در این بخش از سری مقالات راهنمای Monster Hunter World، خواهیم گفت که تو شهر آسترا چه کاری انجام و چه کسایی را ملاقات کنید، نکاتی در رابطه با ماهیگیری، موجودات Endemic life، وسیله Capture Net و Fishing Rod برای شما لحاظ کرده‌ایم و موقعیت مکانی Gourmet Shroomcap در جنگل باستانی را مشخص کرده‌ایم.

شهر آسترا

در حالی که جهان بازی را کاوش می‌کنید، شهر آسترا پایگاه عملیاتی شماست. شما همیشه برای ارتقاء تجهیزات، خرید آذوقه و مدیریت Monster Research خود و باونتیزها به این شهر برخواهید گشت. حتی با اینکه زمان بسیاری را در این شهر سپری می‌کنید، اما از قلم انداختن مکان‌ها و دیگر دستفروشان درحالی که در آن گشت و گذار می‌کنید، ممکن است. در ادامه نکات مربوطه را به دقت مطالعه کنید تا حتی یک منطقه هم از قلم نندازید.

نقشه، فروشگاها و NPCهای آسترا

در اولین ورود خود به شهر، بگردید و با افرادی که روی سر خود علامت تعجب زرد رنگ دارند، صحبت کنید. با صحبت کردن با این افراد، دستفروشی‌ها و فروشگاهای جدید باز می‌شوند. همیشه حواستان باشید که به محض مشاهده افرادی با علامت تعجب جدید، سریعا با آن‌ها صحبت کنید تا ویژگی‌های دیگری به آسترا اضافه شود. در ادامه با شماره گذاری روی نقشه و توضیحات مربوطه، مکان‌های مهم آسترا را برایتان مشخص کرده‌ایم.

 1. بورد ماموریت‌ها (Quest Boards): بدون نیاز به صحبت کردن با دستیار خود، از بورد ماموریت‌ها برای پست کردن ماموریت‌ها استفاده کنید.
 2. جعبه آیتم‌ها (Item Boxes): در شهر آسترا نیز یکی از این آیتم باکس‌ها وجود دارد. به آنجا بروید و کوله پشتی خود را خالی کنید و برای ماموریت بعدی آماده شوید.
 3. مرد تاجر Provisions Stockpile: نزد این تاجر بروید و تجهیزات اولیه مانند معجون‌ها و مهمات را خریداری کنید. با پیشرفت در روند بازی، گزینه‌های انتخاب آیتم‌های جدیدتر برای شما باز می‌شود.
 4. پایگاه منابع (Resource Center): در اینجا می‌توانید باونتیزها و ماموریت‌های اکتشافی خود را مدیریت کنید.
 5. گروه Botanical Research: این مکان تا چند ساعت ابتدایی بازی را طی نکنید، در دسترس نیست. به محض باز شدن، شما می‌توانید (به آرامی) چیزهایی مثل گیاهان و قارچ‌ها را پرورش دهید تا در زمان صرف گشتن به دنبال آن‌ها را صرفه جویی کنید.
 6. گروه Ecological Research: با رئیس Ecologist که در میان انبوهی از کتاب‌ها مشغول مطالعه است، صحبت کنید و سطح Monster Research خود را ارتقاء دهید.
 7. شخصیت Elder Melder: بعد از اینکه از سفر به منطقه Rotten Vale برگشتید، شخصیت Elder Melder از Research Base به شهر آسترا نقل مکان می‌کند. در فروشگاه خود در Tradeyard، او چیزهایی که جمع آوری کردید را به Melding Points تبدیل و سپس Research Points با Melding Points را به آیتم‌های مفید تبدیل می‌کند. این آیتم‌ها نسبت به آیتم‌هایی که از مرد تاجر Provisions Stockpile خریداری می‌کنید، از سطح و ارزش بالاتری برخوردار هستند.
 8. دستیار (Handler): کار دستیار همانند بورد ماموریت‌ها است، با این تفاوت که کمی بیشتر زمان شما را می‌گیرد.
 9. رستوران Canteen: به این رستوران در آسترا بروید و وعده‌هایی که Statهای شما را افزایش می‌دهند میل کنید یا مواد و گوشت خامی را که همراه دارید سوخاری کنید.
 10. اتاق شما (Your Room): در اتاق شما نیز یک یک آیتم باکس وجود دارد. در اتاق خود می‌توانید موجودات Endemic life را که اسیر کرده‌اید به حیوانات دست آموز خود تبدیل کنید. با نظافتچی صحبت کنید تا اجازه ورد به میدان تمرین (Training Grounds) را به شما بدهد و شما در آنجا بتوانید مهارت سلاح‌های خود را تمرین کنید. همچنین می‌توانید تجهیزات پالیکوی خود را مدیریت کنید.
 11. آهنگر (Smithy): احتمالا شخصی که زیاد با آن ملاقات خواهید کرد، آهنگر آسترا خواهد بود. آهنگر همه موادی که از پوست کندن موجودات و کشتن هیولاها به دست آورده‌اید را تبدیل به سلاح‌ها و زره‌های مختلف می‌کند.
 12. اسلحه خانه (Armory): اگر حس (یا منابع مورد نیاز) را برای ساختن سلاح و زره نداشتید، می‌توانید از گزینه‌های محدودی که Armory در اختیار شما قرار می‌دهد، برای ساختن وسیله مورد نیاز خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید تجهیزاتی که نیاز ندارید را به او بفروشید.
 13. مکان Gathering Hub  Gathering Hub یک حوزه اجتماعی است که در آن تا ۱۶ بازیکن می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. در این مکان شما می‌توانید به یک جوخه (Squad) (یا به اصطلاح یک کلن) ملحق شوید. این مرکز همانند مکان‌های دیگر آسترا (به غیر از کارگاه) دارای امکانات رفاهی است.

