدا شاهده با این اینترنت زپرتی که دارم الان یک ساعته تلاش کردم تا بعد از این همه مدت ثبت نام کردم.
اول باید خدمت تمام دوستان، مخصوصا نگارنده عزیزم عرض کنم، یک لحظه با خودتون فک کنید. دارید راجع به چه شرکتی صحبت میکنیم. این مایکروسافت است نه اپل، یا گوگل یا هر شرکت دیگری، بهتون اطمینان میدم، اگر فقط یک شرکت توی تمام دنیا باشه که توانایی ایجاد یکسیستم عامل قوی رو داشته باشه، اون بدون اغراق، مایکروسافت خواهد بود. به هیچ عنوان کم کاری رو قبول ندارم. عزیزان من، مگه اپلیکیشن نویسیه که زود تموم بشه. به جرات میتونم بهتون بگم که کاری که مایکروسافت داره انجام میده، برای اپل حداقل بیست سال، برای گوگل سی سال راحت کار داره، منظورم یکپارچه کردن هسته هاست. پس آروم باشید و صبر داشته باشید اگر کاربر حرفه ای نیستید، به هیچ عنوان اینسایدر نشید، شخصا از اینسایدر بودن لذت میبرم، از اینکه باگ کشف کنم هیجان زده میشم و مطمئنا پیگیری میکنم، بعنوان فردی که کارم مربوط به برنامه نویسی و شبکه هست. ازتون میخام که صبور باشید و به شرکت بزرگ و با تجربه ی فوق العاده مایکروسافت اعتماد کنید.
پاینده باشید و سرفراز

sayan
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

اقا چرا مگه شما بیکارین اینهمه پست الکی میزارین .
بروزرسانی شده نظرات خودتان رو بگید.
من امروز بعد از بروزرسانی برام تو استور اپدیت امده ولی نشون نمیده چی هست روش سیاهه .
کسی هم همچی مشکلی داره ؟
راستی به ما چه مایکی فروشش کم شده چه بهتر میاد قیمت گوشی هاش پایین میاره چونکه دنیا دنیای رقابت هست مگه نمیبینید برای اپدیت به ویندوز ۱۰ اپدیت رایگان گذاشته . چون مجبوره رقابت کنه و مشتریاش و داشته باشه .
الان دیگه مثل سالها پیش نیست که با انحصار ویندوز بتونه پولهای کلان رو بدست بیاره و مطمئن باشید هزینه ای رو که رو ویندوز موبایل گذاشته خیلی وقته که اونو بدست اورده و شکست نخورده دنیای تکنولوژی دیگر هرروز جابجا میشه .

امین و لومیای سحرآمیز
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

همه ی ما قبول داریم که مشکلات زیادی هست و شاید به نحوی خیلی از ما از این همه صبر خسته شدیم اما بنظر من باید خوش بین باشیم که این سیستم عامل شکست نخوره و اتفاقا پیشرفت کنه چون تنها سیستم عاملی هست که میتونه در آینده خیلی از رویاها رو به واقعیت تبدیل کنه و به عنوان مثال اجرای برنامه های x86 که واقعا یکی از آرزوهای منه که بتونم یه روزی از همچین قابلیتی استفاده کنم.به شخصه قبول دارم گوشی های اندروید و ios واقعا از لحاظ همه چی از ویندوز جلوترن اما هرچقدر هم که پیشرفت کنن نخواهند تونست خیلی از نیاز های من و شما که در آینده با اومدن دستگاه ها و وسایل جدید پیش میاد رو برآورده کنن چون این سیستم عامل ها محدود هستن.البته الان واقعا سیستم عاملی مثل ios هسته بسیار قوی و یکپارچه داره و به دور از تعصب باید گفت که عالیه ولی نظر شخصی من اینه که اگه ویندوز پیشرفت کنه رقابتی که بین سیستم عامل ها برقرار میشه به نفع من و شمایی هست که مصرف کننده ایم و مسلما همه سعی میکنن دستگاهی رو عرضه کنن که بیشترین و با کیفیت ترین برنامه ها رو ارائه بده.خارج شدن سیستم عاملی مثل ویندوز اصلا به نفع من وشما نیست.من امیدوارم اوضاع بهتر بشه و مایکروسافت بتونه جایگاه خودشو در بین موبایل ها به دست بیاره چون فکر می کنم تنها شرکتی که واقعا خلاقیت و نوآوری رو میتونه در آینده به بخش گوشی های موبایل بیاره مایکروسافته.وقتی هیچ کاری از دستمون بر نمیاد چرا باید بشینیم و خودمون و دوستامون رو ناراحت کنیم.به امید روزای خوب،خوش بین باشیم در همه حال…

پوریا
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

مشکل.بزرگ.ماکروسافت.اینه.ک.کسایی.که.میان.سمت.سیستم.عاملش.ادمای.خاصین.ادمایی.هستن.ک.میخوان.بهترین.باشه.گوشیشون.وگرنه.مشکلاتو.کمبودای.گوشیاش.اگه.دست.گروهی.که.اکثریتم.هستن.بود.ب.چشم.نمیومد.بخاطر.همین.مجبوره.دنبال.کارای.بزرگ.بره.مثل.کانتینیوم.تا.مخاطباشو.راضی.کنه.کارای.بزرگم.سختیای.خودشو.داره.وگرنه.همه.میتونستن.کارای.بزرگی.کنن.قلبا.امیدوارم.تموم.نشه

