xbox one

در پاییز امسال، لحظه ای رویایی در تاریخ کنسول اکس باکس رقم خواهد خورد. در این لحظه با شکوه، آپدیت بزرگی برای اکس باکس وان منتشر خواهد شد. آپدیتی که تمامی ویژگی های محیط کاربری اکس باکس را عوض خواهد کرد و قدرت و شکوه مایکروسافت و اکس باکس را به رخ جهانیان خواهد کشید. آپدیتی که از بازخورد های شما بهره گرفته است و محیط کاربری اجتماعی تر و سریع تری را برای کاربران به همراه دارد. این آپدیت، ویندوز 10 است.

با انتشار ویندوز 10 برای اکس باکس، نفسی تازه به این کنسول دمیده خواهد شد. ویندوز 10 با ویژگی های بسیار جذابی، غیر ممکن ها را ممکن خواهد ساخت. ویندوز 10، محیط کاربری اکس باکس را سریع تر، زیبا تر و اجتماعی تر خواهد کرد. همچنین، این نسخه ویندوز در بخش بازی های این کنسول نیز، تغییرات بسیار مهمی را با خود به همراه دارد. تغییراتی ماننددایرکت اکس 12 که تا 25 درصد قدرت پردازش گرافیکی اکس باکس را افزایش خواهد داد. این ویندوز همچنین امکان اجرای بازی های اکس باکس را نیز با خود به همراه دارد که کنسول رقیب آن، فاقد چنین امکانی است. در روز انشار ویندوز 10 برای اکس باکس وان، عناوین بسیار جذابی نیز برای آن منتشر خواهند شد. در این روز بزرگ، این کنسول قدرت خود و پشتیبانی اش را به رخ رقیبش خواهد کشید.

Mike Ybarra، سرپرست و مدیر برنامه ریزی بخش اکس باکس مایکروسافت است. ایشان می گوید:

من میخواستم اخباری را در مورد تغییرات به شما بگویم. در قسمت اکس اکس مایکروسافت، ما بازی ها و بازیکنان را در مرکز تمام کار هایمان قرار میدهیم. ما از گفته های شما الهام گرفته ایم و در آینده نیز الهام خواهیم گرفت. در رابط جدید کاربری اکس باکس وان، از ویندوز 10 بهره گرفته شده است و تجربه ای تازه از بازی کردن با یک کنسول را خواهید داشت. با سرعت بسیار خوبی که ویندوز 10 داراست، شما می توانید سریع تر مشاهده کنید که دوست های شما در حال بازی کردن چه بازی هستند و لیست بازی های شما، سریع تر و بدون وقفه به روز خواهد شد. آپدیت جدید اکس باکس، ویژگی منحصر به فرد دیگری را نیز به همراه دارد: اجرا کردن نسخه دیجیتالی بازی های اکس باکس 360.

بهتر است با هم نگاهی به لیست ویژگی های بسیار خوب و تأثیری که ویندوز 10 به اکس باکس وان هدیه می دهد داشته باشیم.

اجرا کردن بازی های اکس باکس 360 بر روی اکس باکس وان:

از روز عرضه این به روز رسانی برای اکس باکس وان، شما قادر خواهید بود که بازی های اکس باکس 360 را بر روی اکس باکس وان بازی کنید. شما همچنین از ویژگی های بسیار خوب اکس باکس مانند تهیه تصویر و فیلم از محیط بازی نیز بهره مند خواهید شد. شما همچنین می توانید این بازی ها را بر روی رایانه شخصی خود که ویندوز 10 بر روی آن نصب است استریم کنید و یا حتی به صورت آنلاین به بازی کردن این بازی ها بپردازید.

شما می توانید سریع تر به لیست دسترسی های اکس باکس وارد شوید:

یکی از ویژگی های خوب این آپدیت، اضافه کردن یک کلید میانبر به کنترلر شما است. شما پس از دریافت آپدیت می توانید با دو بار فشردن کلید اکس باکس، به تنظیمات ضروری منتقل شوید، به لیست دوستانتان دسترسی داشته باشید، یک گروه برای بازی بسازید، به تنظیمات بروید، اعلانیه های سیستم را ببینید، پیام های دریافت شده را مشاهده کنید و یا حتی به تنظیمات بیشتری دسترسی پیدا کنید و آن هم بدون این که نیاز به ترک بازی خود داشته باشید. اینان، کار هایی هستند که کاربران حرفه ای اکس باکس بسیار انجام می دهند. پس ما تصمیم گرفتیم بر این موارد تمرکز بسیاری کنیم و این امور را برای آن ها بسیار ساده کنیم.

