Lumia Camera

هر روز که بر پیشرفت های دنیای تکنولوژی افزوده می شود، گوشی های هوشمند نیز به عنوان بخشی از تکنولوژی های امروزی روز به روز پیشرفته تر می شوند و قابلیت ها و ویژگی های جدید را کسب می کنند. در میان تمام ویژگی های گوشی های هوشمند، دوربین گوشی هوشمند همواره مورد توجه کاربران بوده و از این رو شرکت های مختلف نیز سعی کرده اند که روز به روز ویژگی های جدیدی را به دوربین گوشی های هوشمند خود بیافزایند و بتوانند راضیت کاربران را جلب کنند. در میان تمام کمپانی های تولید کننده ی گوشی ها هوشمند، نوکیا و در ادامه ی راه نوکیا، مایکروسافت توجه بسیار ویژه ای به دوربین گوشی های هوشمند خود دارند و از این رو یکی از نقاط قوت گوشی های هوشمند ویندوز فونی، دوربین این گوشی های است.

علاوه بر قدرت دوربین گوشی هوشمند، برنامه های عکاسی نیز تاثیر به سزایی در پیشرفت تجربه ی عکس برداری با گوشی های هوشمند داشته اند. اگر بخواهیم که بهترین برنامه های عکاسی را در سیستم عامل ویندوز فون نام ببریم، بی شک برنامه ی لومیا کمرا حضور خواهد داشت. این برنامه که در زمان معرفی گوشی لومیا 1020 و به همراه این گوشی قدرتمند معرفی شد، از ویژگی های بسیار خوب و کاربردی برخوردار است که تجربه ای بسیار لذت بخش از عکاسی را در اختیار شما قرار می دهد.

امروز می خواهیم که با یک آموزش جامع از نحوه ی استفاده از برنامه ی لومیا کمرا و ویژگی های آن در خدمت شما دوستان عزیز باشیم تا بتوانید در آینده از تمام امکانات این برنامه برخوردار شوید و تصاویری خارق العاده را با استفاده از گوشی ویندوز فونی خود خلق کنید. در ادامه با وینفون همراه باشید تا به تک تک ویژگی های این برنامه ی قدرتمند بپردازیم.


 •  کنترل روشنایی

کنترل روشنایی یکی از ساده ترین روش ها برای تنظیم کردن است، اما این سادگی به معنای آن نیست که تاثیر زیادی در عکاسی ندارد، بلکه با تنظیم صحیح کنترل روشنایی می توانید نتایج بسیار شگفت انگیزی را مشاهده کنید.

تنظیم روشی عالی است برای کنترل این مورد که نور چگونه بر روی عکس ها تاثیر بگذارد. این مورد خصوصاً زمانی موثر است که یک منبع نور قوی مانند پنجره در یک اتاق تاریک داشته باشید. افزایش روشنایی به شما امکان می دهد سوژه ای که در داخل اتاق وجود دارد ببینید اما نتوانید آن چه را که خارج ار پنجره وجود دارد مشاهده کنید. از سویی دیگر کاهش روشنایی جلوه ی متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهد.

تنظیم میزان روشنایی با استفاده از برنامه لومیا کمرا بهتر از آن است که پس از تهیه ی عکس و با استفاده از برنامه های افکت گذاری مختلف روشنایی عکس را تغییر دهیم، زیرا در هنگام استفاده از برنامه لومیا کمرا از منبع نور طبیعی برای تاثیر گذاری بر روی عکس استفاده می کنیم و نتیجه ای به مراتب بهتر را در اختیار می دهد.

تا به اینجا بیشتر به بررسی نحوه ی عملکرد این ویژگی پرداختیم، حال ببینیم که این قابلیت در واقعیت چگونه عمل خواهد کرد.

ابتدا مکانی را انتخاب می کنیم که یک منبع نور قوی در برابر یک محیط نسبتاً تاریک قرار دارد، به این صورت که تقریباً اکثر نوری توسط حسگر دوربین گوشی هوشمند دریافت می شود از همان منبع نور قوی باشد. حال ابتدا در حالت خودکار یک عکس می گیریم و نتیجه را مشاهده می کنیم.

Adjusting-the-Brightness (1)

همانطور که مشاهده می کنید میزان روشنایی باعث می شود که ما محیط داخلی را تقریباً به خوبی مشاهده کنیم و از سوی دیگر همان میزان روشنایی باعث می شود که نتوانیم محیط پشت منبع نوری با به خوبی مشاهده کنیم و آن محیط را تنها به صورت مکانی درخشان خواهیم دید و نمی توانیم جزییات را به خوبی تشخیص دهیم. حال با استفاده از برنامه لومیا کمرا میزان روشنایی را تغییر می دهیم و سپس نتیجه را مشاهده می کنیم، ابتدا میزان روشنایی را کاهش می دهیم.

