سال جدید میلادی در راه است که به معنی عرضه بازی‌های بزرگ جدید در صنعت بازی‌های ویدیویی برای کنسول‌های بازی است. سال جدید کم کم در حال فرا رسیدن است تا ما را با عرضه بازی‌های بزرگ خود به ماجراجویی بزرگی در انتهای نسل هشتم ببرد. به نظر می‌رسد که با وجود دنباله‌هایی که برای نام‌های بزرگ این صنعت وجود دارد، سال ۲۰۱۹ سال داغ و پرحرارتی باشد که به آن‌ها باید ریمسترها و نسخه‌های بازسازی شده، و قسمت‌های جدید برای پیشبرد داستان بازی‌ها را هم اضافه کرد.

در ادامه من برای شما لیست ۱۰ بازی بزرگی که باید در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی حتما تجربه کنید را بریتان آماده کرده‌ام. اما پیش از این که معرفی آن‌ها را آغاز کنم جا دارد که نام برخی از بهترین‌ بازی‌های این ماه که متاسفانه موفق به قرار گرفتن در این لیست نشدند را برایتان اعلام کنم که برای جلوگیری از طولانی شدن بیش از حد مقاله فقط به ذکر نام‌ها آن بسنده می‌کنم. این بازی‌های قابل احترام شامل عناوین زیر می‌شوند:

  • Mario and Luigi Browsers Inside Story + Browser Jr.`s Journey
  • Tales of Vesperia: Definitive Edition
  • Genesis Alpha One
  • Battlefleet Gothic: Armada 2
  • Aftercharge

حال بدون اطلاف وقت بیشتر، بریم به سراغ اصل مطلب و معرفی ۱۰ بازی بزرگ ماه ژانویه سال ۲۰۱۹.

New Super Mario Bros. U Deluxe

یک سریِ بازیِ بیشتر از عناوین و بازی‌های کنسول Wii U برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ پورت خواهد شد. غافلگیری بزرگی است، مگه نه؟ خوشبختانه عناوین زیادی از بازی New Super Mario Bros. U و همینطور New Super Luigi U و همینطور عنوان New Super Mario Bros. U Deluxe همراه شده‌اند تا برای کاربران و دوست داران کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ به انتشار برسند. همه این‌ها عناوین ارزشمند و لذت بخشی هستند که قرار است در تاریخ ۲۱ دی ماه سال جاری برابر با ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی به انتشار برسند که قطعا ارزش تجربه کردن را دارند. Toadette و Nabbit نیز به عنوان شخصیت‌های جدید به این بازی اضافه خواهند شد که به همراه خود یک سری قابلیت جدید نیز به همراه خواهند آورد. این بازی را می‌توان جزو یکی از برترین بازی‌های کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ در سه ماهه اول سال به حساب آورد که قطعا کاربران این کنسول مشتاقانه منتظر عرضه آن هستند تا به تجربه آن بنشینند.

Onimusha: Warlords

Onimusha دوباره بازگشته است… یک جورایی. عنوان Onimush: Warlords یک نسخه بازسازی شده از عنوانی به همین نام است که سال‌ها پیش برای کنسول پلی‌استیشن ۲ سونی به انتشار رسیده بود. در کنار بهبودهای بصری و ارتقاء یافته، این بازی شامل پشتیبانی از صفحه نمایش‌های عریض نیز هست که باید به آن یک شمای جدید از کنترل، ساندترک جدید و همینطور حالت ساده را هم اضافه کرد. بی شک آن دسته از افرادی که دوست دارند این تجربه قدیمی را بار دیگر انجام دهند می‌توانند این کار را در ماه ژانویه پیش رو انجام دهند و از زوایای جدید دوربین که در این بازی به کار گرفته شده نیز لذت ببرند و به روزهای خوش گذشته دوباره سفر کنند. این بازی در تاریخ ۲۵ دی ماه سال جاری برابر با ۱۵ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی به صورت مولتی پلتفرم‌ برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی و همینطور کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ که خانه چنین بازی‌هایی است، به انتشار خواهد رسید.

