smiling

Rudy Huyn یکی از بهترین توسعه دهندگان حال حاظر ویندوز فون و کسی که نرم افزار های محبوبی را به وینفون می آورد، مایکروسافت را به علت تمرکز بر پلتفرم Ios و توسعه برنامه های Microsoft Garage  برای پلتفرهای غیر از ویندوز قبل از انتشار آنها برای ویندوز ۱۰ را سرزنش کرد. در ادامه با وینفون همراه شوید.

در این اواخر مایکروسافت علاقه زیادی به پلتفرم Ios نشان داده است نه تنها شرکت ها و نرم افزار هایی که بر روی پلتفرم های دیگر محبوبیت دارند را خریده است بلکه Garage این شرکت نیز پروژه های خود را به پلتفرم های غیر از ویندوز ۱۰ می آورد. Rudy Huyn در این باره می گوید: ویندوز و ویندوز ۱۰ موبایل از طرف Microsoft Garage گویی طرد شده است و این اصلاً درست نیست.

او در یک توییت گفته است:

Microsoft Garage یک وظیفه مهم دارد که ابتدا برنامه ها را برای ویندوز ۱۰ بسازند و اگر هدف پلتفرم های دیگر مثل Ios بود، از پروژه Islandwood استفاده کند اگر هم اندروید را میخواهید هدف قرار دهید از یک توسعه دهند دیگر بهره جویید.

این کاملا درست است و حق با Rudy Huyn است. کمبود نرم افزار یکی از مشکلات ویندوزفون و ویندوز ۱۰ موبایل است و Microsoft Garage به نظر میرسد که نمی خواهد این مشکل را حل و فصل کند. تیمی که در این قسمت کار میکنند در واقع نرم افزار های خود را بیشتر به منظور بردن به پلتفرم های دیگر میسازند که نتیجه ای بیش از نا امید کردن جامعه ویندوز ندارد.

از پروژه Islandwood استفاده کنید

Rudy Huyn  در ادامه میگوید:

از توسعه نرم افزار ها مختص Ios دست بردارید. من ایده ای دارم که با تعدادی از توسعه دهندگان ملاقاتی را با عنوان ” شما دارید پلتفرم خودتان را از بین می برید” ترتیب می دهیم. اگر Ios  را به ویندوز۱۰ ترجیح میدهید از پروژه Islandwood استفاده کنید.

البته که استفاده از این پروژه برای پورت برنامه های Ios روی پلتفرم ویندوز۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل راه حل خوبی خواهد بود اما حال به نظر می رسد علاقه ی Microsoft Garage به پلتفرم اپل برگ برنده را در دست دارد.

مشخصاً مایکروسافت باید تغییر استراتژی داده و نرم افزار ها را قبل از نوشتن برای دیگر سیستم عامل ها به ویندوز ۱۰ بیاورد و باید دید که سرعت عمل این شرکت برای این کار چه مقدار خواهد بود. هم اکنون نرم افزار های زیادی روی Ios وجود دارد که بسیاری از آنها را در ویندوز نمی بینیم که برای طرفدار های متعصب ویندوز هم ماندن در این سیستم عامل را سخت میکند.

نظر شما در این باره چیست؟

منبع :

SOFTPEDIA

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
mahdi12345
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

مایکروسافت همه رو کلافه کرده هم این داداشمون هم خودمون و هم احتمالا نویسندگان سایت.

