windows-logo-03-Rدر حالی به نیمه‌های تابستان نزدیک می‌شویم که مهم‌ترین جشن تولد، برای طرفداران مایکروسافت تا چند روز دیگر فرامی‌رسد. بله جشن تولد یک سالگی ویندوز ۱۰ فرامی‌رسد، اما آن کسی که هدیه تولد را دریافت می‌کند، شما هستید! مایکروسافت به‌عنوان هدیه یک سالگی ویندوز ۱۰ قرار است یک به‌روزرسانی بسیار بزرگ ارائه نماید تا ۳۵۰ میلیون کاربر فعال آن به‌نوعی در این جشن شریک شوند. در این مقاله قصد داریم تمامی ویژگی‌های مهمی که در به‌روزرسانی سالگرد ویندوز ۱۰ موبایل عرضه می‌شوند را، بررسی کنیم.

پیش‌تر برای شما ویژگی‌های ویندوز ۱۰ رایانه را در به‌روزرسانی سالگرد نوشتیم، اما ازآنجایی‌که بیلدهای منتشرشده برای ویندوز ۱۰ موبایل کمی ناپایدارتر از بیلدهای ویندوز ۱۰ رایانه است و همچنین برخی ویژگی‌های جدید سازوکار کاملی را نیافته‌اند، نوشتن در مورد ویندوز ۱۰ موبایل در به‌روزرسانی سالگرد کمی دشوار است و هنوز امکان دارد که مایکروسافت تغییرات تأثیرگذاری را تا روز عرضه، اعمال نماید. همچنین درست است که بیلد ۱۴۳۷۱ را بیلد RTM می نامند اما مایکروسافت هرگز به صورت رسمی این موضوع را تایید نکرده است.

ازجمله ویژگی‌های کامل نشده می‌توان به اپلیکیشن های وب‌سایت‌ها اشاره نمود. این ویژگی قرار بود به برخی از سایت ها اجازه بدهد تا شمارا مستقیم به اپلیکیشن رسمی خود هدایت کنند. که البته هنوز کامل نشده است. ویژگی مهم دیگر ویژگی HandsOff است که هنوز مشخص نیست که چگونه عمل خواهد کرد. اما به‌محض این‌که نحوه عملکرد آن مشخص شود، وینفون آن را به اطلاعتان خواهد رساند. از طرفی هنوز ویژگی رد کردن اعلانیه ها در برنامه‌های یونیورسال وجود دارد که آن‌هم قرار بود تا به‌روزرسانی سالگرد ارائه شود. یعنی اگر به‌عنوان‌مثال یک اعلانیه وایبر را از تلفن همراه خود پاک می‌کنید، آن اعلانیه از اکشن سنتر ویندوز رایانه‌تان هم پاک شود. اما جایی برای نگرانی نیست. اگر هرکدام از این ویژگی‌ها به زمان عرضه به‌روزرسانی نرسند، مطمئن باشید مایکروسافت بافاصله زمانی بسیار کوتاه، آن‌ها را تکمیل کرده و عرضه می‌کند. اتفاقی که پیش‌تر برای نسخه رسمی ویندوز ۱۰ موبایل نیز افتاد.

تغییرات در رابط کاربری و تنظیمات

– تغییر در انیمیشن تغییر سایز کاشی‌ها به‌صورت اثر Fade-in/out
– هر زیر فهرست در اپلیکیشن تنظیمات، اکنون یک آیکون اختصاصی دارد و با آن آیکون شناخته می‌شود. این آیکون همچنین زمانی که آن زیر فهرست را در صفحه استارت پین می‌کنید، نمایش داده می‌شود. همچنین در هنگام جست‌وجو در تنظیمات، در کنار نتایج این آیکون‌ها به نمایش در خواهند آمد. این تغییرات جهت آسان نمودن رابط کاربری طراحی‌شده‌اند.
– تنظیمات گلنس نیز در راستای مناسب‌سازی رابط کاربری و بهبود بازدهی آن به زیر فهرست Personalization انتقال پیداکرده است.
– ازاین‌پس در صفحه قفل به‌جای گزینه بازگشت که به شکل یک بردار نمایش داده می‌شود، گزینه دسترسی به دوربین نمایش داده می‌شود. با لمس کردن این آیکون قادر هستید بدون باز کردن قفل دستگاه به دوربین دسترسی داشته باشید.
– ازاین‌پس در هنگام گوش دادن به موسیقی می‌توانید از صفحه قفل آن را کنترل کنید. این قابلیت در بالای صفحه قفل جاسازی شده است.
– تنظیمات نوار جابه‌جایی یا Navigation bar، اکنون از زیر فهرست Personalization در تنظیمات قابل‌دسترسی است. با استفاده از این قسمت می‌توانید وجود لرزش در هنگام لمس نوار جابه‌جایی یا قفل شدن صفحه با استفاده از دوبار لمس بر روی آن را تغییر بدهید.
– قسمت Device Encryption به زیر فهرست Update & Security در اَپ تنظیمات انتقال پیدا کرده است.
– قسمت جدیدی به نام Your Info در زیر فهرست تنظیمات حساب کاربری موجود شده است.