تور Capture Net و قلاب ماهیگیری

آیتم‌های بیشماری برای جمع آوری در جهان Monster Hunter World وجود دارد. پیدا کردن برخی از آن‌ها مانند قارچ‌ها، حشرات و یا مواد هیولایی (Monster Materials) آسان است و برخی دیگر به تجهیزات تخصصی برای پیدا کردن نیاز دارند. خوشبختانه بازی را با تجهیزاتی که لازم دارید شروع خواهید کرد اما متاسفانه بازی در مورد این که چطور و چه موقع از این تجهیزات استفاده کنید، بیسار گنگ عمل می‌کند. نگران نباشید، در این راهنما کامل شما را برای استفاده از این تجهیزات آماده می‌کنیم. ما بر روی دو قطعه از تجهیزات تخصصی که اغلب از آن‌ها استفاده خواهید کرد، تمرکز کرده‌ایم: Capture Net و Fishing Rod. ما به شما می‌گوییم که چطور و چرا باید از آن‌ها استفاده کنید.

در بازی Monster Hunter World علاوه بر شکار کردن هیولاها، فعالیت‌های دیگری نیز وجود دارند. هر گوشه از جهان آن آیتم‌های برای جمع آوری، هیولایی برای شکار وجود دارد با این حال، یک فعالیت غیر شکار هیولا وجود دارد که به شما کمک بسیاری می‌کند. بله، منظور ماهیگیری است.

چرا باید برید ماهیگیری؟

همانند ساید جانورانی که می‌توانید در جهان بازی اسیر کنید، با ماهیگیری نیز ریسرچ پوینت به دست خواهید آورد. برخلاف دیگر جانوران، برخی از ماهی‌ها هنگامی که اسیر می‌شوند، آیتم‌هایی از خود درنقطه‌ای که اسیر شده‌اند، برجای می‌گذارند. این‌ها که در دسته مواد Scales قرار می‌گیرند، استفاده‌های مفیدی دارند، حتی بیشتر آن‌ها را می‌توانید در رستوران Canteen سوخاری کنید تا به آیتم‌های مفیدی تبدیل شوند. برخی از آن‌ها با دیگر مواد ترکیب می‌شوند و برخی دیگر همان طوری قابل استفاده و مفید هستند. از آنجایی که این کار آزاد و نسبتا کم ریسک است، این ماهیگیری را به یک سرگرمی بسیار ارزشمند تبدیل می‌کند. برخی از Commission Researcherها (تصویر پایین) به شما باونتیزهای فوری ماهیگیری می‌دهند و با تکمیل کردن آن‌ها آیتم‌های مفیدی در آسترا برای شما باز می‌شوند.

Piscine Researcher

احتمالا اولین ماهیگیری شما هنگامی خواهد بود که شما با Piscine Researcher در جنگل باستانی مقالات می‌کنید. بعد از اینکه با Piscine Researcher صحبت کردید، او مناطقی که شما تا به آن لحظه باز کرده‌اید را بررسی می‌کند. هر دفعه که او را پیدا و باهاش صحبت کردید، یک باونتیز فوری به شما می‌دهد تا آن را تکمیل کنید. معمولا بعد از اینکه ماهی که از شما خواسته را بگیرید و آن را به Resource Center شهر آسترا ببرید، دستور پخت جدیدی در رستوران Canteen برای شما باز می‌شود.