The Walking Dead The Final Season-Episode 3: Broken Toys

استودیوی تل تیل گیمز (Telltale Games) کم و بیش دیگر از بین رفته است اما حدود بیست نفر از اعضای آن در حال حاضر هنوز در حال کار کردن هستند و به Skybound Games در حال کمک کردن هستند تا کار ساخت قسمت‌های باقی مانده از عنوان The Walking Dead: The Final Season را به اتمام برسانند. Episode 3: Broken Toys در حالی ماه آینده به دست بازی‌بازان می‌رسد که Clementine و AJ در حال انجام بهترین تلاش خود هستند تا در خانه جدید خود زنده بمانند و به بقای خود ادامه دهند. زمانی که مرده‌ها از راه می‌رسند و پشت در قرار می‌گیرند، دیگر هیج جا برای پناه گرفتن امن نیست و آرامش دیگر هرگز باز نخواهد گشت. قسمت سوم فصل آخر این عنوان دوست داشتنی که با مشکلات زیادی هم در طی عرضه طولانی خود دست و پنجه نرم کرده است، در تاریخ ۲۵ دی ماه سال جاری برابر با ۱۵ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی یعنی هم زمان با عرضه بازی قبلی لیست ما برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی و همینطور کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ که این بازی روی آن به محبوبیت بالایی رسیده، به انتشار خواهد رسید تا در عین تاسف کم کم پرونده این بازی بسته شود و ما برای همیشه از Telltale Games خداحافظی کنیم. این استودیو همیشه در طی سال‌های اخیر چه با این بازی چه با بازی‌های دیگر خود همیشه لحظات بسیار خوبی و لذت بخشی برایمان ساخته و ما را با لحظات شاد و غمگین بازی‌های خود همراه کرده؛ ما هم صمیمانه از زحمات این استودیو و اعضای پرتلاش آن تشکر می‌کنیم و امیدواریم روزی دوباره شاهد پا گرفتن این استودیو و بازگشت اعضای آن باشیم.

Life is Strange 2: Episode 2: Rules

ماجراجویی و داستان Sean و Daniel Diaz در عنوان Life is Strange 2: Episode 2: Rules همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و دوباره دنبال خواهد شد. قبلا به دنبال یک سری اتفاقات بد که در خیابان‌های شهر سیاتل رخ داد، این دو برادر را در اتوبوسی که به مقصد مکزیک در حال حرکت بود دیدیم. Sean به جز انجام یک سری تصمیمات سخت که باید بگیرد، باید از برادر کوچک‌تر خودش نیز مراقبت کند تا بتواند در عین حالی که یک سری اتفاق بد و وحشتناک برای آن‌ها رخ می‌دهد، روی برادر خودش تاثیر گذار باشد و از خراب تر شدن اوضاع جلوگیری کند. قسمت دوم این عنوان از بازی Life is Strange 2 تحت عنوان Rules قرار است در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار برسد اما هنوز تاریخ دقیقی برای انجام این کار مشخص نشده است. به محض این که از تاریخ عرضه آن مطلع شدیم، حتما آن را با شما در میان خواهیم گذاشت. در ادامه با بقیه بازی‌های مورد انتظار ماه ژانویه ۲۰۱۹ با ما همراه باشید چون هنوز معرفی یک سری بازی جذاب که در این ماه در انتظار ما هستند، باقی مانده است که انجام نشده و هنوز نیمی از لیست باقی مانده است.

Resident Evil 2 Remake

عنوان بازسازی شده به شدت مورد انتظار که طرفداران آن سال‌های زیادی برای عرضه آن صبر کرده‌اند، تقریبا نزدیک به زمان انتشار خود است اما Resident Evil 2 Remake فراتر از یک عنوان بازسازی شده ساده است و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. تغییرات به وجود آمده در جلوه‌های بصری و گرافیکی این بازی به قدری زیاد بوده که می‌توان گفت با یک بازی جدید رو به رو هستیم که باید به آن داستان بهبود یافته، دیالوگ‌هایی تغییر پیدا کرده و یک زاویه دوربین روی شانه را هم اضافه کرد که علاوه بر این‌ها بسیاری از ویژگی‌های گیم‌پلی این بازی را نیز دست خوش تغییر کرده است تا این بازی کاملا حال و هوای تازه‌ای پیدا کند و اصلا شبیه به یک بازسازی ساده به نظر نرسد. در عین حال ذات و هسته اصلی آن بازی به یاد ماندنی و کلاسیک روی پلی‌استیشن همچنان باقی مانده است و به ریشه‌های خود پایبند بوده است. قهرمانان ما یعنی Leon Kennedy و Claire Redfield در تلاش هستند تا به هر ضرب و زوری که شده از شهر کابوس وار Racoon City فرار کنند و جان خود را نجات بدهند. عنوان Resident Evil 2 Remake نیز قرار است در تاریخ ۵ بهمن ماه سال جاری برابر با ۲۵ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار برسد و پس از سال‌ها، انتظار طولانیِ طرفداران خود را به اتمام برساند.