Mr UNTD
پاسخ دهید شنبه 10 بهمن 1394

اصلی ترین دلیل انتقادات الان اینه که بیشترین سهم ویندوز مال لومیا ۵۲۰ و ۶۳۰ هست که رو اونام اصلا روون نیست نسخه های پیش نمایش !
چون من خودم هم ۵۲۰ دارم هم ۶۴۰ اکس ال
رو ۶۴۰ اکس ال دارم واقعا حال میکنم باهاش.هر چند بارم یه مورد جدید توش کشف میکنم ! مثلا گالری ! واقعا عالیه.دیروز کشف کردم از تو فیلما عکس بکشم بیرون که تازه متحرک هم هست !!!
یا یادآوری کورتانا . مثلا خونه پسر عموم رو تو مایکروسافت مپ تگ کردم بعد تو کورتانا گذاشتم رو یادآور.هر موقع زنگ میزنه یا از خونشون رد میشم بدهیش رو یادم میاره :))))
دوستان ویندوز ده موبایل واقعا دوست داشتنیه.مطمئنم گوشی پایین رده دستتونه رفتین پیش نمایش نصب کردین اینطوری شدین. نسخه نهایی طی یک ماه آینده برا همه میاد.اونموقع باز یکی دو ماه صبر کنید بعدا ناراضی بودین کوچ کنین.من که حالا حالاها هستم با ۶۴۰ اکس ال !!

er lumia
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

یادمه یه زمانی وقتی اسم ویندوزفون میومد خونم به جوش میومد خیلی روش غیرت و تعصب مزخرف داشتم به هرکی میرسیدم بهش خرید ویندوزفون رو پیشنهاد میدادم ولی همین دیروز پسر عمم گفت میخوام از گوشی تو بخرم جوری رای شو زدم که هیچوقت به وینفون فکرم نکنه حقیقتش خودمم منتظرم یه پول بیاد دستم و ویندوز ۱۰ رو هم یه امتحان بکنم ولی اگه طلا هم باشه دیگه نمیخوامش و یه دیوایس اندرویدی میخرم صد در صد. نکته جالب تر این که تا چند ماه پیش همه کاربران سایت وینفون از جمله خودم به شدت از مایکروسافت طرفداری میکردیم ولی الان از این همه کامنت فقط تعداد انگشت شماری از این وضعیت گلایه ای ندارن و این ینی مایکی داره کاربراشو به سرعت هر چه تمام تر از دست میده . فکرشو بکن از همون سه درصد سهمش چهل و نه درصدشم کوچ کردن رفته ینی هیچیش نمیونده

احسان
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

فقط متاسفم واسه این سایت که همچین پستی گذاشته مثلا اسم سایت هم هست وینفون!!جو الکی
ویندوزفون عشقه مطمعن باشید وینفون ۱۰میترکونه.
اندکی صبر باید…سحر نزدیک است

M.ARAST
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

دوستان با یه مقاله کلا برنگردید به همه چی بدبین بشد
بازار دیوایسهای پرتابل و مخصوصاً تلفن همراه بازاری فوقالعاده پرسود هست . شرکت اپل رو درنظر بگیرید ، بدون آیفون شرکت اپل یکصدم این چیزی که هست ارزش نداره . همین آیفون کاری کرد که اپل پارسال با ارزش ترین برند دنیا شد….
شرکت های دیگه دارن خودشونو میکشن تا وارد این حوزه بشن یا تو این حوزه بمونن…
شک نکنید برنامه مایکروسافت برای یکپارچه کردن هسته ها و … واسه رسیدن به همین بازار دیوایس های پرتابل بود.
منتهی آقای نادلا حرکت آهسته و پیوسته رو بیشتر از کارهای انتحاری و یهویی دوست داره….

اما سوای این ماجراها بنظرم بزرگترین اشتباه مایکروسافت خرید واحد تولید گوشی های نوکیا بود که هم نوکیا رو داغون کرد هم،مایکروسافت رو پنچر !!!
هنوز واسه مایکروسافت ورود به بازار تولید گوشی زود بود ، نوکیا خیلی خوب داشت پیش میرفت…

mohsen
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

یه سوال
چرا مایکروسافت انقدر بیخیال سیستم عامل موبایل شده مگه کار خاصی روی وین دسکتاپ داره الان؟نیازه ماکروسافت بنده ۲ معرفی کنه که معلوم نیست چی بشه؟بخش اکس باکسم که داره خیلی خوب جلو میره توسط اسپسنر دیگه مشکل چیه؟؟عجیبه که غول نرم افزاری نتونه از پس مشکلات بر بیاد
هر جور فکر میکنم میبینم مایکرو اصلا کار شلوغ پلوغی نداره که انقدر لفت میده بخش موبایل هم که دیگه تعطیل فعلا لومیا تولید نمیشه پس مشغله کجاست الان؟؟؟میخواد amd رو بخره مثل نوکیا هضمش کنه؟؟
یه سوال شد صد سوال از دست مایکرو

ArashQ
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

بخش ویندوزفون نیاز به یه مدیر با تدبیر مثل فیل اسپینسر رییس بخش اکس باکس داره. اکس باکس وان هم همینجوری داشت میخورد زمین که اسپینسر نجاتش داد.

