اگرچه عنوان بی نظیر Red Dead Redemption 2 به انتشار رسیده است و به موفقیت‌های بسیار بزرگی دست پیدا کرده، نقدها و نمرات بسیار خوبی کسب کرده و بهترین بازی نسل هشتم از این نظر شده و تعداد نسخه‌های بسیار زیاد و باور نکردنی در مدت زمان کوتاهی به فروش رسانده و رکورد فروش کل نسخه قبلی خود را تنها در ۸ روز شکسته، اما نتوانسته از نظر تعداد بازیباز موفق به شکست بازی‌های مولتی پلیر بازار شود. در ادامه جزئیات بیشتری از بیشترین بازی‌های انجام شده ایکس‌باکس وان در هفته گذشته در اختیار شما قرار خواهم داد.

آمارهای به دست آمده از بیشترین بازی‌های انجام شده‌ی ایکس‌باکس در هفته گذشته که بر یک اساس هفتگی به انتشار می‌رسد، نشان می‌دهد که بازی‌های مولتی پلیر موفق امسال که بیشترین تعداد بازی‌باز را به خودشان اختصاص داده‌اند، موفق به شکست عنوان بسیار موفق و بی نظیر Red Dead Redemption 2 از نظر تعداد بازیکن شده‌اند و بیشترین بازی‌های انجام شده این پلتفرم در هفته گذشته بوده‌اند.

بر این اساس عنوان Fortnite: Battle Royal بیشترین بازی انجام شده روی ایکس‌باکس وان در هفته گذشته بوده است. اما نباید فراموش کنیم که Fortnite یک بازی رایگان است و مقایسه آن با یک عنوانی که برای انجام آن باید ۶۰ دلار به طور کامل بپردازید، عادلانه نیست. جالب است که حتی با این وجود هم Red Dead Redemption 2 بیشترین بازی انجام شده هفته گذشته روی ایکس‌باکس نبوده است و عنوان بسیار موفق Call of Duty: Black Ops 4 از آن بالاتر قرار گرفته و در رتبه دوم بیشترین بازی های انجام شده هفته گذشته روی این پلتفرم قرار گرفته و RDR 2 را نیز به رتبه سوم رسانده است.

این را هم باید اضافه کنم که این آمار فقط متعلق به بیشترین بازی‌های هفته گذشته ایکس‌باکس وان در آمریکا است و به عنوان مثال در کانادا عنوان Red Dead Redemption 2 در جایگاه دوم قرار دارد و Black Ops 4 سومین بازی انجام شده روی ایکس‌باکس است (در حالی که همچنان Fortnite: Battle Royal در رتبه نخست قرار می‌گیرد).

به هر حال این که RDR 2 که در اکثر نقاط دنیا روی پلتفرم پلی‌استیشن ۴ بیشترین بازی انجام شده است اما در ایکس‌باکس اهمیت چندان زیادی به آن داده نمی‌شود و به عنوان بیشترین بازی انجام شده در صدر لیست قرار نمی‌گیرد، به اندازه کافی جای تعجب دارد. شاید به همین دلیل است که مایکروسافت زیاد به فکر ساخت بازی انحصاری برای ایکس‌باکس وان نیست چون به نظر نمی‌رسد که کاربران این کنسول علاقه زیادی به تجربه بازی‌های رده اول و تاپ داشته باشند و بیشتر دوست دارند صرفا سرگرم شوند و چه چیزی هم بهتر از بازی‌های آنلاین برای آن‌ها که ساعات و وقت آن‌ها را پر کنند؟ به هر ترتیب این هم سلیقه آن‌ها است اما اگر دقیق نگاه کنید می‌بینید که چه چیزی باعث به وجود آمدن چنین سلیقه‌ای شده است. عدم عرضه بازی‌های انحصاری تاپ و با کیفیت باعث شده که کاربران ایکس‌باکس وان روی به بازی‌های آنلاین محور بیاورند و خلاء به وجود آمده را به هر ترتیب پر کنند، به همین دلیل هم وقتی یک بازی با کیفیت حتی به صورت مولتی پلتفرم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، باز هم سلیقه آن‌ها همان بوده که هست.

به هر حال هر چه هست، هنوز عناوین زیادی در سال جاری قرار است عرضه شود که از این جمله می‌توان به Battlefield V و Fallout 76 اشاره کرد که هر دو به‌زودی عرضه می‌شوند. پس با این حساب رقابت بر سر جایگاه‌های نخست چارت‌های مختلف در هفته‌های آتی به داغ‌ترین حد ممکن خواهد رسید و رقابت بسیار تنگاتنگی به وجود خواهد آمد. مخصوصا که هر دوی این بازی‌ها عناوین آنلاین محوری هستند که بخش مولتی پلیر بخش اعظم آن‌ها را تشکیل می‌دهد، می‌توانند در خور شأن و منزلت کاربران ایکس‌باکس وان باشند و روی این پلتفرم به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنند.

منبع : وینفون
964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,