_متفرقه پنل جدید

بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای یادگیری در سال 2019 کدام‌اند؟ بعضی توسعه‌دهنگان از زبان مورد علاقه خود می‌گویند

توسعه‌دهندگان دوست‌ دارند که زبان اپن سورس پایتون، زبان TypeScript که توسط مایکروسافت توسعه یافته، زبان Go گوگل و همچنین زبان Kotlin برای ساخت برنامه‌های اندروید را یاد بگیرند.

این اطلاعات از یک توسعه‌دهنده بازرگانی به نام HackerRank که از 71 هزار توسعه‌دهنده در سراسر جهان پرسیده که چه زبان‌هایی بلدند و چه زبان‌هایی در سال جدید می‌خواهند یاد بگیرند، منتشر شده است. نتایج در گزارش مهارت‌های توسعه‌دهندگان در سال 2019 آمده است.

زبان Go که در سال 2007 توسط گوگل ساخته شد پرطرفدارترین زبانی است که توسعه‌دهندگان در سال 2019 گفته‌اند می‌خواهند یاد بگیرند. بعد از زبان‌های Kotlin، پایتون و TypeScript قرار دارند. بقیه زبان‌هایی که در برنامه‌های توسعه‌دهندگان قرار دارند عبارتند از R، سوئیفت و Scala.

HackerRank کشف کرده که علاقه توسعه‌دهندگان به TypeScript در سال گذشته شدید شد. این زبان توسط مایکروسافت در سال 2012 به عنوان بزرگ‌کردن جاوا اسکریپت برای تیم‌های بزرگ‌تر توسعه‌دهندگان و طبیعتا برنامه‌های بزرگ‌تر، معرفی شد.

TypeScript همچنین در سال 2017 به عنوان پنجمین زبان محبوب برای یادگیری توسط HackerRank شناخته شد و در سال 2018 نیست به مقام چهارمی رسید.

HackerRank اعتقاد دارد که TypeScript محبوبیت در حال رشدش را مدیون دانش همگانی JavaScript است و همچنین خیلی از فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت روی TypeScript کار می‌کنند. این زبان برنامه‌نویسی فقط توسط یک چهارم توسعه‌دهندگان در سال 2018 شناخته می‌شد.

TypeScript در لیست محبوب‌ترین زبان‌های سال 2018 HackerRank هشتم شد. این رده‌بندی براساس گزارش توسعه‌دهندگان که کدام زبان‌ها را می‌فهمند، است. محبوب‌ترین زبان در این رده‌بندی جاوا اسکریپت بود که توسط 73 درصد از توسعه‌دهندگان فهمیده می‌شد. ده تای برتر هم شامل جاوا، C، پایتون، ++C، پی‌اچ‌پی، سی شارپ، TypeScript، پاسکال و Ruby می‌شد.

به‌ خاطر دانش همگانی JavaScript که عموما برای ساخت وب اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شود، تحقیقات HackerRank روی دانش‌آموزان توسعه‌دهنده نشان داد که فقط 42 درصد آن‌ها این زبان‌ را می‌فهمند. احتمالا به دلیل این است که اکثرا در برنامه‌های علمی-کامپیوتری درس داده نمی‌شود. توسعه‌دهندگان مجبورند آن را حین کارشان یاد بگیرند.

در حالی که جاوا اسکریپت در لیست HackerRank اول است، پایتون در سال 2018 در لیست سال 2018 موسسه Tiobe اول شد. برخلاف جاوا اسکریپت پایتون به صورت گسترده در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و همچنین زبان محبوب برای یادگیری ماشینی، برنامه‌نویسی، برنامه‌نویسی وب و محاسبات علمی است.

استفاده‌ی Kotlin جایگزین جاوا پس از این که دو سال گذشته گوگل آن را رسما به عنوان زبان پشتیبانی‌شده برای توسعه‌ی نرم‌افزارهای اندروید معرفی کرد، شدت گرفت. گیت‌هاب که به مایکروسافت تعلق دارد آن را به عنوان سریع‌ترین پیشرفت در استفاده بین زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی معرفی کرد. در ادامه عکس محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای توسعه‌دهندگان که توسط HackerRank به‌دست آمده را مشاهده می‌کنید.

 

 

منبع :

ZDNET

72 پست
امیر محمد امانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,