Beni
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

نمیدونم متنو خوندم خبرای قبلی رو هم مرور کردم مقالت مختلفی من جمله سایتهای همسایه ( یکی کوبوند ویندوز موبایلو ، یکی هم افسانش کرد ) خوندم ، یهو یاد شعر شهر سنگستانه اخوان افتادم ،

بگو آیا مرا دیگر امید رستگاری نیست ؟
صدا نالنده پاسخ داد :
آری نیست ؟

  Beni
  پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

  اما از نظر من درسته حاله بخش موبایله مایکروسافت وخیمه (چیزی در حده فاجعه) اما زنده میمونه منتهی مهم سرخوردگی و یاس کاربرای وینفونه (بخوانید ویندوز موبایل) ؛ یاسی که از انتظارات به جا اما نادیده گرفته شدن توسط مایکروسافت ایجاد شد . ماکروسافت حتی از ارائه چشم انداز برای سیستم عامله خودش سر باز زد ، چشم اندازی روشن که کاربر بدونه کی منتظره چی باشه ، دچار سردرگمی یا تفسیر غلط نشه . نا امیدی که الان در بین جامعه وینفونی موج میزنه بخاطره آرزوهایی بود که برآورده نشد ، بدقولی های مکرر ، گنگ بودن آینده ی پیش رو ، متاسفانه من مثله بعضی افراد فکر نمیکنم که اگه ویندوز۱۰ موبایل ارائه بشه و من نپسندم میتونم برگردم به نسخه ۸.۱ ، احتمالا سر نسخه ۸.۱ همون بلایی میاد که سره نسخه های پیشین اومد مثله نسخه ی ۷ … اگر قراره هیجانی ایجاد بشه فکر کنم زمانش باید نزدیک باشه وگرنه توی هیاهوی ارایه نسخه های جدید موبایلهای سایر برند ها ، مایکروسافت باز هم عقب می افته

مهمان
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

سلام به همه
من فقط مطالب و کامنتهاتونوو میخونم. از اونایی که میان یه چیزو میکوبن واقعا بدم میاد. هیچی از برنامه نویسی نمیدوننن! هیچی از دنیای نرم افزار نمیدونن. ولی میان به عنوان مثال میگن پروژه کانتینیوم رو به گند کشید یا چیزای از این قبیل که بخوام همشوبگم خستگی چشماتونو بیشتر کردم.

من ااگه خیاطی بلد بودم یه پیراهن برای خودم اونجور ی که خودم میخوام و باب میلمه میدوختم پس وقتی بلد نیستم میرم از جای دیگه با توجه به نیازهام میخرم ولی اگه اندکی دلمو زد به دور از شخصیته برم اون جنسو بکوبم زمین چون اون کسی که اینو بهم فروخته تنها چیزی که میگه اینه : میخواستی نخری….

شمایی که lumia و windowsphone رو میکوبی تو تا حالا از خودت پرسیدی خاص بودن یعنی چی؟ مسلما نپرسیدی .حتی فکرش هم به سرت نمیزنه چون نمیتونی.
چون رو pc منزلتون windows که مال نصبه و برای حفظ داده هات گوشی اندرویدی یا آیفونتو وصل میکنی به چی؟ ؟؟؟ دیدی ؟

من عاشق این شرکتم و نوشته شدن کلمه microsoft پشت گوشیم ارضام میکنه، چه برسه بخوام باهاش با لذت کار کنم.

دوستان لومیایی گلم نگران نباشید اصلا قرار نیست مایکی بیخیال بخش فون بشه، همش یه شایعه بود.

مایکروسافت سالهاست تو زمینه نرم افزار و سیستم عامل داره کار میکنه و تجربه لازم رو برای طراحی اینا داره که تو دنیا تو این زمینه اوله. ولی توزمینه گوشی باید زمان بدین بهش. ویندز موبایل ۱۰ با هسته مرکزی ویندز ۱۰ یه شاهکاره ولی برای کامل شدن زمان لازمه تجربه لازمه و در اخر شکست لازمه. پس بدونه شک با صبرمون کمک میکنیم بهش.
من تمام نیازهام داره با گوشیم برطرف میشه. ۸.۱ دنیم هم دارم. منظورم از نیاز به عنوان مثال کنترل از راه دور روی pc هستش.
ولی هنوز مونده تا انتشار نسخه اصلی، مطمعنا شرکت داره یه کارایی میکنه که همه فکر میکنن هیچ کاری نمیکنه. یه سری کمپانی های چینی و ژاپنی دارن میرن سمت ویندز موبایل ۱۰.
پس یکم صبر کنید.