 windows-10-mobile-14322-lock-screen

اکشن سنتر و اعلانیه ها

– اعلانیه ها در اکشن سنتر دیگر آیکون اپلیکیشن مرتبط را برای تک‌به‌تک آن‌هایی که مربوط به یک اپلیکیشن هستند، چندین بار نشان نخواهد داد. یعنی اگر از اپلیکیشن واتس اَپ ۵ اعلانیه دارید، دیگر آیکون واتس اَپ را ۵ بار در اکشن سنتر مشاهده نخواهید کرد، بلکه آن را به‌صورت یک سربرگ نشان داده و در ادامه اعلانیه ها به نمایش درمی‌آید.
– اکنون اعلانیه ها همخوانی بیشتری با اکشن سنتر پیدا کرده‌اند. اعلانیه ها می‌توانند عکس‌ها را در اکشن سنتر به دو سایز متوسط و بزرگ نمایش دهند.
– ازاین‌پس کرتانا توانایی این را دارد که به شما اعلانیه نمایش دهد. به‌عنوان‌مثال برای این‌که اطمینان پیدا کنید که قرار ملاقات خود را از دست نخواهید داد، کرتانا آن را علاوه بر یادآوری به‌صورت اعلانیه نیز نمایش می‌دهد.
– اعلانیه ها را می‌توانید ازاین‌پس اولویت‌بندی کنید تا آن‌هایی که از اهمیت بیشتری دارند، همیشه ابتدا نمایش داده شوند. اولویت‌بندی دارای سه دسته معمولی، مهم و مهم‌ترین (Normal, High, Top) است. علاوه بر این می‌توان مشخص کرد که هر اَپ مجاز به نمایش چه تعداد اعلانیه در اکشن سنتر باشد. در حالت پیش‌فرض این محدودیت روی عدد ۳ است. یعنی اگر اپلیکیشنی بیش از ۳ اعلانیه داشته باشد، شما باید بر روی آن لمس کنید تا تعداد بیشتر را برایتان به نمایش در بیاورد.
– دسترسی‌های سریع یا Quick Actions نیز با قابلیت شخصی‌سازی بیشتر به‌روز خواهند شد. کافی است به تنظیمات رفته و آن‌ها را جابه‌جا کنید یا Quick Action خاصی را حذف و با اضافه نمایید. در این میان قابلیت حذف و اضافه جدید محسوب می‌گردد.
– قابلیت جالب دیگر این است که اعلانیه ها را می‌توان محدود به نشان دادن بَنر نمود در حالی اجازه ثبت شدن در اکشن سنتر را نداشته باشند. طبیعی است در صورت انجام این کار، تنها زمان وقوع نمایش اعلانیه قادر به مشاهده آن خواهید بود.
– اگر بر روی سربرگ یک اعلانیه بر روی اکشن سنتر، لمس طولانی انجام دهید گزینه‌های مفیدی را مشاهده خواهید کرد. این گزینه‌ها به شما اجازه می‌دهد که اولویت اعلانیه های مربوط به همان اَپ را تغییر داده، اعلانیه های آن را خاموش کرده و یا مستقیم به صفحه تنظیمات اعلانیه و اکشن سنتر بروید.
– اعلانیِه به‌روزرسانی اپلیکیشن ها مجدداً به اکشن سنتر بازگشته‌اند.

new action center

تغییرات مرتبط با کارکرد تلفن

– با استفاده از گزینه جدید و مفید Audio Routing می‌توان در هنگام دریافت تماس و زمانی که به خروجی صدا از طریق اتصال بلوتوث متصل شده‌اید، انتخاب کنید که صدای مکالمه از بلندگوهای متصل یا بلندگوهای خود تلفن، پخش شود. همچنین تلفن همراه ویندوزی شما می‌تواند درزمانی که مکالمه می‌کنید، اگر آن را از گوش خود دور کردید به‌صورت خودکار صدای مکالمه را به حالت بلندگو انتقال دهد.
– از این به بعد امکان انتقال مکالمه در حین انجام آن محیا شده است.
– برای گوشی‌های همراه دو سیم‌کارت، صندوق پست صوتی مجازی قرار داده‌شده است.