Tropico 6

مرگ و میر، مالیات و مقامِ El Presidente سه ویژگی غیر قابل اجتناب در عنوان Tropico 6 هستند که باید از درست انجام شدن آن‌ها اطمینان حاصل کنید تا همه چیز سر جای خودش اجرا شود و شهر نظم خودش را حفظ کند. عنوان Tropico 6 این بار به جای Haemimont Games توسط استودیوی Limbic Entertainment طراحی و ساخته شده است که برای اولین بار در این سری در یک مجمع الجزایر جریان خواهد داشت. بهترین سخنرانی انتخاباتی خودتان را آماده کنید چرا که Tropico 6 در تاریخ ۵ بهمن ماه سال جاری برابر با ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید.

Kingdom Hearts III

بدون در نظر گرفتن تمام شوخی‌هایی که با داستان سرایی این سری و نقص جدی آن مطرح می‌شود، زمان عرضه عنوان مورد انتظار Kingdom Hearts 3 را هنوز هم می‌توان لحظه بزرگ و فراموش نشدنی خوبی دانست. تمام رویدادهایی که در نسخه‌های قبلی این سری و نسخه‌های اسپین آف آن تا به حال اتفاق افتاده، به اینجا ختم شده که Sora و دوستان در آخرین مبارزه حماسی خود با Master Xehanort و همینطور Organization 13 رو به رو شدند. دگرگونی‌های Keyblade، بازگشت Link Attack ها، Summon های جدید و همینطور یک تنوع بسیار زیاد از دنیاهای مختلف و همینطور شخصیت‌های متنوع از دنیای انیمیشن‌های دیزنی نظیر Frozen, Hecules و همینطور Big Hero 6 در انتظار شما هستند تا به ماجراجویی کردن با آن‌ها بپردازید. عنوان Kingdom Hearts 3 در تاریخ ۹ بهمن ماه سال جاری برابر با ۲۹ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی به صورت مولتی پلتفرم برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید.

Travis Strikes Again: No More Heroes

یک بازی از ترکیب چند بازی دیگر عنوانی به اسم Travis Strikes Again: No More Heroes را به وجود آورده است که ما در آن باید در نقش قاتل محبوب خود با Badman به مبارزه کردن بپردازیم و شش توپ مرگ (Death Balls) را به دست بیاوریم. از آن‌ جایی که آن‌ها درون یک کنسول بازی گیر افتاده‌اند، Travis و Badman در بازی‌های کلاسیک و المان‌های آن‌ها نظیر Hotline Miami با هم رویارویی خواهند داشت. به هر حال با توضیح دادن نمی‌توان چیز زیادی از این بازی فهمید پس بهتر است تا تاریخ ۲۸ دی ماه سال جاری برابر با ۱۸ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی منتظر بمانیم تا این بازی به صورت انحصاری روی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ به انتشار برسد و ما بفهمیم با چه عنوانی رو به رو هستیم و ویژگی‌های آن را بهتر بشناسیم. همچنین تا پیش از عرضه این بازی نیز فرصت کافی برای تماشای گیم پلی و تریلر‌های این بازی را در اختیار داریم، تا به یک شناخت کلی نسبت به آن دست پیدا کنیم و کمی بیشتر با آن آشنا شویم.