Mahdi
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

سلام.دوستانه خیلی زیادی در این بحث شرکت کردن و تقریبا همه نگران آینده مایکروسافت و تلفن ویندوزیشونن. والا بلا که مایکروسافت فقط با نوکیا یه اسم و رسمی داشت. بعد از نوکیا کلا گند زد. بی صبرانه منتظرم نوکیا برگرده

HaMeD
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

و این است ملت جوگیره ایران
بایا یه پست خنده دار از نویسنده گلمون خوندید، این کارا چیه؟؟
من حس میکنم ویندوزفون نابود میشه، و وقتی من یه فکری میکنم، بر عکسش پیش میاد، بی برو برگرد😂

امینو
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

ملتی احساسی هستیم. تا یکی داد بزنه مرده باد فلانی،همه پشت سرش داد میزنن مرده باد!! باز یکی دیگه داد بزنه زنده باد فلانی!! همه داد میزنن زنده باد! 😉 یه کم خنده داره اما واقعا همینه…
طرف اومده نوشته: با ویندوزفون حتی نمیتونی یک فایل اکسس رو دانلود کنی!!! آقا من هر روز دارم این کارو انجام میدم!!! چرا جو الکی میدی؟
بقول دوستان، بعضیا نسخه آزمایشی رو روی یه پایین رده نصب کردن، تازه اونم با ناشی گری و هزارتا عیب و ایراد در نصب (وسط نصب گوشیش مپلا خاموش کرده) ، بعد میان اینجا می بینن جو بالاس، اینام فاز منفی میدن!!!
بیشتر از همه تعجبم از وینفون دات آی آره! شما دیگه چرا؟ گفتن بیطرف باش اما نه دیگه اینطوری!!!
آیا میدونی این پست های مایکی مرد!!! و وینفون مرد!!! ریشه هاشون از شرکتهای رقیبه؟
دهخدا میگه: به یارو انقد گفتن، فلانی خدا بد نده !!! خدا بد نده!!! که الکی الکی مریض شد و مرد!!!
خواعشا مطلب رو تایید کنید ممنونم

kian
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

من دیگه خودمو خسته نمی کنم …
وقتم هم خیلی با ارزش تر از این حرفاست که بیام جواب یه سری آدم جوگیر رو بدم …
ولی یادتون باشه ….اگه ویندوز توی موبایل به جایی رسید
پس فردا همینا می گن: آره من دوسال پیش ویندوزفون داشتم
از همون موقع هم می دونستم که به جایی می رسه
همینا اون موقع میان ازش تعریف و تمجید می کنن
و هی به دوستاشون پز می دن که از اون موقع عقلشون(!!!) می رسیده که پلتفرم موبایل به جایی می رسه
من این صفحه رو بوک مارک کردم اون موقع که خبر از زیاد شدن سهم ویندوز تو موبایل گذاشته شد
می ذارمش اونجا خودتون مقایسه کنید
————————————————————-
اینم بدونید که مایکروسافت مثل من یا بعضی از کسای دیگه متعصب نیست
اگه برنامه ای نداشته باشه براش سریع می ذارتش کنار
چون بالاخره هر چی نباشه کمپانی و یه شرکت تجارتی هستش
تاجر ها هم دنبال سودن ….فقط
پس برای چی الکی ضرر کنه
همون تو که راحت از شر mirosoft BOB خلاص شد تو سال ۲۰۰۳
خیلی راحت از شر ویندوزفون۷ خلاص شد و گفت دیگه پشتیبانی نمی کنه
و همین طور راحت از شر ویندوز xp خلاص شد …خیلی راحت از شر zune music خلاص شد(سرویس موزیک قدیمی مایکروسافت
که تقریبا اندازه عداد کاربرای وینوزفون کاربر داشت) و خیلی چیزای دیگه
همه ی شرکت های حوزه فناوری اینطوری ان
همشون دنبال سودن پس فک کردین گوشیای اندرویدی بعد شش ماه دیگه آپدیت نمی گیرن؟
چون سودی نداره برای شرکت سازنده سود اون الان تو فروش گوشیای جدیدشه….
همه دنیا دنبال سودن کاری که براشون صرف نداره و ضرره براشون رو انجام نمیدن
مایکروسافت هم عقل داره که به یه شرکت جهانی تبدیل شده و موسسش هر ثانیه ۴۰۰۰ دلار درآمد داره
اون بیخود کاریو نمی کنه…اگه برنامه ای برای موبایلش نداشت بلافاصله تعطیلش می کرد و نیرو,توان و منابعش رو متمرکز می کرد تو بخشای دیگه
چون ما براش هیچ اهمیتی نداریم
هیچ مشتری ای برای هیچ شرکتی اهمیتی نداره
حتی اینایم که میگن ما به شما اهمیت میدیم ..حتی اونا هم دنبال پول شما هستن…
عاشق چشم ابروی شما که نیستن یا فک و فامیل شما که نیستن…
————————————————-
یکم درک داشته باشین
مایکروسافت به پول شما نیازی نداره
شما هم اگه خوشت نمیاد…خوب نخر برادر مگه کسی مجبور کرده شما رو؟
من نمی فهمم این اینقدر کار سختیه آیا؟
حالا خریدی و ضرر کردی فدای سرت …همه اشتباه می کنن
فک می کنی بیا اینجا بهش توهین کنی اتفاقی برای مایکروسافت می افته ؟……نه ……معلومه ک نه
اون اینقدر از بخشای دیگه درآمد داره که حتی اگه بخش موبایلشو ببنده بذاره کنار…ضرر که نمی کنه هیچ
کلی هم سود می کنه…
مگه مایکروسافت معطل دویست سیصد هزار تومن شماست
شما راحتی می خوای؟ حب برو یه چیز دیگه بخر البته اگه پولت می رسه