سورن
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

فکر میکنم نرم افزارهای خروجی از گاراژ ساخته شده در اوقات فراغت برنامه نویسای مایکروسافته و مایکروسافت فقط ناشر این برنامه هاست
این نشون میده که خود کارکنان مایکروسافت هم علاقه ای به توسعه نرم افزار برا این سستم ندارن چه برسه به دوولوپرهای خارج از شرکت 😐

جاسکی
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

واقعاً راست میگه
مایکی ول کن اونارو به خودت برس ، بیشتر خوشحال میشیم

majid992
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

من که امروز برگشتم به ویندوز ۸.۱ آخیییییش دلم برا ی سیستم عامل روون تنگ شده بودیک ساله اینسایدرم ولی امرو دگ از ویندوز ده برییدم…هوووف

Bijan
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

مایکروسافت هم دیگه شورشو درآوردهفاصلاً انگار بعضی کرهاشون مدیریت نداره..خب لامصب همین انرژی که میذاری رو این پروژه ها اگه برا ویندوز بود الان کلی برنامه خوب وجود داشت و از طرفی تشویق و انگیزه ای بود برا سایر توسعه دهنده ها که برنامشون رو پورت کنند و یا بسازن .یه بار دیگه هم توی نظرات گفتم با روحیه ای مثل یک بازنده نمیشه به پیروزی رسید.موقعی که IOS سیصد هزارتا برنامه داشت اندروید گوگل زیر ۱۰۰ هزارتا هم بزور اشت .یادم میاد چقدر هوادارهای اینستاگرام و برامه های اینچنینی قشقرق بپا کردند که چرا برای اندروید ساخته شده و کسر شان بود براشون ولی گوگل کوتاه نیومد و حمایت کرد همه جوره الانم میبینید ورق برگشته.حتی هنوزم با اسنتفاده زیاد از منابع سیستمی سیستم عالی نیست از هرجهت ،ولی با حمایت گوگل و تبلیغات خوب مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته..تا مایکروسافت از سیستم خودش حمایت نکنه و تبلیغ نکنه و با ذهنیت بازنده برخورد کنه .پیشروی حاصل نمیشه…سیستم عامل خوبیه کاش بیشتر بهش توجه کنه..

  kian
  پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

  نظر من اینه که مایکروسافت فعلا نیرو و تمرکز خودشو رو بخش های دیگه
  متمرکز کرده
  و هنوز استراتیژیش رو روی بخش موبایلش اجرا نکرده
  ما هم یا می تونیم بفرو شیم و بریم سراغ پلتفای دیگه
  یا اینکه منتظر بمونیم….
  شما ها رو نمی دونم ولی من ترجیح میدم منتظر بمونم

pezhman
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

سلام من برگشتم ۸.۱ ینی خدایی کلافه شدم این وین ده عالیه بیلد اسلو گرفتم از ۸.۱روانتره فقط حیف مصرف باتری

  سورن
  پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

  ۸.۱ واقعا غیرقابل تحمله. مثل اینه که از بی ام و بیای بشینی تو پراید 😀
  مخصوصا که این بیلد آخری (۱۰۷) خیلی خوب و پایداره

winphone
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

انگار شکست رو پذیرفته!!!!!!

پویان
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

اپل گاراژباند رو میسازه اختصاصی واسه محصولات خودش که کل هیکل ویندوز۱۰ موبایل رو میارزه اینقدر کیفیت داره. اونوقت مایکروسافت برنامه هاشو با کیفیت بالاتر واسه بقیه سیستم عاملا منتشر میکنه. اونی که ۳۰۰تومن میده جا ویندوزفون ایرادی بهش نیست ولی اگه یکیو ببینم که ۲ میلیون و خورده ای داده واسه این سیستم عامل باید بهش گفت مجنون. مجنون یه مشت کد باگ دار!

ali m
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

مایکروسافت خر است. حق ویندوز موبایل این است که نیم درصد از بازار جهان را داشته باشد .به قول همدانیها خودش رو گرفته دستگاه با این کارهایش

gader
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

تقصیر اون ساتیا نادلاست کلا سیاستش اینه که تو فضای ابری با دو تا سیستم عامل دیگه شاخ به شاخ بشه چون ماکروسافتم اصالتا یه کمپانی نرم افزاریه اومده کاربرا رو هدف گرفته بیش از ۹۸ درصد کاربرا هم از سیستم عاملای اندروید و ای او اس استفاده میکنند معلومه که بهترین نرم افزار هارو برای دارندگان این دو سیستم عامل مهیا میکنه واقعا شرکت پول پرستیه ماکروسافت اگه به همین منوال پیش بره نهایت سال دیگه نسخه ی وینفون رو بپیچن بزنن کنار.

  kian
  پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

  همه س شرکتا پول پرستن مخصوصا اون اپل…
  حداقل مایکروسافت و گوگل ۲۰ درصد درآمدشونو صرف
  تحقیق و توسعه و پیشرفت بشریت می کنند!

