کمتر از یک ماه تا کنفرانس سالانه E3 باقی مانده است و با نزدیک شدن به رونمایی از کنسول تازه مایکروسافت، اخبار مرتبط با آن در حال افزایش است. اخیرا وبسایت gamingbolt در مصاحبه ای که با توسعه دهندگان عنوان the wild eight داشته است اطلاعات جالبی را راجع به کیفیت اجرایی بازی بر روی اسکورپیو اعلام کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید

با وجود اینکه بازار کامپیوترهای شخصی از لحاظ ارتقا سخت افزار مدام در حال رشد و گسترش است اما طی چندین سال اخیر، همیشه جهش های بزرگ سخت افزاری در دنیای بازی های ویدئویی به واسطه ظهور کنسول های جدید ایجاد شده اند. این روند با عرضه Play Station 1 و Nintendo 64 آغاز شد و با Dreamcast ، PS2 ، Gamecube و Xbox ادامه یافت. و پس از Xbox 360 و PS3 در نهایت به PS4 و Xbox One ختم شد.

معرفی کنسول قدرتمند مایکروسافت، Project Scorpio با ۱۲ گیگابایت رم GDDR5 و ۶ ترافلاپس قدرت پردازش گرافیکی، به زودی نه تنها باعث تحول در بازار کنسول های بازی بلکه تاثیر مستقیمی بر نحوه توسعه عناوین بر روی کامپیوتر های شخصی خواهد داشت. در آن صورت Xbox one و PS4 به عنوان ضعیف ترین پلتفرم های مورد نظر توسعه دهندگان قرار خواهند گرفت. طی مصاحبه ای که gamingbolt به صورت اختصاصی با  تهیه کننده عنوان the wild eight ، آقای Ivan Belousov داشت، او ضمن تمجید از میزان حافظه رم اسکورپیو، عنوان کرد دستیابی به این رزولوشن و فریم ریت هم اکنون یک احتمال است.

او در ادامه افزود:

صنعت بازی سازی در حال حاضر به طور بی وقفه در حال تغییر است. تفاوت بصری بین بازی ها و دنیای واقعی هر روز در حال کمرنگ تر شدن است و به موازات آن سخت افزار های قدرتمند تری نیاز است تا از پس اجرای این عناوین بر بیاید. ۱۲ گیگابایت رم [اسکورپیو] مسلما رقم بزرگی است و از نظر من تاثیر مستقیمی بر بازار کامپیوترهای شخصی خواهد گذاشت.

اگرچه زمانی که برسر مشخصات سخت افزاری اسکورپیو صحبت به میان آمد او عنوان کرد فعلا نمی تواند با اطمینان اعلام کند که بازی آن ها با کیفیت  ۴K و ۶۰fps اجرا خواهد شد اما از ابتدای توسعه بازی در تلاش برای دستیابی به این کیفیت اجرایی بوده اند.

Ivan Belousov راجع به این موضوع گفت:

این کیفیت اجرایی هدفی بوده است که از ابتدای ساخت بازی به سختی در تلاش بودیم که به آن دست پیدا کنیم ولی فعلا اطلاعات محکمی راجع به این مسئله در اختیار نداریم، پس درخواست داریم منتظر اطلاعات بیشتر مربوط به نسخه کنسولی بازی باشید.

نظر شما چیست؟ آیا Project Scorpio طبق ادعای مایکروسافت قادر به اجرای اکثر بازی ها با کیفیت ۴K و ۶۰fps خواهد بود؟

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

GAMINGBOLT

28 پست
سیاوش امامی
زندگی یعنی هنر هفتم. آرامش یعنی موزیک کلاسیک. کمپانی یعنی مایکروسافت .
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,