در طی برگزاری نمایشگاه IFA 2017 بسیاری از شرکت ها هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی خود را معرفی کردند، ایسوس، ایسر، اچ پی و دیگر بازیگران این عرصه هدست های خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند، اما در این میان هیچ شرکتی تاریخ دقیق عرضه هدست خود را مشخص نکرده بود، امروز اما بالاخره اولین شرکت تاریخ عرضه دقیق محصول خود را اعلام کرد.

امروز در نمایشگاه IFA لنوو به‌صورت رسمی هدست ویندوز واقعیت ترکیبی خود را معرفی کرد، البته پیشتر تصاویر این هدست در فضای رسانه ای منتشر شده بود، لنوو در این مراسم نام هدست خود، تاریخ عرضه و قیمت آن را نیز مشخص کرد.

لنوو نام هدست ویندوز واقعیت ترکیبی خود را اکسپلورر گذاشته است، که با توجه به آغاز حرکت این شرکت در مسیر واقعیت ترکیبی نامی درخور و مناسب است. این هدست از دو نمایشگر ۱۴۴۰x1440 بهره می‌برد، لنوو این هدست را به ردیاب های داخلی و خارجی تجهیز کرده بنابراین مانند دیگر هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی این هدست نیز برای کار کردن نیازی به هیچ گونه سنسور خارجی اضافی ندارد.

طراحی نسبتا تخت این هدست جلوه ای مدرن بدان بخشیده است، لنوو رنگ مشکی را برای محصول خود درنظر گرفته است، که مزایای خاص خود را دارد، برای مثال کاربر دیگر نگرانی از بابت لک شدن و یا ماندن اثر انگشت روی بدنه آن نخواهد داشت. اگر به این هدست علاقمند شده اید باید بگوییم که لنوو قیمت ۳۴۹ دلار را برای آن درنظر گرفته است، که البته این قیمت بدون احتساب کنترلرها است و مشتری برای خرید کنترلرها بایستی ۱۰۰ دلار اضافی خرج کند.

لنوو اولین شرکتی در میان تولیدکنندگان هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی است که زمان عرضه محصول خود را نیز مشخص کرده است، این شرکت اعلام داشته که هدست اکسپلورر در ماه اکتبر در دسترس خریداران خواهد بود، این تاریخ عرضه به مراتب از زمان مورد تصور ما زودتر است. 

تاکنون شرکت های سخت افزاری پشتیبانی بسیار مناسبی از پلتفرم ویندوز واقعیت ترکیبی نشان داده اند، مایکروسافت نیز پاسخ بسیار خوبی به این همکاری داده و توسعه دهندگان زیادی را همراه خود ساخته است، در حال حاضر ۲۰.۰۰۰ اپلیکیشن ویندوز استور با این هدست ها سازگار هستند که البته با توجه به پیگیری های مصرانه مایکروسافت مطمئنا رشد بسیار بیشتری خواهند داشت. با توجه به زمانی که لنوو برای عرضه هدست خود درنظر گرفته ما تنها یک ماه دیگر قادر به تهیه این هدست و بررسی آن خواهیم بود.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,