routing3

تغییرات کرتانا

– کرتانا به قابلیت انعکاس اعلانیه ها یا Notification Mirroring مجهز شده است. با این قابلیت او می تواند اعلانیه های شما را در ویندوز ۱۰ رایانه نمایش دهد. برای تنظیمات این ویژگی کافی است سری به Notebook کرتانا بزنید.
– ویژگی بسیار جالب دیگر کرتانا این است که هشدارهای حیاتی در تلفن همراه را به رایانه ویندوز ۱۰ می آورد. هشدارهایی نظیر باتری کم، پیام های کوتاهی که از شبکه های اجتماعی یا سرویس دهنده مخابراتی دریافت شده اند و تماس های از دست رفته را می توان در رایانه نیز دریافت نمود.
– ارسال عکس از تلفن همراه به رایانه نیز بسیار جالب است. اگر تصویری را در تلفن همراه خود ثبت کرده اید و یا از پیش آن را داشته اید و می خواهید به سریع ترین شکل ممکن آن را به رایانه ویندوز ۱۰ هخود انتقال دهید، کافی است این کار را از کرتانا بخواهید. این ویژگی تنها در کرتانای ویندوز ۱۰ موبایل در دسترس است.
– انیمیشن کرتانا در هنگامی که به صدای شما گوش می دهد دچار تغییر شده است.
– از این پس می توان زبان کرتانا را از داخل اپلیکیشن آن تغییر داد. پیش از این کاربر می بایست زبان و منطقه گوشی را تغییر می داد.
– دو راه جدید برای ایجاد یادآور در کرتانا اضافه شده است که هر دو بسیار جالب و کاربردی هستند. اول آن که می توانید با استفاده از یک عکس این کار را انجام دهید. به عنوان مثال کافی است از نوشابه ای که می خواهید خریداری کنید عکس گرفته و از کرتانا بخواهید دفعه بعدی که به فروشگاه رفتید به شما برای خرید آن محصول یادآوری کند. راه دوم این است که از طریق نرم افزار های یونیورسال یادآور تهیه شود. نرم افزار ها از این پس می تواند اجازه تولید یادآور از محتوای خود را به کاربر بدهند. به عنوان مثال در اَپ News می توان یک مقاله را به یادآور انتقال داد تا بعدا به مطالعه آن پرداخته شود.
– تشخیص موسیقی درحال پخش نیز آسان تر شده است. حالا با لمس کردن آیکون موسیقی در بالا سمت راست صفحه اَپ کرتانا، می توانید از او بخواهید به موسیقی در حال پخش گوش داده و آن را تشخیص دهد.

Cortana-for-Action-Center

بهبودها در Messaging

– توانایی حذف کردن یک پیام با کشیدن به سمت چپ (Swiping) به اپ پیام اضافه‌شده است. همچنین با بلافاصله بعد از حذف کردن گزینه بازگشت یا Undo نمایان می‌شود.
– یک ویژگی قدیمی که قبلاً در ویندوزفون وجود داشت، انتخاب پیام‌ها با لمس سمت چپ آن‌ها است. این ویژگی دوباره به ویندوز ۱۰ بازمی‌گردد.

swipe to left

مایکروسافت اِج

– یکی از بالاترین فیدبک ها از زمان عرضه ویندوز ۱۰ موبایل، بازکشت قابلیت حرکتی کشیدن به سمت چپ و راست جهت بازگشت به صفحه قبل یا رفتن به صفحه بعدی در مرورگر اِج بوده است. خبر خوب آن‌که این قابلیت بازگشته است.
– تنظیمات حساب کاربری و همگام‌سازی در اج را اکنون می‌توان علاوه بر اپ تنظیمات از طریق خود مرورگر نیز انجام داد.
– رفتار برگه‌های بازشده در مرورگر بسیار بهینه‌شده است. زمانی که یک لینک را در برگه جدید بازکرده‌اید و با کلید بازگشت به برگه قبلی می‌روید، برگه بازشده، بسته می‌شود. این‌گونه دیگر ده‌ها برگه بازشدۀ بدون استفاده برای شما باقی نخواهد ماند.
– از این به بعد می‌توان از قابلیت Word Flow صفحه‌کلید ویندوز موبایل برای تایپ در نوار آدرس مرورگر اج استفاده نمود.
– گشت‌وگذار در حالت مخفی یا اصطلاحاً InPrivate در صفحات وب یکی از توانایی‌های خیلی خوب مرورگر ویندوز ۱۰ است. بعد از به‌روزرسانی گزینه جست‌وجوی امن از فهرست خارج‌شده و به کنار سمت راست، درست در جوار گزینه باز کردن برگه جدید قرار خواهد گرفت.
– دریافت‌ها بعدازاین با نوار نشان‌دهنده وضعیت دریافت همراه خواهند بود.