اغلب اوقات، ماهی که Piscine Researcher از شما می‌خواهد تا اسیر کنید، در همان نزدیکی پیدا می‌شود اما بعضی وقت‌ها پیدا کردن ماهی مدنظر او کمی زمان بر خواهد بود. این باونتیزها را حتما تکمیل کنید و در دیگر مناطق جهان (به غیر از جنگل باستانی) آن‌ها را پیدا کرده و تکمیل کنید. تنها چیزی که او به شما نمی‌گوید، این است که چگونه ماهیگیری کنید یا حتی یک قلاب ماهیگیری به شما نمی‌دهد.

از قلاب ماهیگیری خود استفاده کنید

در آیتم بار خود (item bar: تصویر بالا قسمت پایین سمت راست) قلاب ماهیگیری دارید. از آیتم بار خود قلاب ماهیگیری را انتخاب کنید و توجه داشته باشید که تنها زمانی که عمق آب به اندازه کافی عمیق باشد، می‌توانید قلاب خود را پرتاب و ماهیگیری را شروع کنید.

طبیشتر اوقات قبل از اینکه قلاب خود را به دورن آب بیاندازید، ببینید که ماهی‌ای در آب وجود دارد یا خیر. اگر ماهی مشاهده نکردید، به احتمال بالا، آن مکان ماهی ندارد. با کمی تمرین و تکرار، می‌توانید ماهی‌ها را از هم تشخیص بدهید. برای مثال، ماهی Whetfish چشمانی آبی و ماهی Gunpowderfish چشمانی زرد رنگ دارد.

خوب، بعد از اینکه قلاب خود را به دورن آب انداختید، صبر کنید تا طعمه به دام بیافتد. معمولا ماهی‌ها سریع به دام می‌افتید اما اگر این طور نشد، Thumbstick سمت چپ کنترلر خود را به حرکت درآورید. منتطر بمانید تا کنترلر به لرزش درآید و بابر قلاب (یک شناور کوچک روی ریسمان ماهیگیری است که قلاب را در عمق دلخواه نگه می‌دارد.) به دورن آب رود. سپس قلاب را با دکمه‌های مربوط به نسخه هر کنسول فشار دهید تا ماهی را از آب بیرون بکشید.

همان طور که چیزهای بیشتری با کاوش کردن در جهان بازی جمع آوری می‌کنید، می‌توانید چیزهایی مانند baitbugs را پیدا کنید که به عنوان طعمه جایگزین استفاده کنید. همچنین با مراجعه کردن به مرد تاجر Provisions Stockpile می‌توانید طعمه‌های خوب‌تری خریداری کنید.

بهترین ماهی‌هایی که می‌توانید اسیر کنید

ماهیگیری روش خوبی برای گذراندن اوقات در یک بازی که پر از چیزهایی است که دوست دارند شما را بخورند، است. علاوه بر گذراندن وقت، منفعت‌های بسیار خوبی هم به همراه دارد. در قسمت پایین سه تا از بهترین ماهی‌هایی که می‌توانید در Monster Hunter World پیدا کنید را برای شما لیست کرده‌ایم.

ماهی Whetfish

یکی از بهترین ماهی‌های این بازی، Whetfish است که از آیتمی (Whetfish Scale) که با گرفتن آن به دست می‌آورید، می‌توانید سلاح‌های خود را سریع‌تر (از Whetstone) تیز کنید. این ماهی‌ها تقریبا در هر مکانی که عمق آب به اندازه کافی عمیق باشد، پیدا می‌شوند اما در جنگل قدیمی و آب‌های بین منطقه 3 و 4 (تصویر بالا) به راحتی می‌توانید آن‌ها را پیدا و اسیر کنید. در میان راه رسیدن به آنجا باید چند Kestodons را بکشید اما بعد از آن به مکانی پر از ماهی خواهید رسید. ماهی‌های Whetfish چشمانی آبی رنگ و درخشان دارند.

ماهی Sushifish

طماهی بعدی این لیست Sushifish است. تعدادی از آن‌ها در همان محدوده ماهی‌های Whetfish هستند و تقریبا در همه منطقه‌های دیگر یافت می‌شوند. آیتم sushifish scale را به رستوران Canteen بروید و آن را سوخاری کنید و در ازا سه rations و دو herbal medicines دریافت کنید. از herbal medicine هنگامی که مسموم شدید، استفاده کنید.

