در طی کنفرانس امشب صحبت های زیادی در مورد آینده ویندوز در جریان است، یکی از ویژگی های جدید ویندوز ۱۰ که با به روز رسانی کریترز عرضه شد، ویندوز واقعیت ترکیبی بود.

ویندوز واقعیت ترکیبی یکی از موارد جدید و البته جذاب ویندوز ۱۰ است که با به روز رسانی کریترز رونمایی شد، در حال حاضر شرکا سخت افزاری مایکروسافت در حال ساخت هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی هستند که در تابستان در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

در کنفرانس امشب یک مورد غافلگیر کننده و جذاب برای دوست داران واقعیت ترکیبی رونمایی شد. امشب در کنفرانس بیلد مایکروسافت کنترلرهای جدیدی را برای کنترل محتوای واقعیت ترکیبی و بازی های مختص آن رونمایی کردند. این کنترلرها به واسطه فناوری جدید و منحصر به فردی که در تولیدشان به کار رفته از دیگر نمونه های بازار متمایز می شوند و تا ماه های آتی وارد بازار خواهند شد.

اگر شما از علاقمندان واقعیت ترکیبی هستید، بد نیست نگاهی داشته باشید به جزییات بیش تری در مورد آن:

ردیابی محیط

درست مانند هدست های واقعیت ترکیبی، کنترلر های ویندوز واقعیت ترکیبی نیاز به سنسورهای مستقل و جداگانه ای برای تعامل با محیط ندارند، این کنترلر ها درست بر مبنای قابلیت ردیابی و ثبت موقعیت محیطی هدست هالولنز ساخته شده اند، و این بدین معنی است که شما آزادی عمل در شش جهت خواهید داشت، این مسئله پیش از این در کنترلرهای حرکتی Oculus Rift، HTC Vive و PlayStation VR دیده شده است. تنها کابلی که به کاربر اتصال دارد، کابلی است که هدست را به کامپیوتر متصل کرده است.

با توچه به محل قرارگیری سنسورها در هدست، این هدست ها دید وسیعی به شما می دهند، اما خوب مطمئنا وسعت دید به اندازه حالت عادی نخواهد بود، اما می تواند سرگرمی مناسب و جذابی را برای شما فراهم سازد. سنسورهای به کار رفته در کنترلرها به خوبی می توانند تعامل کاربر را با دنیای واقعیت ترکیبی تا جایی که میدان دید هدست اجازه می دهد، برقرار سازند.

با توجه به جمیع شرایط،خبر خوب آن است که بازی ها و اپلیکینش های VR یا واقعیت مجازی که در بازار موجود هستند، به راحتی می توانند به ویندوز واقعیت ترکیبی پورت شوند. در ادامه می توانید تصویر یکی از این کنترلرها را مشاهده کنید.

همان طور که هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی توسط شرکا سخت افزاری مختلف و متعدد مایکروسافت ساخته می شوند، و خود روند توسعه و تحقیق و فروش آن ها را بر عهده گرفته اند، این کنترلرها نیز توسط شرکت های مختلفی تولید خواهند شد. هنوز مشخص نیست که این کنترلر ها از طراحی واحدی برخوردار هستند، و یا اینکه مانند هدست ها هر شرکت طراحی و ساخت مختص خود را ارایه خواهد داد.

تاکنون تنها تولید کننده ای که کنترلر خود را عرضه کرده است، ایسر است. انتظار داریم ایم این کنترلرها به صورت یک باندل همراه با هدست تا ماه های آتی با قیمت ۳۹۹ دلار در دسترس مشتریان قرار بگیرند. اما توسعه دهندگان از حالا می توانند هدست ها و کنترلرهای خود را سفارش دهند.

 

 

منبع :

WINDWOS CENTRAL 

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,