سلاح‌های هسته‌ای سناریوی کابوس‌واری برای بیشتر مردم هستند و حتی آن‌هایی که زیاد به این موضوع نیز فکر نمی‌کنند باز در مورد اینگونه سلاح‌ها بسیار نگران هستند. این سلاح‌ها نه‌تنها موجب نابودی همه‌ی گونه‌های جانوری  می‌شوند بلکه دنیا را به یک بیابان کامل تبدیل می‌کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با اینحال ویژگی در سلاح‌های هسته‌ای وجود دارد که امکان اتفاق‌افتادن این سناریو را تقویت می‌کند و در همین خصوص بازی‌های جالب توجهی ساخته‌شده‌اند که سرنوشت دنیا را پس از نابودی بر اثر این سلاح‌ها به خوبی نشان می‌دهند. بیایید نگاهی به این بازی‌ها و اینکه چگونه به سلاح‌های هسته‌ای دسترسی پیدا و از آن‌ها استفاده می‌کنید، بیاندازیم.

بازی Mercenaries 2: World In Flames

تخریب در بازی Mercenaries 2 در جایی آغاز می‌شود که تنها راه پایان دادن به بازی استفاده از نیم کلاهک‌های هسته‌ای است تا بازیکنان به وسیله‌ی آن بتوانند سنگرهای دشمن را در هم بشکنن و آن ها را نابود کنند. با اینحال این امکان وجود دارد که نیم کلاهک‌های هسته‌ای بیشتری خریداری کنیم و در نتیجه اجازه‌ی تخریب بی‌حد و حصر را در نقشه ایجاد کنیم. فکر می‌کنم که این مورد ممکن است یکی از پیش‌آمد‌های جهان باشد.

بازی Unreal Turnament

با یک راه‌اندازی سلاح هسته‌ای قدیم، طبیعت نیز نمی‌تواند منجی دشمنان کسانی باشد که به این سلاح دست‌یافته‌اند و مورد حملات آن‌ها قرار می‌گیرند. این حملات منجر به تخریب جمعی می‌شود و منظورم از تخریب جمعی تمامی مردمان است. مگر آن‌ که دشمن در آن طرف نقشه قرار داشته‌باشد و یا نقشه‌ای مستحکم برای دفاع در برابر حملات سلاح هسته‌ای طراحی کند. اتفاقات بدی در راه است. هنگام پرتاب سلاح‌های هسته‌ای توسط دشمنان قبل از انفجار آن می‌توانید که خلبانی آن را برعهده بگیرید و موشک پرتاب شده را به سمت کسانی که آن را پرتاب کرده‌اند هدایت کنید و آن‌ها را به سرنوشت بدشان برسانید. هنگامی که سلاح هسته‌ای به زمین می‌خورد موج ضربه‌ای آن می‌تواند هر چیزی را تا هزارن کیلومتر آن طرف‌تر نابود کند پس مراقب باشید که آن را در محدوه‌ی اطراف خود منفجر نکنید.

بازی Fallout 3

کمپانی Bethesda تصویر جالبی را پس نابودی جهان به وسیله‌ی سلاح‌های هسته‌ای به بازیکنان نشان می‌دهد. یک جستجوی اتفاقی در خرابه‌ها باعث می‌شود که شما به یک جعبه‌ی هسته‌ای Megaton دسترسی پیدا کنید و شاهد انفجار یک کلاهک هسته‌ای کوچک  از راه دور باشید. این تجربه شما را به یاد زمانی که دنیا توسط این سلاح نابود شد می‌اندازد و یادآور این موضوع است که دنیا چقدر به‌هم ریخته و خالی از سکنه شده‌است. در غیر این صورت می‌توانید این کلاهک هسته‌ای را به مرد چاقی که در بازی حضور دارد یا Experimental MIRV که می‌خواهد با استفاده از آن هشت کلاهک کوچک، سلاحی مسخره بسازد و اوضاع را از آن‌چه که هست بد‌تر کند، بفروشید.

