همان‌طور که می‌دانید، خانواده سرفیس با کش‌مکش‌های بی‌شماری در تاریخ تولید خود مواجه بوده و همچنین در سال‌های ابتدایی، میلیاردها دلار ضرر به پای مایکروسافت نوشته است. اما تیم سرفیس در نهایت تحسین و احترام را در صنعت سخت‌افزار به دست آورده‌اند.

تصویری که در بالای مقاله مشاهده می‌کنید اما هیج شباهتی به یک سرفیس‌های امروزی ندارد. این تصویر اولین پیش‌ساخت سرفیس بوده که در ساخت آن از چسب و مقوا استفاده شده است. این عکس توسط پانوس پانای در اینستاگرام منتشر شده است. در متن تصویر می‌خوانیم:

این مدل اولیه سرفیسی است که تیم ما توسط آن، چشم‌انداز خود از محصول نهایی را هفت سال‌ پیش ارائه کرد. ما از پلاستیک، مقوا، چسب نواری و البته رویای یک دستگاه بزرگ برای ساخت این نمونه استفاده کردیم. در آن زمان دقیقا نمی‌دانستیم با این چشم‌انداز به کجا خواهیم رسید اما (به آن) باور داشتیم.

با هر نظری که به نمونه فوق می‌اندازم، به تمام چیزهایی که در طول این ماجراجویی فراگرفتم فکر می‌کنم و به همین خاطر این تصویر را در سال جدید با شما به اشتراک می‌گذارم. مهم نیست که هم‌اکنون در حال انجام چه کاری هستید یا قصد دارید در آینده چه کاری انجام دهید، چشم‌انداز داشته باشید، بدانید به چه چیزی اهمیت می‌دهید، ثابت قدم بوده، خود را به چالیش بکشید و برای آن‌چه که بدان ایمان دارید، تلاش کنید.

موفقیت واحد سرفیس با تغییر جهت مایکروسافت در ۵ سال گذشته به سمت تمرکز بر روی مشتریان تجاری و حرفه‌ای و فاصله گرفتن آنان از مشتریان عادی و دستگاه‌های مناسب این دسته از کاربران مانند سرفیس RT و سرفیس ۳، هم‌زمان گردید. مایکروسافت همچنین عرضه محصولات سنتی مانند سرفیس لپ‌تاپ را در این مدت محدود کرده است.

مشخص نیست که خط تولید خانواده سرفیس، مخصوصا با وجود حالت تبلت ضعیف در ویندوز ۱۰، چقدر با ایده‌های اولیه آن سازگاری دارد، اما مشخصا نشان داده است که انعطاف پذیری و تمرکز بر روی نقاط قوت می‌تواند به موفقیت نهایی ختم گردد و این پیام خوب برای شروع سال جدید به کسانی است که این مطلب را می‌خوانند.

منبع :

MSPOWERUSER

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,