  kian
  پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

  منتها مایکروسافت که یه خورده اهمیت میداد به کاربراش گفت
  که بذار اینا رو هم شریک کنم تو ساخت یه سیستم عامل برای خودشون
  ولی نمی دونست که ملت ظرفتشو ندارن
  البته همین کارشم برای رسیدن به پول بیشتر بود
  چون هرچی سیستم عامل بیشتر باب میل کاربر باشه این یعنی سود بیشتر برای مایکروسافت!!

Seyyed
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

ینی از این بیشتر نمی تونستین ناامیدانه صحبت کنین… بابا یه ذره به خودمون بیایم.. هر سیستم عاملی ممکنه یه سری اشکالات داشته باشه یه سری مزایا..
همین آندروید که الان می بینید اینجوریه الان نزدیک ۳۰ تا نسخه ازش منتشر شده تا به این جا رسیده. شما فک کردین با ۵ ۶ تا نسخه ای که از ویندوزفون اومده باید هیچ مشکلی نداشته باشه؟ مایکروسافت تازه اول راهه… ما مایکروسافت رو دوست داریم و پاش وایسادیم. اگه اونم ببینه ما هنوز هستیم، به ما اهمیت میده و کاراشو درست میکنه، ولی اگه ما که طرفداراش هستیم هم کنار بکشیم، دیگه اونم دلیلی نمیبینه که ادامه بده.
بنابراین… بیاید اینقد نفوس بد نزنیم و مایکروسافت رو کمک کنیم که خیلی به کمک ما نیاز داره.

omidltf93
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

سلااااااام
من یه ادم متعصب هستم و اصلا حرف حساب حالیم نیس 😅
به قول یکی از دوستان رو آفتابه که نمیشه ویندوز ۱۰ نصب کرد آخه موندم میگید سیستم عامل انقد باگ داره الان باگش کجاس یه هفتس رو لومیا ۶۴۰ ایکس ال نصب کردم خیلی روون کار میکنه سرعتش خیلی بالاس لگ و کندی نداره مصرفش باتریش اااااااااای بدک نیس و اینم اضافه کنم که برنامه های چتی خوب کار میده و زیاد اهل بازی نیستم چون واسه بازی کلا تا اینجا به درد نمیخوره یعنی از زمان ۸.۱ تا همین نسخه اخر که اومده خیلی تو بازی لگ نشون میده مثله همین بازی لارا کرافت که نسبت به یه گوشی پایین رده اندرویدی واقعا افتضاحه 😓
مشکل بلوتوث و وای فای دایرکت هنوز از ۸.۱ درست نشده که نمیشه گفت اسمش باگه!باید بگیم درجا چون توی ۸.۱ هم همین بود پس متخصصین که نظر میدین به این مسائل باگ گفته نمیشه!
بعدشم حالا گیرم رفتین سراغ آیفون به خاطر این باگهایی که اسمش باگ نیست و درجاست اون وقت آیفون که کلا این چیزا رو قبول نداره و وای فای دایرک و بلوتوثش کار نمیکنه! فقط واسه پز دادن خوبه که الان دست بچه دو ساله هم آیفون میبینی که فک نکنم اسمشو بشه پز دادن گذاشت این امکاناتی که دوستان انتظار دارن رو توی آندروید که سیستم عامل باز و بدون امنیتیه میشه دید خب ویندوزم بخواد باز باشه مثه اونا که میشه آندروید بخواد کاملا بسته باشه که میشه آیفون! پس فرق ما این وسط چی میشه؟آقا من اول حرفام گفتم متعصبم پس یاسین نخونید من کلا عقلمو از دست دادم 😑😅😀 کلا راضیم از گوشیم همین که زنگ میخوره کافیه بقیه هم اگه بجز ماشین حساب میخوان کارای برنامه نویسی و فوتوشاپ کار کنن برن آندروید بگیرن از همین هوآوی ها خیلی خوب هم هستن کلش هم اجرا میکنن خعلی هم بهشون خوش میگذره بعد بیان اینجا مارو تحقیر کنید که سیستم عاملمون مردس ماهم مومیایی هستیم ☺

امیر ناظریه
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

به نظر من مشکل از اونجایی شروع شد که مایکروسافت خبر ساختن ویندوز ده موبایل رو منتشر کرد. الان فکر میکنید مثلا اندروید شش توی همین چند ماه ساخته شده؟ نه دوست عزیز گوگل حداقل یکسال روش کار کرده اما واسه کسی منتشر نمیکرده اگه مایکروسافتم پیش نمایش نمیداد الان این صحبتها نبود.

cjhabib
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

این تفسیر اشتباه کاملا اشتباه هستش . مایکروسافت با سیستم یکپارچه ویندوز رو یکی کرده دیگه نمیشه بگی ویندوزPC یا ویندوز فون .فقط و فقط ویندوز ۱۰ دیگه مهم نیست از چه دستگاهی استفاده میکنی چون تمامیشون یک سیستم عامل یکپارچه دارن.حالا هی بیان بد گویی مایکروسافت و ویندوزفون و … بکنن (حسود هرگز نیاسود).