Reza
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

یعنی اگه بخواد همینجوری ادامه بده و اون پروزه ای که اون یارو توی توییت گفت و قراره شگفت زدمون کنه رو انجام نداد ، شخصا گوشیمو بعنوان یه آجر میذارم لای جرز دیوار
من یه هفتست واسه داداشم اندروید گرفتم ، یعنی چیزی نیست که نباشه ، همه ی برنامه ها هست ، الیته بازی های ایرانی رو که راحت هک،میکنیم مفتی بازی میکنیم … بازی های دیگرو هم راحت با یه برنامه لایسنسش رو به فنا میدیم و میشینیم پش رول …
من میگم خاک توو سرت ماکروسافت ، حتی اگه بخواد سورپرایزمون کنه این واقعا حقشه . احمق بیشوعور
ولی نکنه یه کاری کنه که یهویی بتونی از اسور گوگل پلی و استور اًی او اس دانلود کنیم ؟؟؟
یا حضرت عباس
ازین ماکرو هر غلطی بر میاد خدایی

cjhabib
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است

  ایمان
  پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

  ضرب امثلی کاملا مضخرف و از بیخ مشکل دار , خواهشا ازش استفاده نکنید.

cjhabib
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

این Rudy Huyn به نظر من یه لینک نظر سنجی بگذاره تا رای بدیم بلکه مایکروسافت متوجه خواسته های کاربراش بشه

  gader
  پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

  دوست عزیز برای ماکروسافت کاربرا مهم نیستن پول براش مهمه پول میفهمی پول اگه کاربرا براش مهم بودن که وضع ویندوز فون این نمیشد.

ReZa
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

یکی دو روز دیگه باید بریزیم توی خیابون و پرچم ماکروسافت رو اًتیش بزنیم
مرگ بر ماکروسافت 😅

ارسطو عباسی
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

Can we make Rudy the next CEO of Microsoft, please?
ههههههه
میشه رودی رو مدیرعامل مایکروسافت کنید لطفا/؟
………………….
بابا موبایل ۹۵۰ و ۹۵۰ ایکس ال بدون یک پلتفرم خوب یعنی هیچ…

zibeder
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

حالا ۴ تا برنامه نوشتی گذاشتی داخل استور پررو شدی واسه آینده مایکروسافت تصمیم می گیری بدم همون ۴ تا برنامتم از استور بردارن ویندوز فون رو کلا تخته کنم ؟

سینا
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

من که منتظر نوکیا موندم، بعضی وقتا وسوسه می شم که اگه نوکیا اندرویدی هم بزنه با وجود تنفرم از اندروید برم سراغش، البته از نوکیا هم بعید نیست گوشی اندرویدی بزنه با ۱ گیگ رم اونم برای اندروید ۵ به بالا که کمِ کم باید بالای ۲ گیگ رم داشته باشی که درست کار کنه.
متاسفم برای خودم که انقدر در مورد اپل بد حرف زدم که اگر روزی بخوام اپل بگیرم باید سرکوفت و تمسخر یه جماعتی رو تحمل کنم که همه دارن باید آی او اس راحت کار میکنن و من مسخرشون می کردم
حتی بعضی وقتا به یه آیفون ۵اس فکر می کنم که قیمتشم بدک نیست و ندیدم کسی ازش ناراضی باشه.