ما در حال طراحی دوباره صفحه اصلی هستیم تا آن را سریع تر کنیم و دسترسی شما به موارد درون آن را راحت تر کنیم:

ما می خواهیم یک رابط کاربری بسیار سریع تر و بهتر را به جهانیان معرفی کنیم که دسترسی شما به نرم افزار ها و برنامه هایی که به آن ها علاقه مند هستید را تسریع می کند. در ابتدای عرضه آپدیت، شما می توانید به راحتی دستاورد ها و فیلم های بازی خود را به اشتراک بگذارید، به راحتی مشاهده کنید که دوستانتان در حال بازی کردن چه بازی هستند و یا در قسمت انجمن گیمر ها، از اخبار بازی ها و نرم افزار ها، از جانب خود توسعه دهندگان، به سرعت اگاه شوید.

ما می خواهیم بخش ارتباطات جدیدی را معرفی کنیم که اکس باکس را اجتماعی تر می کند:

بر اساس بازخورد های شما، این بخش، به گونه ای بهینه سازی شد است تا بتواند شما را به راحتی به قسمت گفت و گو ها و انجمن های اکس باکس لایو منتقل کند. در این بخش می توانید با دوستان خود ارتباط برقرا کنید و همچنین بازی های مورد علاقه خود را در بخش خبری مشاهده کنید و از جدیدترین اخبار آنها آگاه شوید. شما همچنین می توانید در این بخش پست های معروف و پر بازدید را مشاهده کنید.

بخش باز سازی شده “OneGuide”، تنها مقصد شما برای دسترسی به نرم افزار های تلویزیون و موسیقی و فیلم ها خواهد بود:

از طریق OneGuide، شما می توانید لیستی از برنامه های زنده تلویزیونی و پر بازدید ترین ها را مشاهده کنید. لیست شبکه های تلویزیونی، اکنون فورا در حالت تمام صفحه بالا خواهند آمد و همچنین قابلیت جدیدی به آن اضافه شده است که از طریق آن می توانید در گوشه صفحه، در محیطی کوچک، تلویزیون تماشا کنید و از طریق باقی صفحه، به کار کردن با اکس باکس خود بپردازید. درست همانند تلویزیون های هوشمند ال جی 🙂 . در این نرم افزار، بخش جدیدی اضافه شده است که از طریق آن می توانید فیلم های پر طرفدار را دنبال کنید.

ما در حال بهینه سازی استور هستیم تا به چیز هایی که به دنبال آن هستید، راحت تر دست پیدا کنید:

در کنار OneGuide، شما شاهد یک استور بهود یافته خواهید بود. در این استور بهبود یافته، شاهد بخش های دسته بندی شده ای مانند بازی ها، فیلم ها و آهنگ ها خواهید بود و همچنین گالری جدید، به شما کمک می کند به راحتی به آهنگ ها گوش کنید. شما می توانید در هر دسته بندی، به راحتی به بخش هایی مانند جدید ها، در حال پیشرفت، محبوب ترین ها و … به راحتی دسترسی پیدا کنید و به راحتی از اطلاعات مربوط به بازی ها آگاه شوید.

در حالی که ما در حال آماده شدن برای عرضه این آپدیت به صورت جهانی هستیم، این موضوع که شما ما را با بازخورد های خود همراه کنید، اهمیت بسیاری پیدا می کند. به همین دلیل، ما در حال آماده سازی یک نسخه پیش نمایشی از آن چه که قرار است در آینده منتشر شود هستیم و اعضای پیش نمایشی اکس باکس، قادر خواهند بود این نسخه های پیش نمایشی را بر روی کنسول خود نصب کنند و این عمل، تا نوامبر سال جاری ادامه خواهد داشت. به این دلیل که این به روز رسانی به روز رسانی مهمی است، ما تصمیم گرفته ایم که به اعضای گروه پیش نمایش این امکان را بدهیم که خود انتخاب کنند که چگونه به ما کمک کنند.

