ایکس‌ باکس وان ایکس به تازگی عرضه شده است و افراد زیادی در سرتاسر دنیا مشتاق و هیجان‌زده هستند تا کنسول جدید و قدرتمند مایکروسافت را در دست بگیرند. با اطلاعات کاملی که مایکروسافت ارایه داده است اکنون ما تمام جزییات کنسول جدید از  تاریخ عرضه وقیمت آن گرفته تا بازی‌های جدید آن با برچسب Enhanced را می‌دانیم. همچنین به این موضوع هم آگاه هستیم که قرار است نسخه جدید Scorpio Edition به زودی عرضه شود و حتی جزییات پیش خرید این کنسول راهم می‌دانیم.در ادامه با وینفون همراه باشید.

اما آنچیزی که نمی‌دانیم این است که ایکس‌باکس وان ایکس بعد از عرضه چگونه کار خواهد کرد؟ آیا واقعا همان چیزی خواهد بود که انتظارش را داریم؟ برای اطلاع از این موضوع ما نظرات تعدادی از کارکنان GameSpot درباره‌ی این کنسول را در پایین برایتان آورده‌ایم، شماهم بعد از خواندن این نظرات می‌توانید نظرات شخصی خود درباره‌ی این صحبت ها و همچین کنسول جدید را با وینفون به اشتراک بگذارید.

Chris Pereira | سردبیر بخش خبری

به عنوان کسی که بلافاصله بعد از عرضه پلی‌استیشن4 آن را خریداری کرده باید بگویم که من هم بسیار مشتاق هستم تا ایکس‌باکس وان ایکس را در دست بگیرم. فقدان عنوان جدید و قدرتمند برای نمایش قابلیت های آن مشکلی برای من نیست، چرا که هدف چیز دیگری است. این سیستم دقیقا مثل این می‌ماند که کسی که کارت گرافیک کامپیوترش هنوز کار می‌کند آن را با کارت گرافیک جدیدی جایگزین کند. این به این معناست که به خودتان این اجازه را بدهید که نسخه‌های بهتر و جدیدتر بازی‌ها راهم تجربه کنید– البته مایکروسافت اذعان دارد که این پیشنهاد درمورد همه صدق نمی‌کند.

اما من می‌خواهم درباره‌ی این موضوع پافشاری کنم که خبر ورود این کنسول جدید، خبر خوبی برای همه است. 4 سال از عرضه ایکس باکس وان می‌گذرد و ما باید متوجه این موضوع باشیم که در سال آینده حتما کنسول‌های جدیدتری وارد بازار می‌شوند_کنسولی که اجازه بازی عناوینی که خریداری کرده و روی طاقچه اتاقتان جا خوش کرده اند را به شما نمیدهد، یا آنکه امکان بازی کردن با دوستانی که هنوز از ایکس باکس وان استفاده میکنند رو به شما نمیدهد. به جای آن ما به کسانی که به فریم و رزلوشن بالاتر اهمیت می‌دهند آنچه که آرزویش را دارند با نسل جدید از سخت افزار‌ و بدون آنکه چیزی از دست بدهند، می‌دهیم. من انتظار ندارم که ایکس بکس وان ایکس فروش عظیمی داشته باشد اما مطمئن هستم که  بدون اینکه دارندگان ایکس باکس وان که اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند را تحت تاثیر قرار دهد افرادی مانند من رو بسیار خوشحال می‌کند . این شبیه مسابقه‌ای است که در هر صورت بُرد با ما خواهد بود.

Jimmy Thang | سردبیر بخش فناوری

بر اساس آنچیزی که روی کاتالوگ نوشته شده است ویژگی‌های ایکس باکس وان ایکس با وجود قیمت بالایی که دارد ، عالی به نظر می‌رسد. من پیش‌بینی میکنم که در سال آینده این محصول فروش بالایی خواهد داشت، البته همانطوری که “فیل اسپنسر” گفته: این “محصول برای همه نیست”  با در نظر گرفتن این موضوع که قیمت ایکس‌باکس وان اس نصف قیمت ایکس باکس وان ایکس است به نظرم  نام مایکروسافت سفید رنگ( ایکس باکس وان اس) برای مدت طولانی در صدر جدول فروش قرار گیرد.

اگر از من می‌پرسید، با انتشار دو کنسول پلی استیشن 4 پرو و ایکس باکس وان ایکس، چرخه زندگی کنسول تقریبا 5 تا هفت ساله قدیمی به سر رسیده است. این جایگزینی به دلیل همزمانی انتشار خیلی سریع اتفاق افتاده است. که این مسئله می‌تواند برای توسعه دهندگان و سازندگان هر دو کنسول مفید باشد. البته این ماجرا کار مایکروسافت را در مقابل سونی کمی سخت تر می‌کند.

