توسعه نسخه نهایی به‌روزرسانی فال کریترز که با عنوان نسخه RTM نیز شناخته می‌شود به‌پایان رسیده است، بنابراین تولیدکنندگانی که مایل به ارایه سخت افزار مجهز به این نسخه هستند به‌زودی قادر به دریافت آن خواهند بود. توسعه به‌روزرسانی فال کریتز ویندوز 10 دیگر به نقطه انتهایی خود رسیده است چرا که مایکروسافت چند روز قبل به‌صورت داخلی توسعه بیلد نهایی به‌روزرسانی رداستون 3 را به پایان رسانده است. شماره این بیلد 16299 بوده و به‌صورت دقیق تر بیلد 16299.15 در اختیار سازندگان کامپیوتر قرار خواهد گرفت.پس از چندین ماه مشارکت و ارایه بازخورد توسط اینسایدرها، بالاخره توسعه به‌روزرسانی فال کریترز به ایستگاه آخر خود رسید مایکروسافت بیلد 16299.15 را به‌عنوان نسخه RTM در اختیار سازندگان کامپیوتر قرار خواهد داد تا دستگاه خود را به جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز 10  مجهز سازند.

بنابراین اگر شما از اینسایدرهایی هستید که اکنون به فکر پیاده شدن از قطار ویندوز اینسایدر هستید، اکنون با بیلد 16299.15 با اطمینان خاطر می‌توانید از این قطار پیاده شوید، چرا که دیگر نسخه نهایی به‌روزرسانی فال کریترز را در اختیار دارید. این بیلد در حقیقت نسخه از از ویندوز خواهد بود که در طی ماه های آتی به‌روزرسانی ها تجمعی را دریافت خواهد کرد.

البته با توجه به آنکه زمان عرضه عمومی به‌روزرسانی فال کریترز 17 اکتبر یعنی حدودا دو هفته دیگر است، مایکروسافت زمان بسیار مناسبی برای صیقل دادن ویندوز 10 و رفع اندک مشکلات احتمالی، در اختیار خواهد داشت.

مرحله بعدی برای اینسایدرها چه خواهد بود؟

اکنون که روند توسعه به‌روزرسانی فال کریترز به‌پایان رسیده است، مایکروسافت مشتاقانه روند توسعه به‌روزرسانی رداستون 4 را برای اینسایدرهای حلقه فست تسریع خواهد داد، باید اشاره کنیم که شماره بیلدهای این به‌روزرسانی با عدد 17 شروع خواهد شد. انتظار داریم که در هفته های پیش رو با توجه به ارایه بیلدهای رداستون 4 برای اینسایدرهای حلقه فست، حلقه Skip Ahead از بین رفته و در حلقه فست مجددا ادغام گردد.اینسایدرهای Skip Ahead برای هماهنگ شدن با این تغییرات نیاز به هیچ کار خاصی ندارند. چرا که تمامی این موارد به‌صورت خودکار انجام خواهد شد. اما اگر شما دیگر مایل به تداوم حضور در برنامه ویندوز اینسایدر را ندارید می‌توانید پس از دریافت به‌روزرسانی 16299.15 این برنامه را ترک کنید یا اینکه به حلقه Release Preview مهاجرت کرده تا صرفا به‌روزرسانی های تجمعی مربوط به شاخه رداستون 3 را دریافت کنید. بنابراین اگر شما از علاقمندان ویندوز 10 هستید و مایل به دریافت نسخه های با ثبات تر هستید، توصیه ما به شما انتخاب حلقه Release Preview است.

چه برنامه ای برای ویندوز 10 موبایل وجود دارد؟

برخی از کاربران ویندوز 10 موبایل این سوال را از ما پرسیده اند که آیا در حال حاضر ویندوز 10 موبایل نیز نسخه RTM خواهد داشت؟ در گذشته هنگامی که نسخه RTM ویندوز 10 کامپیوتر عرضه می‌شد، عرضه نسخه RTM ویندوز 10 موبایل نیز انجام می‌گرفت. اما اکنون باتوجه به ماندن ویندوز 10 موبایل در شاخه Feature 2، دیگر خبری از نسخه RTM برای ویندوز 10 موبایل نخواهد بود.همانطور که پیشتر توضیح داده بودیم، با قرارگیری بیلدهای ویندوز 10 موبایل در شاخه Feature 2 روند توسعه آن از توسعه ویندوز 10 برای کامپیوتر، اکس باکس، هالولنز، اینترنت اشیاء و … جدا خواهد ماند. بنابراین مایکروسافت دیگر نیازی به هماهنگ کردن بیلدهای منتشر شده ویندوز 10 موبایل به ویندوز 10 کامپیوتر نخواهد داشت.

تاکنون هیچ کدام از منابع خبری که در ما در اختیار داریم صحبتی از عرضه نسخه RTM ویندوز 10 موبایل به‌میان نیاورده اند، البته مایکروسافت اعلام داشته که به‌روزرسانی فال کریترز را برای ویندوز 10 موبایل عرضه خواهد کرد، بنابراین چنانچه اخباری در این زمینه منتشر شود، به‌سرعت با شما در میان خواهیم گذاشت.

آیا شما قصد دارید تا همچنان یک اینسایدر باقی بمانید؟

اکنون که روند توسعه به‌روزرسانی فال کریترز به‌پایان رسیده، ما مایل هستیم که بدانیم آیا شما قصد دارید ادامه مسیر را به‌عنوان یک اینسایدر ادامه دهید یا اینکه از قطار اینسایدر پیاده خواهید شد و ادامه مسیر را مانند سایر کاربران طی خواهید کرد؟ در بخش نظرات مانند همیشه منتظر شما هستیم.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
رضا
پاسخ دهید سه شنبه 11 مهر 1396

بیلد 15253 موبایل آماده شده و احتمال داره RTM شاخه Future2 باشه:
https://buildfeed.net/build/06654b90-1142-45cf-be8d-c8e2ba4a157c/
البته هنوز مایکروسافت 15253 رو منتشر نکرده 15252 آخرین ورژنیه که اومده

علی قمری
پاسخ دهید سه شنبه 11 مهر 1396

من که اینسایدر بودم و هستم ولی یکم نگران ویندوز موبایل هستم اینجور که معلومه ویندوز موبایل به صف ویندوز های بازنشسته پیوسته و قراره از روند معمول عقب بمونه

سيدحميدرضا
پاسخ دهید سه شنبه 11 مهر 1396

يك مقدار باگهاومشكلات ويندوز موبايلو حل كنه به نظر كامل بشه ودنبال نواورى براى اين سيستم عامل نباشه

Mahmoud Dehghan
پاسخ دهید چهارشنبه 12 مهر 1396

با این اوضاع ارزش داره خرید لومیا 950 ایکس ال؟

    فرهاد
    پاسخ دهید چهارشنبه 12 مهر 1396

    فگر میکنم با اون پول میشه یک گوشی اندرویدی خوب و به روز خرید
    دیگه ویندوز مویبایل به این شکلی که هست و دیوایسهای موجود اینده ای براش نمیشه متصور بود

javad
پاسخ دهید چهارشنبه 12 مهر 1396

از علیرضا بپرس ببین ارزش داره یا نه .خه…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,