ماهی Goldenfish

تا زمانی که ساعت‌ها در جهان Monster Hunter World غرق نشوید، پیدا کردن یا حتی شنیدن درباره ماهی Goldenfish غیر ممکن است اما به محض اینکه آن‌ها را پیدا و اسیر کردید، پول (در این بازی Zenny نام پول اصلی آن است) بسیار خوبی به دست خواهید آورد. منطقه 14 ناحیه Coral Highlands و شمال شرقی اردوگاه شرقی (تصویر بالا) مکان بسیار خوبی برای پیدا و اسیر کردن این ماهی‌هاست. Goldenfishها ترسو و حساس هستند پس صبور باشید. این ماهی‌ها طعمه را سریعا نمی‌گیرند پس اگر Baitbug را به همراه دارید، اکنون بهترین زمان برای استفاده از آن است. پس از اینکه آن‌ها را اسیر کردید، می‌توانید Goldenfish Scale هر یک از آن‌ها را در ازای 1,000 Zenny بفروشید. Goldenfish Scale بالا منوی Item Box و در گزینه Monster Materials قرار دارند.

چرا باید موجودات Endemic life را اسیر کنید

شما از ابزارها برای گرفتن حیوانات بومی مختلف استفاده خواهید کرد، حیواناتی مانند یک هیولای بزرگ یا کوچک و یا حشره‌ها که شما در سراسر دنیای جدید با آن‌ها برخورد می‌کنید. با گرفتن هر یک از آن‌ها ریسرچ پوینت دریافت خواهید کرد. دلیل دیگر (شاید مهم‌ترین) برای گرفتن یک موجود بومی این است که می‌توانید آن را به عنوان حیوان خانگی (دست آموز) در اتاق خود در شهر آسترا رها کنید. از این موجودات تنها برای به دست آوردن ریسرچ پوینت و داشتن یک همراه می‌توانید استفاده کنید. با این حال، اکثر Scale ماهی‌ها را می‌توانید در رستوران Canteen سوخاری و سپس بفروشید کنید و یا از آن‌ها به عنوان آیتم‌هایی برای ساختن مواد دیگر استفاده کنید.

تور Capture Net

در آیتم بار خود تور Capture Net دارید. از آیتم بار Capture Net را انتخاب کنید تا در Slinger شما لود شود (قرار گیرد). پس از اینکه Slinger را لود کردید، آن را به سمت موجود مدنظر نشانه بگیرید و پس از اینکه نشانه مربعی شکل به رنگ نارنجی درآمد (تصویر بالا)، تور را شلیک کنید. از تور Capture Net می‌توانید برای گرفتن موجوداتی مانند قورباغه‌ها، پرنده‌ها، حشرات بال‌دار و اساسا همه موجودات بومی به غیر از ماهی‌ها استفاده کنید.

در ادامه راهنما، موقعیت مکانی آیتم Gourmet Shroomcap را به شما یاد خواهیم داد.

یکی از ماموریت‌های نسبت سخت بازی، ماموریت Fungal Flexin’ in the Ancient Forest است که با تکمیل کردن آن، آیتم Gourmet Shroomcap را به دست خواهید آورد. در قسمت پایین راهنمای تکمیل کردن این ماموریت‌ براساس 4 قدم مشخص شده است که با طی کردن آن‌ها به راحتی ماموریت را به اتمام می‌رسانید.

 1. به منطقه 4، جنوب شرقی جنگل باستانی بروید.
 2. قارچ‌های صورتی رنگ را جمع آوری کنید؛ ممکن است روی نقشه یک علامت سوال صورتی رنگ مشاهده کنید که گفته: “کلونی قارچ‌های منحصر به فرد، مکانی در جنگل باستان برای جمع‌آوری آیتم‌های خاص” یا به زبان اصلی “Unique Mushroom Colony, A Location In The Ancient Forest To Gather Special Items”. به آن مکان بروید.
 3. چند تا از قارچ‌هایی که برچسپ “Unique Mushroom Colony” دارند را جمع آوری کنید.
 4. به منطقه 5، شمال جنگل باستانی بروید و قارچ‌های نهایی را جمع آوری کنید.

تمام شد. شما ماموریت را با موفقیت تکمیل کردید.

امیدواریم از این بخش برای شما موثر واقع شده باشد. همانند روال همیشگی، در روزهای آینده منتظر بخش‌های بعدی راهنمای Monster Hunter World باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,