به‌روزرسانی

– بعد از دریافت به‌روزرسانی برای عضویت در حلقه‌های اینسایدر دیگر نیازی به نرم‌افزار ویندوز اینسایدر نخواهید داشت. برای فعال کردن حلقه‌ها کافی است به بخش Update & Security در تنظیمات مراجعه کنید.
– در ویندوز ۱۰ موبایل نیز مانند رایانه برای اینکه از به‌روزرسانی و راه‌اندازی مجدد بی‌مورد و زمانی که با دستگاه خود مشغول به کار هستید، کافی است به بخش Update & Security رفته و Active hours را به مدت‌زمانی که نیاز دارید، فعال کنید.

Release-Preview-Ring-Build-14393

اتصالات اینترنت

– هات اسپات ویندوز به نسخه ۲.۰ به‌روز شده است.
– در اینترنت دیتا گزینه‌های Only 3G و Only 4G اضافه خواهند شد.

تنظیمات باتری

– همانند نسخه رایانه، تمامی تنظیمات باتری در یک صفحه جمع شده است و برای دیدن میزان مصرف اپلیکیشن ها به‌عنوان‌مثال نیاز به رفتن به صفحه دومی نیست.

صفحه‌کلید

– برای صفحه‌کلید تلفن ویندوزی شما دسته‌بندی ایموجی ها نونوار شده و ایموجی های جدیدی را دریافت کرده است. دسته‌بندی‌ها به‌صورت Favorites, Smileys and Animals, People, Celebrations and Objects, Food, Plants, Transportation and Places, Symbols, و ASCII emoticons خواهد بود.
– بهبودهای در کپی و چسباندن انجام‌شده است. در هنگام تایپ متن، گزینه کپی و چسباندن در اختیار شما خواهد بود و دیگر نیاز به انتخاب متن نیست. همچنین اگر متنی را کپی کرده و جای را در متن انتخاب کنید، گزینه چسباندن در نزدیکی همان نمایش داده می‌شود.
– قابلیت جابجایی صفحه‌کلید و کار با یک دست از این به بعد در دستگاه‌های ۵ اینچ به بالا در دسترس خواهد بود.