امین
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

ماکروسافت دیونم کردی با این اینترنت اکسپلورر پلورر باور کنید خواستم با گوشیم نظر بزارم هر کار میکردم نمیشد مشکل داشت با این تیتر خبر همه چی محو میشه بعد یه اسکرول میاد تا ناکجااباد. اگه بخوای همینجوری لاکپشتی ادامه بدی قسمت ویندوز موبایلتو صددرصد از دست خواهی داد نه از اون directx 12 که درست کردی که بازی سازها هنوز تو کفش موندند نمیتونن موتور های گرافیکی بازیشون از تمام این قابلیت استفاده کنند نه از ویندوز موباسلت که شده سوهان روحمون خوب یکم ارزش قایل شو اهمیت بده قربونت برم

پرهام
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

کیان داداش من
اگه دوستانی میان اینجا و تجربیات تلخشو از ویندوزفون رو میگن به این خاطره که دلشون نمیخواد دوستان دیگری این تجربیات تلخ رو تکرار کنن. واقعا شما فکر کردی انتقاد دوستان به هدف ۲ میلیون پول کمتر دادن به مایکروسافته؟:))) نه داداش من. هدف دوستان منتقد اینه که بقیه گرفتار اشتباه به زعم خودشون نشن. شما هم اگه فکر میکنی خرید گوشی ویندوزفونی اشتباه نیست میتونی دلایلتو بیان کنی. مردم عقل دارن دلایل رو سبک سنگین میکنن. ولی شما اصلا و ابدا این حق رو نداری به کسی که نقد میکنه بگی نظر نده! اینکار برای شخصیت خودت خوب نیست دوست من!

حمید
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

سلام. من هم همون راهی رو اومدم که خیلی از دوستان اومدن. نوکیا ۱۱۰۰ بعدش سیمبین. بعد ویندوز موبایل ۷ بعد لومیا. پس از سه تا گوشی لومیا عوض کردن دارم این رو مینویسم:
به شخصه دارم از مایکروسافت و ویندوزفون خسته میشیم. از وقتی مایکروسافت نوکیا رو خرید همون یک ریزه درایتی که در بخش موبایل نوکیا بود هم به پایان رسید. فکر کنم دوستان با من موافق باشن که تکلیف مایکروسافت در همه حیطه ها بالاخص در حوزه موبایل با خودش معلوم نیست. کتاب “شکست برندهای تجاری” رو بخونید. مطمئنم مایکروسافت هم چندسال دیگه میشه درس عبرتی برای دیگران! آخه چه کسی پرچم دار معرفی میکنه قبل از اینکه سیستم عاملش نهایی بشه؟ کی میره پرچم دار پر از باگ بخره؟ این قضیه نه تنها در ۹۵۰ بلکه در کلیه گوشی های لومیای مایکروسافت مشهوده. “بی برنامه گی” . نداشتن استراتژی و خیلی چیزهای دیگه. الان مایکروسافت (و همین طور کاربران و دلدادگانش) نمیدونن قراره چیکار کنن؟ گوشی های میان رده و ارزان قیمت قراره معرفی بشه؟ قراره با سرفیس فون استراتژی اپل (خوب ولی گران) رو پیش بگیرن یا چی؟ بنظرم این ضعف مدیریت که از ابتدای تاسیس مایکروسافت وجود داشته و الان خیلی بیشتر هم شده
به هرحال به عنوان یک کاربر نظرم اینه؛ مایکروسافت با معرفی نکردن گوشی های خوب (میان رده و پرچم دار) برنامه خریدن گوشی جدید منو به سمت رقبایش داره سوق میده. همچنین با باگ داشتن سیستم عاملش و ضعف در اپ های معرفی شده برای آن داره هرچه سریعتر من رو به فکر عوض کردن گوشی میاندازه !

mehrab1520
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

برگی از خاطراته یه ویندوز فونی:
اون زمانی که تو بازار جهانی ۲۰ روز بود ۱۵۲۰ اومده بود از خارج از کشور تهیه کردم۲/۴۵۰/۰۰۰ تومان. ویندوز ۸.۱ اومد چقدر ذوق کردم.همیشه متعصب رو ویندوز فون بودم.کلی با ایفونی ها کل کل . اصلا اندرویدیها رو که به حساب نمیاوردم.حالا چی؟؟؟؟؟!!!!چندین ماهه منتظر ویندوز ۱۰ لعنتی هستیم.یادمه تو یکی از سایتهای ویندوزی به متلک به ایفونی ها نوشته بود که اپل به کاربرانش اهمیت نمیده. چقدر اینو تو کل کلا میگفتم .درسته اپل هم تو سری ۶ زیاد موفق نبود.اما مایکروسافت دیگه گند زده.بعده چند سال هنوز بعضی نرم افزارها رو نداریم.حالا قراره تو ۱۰ یونیورسال بیاد.اینم قبول دارم که هرچی تا حالا داره از نوکیا داره.به نظر من مایکروسافت برای تولید گوشی اصلا تخصصش رو نداره .مگه اینکه نوکیا برگرده.من دیگه از امروز نیستم.تصمیم گرفتم گوشی رو بفروشم و از این فکرو خیال که اینده وینفون چی میشه و ویندوز ۱۰ چه میکنه خودمو خلاص کنم.یه ایفون ۵اس میگیرمو خلاص
کسی خواست بخره یا معاوضه کنه پیام بده
والسلام