Ace Combat 7: Skies Unknown

عنوان Ace Combat 7: Skies Unknown اولین نسخه اصلی از این سری است که از سال ۲۰۰۷ تا به حال به انتشار خواهد رسید. پیش از این شاید نسخه‌های فرعی و اسپین آف این سری را دیده باشید اما همانطور که گفتم، این اولین نسخه اصلی از این سری است که پس از سال‌ها به انتشار می‌رسد. بدین ترتیب این بازی دارای ویژگی‌های زیادی است که پس از سال‌ها با خود آورده و به این سری اضافه کرده است که یکی از بارزترین آن‌ها یک داستان پردازی جذاب است. جایی که بازی‌بازان پس از این که به جرم تلاش برای قتل یکی از فرماندهان سابق متهم شدند، به عنوان یکی از اعضای واحد ارتش کیفری به پرواز کردن در آسمان می‌پردازند. خب تا این جا که همه چیز برای تجربه و لذت بردن از یک نسخه جدید از سری Ace Combat محیا است. این بازی با ارایه جلوه‌های بصری و گرافیکی خیره کننده و زرق و برق دار، قطعا در نگاه اول توجه هر انسانی را به خودش جلب می‌کند طوری که با دیدن تصاویر این بازی دچار شک و تردید می‌شویم که آیا واقعا این تصاویر متعلق به یک بازی است و یا تصاویر، عکس‌های واقعی هستند که گرفته شده‌اند. در کنار داشتن جلوه‌های بصری خیره کننده این بازی دارای ویژگی‌های جذاب دیگری نیز هست که از این جمله می‌توان به چیزهایی نظیر نقشه‌ها و ماموریت‌های مختلف و همینطور مبارزات و نبردهای هوایی لذت بخش اشاره کرد که در گذشته هم همه ما خاطرات زیادی با این مبارزات و نبردهای هوایی داریم. زمانی که Ace Combat 7: Skies Unknown در تاریخ ۲۸ بهمن ماه سال جاری مصادف با ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ به انتشار برسد، خواهیم دید که با یک دنباله بسیار جذاب از سری خاطره انگیز Ace Combat رو به رو هستیم که برای ساعت‌ها می‌تواند مهمان خانه‌های ما باشد و لحظات خوب و شیرینی به ما هدیه کند. همچنین لازم به ذکر است که اعلام کنم نسخه رایانه شخصی این بازی نیز در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری برابر با ۱ فوریه ۲۰۱۹ میلادی به انتشار خواهد رسید تا کاربران هر سه پلتفرم‌ اصلی بازار فرصت تجربه این بازی خاطره انگیز را در غالب نسخه‌ای جدید داشته باشند و هیچ کس این فرصت را از دست ندهد.

The Grand Tour Game

امکان ندارد که کسی جزو علاقه مندان به خودرو (یا به قول خودمان ماشین باز) باشد و تا به حال نام شوی تلویزیونی Grand Tour را نشنیده باشد. یک اقتباس غیر منتظره از این شو تحت عنوان بازی The Grand Tour Game قرار است به زودی به انتشار برسد و به دست کاربران برسد که توسط استودیوی آمازون گیمز (Amazon Games) ساخته شده است. این بازی شامل یک گرافیک و جلوه‌های بصری مناسب است که به صورت قسمت به قسمت هر سری چالش‌های تازه‌ای سر راه بازی‌بازان قرار می‌دهد و از آن‌ها می‌خواهد که به مسابقه دادن بپردازند. هر قسمتی که به انشار می‌رسد، شامل چپترها یا فصل‌های متفاوتی است که دقیقا همان روند شوی اصلی آن را یادآور می‌شود؛ حال چه مسابقه دادن در خودرویی باشد که جرمی کلارکسون (Jeremy Clarkson) در حال بررسی کردن است و یا خودرویی که هموند (Hammond) در حال ثبت زمان آن است. به هر حال نمی‌توان منکر این شد که ایده این بازی کاملا جالب و بسیار جذاب است. فقط بیایید امیدوار باشیم که زمانی که این بازی در تاریخ ۲۵ دی ماه سال جاری برابر با ۱۵ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی به انتشار می‌رسد، مانند شوی اصلی آن بتواند مورد توجه علاقه مندان قرار بگیرد. عنوان The Grand Tour Game قرار است در تاریخ گفته شده برای پلتفرم‌های ایکس‌ باکس وان و پلی‌ استیشن ۴ به انتشار برسد.

منبع :

GAMINGBOLT

913 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,