cortana-su-xbox-one

با از راه رسیدن به روز رسانی تابستان اکس باکس وان، تغییرات قابل توجهی در این کنسول به وجود آمده است. با این که چند روز تا انتشار به روز رسانی سالگرد برای ویندوز ۱۰ کامپیوتر فرصت باقی مانده، ولی کنسول اکس باکس توانسته زود تر از موعد، این به روز رسانی که با نام “به روز رسانی تابستان” منتشر شده را دریافت کند. این به روز رسانی، این کنسول را با اکوسیستم ویندوز یکپارچه کرده است. با وینفون همراه باشید.

این به روز رسانی جنبه های مختلف تجربه ی کار با اکس باکس وان را هدف قرار داده است و بر روی با استفاده از رسانه و اصلاح و بهبود دسترسی پذیری تمرکز داشته است. در حالی که این تغییرات در سطح گسترده ای از سیستم مشاهده می شود، ولی ما تصمیم گرفتیم پنج مورد از بزرگ ترین و مهم ترین تغییراتی که با این به روز رسانی از راه رسیده اند را بررسی کنیم.

Xbox-One-Summer-Update-Top-Features (2)

اپلیکیشن های یونیورسال و استور جدید

یکی از بزرگ ترین ویژگی هایی که با به روز رسانی تابستان به اکس باکس وان راه یافته، پشتیبانی از برنامه های یونیورسال ویندوز می باشد، که با ورود ویندوز ۱۰ تمرکز زیادی بر روی آن ها شده است. به بیان ساده تر، توسعه دهندگان قادر هستند برنامه های کاربردی خود را برای پلتفرم یونیورسال ویندوز طراحی کنند و سپس تنها با چند تغییر جزئی، برنامه بر روی هر دستگاه مبتنی بر ویندوز ۱۰ قابل اجرا خواهد بود. این موضوع سبب ایجاد قابلیت های اضافی در کنار قابلیت های اصلی دستگاه می شود.

با این که هنوز این قابلیت به طور کامل بر روی کنسول مایکروسافت مورد استفاده قرار نگرفته است، ولی در همین ابتدا تعدادی از برنامه های کاربردی در استور اکس باکس قرار گرفته اند. هر چند که در حال حاضر فقط طیف محدودی از برنامه ها برای اکس باکس وان در دسترس قرار گرفته اند، ولی مطمئنا در آینده ای نزدیک، تعداد این برنامه ها افزایش خواهند یافت. برنامه هایی که در حال بر روی اکس باکس وان در دسترس قرار دارند، عبارتند از اپلیکیشن های سرویس های ویدیویی مانند Netflix و Hulu و اپلیکیشن های اجتماعی مانند Baconit.

Xbox-One-Summer-Update-Top-Features (3)

پشتیبانی از صدا در پس زمینه

از زمان ارائه ی اکس باکس وان در سال ۲۰۱۳،  یکی از نقد های بزرگی که به پلتفرم این کنسول می شد، ناتوانی آن در پخش موسیقی در پس زمینه بود. اضافه شدن این ویژگی از مهم ترین درخواست های بسیاری از کاربران این کنسول بود.

 این شرکت در نهایت به وعده ی خود عمل کرد و در به روز رسانی تابستان اکس باکس وان برنامه ها امکان پخش صدا در پس زمینه را خواهند داشت. با این ویژگی، برنامه های یونیورسال ویندوز هم اکنون می توانند هنگامی که در خارج از صحنه و در پس زمینه فعالیت می کنند، صدا را پخش کنند. این ویژگی به برنامه های موسیقی محدود نشده است و هر برنامه ی دیگر نیز قادر به استفاده از این قابلیت می باشد.

صدای پس زمینه می تواند از طریق یک رابط کاربری ساده و آسان در راهنمای اکس باکس، با کنترل های رسانه های استاندارد و یک نوار لغزنده ی تنظیم حجم صدا، شود. در حالی که در حال حاضر تنها تعداد محدودی از برنامه ها از این ویژگی پشتیبانی می کنند، ولی برنامه ریزی شده در هفته های آینده تعداد آن ها بیش تر شود. یکی از اولین برنامه هایی که در راه است،  Groove music می باشد که بر اساس همتای خود در ویندوز ۱۰ خواهد بود.