  quasar
  پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

  برای بار دوم توی دو روز اجبارا اومدم کامنت بذارم
  این بار روی سخنم با ویندوزموبایلیای عزیزم هستش 🙂
  دوستای خوبم . قبول دارم . ویندوزموبایل کاستیهایی داره . در واقع تمام سیستم عامل ها کاستی دارن . ویندوزموبایل یک کوچولو بیشتر
  قبلا هم عرض کردم . کاری که مایکروسافت داره انجام میده . کار بسیاااااار بزرگی هستش . یعنی واقعا برام عجیبه که چقدر اطلاعات ما کمه .
  دوستای خوبم ، اینجا متاسفانه نه جای توضیحات تخصصیه نه اینکه میشه این بحثو راه انداخت . کاش تمام آدما از نحوه ی شکل دهی سیستم عامل خبر داشتن
  یعنی نمیتونم زیبایی خلق چنین ساختار باشکوهی رو تفسیر کنم . فقط اینکه میتونم بگم ، اعجاب انگیزه . …… فقط صبور باشید . صبور باشید . ساختاری بسیار زیبا بعنوان ویندوزموبایل ۱۰ انتظارتون رو میکشه .

  ” اینجا جا داره یک حرف کوچولو با دوستمون آقای ابوالفضل اسلامی داشته باشم . بنده کامنتارو از خیلی وقت پیش میخوندم . دوره ای که ایشون عاشق و دلباخته ی ویندوز فون بودن ، میدونین الان طبق اظهار نظر خودشون دیگه از ویندوزفون خسته شدن و از مایکروسافت نا امید . ایشون یک مثال هستن صرفا ، و الا خصومتی در کار نیست . دوست عزیزم . خیلی خوبه که داری سیستم های دیگه رو امتحان میکنی . این شعارو همیشه از من داشته باش ” مصرف کننده لایق بهترین هاست ” پس خودتو درگیر سیستم عامل نکن هیچ وقت . شخصا بعنوان یک دولوپر ویندوز ، لذت میبرم از کارم . در کنار گوشی ویندوزفون که موبایل اصلیم هست ، هم ایفون دارم هم گوشی با سیستم عامل اندروید . چون نیاز دارم داشته باشم . اگر شما هم بعنوان مثال به جمع دولوپر ها پیوستی که خوش آمدی . ولی یک دولوپر همیشه یک اصالت داره . اصالتت رو حفظ کن .

  mehrab1520
  پاسخ دهید دوشنبه 12 بهمن 1394

  برگی از خاطرات یه ویندوزفونی ۲:
  سلام مجدد خدمت دوستان وینفونیه مخالف یا موافق
  اول یه عذر خواهی میکنم نسبت به برخورد احساسی و عصبی من تو کامنتم راجب تعویض و مهاجرت به پلتفرم های دیگه
  من همچنان از تاخیر و ایرادات ماکرو گله مند هستم شدیدا . اما باور کنید از دیروز عصر که اون کامنت رو گذاشتم خیلی با خودم فکر کردم.به تعصبم یکم برخورد اون کامنت رو گذاشتم..یاد ایرادات اولیه و اولین اپدیت ۸.۱ که تازه اومده بود افتادم(چون من زمانی که گوشی رو گرفتم ویندوز۸ بود) ویندوز۸.۱ ویژگی های جالب و جذابی داشت که تو ویندوز ۸ نبود مثال ساده منو کرکره ایی( اکشن سنتر)… .. معایبی هم داشت مصرف باتری بیشتر .هنگی و… حتی یه بار جور ی هنگ کرده بود خیلی ترسیدم :دی دوستان قدیمی تر شاید بهتر بدونن گوشی تند تند هی خودش خاموش میشد که با راهنمایی همین دوستان ویندوز فونی براحتی حل شد.این ایرادات بعد یکی دوماه با اپدیتا حل شد.حالا ویندوز ۱۰ کوفتی چون قدم بزرگتریه و ماکرو از ۸.۱ یه سره داره میپره به ۱۰ بیشتر طول کشیده.به نظر من فعلا ۸.۱ بستر مناسبتریه تا زمان ارایه ویندوز ۱۰. مگه اینکه شما دوپلر واقعی باشید .اونم سعی کنید با گوشیه دوم وین ۱۰ پرو ویو را نصب کنید
  ضمنا دیروز تا حالا هم خیلی گشتم گوشی با مشخصات فنی گوشی من(۱۵۲۰) که رم۲ و حافظه ۳۲ و cpu 4 هسته ایی و….. الان بین ۲/۴۰۰-۳/۰۰۰ میلیون پولشه اونم جدید ترین گوشیهای روز . اما فکر کردم گوشی من ماله ۲.۵ سال پیشه هنوز کمتر گوشی هایی این امکانات رو دارن پس از این لحاظ هم نمی ارزید عوض کنم .چون دوباره همون مشخصات فنی رو داشت. پس الاای و الحال(نمیدونم درست نوشتم یا نه) حالا حالا ها هستیم. ماکرو تو هم جونه مادرت زودتر دست بجنبون دیگه. بازگشت مجددم به ویندوز فون مباررررک : دی