با آرزوی موفقیت و سلامت برای همه شما

  یلدا
  پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

  آخه من موندم که آیفون چی داره؟
  آیفون خریدن یعنی هفتاد درصد پول برندش رو می دی
  من حدودا یک سال پیش نوکیا لومیا ۹۲۰ خریدم که قیمتش توی ایران ۹۰۰ هزار بود و داداشم آیفون ۵s خرید ۲میلیون و من هنوز نفهمیدم چه جوری می شه یه آهنگ یا یه عکس روش ریخت.
  تازشم دوربین مال من خیلی بهتره و باتری هامون هم یه اندازه استفاده می ده.
  حتی آیفون یه بلوتوث هم نداره که دوتا فایل انتقال بدیم.
  فرمت های MKV و FLV رو هم که اجرا نمی کنه که.
  امنیت سیستم عامل مایکروسافت هم که بالاتره که.
  رابط کاربری مایکروسافت هم که روون تر از اپله.
  تازه صفحه نمایش ۵s حتی HD هم نیست.
  راجع به برنامه هم بگم که اکثر برنامه های مهم و کاربردی توی استور مایکرو سافت هست.
  ظاهر سیستم عامل اپل هم که مثله اون اندروید و به نظر من مال مایکروسافت خیلی با مزه تره.
  حالا من موندم چرا یکی مثلا نباید نوکیا لومیا ۹۲۰ بخره و یک میلیون بیشتر بده و آیفون بخره.
  اگه کسی ای رو فهمید به من هم بگه.

   ارسطو عباسی
   پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

   یلدا جان بحث این نیست که ایفون بلوتوث داره یانه و…
   بحث اینه که خلاقیت در بین سازندگان موبایل از نمونده همشون دارند از هم تقلید می کنن. اولین شرکتی که تونست لمس با انگشت رو به موبایل بیاره اپل بود ( زمانی که استیو جابز مدیر بود ) اصلا مفهوم اسمارت فون رو اون تو بازار موبایل آورد. بعد بقیه شرکت ها اومدند از ایشون تقلید کردند.
   ایفون برنامه ها و توسعه دهنده های خوبی داره.
   آیفون پردازنده خوبی داره. همیشه تو بنچمارک ها رتبه یک تا سه رو داره.
   دوربینش هم همیشه بهترین بوده
   پارک چان-ووک یکی از بهترین کارگردان های کره ای هستش یک فیلم ساخت که برای فیلمبرداری توش از ۱۱ تا ایفون استفاده کرد.
   آیفون چیز خخوبیه. به نظر من که از برند مایکروسافت خیلی بهتره. حالا دیگه خودتون می دونید و…

   zibeder
   پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

   یعنی دلیلت از پهنا تو حلقم اینکه شما نمی تونی با آیفون کار کنی ضعف آیفون هست شما یه پلیر درست درمون نصب کن همه چی به راحتی حل میشه ؟ شما مطمئنی سرعت آیفون ۵ اس سرعتش برای اجرای برنامه از ۹۲۰ کمتره شاید ۵ اس داداشت مشکلی داره چون ما تست گرفتیم سرعت اجرای ۵ اس حتی از ۱۵۲۰ دست من هم بیشتر بود نمونش داخل بازی سنگین آسفالت و سویچ کردن به تلگرام واقعا جالبه حرف شما!!! اونوقت ظارهر ای او اس کجاش شبیه اندروید هست ؟ البته کدوم نسخه از اندروید منظور شماست ؟ در ضمن مردم فعلا به خاطر ظاهر گوشی نمیخرن بخاطر کارایی و قیمت گوشی میخرن که ویندوز فون هیچ کارایی خاصی نداره جز دوربین . استور ماشالله اونقدر نرم افزار نداره که اصلا دلت نمیاد استور رو باز کنی اما استور ای او اس اوننقدر نرم افرار مختلف هست که دلت نمیاد از استور خارج شی .

