pipo_ut8_windows_10_1

همانطو که می دانید دستگاه های تولید شده با ویندوزفون پیوند دیرینه ای با پردازنده های Qualcomm دارند، و تا به حال هیچ دستگاهی که سیستم عامل آن ویندوز فون باشد بدون این پردازنده تولید نشده است. اما هم اکنون شرکتی با نام Pipo این سنت را شکسته است و دستگاه ویندوز ۱۰ موبایلی خود را بدون این پردازنده تولید کرده است.

rockchip

این دستگاه که Pipo U8T نام دارد در نمایشگاه CES توسط این شرکت رونمایی شد، U8T یک تبلت ۷.۸۵ با ویندوز ۱۰ موبایل است که بجای استفاده از پردازنده ی Qualcomm از یک چیپست Rockchip مدل RK3288W استفاده می کند، از قابلیت های دیگر این دستگاه می توان به رم یک گیگابایتی، ۱۶ گیگابایت حافظه ی داخلی، و صفحه نمایشی با رزولوشن  ۷۶۸ * ۱۰۲۴ اشاره کرد، البته شرکت Pipo این دستگاه را در یک مدل دیگر با رم ۲ گیگابایت و ۳۲ گیگابت حافظه ی داخلی نیز تولید کرده است.

Rockchip یک شرکت چینی است که فعالیت اصلی آن در طراحی و تولید SoC ها است، SoC ها تراشه هایی هستند که قطعات یک کامپیوتر کامل یا یک سیستم الکتریکی را در یک تراشه جای می دهد، یک SoC  می تواند در خود یک واحد پردازشگر و مرکزی و یک پردازشگر گرافیکی را جای دهد. با این اوصاف می توان Rockchip را یک رغیب قدرتمند برای Qualcomm’s Snapdragon به حساب آورد.

در ادامه می توانید دو ویدیوی ضبط شده در نمایشگاه را مشاهده کنید:

نظر شما در رباطه با این دستگاه چیست؟

منبع :

WINBETA

1032 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sadra
پاسخ دهید دوشنبه 21 دی 1394

راک چیپ تخصص تولید پردازنده tablet pc هست و در حد کوالکام کیفیت داره اینو من تو ایسوس میمو پد ۸ دیدم و قدرتش رو تجربه کردم و طبیعتا میتونه ویندوز فون رو اجرا کنه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,