صحبت کردن با کرتانا از محدوده صفحه نمایش کامپیوتر و یا گوشی شما بسیار خوب است، اما اگر شما بتوانید با کرتانا به صورت یک هالوگرام صحبت کنید چه می شود؟ یک توسعه دهنده به نام Jarem Archer، یک طرح مفهومی از یک دستگاه هالوگرافیک طراحی کرده است که کرتانا را با تمام خدمات دستیار دیجیتال تعبیه شده در آن به زندگی می آورد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

Archer در وب سایت خود این گونه توضیح داده است:

این یک هالوگرام مفهومی است که از تجربه بومی کرتانا ویندوز ۱۰ استفاده می کند. این دستگاه مجهز به یک دستگاه ویندوز ۱۰ با ۴ گیگابایت حافظه رم است و از Arduino تعبیه شده در آن برای کنترل چراغ های پلتفرم استفاده می شود. یک مانیتور قابل حمل USB در بالا وجود دارد که منعکس کننده ۳ پنجره شیشه آینه ای است. محوطه به خودی خود دارای یک طراحی سفارشی مدل سازی شده توسط من می باشد. پس از آن به صورت سه بعدی هر بخش از مونتاژ را با پلاستیک PLA پرینت کردم. همچنین یک میکروفون چند جهته در بالای دستگاه قرار می گیرد، و یک مینی بلندگو مناسب در پایه کرتانا تعبیه شده است.

نرم افزار اجرا شده بر روی آن اساسا دارای دو بخش است: یک برنامه Unity 3D برای ارائه و زندگی بخشیدن به کرتانا در سه زاویه دوربین مختلف و برقراری ارتباط با یک برنامه دوم؛ یک سرویس پروکسی برای تجزیه داده های رفته و برگشته از خدمات وب بومی کرتانا. برنامه پروکسی HTML را از نتیجه نمایش داده شده کرتانا رندر می کند که پس از آن در برنامه Unity معرفی می شود. آن همچنین دارای ویژگی ردیابی چهره لحظه ای با دوربین جلویی است که دید دوربین رندر شده نسبت به موقعیت سر یک بیننده حرکت می کند – این باعث می شود آن در هنگام مواجهه، کمی بیش تر از ۳ بعدی به نظر برسد. این برنامه همچنین یک نوار LED در اطراف لبه پلتفرم را کنترل می کند.

این دستگاه همچنان در اطراف لبه ها کمی خشن است، اما برای چیزی که با یک چاپگر سه بعدی ساخته شده بسیار عالی است.

در حالی که ما ممکن است به این زودی ها شاهد یک دستیار کرتانا هالوگرافیک نباشیم، ولی مایکروسافت در حال کار با شرکای سخت افزاری برای آوردن کرتانا به دستگاه های مستقل بیش تر شبیه آن چه که به تازگی در بلندگو های Harman Kardon Invoke مشاهده کردیم، می باشد.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2234 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
HaMeD
پاسخ دهید پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396

هیچ طرح مفهومیی ازش بیرون ندادن ما ببینیم؟
مغزم نمیکشه این جملاتو ترسیم کنم و دستگاهشو تو ذهنم بسازم😂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,