Mahmoud Dehghan
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

برنا مه هارو میدادن به گاراژ غدیر ژانگولر ، برنا مه هایی مینوشتن که خود مایکروسافت هم کیف کنه
گاراژ سه تا برنا مه زد یکیش برنامه لاک اسکرین بود که افتضاح بود

ویندوز ۱۰ هم فعلا که داره نشون میده خوبه ولی آیندش اصلا معلوم نیست .. چون رقبا هم با سرعت بیشتری از ویندوز فون دارند حرکت میکنن

  kian
  پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

  من بودم راجب مایکروسافت گاراژ این حرفو نمی زدم….
  طراحی و توسعه اپ هایی که تا حالا ایدش به ذهن هیچ کسی
  نرسیده ، کار ساده ای نیست

ali
پاسخ دهید شنبه 24 بهمن 1394

من ۶ ۷ ماهه دارم همینو میگم . مایکروسافت معلوم نیست با خودش چند چنده

علی محمدی کرد
پاسخ دهید یکشنبه 25 بهمن 1394

چیزی که صد درصد معلومه گوشی بعدی من ویندوزی نخواهد بود، مگه اینکه مایکروسافت در اینده نظرمو عوض کنه، گوشی لومیا ۵۲۵
دوستان ما هنوز یه برنامه درست درمون پخش کننده ویدیو نداریم مث mx player اندروید. cc.. و flv رو دارم بازم نصفه و نیمه، کار mx رو انجام میدن. ۴K که جای خود دارد.
وو IDM و………..
من از ۸.۱ به ۱۰ اپگرید کردم افیس ۱۰ پولی شد. مایکروسافت فعلا همه رو تو کف گذاشته!!!!
بیلد قبلی بهتر بود الان ۱۰۷ رو دارم سرعت عالیه ولی داخل هر برنامه کرش میکنه غیر بازی هارد ریست هم کردم نشد که نشد
دوستان راستی اول ۵۲۰ رو خریدم بعد اس ۳ مینی هرکدومو چند ماهی داشتم دیگه نتونستم با اندروید کنار بیام با کلی ضرر و کلی جستجو ۵۲۵ رو خریدم
حالا میترسم بفروشم دوباره همین داستان تکرار بشه با ضرر بیشتری چون یا پرچم دار یا میان رده میخوام بخرم.
دوستان اگه میتونید راهنمایی کنید!!!!!!

gader
پاسخ دهید یکشنبه 25 بهمن 1394

پیشنهاد من به شما گوشی شیائومی رد می نوت ۳ پرو هستش فکر کنم قیمتش حدودای۹۰۰ تومن باشه ولی فوق الهاده سخت افزار قدرتمندی داره یا اگه بودجتون کمه سری نکسوس ۴ یا ۵ رو میتونید با قیمتی کمتر بخرید .

lord
پاسخ دهید یکشنبه 25 بهمن 1394

من به عنوان یکی که ۴ سال و با ویندوزفون کار کرده میگم از حمایتم پشیمونم.با چه امیدی ۹۲۰ خریدم که پرچمدار بود و با اون ویندوز ۸ وحشتناک کار کردم به امید بهتر شدن(بماند که نوکیا اندروید تولید کرد و…)،نمیگم بهتر نشد اما حرکت مایکرو لاکپشتی بوده در حالی که بقیه شرکتا مثل خرگوش از ما رد شدن و الان ۱ ساله به امید ویندوز ۱۰ معطل شدیم.در حالی که قول میدم خود نادلا ایفون داره احتمالا.
ما یوزرها سوختیم و اگر پیشرفتی هم باشه برای نسل بعد از ما هست که تا الان با نوت و ایفونشون لذت بردن و اخرش میان ویندوز به کمال رسیده رو میگیرن و فقط ۴ سال عمر ما با اسمارتفون ناقصمون گذشته که قیمت دست دومش یک هفتم قیمت صفرش نیست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,