Xbox-One-Summer-Update-Top-Features (5)

ورود کرتانا به اکس باکس وان

به روز رسانی تابستان اکس باکس وان با معرفی دستیار دیجیتال مایکروسافت، کرتانا،یک تغییر بزرگ در بخش پیمایش و دسترسی به ارمغان آورده است. به عنوان یک نسخه ی اصلاح شده از کامپیوتر و موبایل، کرتانا برای اکس باکس وان به طور مستقیم با یک حساب مایکروسافت متصل شده، ادغام شده است. در حالی که فرمان های صوتی سنتی و کلید های میانبر هنوز هم باقی مانده اند، آن ها برای تعامل طبیعی تر، اصلاح و تغییر داده شده اند. به جای استفاده از دستورات ثابت “اکس باکس”، کلید های میانبر صوتی با زبان طبیعی و عبارت “هی کورتانا”، ترکیب شده اند.

در حالی که این تغییرات ظاهرا راه ساده تر و قابل انعطاف تری را برای تعامل ایجاد کرده اند، ولی پیاده سازی کرتانا در کنسول هنوز دارای معایبی نیز هست. به همین خاطر، بازگشت به دستورات اصلی اکس باکس هنوز هم از طریق تنظیمات کنسول امکان پذیر است.

Xbox-One-Summer-Update-Top-Features (1)

بهبود در  ‘My Games & apps’

در حالی که کتابخانه ی بازی های اکس باکس وان کماکان رو به گسترش و پیشرفت است، ولی رابط کاربری بخش  ‘My Games & apps’ عمدتا از زمان عرضه بدون تغییر باقی مانده است. در تلاش برای ارائه ی بازده بهتر، نرم افزار جدید منوی ناوبری و فیلتر های بهبود یافته ای را معرفی می کند. رابط کاربری این بخش تغییرات قابل توجهی داشته است، از جمله پیمایش عمودی جدید و چینش جدید برنامه ها در سراسر صفحه نمایش. همچنین کاشی های بازی ها می توانند برای تغییر مقدار اطلاعات نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش در یک زمان واحد، تغییر داده شوند. همچنین زبانه های جدیدی نیز برای مرتب کردن آیتم های آماده برای نصب، به روز رسانی های در صف انتظار و دانلود های در حال انجام اضافه شده است. این پخش بازی و مدیریت نرم افزار در سراسر چندین زبانه، برای ایجاد یک تجربه ی بصری غنی از اطلاعات در نظر گرفته شده است.

Xbox-One-Summer-Update-Top-Features (4)

زبان مستقل و تنظیمات موقعیت مکانی

برای افراد واقع در خارج از ایالات متحده یا بریتانیا، یکی از بزرگ ترین تغییرات آخرین به روز رسانی، معرفی جدا سازی زبان و تنظیمات موقعیت مکانی می باشد. قبلا بخش های زبان و موقعیت مکانی با هم جفت و در ارتباط بودند، که باعث می شد انتخاب زبان برای کسانی که در بسیاری از کشورها زندگی می کنند، محدودیت داشته باشد.

با این تغییرات، زبان و مکان کنسول را می توان به طور مستقل تغییر داد که به کاربران اجازه می دهد در حالی که زبان دلخواه خود را انتخاب کرده اند، به استور کشور خود و مجموعه ای از ویژگی های دیگر دسترسی داشته باشند. این تغییر سبب حذف مانع بحث برانگیز موجود در بین محتوا و زبان شده است.

این تغییر همچنین می تواند برای دسترسی به کرتانا در اکس باکس وان که در حال حاضر به زبان انگلیسی محدود شده است، مورد استفاده قرار بگیرد. اکنون با تغییر زبان بومی خود به زبان انگلیسی (ایالات متحده آمریکا) و یا انگلیسی (بریتانیا)، کرتانا را می توان در کشورهای پشتیبانی نشده نیز استفاده کرد.

نظر شما در مورد این تغییرات چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2219 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید یکشنبه 9 مرداد 1395

سلام دوستان feedback به صورت فارسیم میشه داد ؟ فینگیلیش چی ؟ ممنون میشم راهنمائی کنید.

MojtabaHere
پاسخ دهید یکشنبه 9 مرداد 1395

چرا فک میکنی که میشه فیدبک فارسی هم داد؟؟!!
مگه اونا زبون مارو میفهمند؟

    ali
    پاسخ دهید دوشنبه 10 مرداد 1395

    آخه میدونم تا ۳۰ زبان دریافت میکنن احتمالش خیلی زیاده فارسیم باشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,