بازی Supreme Commander

چرا باید از یک سلاح هسته‌ای به دشمن حمله کنید در‌حالی می‌توانید با روش‌های گوناگونی با آن‌ها مبارزه کنید. بازی Supreme Commander یک راه‌حل برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به شما ارائه می‌دهد. خودتان را برای شکست آماده کرده‌اید؟ واحد فرماندهی خود را قربانی کنید تا به سلاح‌های هسته‌ای دسترسی و یک انفجار هسته‌ای را پدید‌آورید که 4000 آسیب را به دشمن تحمیل می‌کند. به دلیل وسیع بودن نقشه‌ی این بازی وسعت انفجار فضای زیادی ر اشغال نمی‌کند ولی نابود شدن هزاران سرباز دشمن نشان‌دهنده‌ی قدرت این سلاح هسته‌ای است.

بازی Empire Earth

پیشرفت در بازی Empire Earth کمی مضحک است زیرا واحد‌ها وسپاه‌های مختلف باستانی بعد از پیشرفت به سلاح‌های پیشرفته‌ی آینده دسترسی پیدا می‌کنند و طبیعتاً سلاح‌های هسته‌ای نیز شامل این سلاح‌ها می‌شوند و بازیکنان در زریاد‌خانه‌ها می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. بنابراین اگر به اندازه‌ی کافی در این بازی پیشرفت کنید شاهد منظره‌ی عجیب بمباران هسته‌ای سپاه دوران رنسانس دشمن خواهید بود.

بازی World In Conflict

در بازی World in Conflict به دلیل هزینه‌ی بسیار زیاد دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای  و به خصوص این نکته که در حالت چندنفره‌ی این بازی، این سلاح محدوده‌ی زیادی را با تشعشعات هسته‌ای خود پوشش نمی‌دهد کمی دور از انتظار است و بیشتر بازیکنان از دستیابی به آن ناامید هستند. با اینحال این سلاح‌ها در کمپین اصلی به شدت مخرب هستند. اما در بازی وضعیتی وجود دارد که در آن ناکامی در مقابله با حملات شوروی منجر به استقرار سلاح‌های هسته‌ای می‌شود. ما امیدوار بودیم که حداقل در این بازی شاهد انفجار‌های هسته‌ای نباشیم در حالی که اینگونه نیست و به همین دلیل در این لیست قرار گرفته‌است.

بازی Command & Conquer: Red Alert 2

به طور عجیبی سلاح‌های هسته‌ای در بازی Red Alert 2 به اندازه‌ی واقعی‌شان قوی نیستند و خرابی زیادی به بار نمی‌آورند. در یک داستان خاص از این بازی شهر شیکاگو توسط سلاح‌های هسته ای بمب‌باران می‌شود و به وسیله‌ی این بمب‌باران نابود می‌شود. در ماموریت‌های عادی پرتاب یک سلاح هسته ای صدمات و آسیب‌های مناسبی را وارد می‌کند ولی باعث تخریب کامل یک شهر نمی‌شود.

بازی Rise Of Nations

بازی Rise of Nations به شما اجازه نمی‌دهد که به راحتی بتوانید خودسرانه سلاح‌های هسته‌ای را راه‌اندازی کنید و به دیگر شهرها حمله کنید وآن‌ها را نابود و با خاک یکسان کنید و تشعشعات رادیو‌اکتیوی را در شهر‌ها پخش کنید. همچنین این بازی دارای یک ساعت است که هر سلاح هسته‌ی که فعال شود شروع به شمردن زمان تا پرتاب آن می‌کند. آتش‌سوزی‌های بیش از اندازه‌ی حاصل از سلاح‌های هسته‌ای می‌تواند زمین را برای زیستن ناامن کند. در این بازی شما می‌توانید به سلاح‌های هسته‌ای دست‌یابید اما عملکرد تخریب آن‌ها به اندازه‌ی واقعیت این سلاح‌ها نیست.