Anita
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

لومیا ۶۴۰ ایکس ال م رو گذاشتم واسه فروش. دیگه به آینده وینفون امید ندارم.
روزی که میخواستم این گوشی رو بخرم همه با انتخابم مخالف بودن اما من گفتم وینفون آینده داره، مایکروسافت حتما یه فکرایی تو کلشه و بی برنامه جلو نیومده… اون موقع درباره امکانات وین ۱۰ موبایل تو سایت های مختلف چیزهایی نوشته بودن که واقعا آدم رو امیدوار میکرد. قرار بود تا دو ماه بعد آپدیت رسمی از طرف مایکروسافت بیاد و دنیای وینفون رو عوض کنه!!! اما کدومش عملی شد؟؟؟؟
میدونم مقصر این اطلاعات غلط مایکروسافت نیست اما حداقل میتونست با شفاف سازی و اعلام دقیق زمان انتشار نسخه نهایی، این دلسردی رو امروز در ما وینفونی ها ایجاد نکنه.
مطمئنا اگه یه روزی این سیستم عامل رشد کرد برمیگردم..

فرید
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

اینهمه میگن ولی مایکروسافت ارزشی نمیده پس بهتره که اصلا ویندوز ۱۰ رو هم نده.این گوشی های خوشگل رو هم تو سایت نذارین چون آدم فکر میکنه پس اینجوری قراره بده ولی بعد مثل ۹۵۰ ضد حال میشه برامون.

هیمن
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

الان من موندم یه گوشی لومیا ۹۲۰از نوکیای با مرام و یه عالمه بدقولی مایکروسافت و گرونی که دیگه نمیشه گوشی جدید خرید..
الان به شدن پشیمونم از اینکه آندروید نخریدم…کاش نوکیا یه گوشی آندرویدی خوب زودتر میداد بیرون….
یا حداقل میشد روی همین لومیا ها آندروید ریخت…

  mohammad Saadatmand
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  من ۹۲۰ دارم با هشت و یک مشکلی ندارم مشکلتون چیه؟

   هیمن
   پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

   خب یکی اینکه مدت زمان لودینگ و ریسام زیاد شده و طول میکشه…
   او تی جی و مونوپاد پشتیبانی نمیکنه…
   یه تعدادی از اپلیکیشن هایی که من میخوام رو نداره…

mohAmad
پاسخ دهید یکشنبه 11 بهمن 1394

واقعا صبر و اذیت زیادی رو تحمل کردیم
ولی خب عاشق ماکروسافتم
عاشق ویندوزفونم
ولی اگه تا یه ماه دیگه که میخوام گوشیمو عوض کنم مشکلات اوکی نشد مجبور به کوچ کردن میشم
انتتخااب اولم یا ایفون هستش یا بلک بری
۱۱۰۰ هم بگیرم سمت اندروید نمیرم 😂
بدترین جای کار توسعه برنامه ها واسه سایر پلتفرم هاست که کیفیتش به مراتب از ویندوزفون بهتره
دوستان اگه تجربه کار با بلک بری پاسپورت رو دارن خیلییییی ممنون میشم از تجربشون به منم بگن
mamalizf@gmail.com

arman
پاسخ دهید دوشنبه 12 بهمن 1394

سلام،دوستان این همه غر غر میکنید برای چی؟ مگه کسی مجبورتون کرده ویندوز ۱۰ ازمایشی رو نصب کنید؟ یا پرچمدار با ویندوز ازمایشی بخرید؟ من الان دارم لومیا ۵۳۵ ویندوز ۱۰ کار میکنم راضیم هستم باگ هاش با این بیلد اخر خیلی کم شده اصلا اذیت نمیکنه،لطفا کمتر غر بزنید کسی مجبور نکرده سمت این پلتفرم یا گوشی های ماکروسافت بیاید.

Hamid Foroozanfar
پاسخ دهید سه شنبه 13 بهمن 1394

با اینکه دوست ندارم این حرفو بزنم ولی اعتراف میکنم دیگه از ویندوزفون و تمام برنامه های ناقصش خسته شدم.
آخه تا کی انتظار؟
تا کی لگ؟
تا کی کرش؟
تا کی بتا؟
واقعا خسته شدم.
اگه پولی دستم بیاد حتما به اندروید کوچ میکنم.

  mohammad Saadatmand
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  حرفتون درسته اما کسی مجبورتون نکرده بتا نصب کنید.من خودم ۸.۱ دارم مشلکی ندارم.جز پیپیتیپی!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,