در دو ماه اخیر مایکروسافت رویدادهای سخت افزاری و نرم افزاری متعددی را برگزار کرده و بخش زیادی از پوشش خبری این شرکت به معرفی محصولات جدید اختصاص یافته است. طبیعی است که در این غوغای رسانه ای برخی از اخبار به حد کافی دیده نشوند، یکی از این موارد آزمایشاتی است که در بخش تحقیقاتی این شرکت جهت بهبود رابط کاربری تیلت های ویندوزی در حال انجام است.

بخش تحقیقاتی مایکروسافت مدت ها است که مشغول آزمایش نحوه جدیدی از تعامل در تبلت های ویندوزی است. این ویژگی که بعدها به تبلت های ویندوزی راه پیدا خواهد کرد استفاده همزمان از قلم و انگشت شست را شامل می‌شود و به لطف این ویژگی جدید، ویندوز ۱۰ می‌تواند بیش از پیش به گزینه ایده آلی برای استفاده در تبلت ها بدل گردد.

در ماه می بخش تحقیقاتی مایکروسافت ویدیویی در مورد نحوه کارکرد این ویژگی جدید در یوتیوب منتشر کرد. نامی که برای این قابلیت جدید انتخاب شده thumb + pen بوده و بر طبق توضیحات این تیم، استفاده همزمان از قلم و انگشت شست در تبلت های ویندوزی می‌تواند تجربه طبیعی تر و نزدیک تر به کاغذ و قلم فراهم سازد.

بخش تحقیقات مایکروسافت توضیح داده:

قابلیت thumb + pen می‌تواند استفاده از قلم و لمس را در دستگاه های ویندوزی تکمیل سازد. برای مثال در حال حاضر هنگامی که یک مربی با استفاده از سرفس پرو در کنار زمین در حال رسم تاکتیک های هدایت تیم است، دستی که تبلت را نگه داشته بلا استفاده است، این در حالی است که انگشت شست دستی که تبلت را نگه داشته آزاد است و قابلیت جابجایی نسبتا خوبی دارد و در نتیجه کاربر می‌تواند با انگشت شست دست خود کنترل بیشتری روی دستگاه داشته باشد و فرمان هایی را توسط آن به دستگاه بدهد.

برای مثال، قابلیت thumb + pen این امکان را به کاربر می‎دهد که در یک سند با استفاده از انگشت شست خود محتوای یک خانه را در یک جدول کپی کرده و به یک خانه دیگر منتقل سازد. بنابراین با این قابلیت جدید، میزان بهره وری در تبلت های ویندوزی به سطح جدیدی خواهد رسید.

در ویدیو زیر می‌توانید چندین مورد از استفاده های قابلیت thumb + pen را که البته در نسخه ابتدایی و آزمایشی قرار دارد مشاهده کنید. حقیقتاً ترکیب استفاده همزمان از قلم و انگشت شست بسیار تاثیر گذار و جالب است.

در حالی که به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ بیشتر رایانه‌های شخصی را هدف قرار داده و ویژگی های جدیدی را برای این دستگاه ها به ارمغان خواهد آورد، آزمایش قابلیت thumb + pen ممکن است فصل کاری جدیدی را برای تیم ویندوز باز کند و این ویژگی راه خود را به ویندوز ۱۰ سریع‌تر باز کند.

هنگامی که به تبلت های هیبریدی ویندوزی نگاه می‌کنیم عموماً بر جنبه‌ی لپ تاپ مانند این دستگاه ها تاکید شده است و به نوعی کمتر بر بهود قابلیت های این دستگاه ها به عنوان تبلت تکیه شده است، این مسئله شکایتی است که کاربران از زمان ویندوز ۸ داشته اند.

قابلیت thumb + pen می‌تواند در زمینه های متعدد دیگری نیز استفاده شود. برای مثال، کاربران اکسل نیز می‌توانند با استفاده از آن هنگام کار با اکسل، ویرایش مدارک خود را در حالت تبلت ساده تر انجام دهند. باید صبر کنیم تا ببینیم مایکروسافت چه زمانی این قابلیت را به ویندوز ۱۰ اضافه خواهد کرد.

منبع :

ONMSFT

957 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amir
پاسخ دهید شنبه 10 تیر 1396

آقااااااااااااااااا
این سرفیس پرو ۲۰۱۷ چرا ایران نمیااااااااااااااااد
کی میاد پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali
پاسخ دهید یکشنبه 11 تیر 1396

سلام به دوستان وینفونی.
اقا کوالکوم به فناوری حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش,زیر شیشه و زیر فلز دست پیدا کرده و در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ برای بررسی در اختیار شرکت‌های مادر (OEMها) قرار می‌گیره.و انتظار میره نخستین دیوایس‌های مجهز به این فناوری تو نیمه اول سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه بشن.(ببینیم مایکروسافت میخواد چه گلی به سرمون بزنه 😐 )

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,