این برنامه، در هفته های پیش رو، بدین شکل عمل خواهد کرد:

 • ما انتشار این نسخه های آزمایشی را، با افرادی که منتخب شده اند آغاز خواهیم کرد. ما، در ابتدا، این به روز رسانی را برای کاربرانی که سابقه خوبی را در ارسال بازخورد داشته اند منتشر خواهیم کرد. پس، همه کاربران در یک زمان قادر به دریافت آن نخواهند بود. پس از مدتی، این نسخه های پیش نمایشی برای عموم عرضه خواهند شد و از بازخورد های مثبت و یا منفی آن ها، استفاده خواهد شد.
 • اگر شما عضوی از قسمت پیش نمایشی اکس باکس وان هستید، یک دعوت نامه در اکس باکس لایو برای شما ارسال خواهد شد.
 • در قسمت دعوت نامه، شما قادر خواهید بود که نحوه ثبت نام را تعیین کنید.
 • شما می توانید با انتخاب گزینه “Preview – New Xbox One Experience”، منتخب دریافت این به روز رسانی شوید.
 • اگر شما انتخاب کنید که نسخه های آزمایشی را دریافت نکنید، شما آپدیت های معمولی اعضای پیش نمایش را دریافت خواهید کرد و از قسمت اعضای پیش نمایش خارج نمی شوید.
 • بیلد های پیش نمایشی، در یک دوره چند هفته ای، برای اعضایی که منتخب شده اند منتشر خواهد شد و در این دوره، تیم مهندسی ما، بر روی حل مشکلات و اضافه کردن ویژگی های جدید تمرکز خواهند کرد.

عرضه نسخه های پیش نمایشی، قدم مهمی در مسیر ما برای ارتقا دادن اکس باکس خواهد بود؛ و این امر که طرفداران ما در این قسمت به کمک ما بیایند، برای ما بسیار با ارزش و مهم است. بازخورد های شما، برای ما بسیار بسیار با ارزش است پس لطفا، بازخورد های خود را از طریق Xbox Feedback به گوش ما برسانید تا پس از انتشار آپدیت اصلی، شاهد تغییرات مهم و کاربر پسندانه ای در اکس باکس باشیم.

آیا شما هم تمایل به شرکت در این برنامه دارید؟

منبع :

XBOX

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مهدی اخلاقی
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1394

ببخشید بی ربطه ولی چند تا قابلیت میخواستن واسه ویندوز 10 موبایل اضافه کنن
1.شارژ شدن در حالت خاموش
2.کار کردن آلارم ها در حالت خاموش
3.کاشی تعاملی
پس چی شد؟

  سالار
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1394

  دو تا مورد اولی که فکر نکنم خیلی انجامش سخت باشه و به زودی شاهد اونا خواهیم بود
  ولی مرود سوم ابتدا باید تو ویندوز ده دسکتاپ به اوج برسه و سپس وارد موبایل بشه…
  من شنیده بودم که میخواستند برا کاشی هایی مثه ماشین حساب این قابلیت رو بگذارند که خب هنوز عملی نشده… ولی اگه بشه عالیه

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1394

آقای رستم پور دستت درد نکنه . خوش خبر باشی.

  احسان رستمی پور
  پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1394

  خواهش می کنم 🙂

ali
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1394

خوب کار ویندوز رو ایکس باکس هم تموم شد دیگه کم کم کار رو ویندوز فون ۱۰ رو سریعترش کن

محمدرضا
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1394

آقایون سلام
من لومیا 535 دارم الان برنامه ویندوز اینسایدر رو نصب کردم رفتم تو حلقه Fast گوشیم خاموش و روشن شد.نوشت یک بروزرسانی موجود است.زدم روی جزییات،نوشته Build 10536 . 1004 فقط تنها سوالم اینه که کسی همینو روی 535 نصب کرده و اگه نصب کرده چقدر از حجمش رو خورده چون میخوام بسته بزنم با 3G با سرعت 1.5 مگ دانلود کنم.با 3G میشه دیگه؟

حلقه Slow چرا دوتا شده توی برنامه؟

تورو خدا یکی جوابمو بده من برم

persian7
پاسخ دهید سه شنبه 25 شهریور 1394

فکر کنم تو این کنفرانس اکس باکش شگفتی ساز بشه و بجای تصمیم بر خرید پرچمدار لومیا بععععد این همه مدت برم اکس باکس وان بخرم 😀 😀
شوخی کردم
خیلی منتظرم … به امید عالی بودن ویندوز 10 موبایل و پرچمدارا.

و یه چیز دیگه مایکروسافت گفته سیستم عاملی ویندوز 10 از این به بعد یه سرویس هستش پس ممکنه تا زمان کنفرانس تمام مشکلات ویندوز 10 موبایل حل نشه و به مرور با دادن اپدیت ها کامل ترش کنه مثل ویندوز 10 دستکتاپ .
تازه از زمان کنفرانس تا زمان عرضه رسمی هم فکر کنم یه مدت زمانی باشه که تا اون موقع ویژگی های اصلی اضاف میشه .
.
ولی در هرصورت زمان کنفرانس از ویژگی های میدوز موبایل اطاع پیدا میکنیم و دیگه راحت تر میتونیم تصمیم بگیریم برای گوشی بعدیمون 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,