emoji-peoples-696x270

به‌روزرسانی‌های بزرگ اپلیکیشن ها

– نرم‌افزار اسکایپ یونیورسال جایگزین Messaging-Skype خواهد شد. این نرم‌افزار ویژگی‌های زیر را دارا خواهد بود:
۱- ظاهر کاربری به‌روز می‌شود.
۲- ایجاد و ارسال پیام‌های گروهی متنی و صوتی.
۳- ایجاد تماس ویدیویی گروهی تا ۲۵ نفر.
۴- پاسخ به پیام‌های اسکایپ بدون باز کردن اپ و از طریق اکشن سنتر.
۵- امکان استفاده از دایرکتوری بات ها.
۶- به اشتراک‌گذاری فایل.
۷- نمایش وضعیت اتصال به اینترنت یا قطعی آن.
۸- تنظیمات پروکسی اضافه‌شده است.
۹- وضعیت پیام ارسال‌شده را نمایش می‌دهد.
– اپلیکیشن نقشه در رابط کاربری دچار بهبودهایی شده است. قابلیت‌های اضافه‌شده شامل موارد زیر هستند:
۱- می‌توانید نتایج چندین جست‌وجو و مسیریابی را یک‌باره مشاهده کنید.
۲- نتایج جست‌وجو می‌توانند داخل نرم‌افزار به‌صورت مینیمایز درآمده و بعداً دوباره بازیابی شوند تا در میان جست‌وجو قادر به استفاده از خود نقشه نیز باشید.
۳- می‌توانید اسم مکانی را که جست‌وجو کرده‌اید در نقشه ببینید. پیش‌تر نتایج جست‌وجو با شماره مشخص می‌شدند.
۴- در صورت فعال بودن، کرتانا به شما مسیریابی جز به‌جز را می‌گوید.
۵- در فهرست شهرهای سه‌بعدی از این به بعد جست و جو امکان‌پذیر است و دیگر نیاز به اسکرول های طولانی برای یافتن نتیجه موردنظر خود نخواهید داشت.
۶- می‌توانید به نقشه‌های آفلاین، یادداشت اضافه کنید.
۷- نحوه نمایش جز به‌جز در هنگام مسیریابی بهبودیافته است.
– به‌روزرسانی ساعت و زنگ هشدار تنها درزمینهٔ رابط کاربری و بهبود دسترسی بوده است.
– به‌روزرسانی در Outlook Mail & Calendar
۱- حالت پیش‌نمایش متن در اپ Outlook Mail را از این به بعد می‌توان غیرفعال نمود.
۲- درحالی‌که یک ایمیل را مطالعه می‌کنید می‌توانید با گزینه جدید Move to Junk آن را مستقیماً به فولدر هرزنامه‌ها بفرستید.
۳- در قرارهای تنظیم‌شده در امکان این رادارید تا به دوستان خود اطلاع دهید که دیر خواهید رسید. آن‌هم از طریق اعلانیه .Meeting
۴- می‌توان از طریق Alias های Outlook.com ایمیل ارسال کرد. در حال حاضر تنها امکان خواندن آن‌ها وجود دارد.
۵- رویدادها بیشتری را می‌توان در کاشی عریض Calender مشاهده کرد.
– در اپ People قسمت محبوب History که در آن می‌توانید تعاملات خود با یکی از مخاطب‌ها را مشاهده کنید، بازگشته است. در حال حاضر تاریخچه مکالمات و پیام‌های اسکایپ در History نمایش داده نمی‌شود. اما مایکروسافت قول داده است که این بخش را نیز اضافه کند.
– استور نیز با بهبودها و تغییراتی در رابط کاربری به‌روز می‌شود. اطلاعاتی همچون آخرین به‌روزرسانی هر نرم‌افزار به نمایش درخواهد آمد و شکل ظاهری صفحه دریافت نرم‌افزارها و صفحه Home نیز تغییرات بسیار خوبی را به خود دیده‌اند.

Windows-Store-2016-New-mobile-lead

دیگر موارد

– ویندوز Hello ازاین‌پس می‌تواند به شما برای ورود به‌حساب های کاربری در صورتی که آن‌ها از این قابلیت پشتیبانی کنند، کمک خواهد کرد. این قابلیت ازآنجایی دارای اهمیت است که بسیاری از افراد به خاطر سختی وارد نمودن رمز عبور از انتخاب انواع دشوار آن امتناع می‌کنند. باوجود قابلیت امن و سریع ویندوز Hello کاربران بدون ترس از واردکردن هر باره رمز عبور دشوار می‌توانند به‌حساب ها خود ورود کرده و درعین‌حال امنیت حساب کاربری را تأمین نمایند.
– کرتانا بعد از به‌روزرسانی بسیار هوشمندتر از قبل خواهد شد. او ازاین‌پس می‌تواند به سؤالات مجهول پاسخ داده و تصاویرتان را بین رایانه و تلفن همراه انتقال دهد. در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ اپلیکیشن در استور از کرتانا پشتیانی می‌کنند و بعد از به‌روزرسانی با دسته‌بندی جدید که مایکروسافت در رابط کاربری استور ایجاد کرده است می‌توانید به‌راحتی با مراجعه به Cortana Collection آن‌ها را بیابید. پس‌ازاین به‌روزرسانی کرتانا فرامی‌گیرد که چگونه به شما پیشنهاد‌هایی از قبیل خرید نهار یا استفاده از حمل‌ونقل عمومی بدهد. توسعه‌دهندگان نیز از پس‌ازاین دسترسی کاملی به کرتانا برای استفاده از این هوش فعال رادارند تا از آن در وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن های خود بهره ببرند.

در پایان ویدیویی برای شما قراردادیم که به بررسی عملکرد آخرین بیلد به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ موبایل می‌پردازد. البته در این ویدیو به امکانات و ویژگی‌های جدید پرداخته نشده و تنها عملکرد و سرعت اجرای سیستم‌عامل را مشاهده می‌کنید.

دریافت ویدیو با کیفیت ۲۷۰p | دریافت ویدیو با کیفیت ۳۶۰p

آیا شما از تغییرات ایجادشده راضی هستید؟ آیا تغییری وجود دارد که می‌خواستید در به‌روزرسانی سالگرد تجربه نمایید؟

منبع :

NOKIAPOWERUSER & WINPHONE

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

خیلی ممنون که این پست رو گذاشتید
دمتون گرم
خسته نباشید

ایمان
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

اقای محمدزاده خسته نباشید . متن طولانی بود.