بازی EDF: Insect Armageddon

اگرچه از لحاظ فنی سلاح‌های هسته‌ای موجود در بازی EDF: Insect Armageddon با سلاح‌های هسته‌ای واقعی برابر نیست ولی قدرت تخریب 500000 آن‌ها را نمی‌توان به شوخی گرفت. انفجار با یک نور کور‌کننده و نابودی هر چیزی که در اطراف آن است شروع می‌شود. این قدرت تخریب برای این سلاح کافی است تا لقب “Nuke” به آن بدهیم و واقعاً شایسته‌ی آن است.

بازی Fallout 4

اگر در این بازی در نهایت تصمیم گرفتید که طرف سازمان نباشید پس برای فراموش شدن بعد ازیک حمله‌ی هسته‌ای آماده شوید. در بازی قبلی این عنوان یعنی Fallout 3 شما در یک فاصله ی خوب می ایستید و دکمه را فشار می‌دهید و قدرت ویرانگر بمب هسته‌ای را مشاهده می‌کنید و تنها موج ها و پس‌لرزه‌های حاصل از انفجار سلاح هسته‌ای را احساس می‌کنید. در بندرگاه Harbor DLC می‌توانید از این فراتر قدم بزارید و به شما اجازه‌ی (پس کسب رضایت ازمقام بلند پایه ) استفاده از این سلاح حتی بر ضد بچه‌های اتم  را نیز می‌دهد و می‌توانید این سلاح‌ها را به طرف آن‌ها شلیک کنید و یک کشتار جمعی ایجاد کنید. این بدین معنی نیست که شما به مرد چاقی که می‌خواهد سلاح هسته‌ای بسازد کمک کنید.

بازی Starcraft Series

سلاح‌های هسته‌ای در بازی StarCraft تنها گزینه‌ی شما برای مقابله و از بین‌بردن دشمن نیست. این که آیا این اولین و یا دومین بازی در این مقاله است که اینگونه است معلوم نیست ولی آنچه که مشخص است هزینه‌ی بالای دستیابی به این سلاح موجب شده است که بیشتر بازیکنان از دستیابی به آن نامید شوند و رسیدن به  آن کمی دور انتظار شود. با این‌حال در این بازی اگر موجودی تاکنون نمرده‌است و زندگی می‌کند بعد از استقرار سلاح‌های هسته‌ای آرزوی آن را می‌کند. واحد‌هایی که در محدوده‌ی خسارت این سلاح قرار می‌گیرند بیشترین آسیب را می‌بینند و حتی نابود می شوند. همچنین در این بازی ترس از ایجاد استقرارگاه‌های سلاح هسته‌ای توسط دشمن نیز وجود دارد.

بازی Nexus: The Jupiter Incident

اگرچه طراحی سلاح‌های هسته‌ای در ساخت و توسعه‌ی بازی Nexus: The Jupiter Incident در سال 2004 با مشکلات و عیب‌های مختلفی تا انتشار آن روبه‌رو شد، با اینحال تصاویر نهایی این بازی هنگام نشان‌دادن قدرت موشک‌های هسته‌ای در جنگ با فضایی‌ها جالب توجه بود. منظره‌ی انفجار و روشن‌شدن همه‌جا در تاریکی فضا هنوز‌هم وحشتناک است. حتی امروزه.

بازی Shadow Warrior

مانند بازی Unreal Tournament در این بازی نیز می‌توانید سلاح‌های هسته‌ای کوچک و بیشتری تولید کنید و آسیب و خسارت جبران ناپزیری به دشمنان وارد کنید در این بازی نیز اگر بیش‌از حد به شعاع تخریب سلاح هسته‌ای نزدیک شوید می‌تواند باعث مرگ شما شود. حتی اگر شما بتوانید در مقابل مقداری از آسیب آن مقاومت کنید باز آسیب های این سلاح‌های هسته‌ای غیرقابل جبران است پس به شما توصیه می‌کنم قبل از پرتاب سلاح‌های هسته‌ای فاصله‌ی خود را از محل انفجار تعیین کنید.

منبع :

GAMINGBOLT

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید یکشنبه 8 مهر 1397

بازی Atomic Cannon هم هست خخخخخخخخ

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,