قیمتِ $499 / £449 / در ایالات متحده و $649 در استرالیا برای این کنسول باعث می‌شود که مدتی رتبه اول از سمت علاقه‌مندان را بدست آورد. اما من معتقد هستم که ایکس باکس وان ایکس ( و یا نسخه‌های جدیدتر آن) در سالهای آینده از استاندارهای ایکس باکس وان اس سبقت خواهد کرد و سرعت این سبقت به میزان استفاده‌ی مردم از تلوزیون‌های 4K، تصمیم مایکروسافت برای کاهش قیمت و تعداد بازی‌های انحصاری که ارایه می‌دهد، بستگی دارد.

Oscar Dayus | از نویسندگان

چند روز بیشتر تا عرضه این کنسول باقی نمانده و به خاطر یک سری دلایل خیلی کوچک این موضوع خیلی سروصدا راه انداخته است. مطمئنا این کنسول قدرتمند به نظر می‌رسد اما به اعتقاد من مایکروسافت فاقد یک ایده منحصر به فرد و جدید درباره‌ی آنچه که این محصول انجام می‌دهد است تا برایم دلیلی باشد که مشتاق خرید این کنسول شوم. و بعد از همه اینها به نظرم ایکس باکس وانِ اصیل و محبوبِ من می‌تواند به طور کامل خواسته های من را براورده می‌کند.

Eddie Makuch | دستیار سردبیر

زمانی که مایکروسافت کنترلر Xbox One Elite را در سال 2015 با قیمتی معادل $150 / £120 در ایالات متحده و $200 در استرالیا معرفی کرد. این هزینه تقریبا دو برابر هزینه‌ی یک گیم‌پد معمولی بود، اما چه کسی تمایل به خرید آن داشت؟ آنطور که مشخص شد مایکروسافت تقاضای بسیار زیادی حدودا بالغ بر یک میلیون نفر را داشت. قیمت $499 / £449 / در ایالات متحده و $649 در استرالیا برای کنسول ایکس باکس وان ایکس دو برابر ایکس باکس وان اس است. و مایکروسافت این موضوع را پذیرفته که این کنسول برای همه ساخته نشده است. و همینطور اعلام کرده است که ایکس باکس وان اس فروش بهتری نسبت به کنسول جدید در تعطیلات آینده را خواهد داشت. بنابراین با توجه به قیمت آن، این محصول برای چه کسی ساخته شده است؟ احتمالا مورد هدف جمعیتی از علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. ایکس باکس وان ایکس برای آنهایی است که همیشه دنبال بهترین‌ها هستند. حال آنکه کنسول جدید بازار فروش کوچکتری نسبت به ایکس باکس وان اس که فاکتورهای بیشتری برای در نظر گرفتن دارد، خواهد داشت.

اگر به بازی‌های مولتی پلتفرم نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که ایکس باکس وان ایکس عملکرد بهتری نسبت به بقیه دارد__البته ما انتظار داریم که تولیدکنندگان این کنسول قدرتی بیشتر از دستگاه‌های دیگر برای آن در نظر گرفته باشند__ مایکروسافت در بخش پیام‌رسانی از سونی بالاتر است. اگر مایل هستید که بازی Call of Duty: WWII را با بالاترین سطح گرافیک بازی کنید قطعا نیاز به یک کنسول ایکس باکس وان ایکس دارید. مایکروسافت امید فراوانی دارد که با این کنسول جدید بتواند دوباره قدرت را بدست بگیرد. همانطور که پلی استیشن4 در ابتدای ورود به بازار قدرتمندترین کنسول محسوب می‌شد. در آخر اینکه کنسول‌ها هر روز نزدیکتر به کامپیوترهای شخصی می‌شوند خیلی دلگرم کننده و هیجان انگیز است، اگر بخواهید وقت بیشتری را برای عملکرد بهتر در نظر بگیرید حتما می‌توانید.

Tamoor Hussain | سردبیر بخش بریتانیا

من فکر نمی‌کنم مایکروسافت خیلی نگرانی درباره‌ی تعداد فروش این کنسول داشته باشد، البته بدون شک اگر فروش بالا باشد به نفع آنهاست. اما “فیل اسپنسر” در پیام‌هایش کاملا روشن و واضح بیان کرده است که:” ایکس باکس وان ایکس به عنوان گزینه‌ای برای کسانی که شرایط مطلوب‌تری را می‌خواهند، در نظر گرفته شده است.” به عنوان یک نکته، امروزه با توجه به قیمت تلوزیون‌های 4K تعداد کسانی که ازین تلوزیون‌ها استفاده می‌کنند نسبت به آنهایی که هنوز از نسخه‌های سنتی HD استفاده می‌کنند، بسیار کمتر است.