اشکان
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

بیشتر تغییرات کاربردی بودن.
راستی دلیوری Messaging رو هم نگفتین.البته من تست کردم فقط دلیوری آخرین پیام ارسال شده رو نشون میده.(سه تا پیام پشت هم بفرستین به ترتیب دلیوری میاد اما خوب فقط آخرین دلیوری باقی میمونه.)
یه چیزی دیگه وقتی تو لیست دانلود استور هستین رو آیکون هر کدوم کلیک میکنین به صفحه اون نرم افزار یا بازی میره.اما به نظرم کمی آزار دهنده هست بعضی مواقع اشتباهی میزنم روش. همچنین لود قسمت دانلود خیلی کند شده نسبت به رسمی آخرین ورژن.
یه چیز خوب دیگه وقتی استور هشدار میده که برنامه دانلود شده روی هشدار کلیک میکنی برنامه رو مستقیم باز میکنه.(برای سرعت کار خیلی جالب بود.)
چیز های ریز و درشت زیادی اضافه شده. اما ای کاش الان آپدیت نمیکردم. میزاشتم واسه ۱۲م که خیالم راحت بود واسه رسمی بودن(بدون مشکل).
نسخه ۱۴۳۹۳.۳ گوشی ۷۳۵ خیلی باتری میخورد.اما این ۱۴۳۹۳.۵ اومد یهو مثل آخرین نسخه رسمی ۴۹۴ شد واسم(بلکه هم بهتر).

صابر صادقی
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

اقا کسی چیزی راجب دبل تپ میدونه؟ به نظرتون دبل تنپ هم اضافه میشه

  امیر
  پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

  صابر جان دبل تپ توی گوشی های قدیمی بود تو گوشی های جدید اضافه شده

   صابر صادقی
   پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

   گوشی من لومیا ۶۵۰ هست ولی گزینه دبل تپ برای من نیومده

Nima
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

کاش میشد از روی کاشی ها اپ هامونو کنترل کنیم مثلا از کاشی گروو موزیک میشد اونو کنترل کنی

  اشکان
  پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

  واقعا همچین چیزی لازمه.برای راحتی هر چی بیشتر کار.
  از همون اولای ویندوز ۱۰ بحثش بود امیدوارم دیگه تو رداستون ۲ به ویندوز ۱۰ اضافه بشه.

Nasha
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

درود دوستان.آقا ما واتساپمون آپدیت نمیشد حذف کردم الان سه روز هی دانلود میشه ولی ارور میده موقع نصب.لطفا راهنمایی کنید

  اشکان
  پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

  احتمالا پیشفرض محل ذخیره سازی روی SD Card گذاشتین.
  روی ارور کلیک کنید و Ok رو بزنید.

   Nasha
   پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

   تو هردو حالت گذاشتم تنظیمات نصبو بازم نمیشه.این ارورو میده ۰x8103010F

    mojtaba KA
    پاسخ دهید پنجشنبه 7 مرداد 1395

    بزار روی حافظه خود گوشی ، بعد گوشیتو خاموش روشن کن ، بعد برو استور دانلود کن ایشالا درست میشه

amiragha
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

عالی عالی ممنون بابت مطلب

saedi.930
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

سلام .ممنون از مقاله مفیدتون
دابل تب روشنه اما کار نمیکنه..از موقعی که برا ۹۵۰اومد غیرفعال شده

احسان
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

سلام
من به تازگی گوشی ۶۴۰ ایکس اس دو سیم خریداری کردم، چند سوال داشتم:

۱- از ویندوز فون ۸ به آخرین آپدیت رسمی ویندوز موبایل ۱۰ حدوداً چند گیگ است؟
۲- در آپدیت رسمی ویندوز موبایل ۱۰ مگه دابل تب نداریم؟
۳- گوشیم به روز رسانی که قراره ۱۲ مرداد بیاد میگیره؟

با تشکر

  ali
  پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

  سلام
  ۱-حدود ۱ گیگ و خورده ای با آپدیت های سیستمی یه ۲ گیگ حدودا میشه
  ۲-برای گوشی شما این قابلیت هست باید از تنظیمات فعال کنید همچنین دابل تب روی نوگیشن بار هست که گوشی شما قفل میشه اونم باید فعال کنید
  ۳-تا الان که خبری مبنی بر عدم دریافت نیست هیچ چیز هنوز به طور قطعی مشخص نیست ولی تا ۳ سال گوشی شما ساپورت میشه جای نگرانی نیست

parseh2500
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

دوستان عزیز من یه سوال داشتم، این به روزرسانی برای گوشی مثل لومیا ۱۵۲۰ هم عرضه میشه ؟

ramin_9
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

خیلی خوب بود دستتون درد نکنه اگه این تغییرات باشه عالیه
من چنتا سوال داشتم،اول اینکه اگه یه گوشی نو بگیری و بخوای به رداستون آپدیت کنی باید بیلد ها رو هم نصب کنی؟اگه نه ویژگی هایی که تو بیلد ها اضافه شده تو رد استونم هست؟ بعد رد استون هم بلافاصله بیلد ها منتشر میشن یا بعد یه مدت منتشر میشن؟

Farzad
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

سلام دوستان چطور میشه فونت گوشی رو مثل عکس بالا کرد؟ممنون

علی
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

یه سوال خیلی حیرون شدم قبلا من عکس هارو دیده بودم که میشد موقعی ناتیفیکشن اس ام اس میاد روش قفل بزاری که نشته باز کرد؟؟
الان میشه این کارو کرد؟؟؟

~پریسا
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

تشکر بابت پست
عالی

بیشتر میشه گفت بهینه سازی انجام دادن، قابلیت فوق العاده و خاصی نیومده!
قابلیت های ریز و کاربردی اومده، راضی کننده ست …
البته به نظر من وینفون دیگه تقریبا کامل شده، فقط باید مثل۸.۱ پایدارش کنن، لامصب خیلی پایدار بود!

میلاد
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

ramin 9
تقریبا یک و نیم گیگ
دابل تپ رو میگیره
اپدیت دوازده مرداد رو هم میگیره

amir
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

سلام دستتون درد نکنه خیلی خوب بود
فقط یه سوال هی کرتانا تو چه گوشی هایی کار میکنه

میلاد
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

ببشید میخواستم جواب احسان رو بدم

~پریسا
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

بارها فیدبک دادم
روی موبایلتون قفل نذارید، صفحه رو خاموش کنید، بعد روش کنید،وقتی که روی صفحه لاک اسکرین هستید،دستتون رو روی دیتا نگه دارید…بلهههههه، به تنظیمات نمیره 😐
کاشی زنده اب و هوا هم دما رو به فارنهایت نشون میده اغلب
توی شب، بعضی وقتا که موبایل رو انلاک میکنید، نور صفحه خیلی زیاده و به تدریج کم میشه!!
روی حالت باتری سیور،حتی اگه ایمیل رو مجاز کرده باشید، ایمیل ها رو چک نمیکنه!!
اینا مهم بودن به نظرم!!
الویت دارن!

  kmh
  پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

  پریسا@
  کاملا صحیح میفرمای
  اضافه کنم کاشی ها هم ک میگن زنده هستن،زیاد زنده نیستن اگه توجه کنین،بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تاخیر دارن

   حسین محمدزاده
   پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

   کاربر گرامی، API کاشی های زنده این اجازه رو میده که هر یک دقیقه به روز شوند، این دیگه بسته به توسعه دهنده برنامه است که چرخه به روز رسانی کاشی رو با چه فاصله ای در نظر بگیره

  ali
  پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

  مورد اولی که گفتین رو چک کردم درسته باگ هست هنوز ولی کاشی زنده آب و هوا مشکلی نداره شما از تنظیمات تغییر بده بزار metric یا Celsius اگر از MSN weather استفاده میکنی تو خود برنامه بالا نوشته c , f روی c کلیک کن درست میشه میتونید نور صفحه رو دستی تو شب بزارید low اگر باز زیاد بود میرید setting>extras>Display>Brightness profile از حالت اتوماتیک بردارین بعد اینجا گه گفتم تنظیم کنید مورد آخر رو چک نکردم