هدف مایکروسافت تقویت اکوسیستم و داشتن یک حرف X در کنار عنوان‌های اصیل ایکس باکس وان و ایکس باکس وان اس است، البته با توجه به قابلیت خرید بین پلتفرمی این محصول عامل خوبی برای این تقویت است. البته این باعث می‌شود که معیارهای اندازه‌گیری موفقیت در این کنسول کمی پیچیده تر شود، اما بعد از پیام‌های متعددی که حول و حوش ایکس باکس وان ایکس ارسال شد هدف اصلی آن‌ها این است که نامشان را بین مردم در دنیای بازی‌ها یادآور شوند. آن‌ها تقریبا شروع به تکان دادن این عرصه کرده‌اند که البته من فکر می‌کنم ایکس وان دقیقا همان چیزی است که به آن‌ها کمک می‌کند تا نوک پیکان را به سمت خود بچرخانند و بگویند: ” این کنسول قوی‌ترین کنسول موجود در بازار است.” به نظرم از این نظر ایکس باکس وان ایکس موفقیت خوبی را کسب کند و بتواند سود سهام نسل بعدی را نیز پرداخت کند.

Peter Brown |سردبیر ارشد نشریه

من ایکس باکس وان ایکس را نقطه‌ی عطف مایکروسافت پیش بینی نمی‌کنم اما آن را یک سوپرایز بزرگ و یک تکان شدید در عرصه‌ی کنسول‌های بازی می‌دانم. این محصول به راحتی به عنوان یک کنسول جدید شناخته است( این جدید بودن بسیار حایز اهمیت است) و مبحث جدیدی برای فکر کردن به بازیکنان داده و همچنین امیدوارم که فضای بزرگتری را برای آزمایش در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد. همچنین شاید ، شاهد واکنشی از سمت سونی با سخت‌افزار جدیدش باشیم. من دلیلی برای آنکه چشم به راه “ایکس” باشم نمی‌بینم اما منتظر هستم تا ببینم این محصول الهام بخش چه واکنش‌هایی از تمام جوانب خواهد بود.

Michael Higham | دستیار سردبیر

ایکس باکس وان ایکس به زودی متولد می‌شود و نباید انتظار داشته باشیم که در همان هفته تمام نسخه‌های تولید شده آن در بازار به فروش برسند. اما از نظر ساخت راهی جدید در مسیر ارتقای کنسول‌های بازی بسیار با اهمیت است. همانطور که بازی‌ها قدرت این کنسول را به نمایش می‌گذارند، جایگاه سخت‌افزار این کنسول بین بازی‌ها آشکارتر خواهد شد. ما شاهد آن خواهیم بود که این کنسول قابلیت‌هایی بیشتری از پلی استیشن 4 و کامپیوترهای شخصی را با همان محدوده قیمت به کاربران ارایه دهد، اما آن‌ها قصد شکست کامل ایکس باکس وان یا اس را ندارند و از دیدگاه فنی شاید زمانی این نسخه‌های قدیمی قابلیت اجرای کامل بازی‌ها را بدست آورند. به “دستینی 2” نگاه کنید، این بازی با کیفیت 4K اجرا می‌شود اما نرخ فریم آن به عدد 30 محدود شده است، من حاضرم شرط ببندم که نرخ فریم محدود شده به علت حفظ فضای رقابتی بازی در میان کنسول های مختلف است. ممکن است به مرور زمان سخت‌افزار ایکس وان قدیمی شود در این صورت ما برای نسل بعدی آماده می‌شویم. حتی شاید گام بعدی به سمت تغییر چرخه‌ی تکراری کنسول‌های بازی شود و شرکت‌ها تصمیم بگیرند که نسل بعدی بازی‌ها را بسازند.

من دستاورد‌های فنی ایکس باکس وان ایکس را تحسین می‌کنم اما شخصا باید بگویم این کنسول برای تغییر آنچه من در زمینه بازی‌ها می‌خواهم کافی نیست. بنابراین ایکس برای من ساخته نشده است و من یکی از مخاطبان آن نیستم. اما اگر شما خواهان بهترین نسخه از کنسول‌های بازی هستید و نمی‌خواهید پولتان را با خرید کامپیوتر یا کنسول‌های مشابه در بازار نابود کنید، قطعا ایکس باکس وان ایکس همان چیزی است که شما به آن احتیاج دارید.

Justin Haywald | مدیریت ویراستاری

من منتظر عرضه نسخه مشتریان هولولنز می‌مانم.

منبع :

GAMESPOT

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,