معین
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

سلام و وقت بخیر، امیدواذم ویندوزفون هم بااین تغییرات و آپدیتها یکم نونوارتر بشه
فقط یه سوال، در قسمت آپدیت پیامها اسکرین شاتی که گذاشتین با یه فونت متفاوت از فونت معموله ویندوزه، تغییر فونت در آپدیت جدید لحاظ شده؟

omid
پاسخ دهید سه شنبه 5 مرداد 1395

قسمت عکس ها چی
اشغاله
واسه ویندوز هشت عالی بود
واسه ویندوز ده اصلن خوب نیس

Hossein
پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

به نظرم واسه من بهترین هاش این بود که
۱- موزیک پلیر توو صفحه قفل واقعا روو اعصاب بود ، وقتی موزیک پخش میشد ، حسگر عنبیه باید صبر میکرد تا موزیک پلیر محو بشه بعد کار کنه
۲- از این به بعد میشه از حسگرها توی بازکردن حساب هامون استفاده کنیم
۳- دابل تپ
۴- و یکی از واقعا بهترین قابلیت ها ۴G only هست که واقعا برا من عالیه ، نبود حتی گزینه ۳جی انلی واقعا روو مخ بود

توو کلاس خودش الکی بین ۳جی و ۴ جی سویچ میکرد نامرد

در کل به نظرم عالی شده
هرچند باطریه ۹۵۰ ایکس ال ، در حد و اندازه هایی که باید باشه ، اصلا نیست و هیچ کاری براش نمیکنن

  ali
  پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

  پیشنهاد میکنم هارد ریسیت کنید اگر نکردید من از بیلد اول رد استون تا حالا آپدیت نکردم ۱۴۳۹۳.۵ هستم الان مشکلی نبود به جز اینکه گوشی الکی داغ میکرد همه چیز فیکس بود بزرگترین مشکل این بود رو مصرف باتری هم تاثیر گذاشته بود بعد از هارد ریسیت فیکس شد مثل اینکه ۶۴۰ و ۶۴۰ ایکس ال این مشکل رو داشتن اکثرا اگر حوصله داری هارد بزن قبل از هارد ریسیت هم این بیلد مصرفش فوقالعاده خوب شده بود نسبت به بیلد های قبلی موفق باشید

  ali
  پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

  منظورم خط اول هارد ریسیت اشتباه نوشتم آپدیت

mam_redsky
پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

همچنان از او تی جی خبری نیست و وای فای دایرکت پر از اشکال

MojtabaHere
پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

اجازه ی فعالیت ۱۶ بزنامه در پس زمینه به جای ۸ تا
و همچنین کاشی های زنده جدید که تو بیلد ۲۰۱۶ معرفی شدند رو نگفتید

sorena
پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

سلام
من لومیا ۹۲۵ دارم تا قبل از اینکه اینترنت دیتا فعال کنم هیچ مشکلی با باتری نداشتم ولی الان گوشیم تو مدت سه ساعت یا نهایتا چهار ساعت شارژش از صد به سفر میرسه
آیا این نوع مصرف طبیعیه؟
و آیا این آپدیت جدید این مشکل باتری رو حل کرده یا مثل همیشه در حد حرفه؟

رضا
پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

سلام دوستان
آقا من چیکار کنم آخه
۶۴۰ ایکس ال دو سیم دارم آپدیت رسمی هستم اومدم اینجا ازتون پرسیدم که جز هاردریست کار دیگه ای نمیشه کرد گفتین نه خلاصه چن روز پیش هاردریست کردم اولش عالی شد ولی بعدش بازم مث دفه قبل یهو هنگ میکنه و چاره ای جز باتری رو دربیارم و دوباره روشن کنم ندارم بابا اینقدر که اینکارو کردم قاب پشتی ترک برداشته آخه این همه بدبختی بخاطر ویندوز۱۰ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چیکار کنم خووووووووووو

بهنام
پاسخ دهید چهارشنبه 6 مرداد 1395

سلام. همگی خسته نباشید. یه سواله کوچیک داشتم.. اونم اینکه گوشیه من لومیا ۶۴۰ هست آپدیت کردم با حلقه Release preview به ویندوز ۱۰… اگه بخوام آپدیت رسمی ویندوز ۱۰ بگیرم ایا باید برشگردونم به ویندوز ۸.۱ بعد update کنم ؟

افرا
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مرداد 1395

سلام.من لومیا ۶۵۰ دارم و نقشه آف لاین ایران رو برای دانلود تو استور ندارم چرا؟؟؟ چکار کنم شدیدا لازم دارم؟!

  علی گلشن
  پاسخ دهید چهارشنبه 27 مرداد 1395

  سلام دوست عزیز

  توی به روز رسانی جدید این برنامه، نقشه ی آفلاین ایران از دسترس خارج شده. ولی از طریق این آموزش (کلیک کنید) می تونید نقشه ها رو برگدونید.

آرمین
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مرداد 1395

این فونت گوشی رو چه جوری عوض کردید؟؟ توی عکسهای بالا عوض شده فونت

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,