Adjusting-the-Brightness (2)

Adjusting-the-Brightness (3)

Adjusting-the-Brightness (4)

همانطور که مشاهده می کنید با کاهش میزان روشنایی به مرور محیط داخلی تاریک تر خواهد شد و در نهایت چیزی را از محیط داخلی مشاهده نخواهیم کرد، از سوی دیگر کاهش میزان روشنایی سبب می شود که محیط پشت منبع نوری به مرور واضح تر شود و از شدت درخشندگی آن کاسته شود و در نهایت می توانید محیط پشت منبع نوری را به خوبی مشاهده کنیم. حال میزان روشنایی را افزایش می دهیم و سپس نتیجه را مشاهده می کنیم.

Adjusting-the-Brightness (5)

Adjusting-the-Brightness (6)

Adjusting-the-Brightness (7)

همانطور که مشاهده می کنید با افزایش میزان روشنایی نتیجه ی عکس کاهش میزان روشنایی را مشاهده خواهیم کرد و به مرور محیط داخلی روشن تر خواهد شد و در نهایت به راحتی می توانید محیط داخلی را به خوبی مشاهده کنیم. از سوی دیگر این افزایش در میزان روشنایی سبب می شود که به مرور محیط پشت منبع نوری درخشان تر شود و در نهایت میزان درخشندگی به حدی می رسد که نمی توانیم هیچ چیزی را در پشت منبع نوری مشاهده کنیم.


 • سرعت شاتر

یکی از بهترین تنظیمات در برنامه ی لومیا کمرا، تنظیم سرعت شاتر است. با استفاده از تنظیم سرعت شاتر می توانید عکس های بسیار جذابی بگیرید. یکی از کاربردی های تنظیم سرعت شاتر در عکاسی، خلق تصاویری بسیار زیبا از حرکت آب با استفاده از فیلتر های ND است، اما این تنها کاربرد تنظیم سرعت شاتر در عکاسی نیست و کاربرد های دیگری نیز دارد که از جمله ی یکی از مهم ترین آن ها می توان به ثبت تصاویری زیبا از حرکت نور در شب اشاره کرد که نتایجی خارق العاده را در اختیار شما قرار می دهد.

با کنترل سرعت شاتر می توانید عکس های واقعاً بی نظیری را ایجاد کنید. در شب و از مسیر های نور عکس بگیرید یا کاری کنید که آبشار ها صاف و ابریشمی به نظر برسند در حالی که سایر قسمت های عکس با کیفیت بالا باقی خواهد ماند.

برای ثبت مسیر نور به یک منبع نور متحرک مانند چراغ خودرو نیاز است. مکانی را بیابید که گوشی هوشمند شما روی آن کاملاً ثابت باقی بماند، استفاده از یک سه پایه بسیار مناسب است. حال ابتدا سرعت شاتر رو روی یک مقدار بسیار سریع مثل 1/1000 ثانیه قرار می دهیم و نتیجه را مشاهده می کنیم.

shutter-speed (1)

همانطور که مشاهده می کنید نتیجه یک عکس بسیار تاریک است که تنها چندین نقطه ی نورانی قابل مشاهده هستند. اما علت چیست؟ سرعت شاتر رابطه ی عکسی با میزان نور دریافتی دارد، زیرا هر چه سرعت شاتر بیشتر باشد، شاتر با سرعت بیشتری بسته می شود و بنابراین میزان نوری که پیش از بسته شدن شاتر توسط حسگر دوربین دریافت می شود کاهش می یابد. بنابراین هنگامی که سرعت شاتر بسیار زیاد باشد نور بسیار اندکی دریافت می شود و نتیجه همانطور که مشاهده می کنید تصویری بسیار تاریک خواهد بود.

حال به مرور سرعت شاتر را کاهش می دهیم و نتایج را مشاهده می کنیم.

shutter-speed (2)

shutter-speed (3)

shutter-speed (4)

shutter-speed (5)

shutter-speed (6)

همانطور که مشاهده می کنید به مرور و با کاهش سرعت شاتر، میزان نور دریافتی توسط حسگر دوربین افزایش می یابد و نتیجه آن می شود که تصویر روشن و واضح تر خواهد شد و به خوبی می توانیم جزییات تصویر را مشاهده کنیم. اما این تنها تغییر نیست، اگر به دقت مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که با کاهش سرعت شاتر تصویری از مسیر نور خودرو ها ثبت می شود و به مرور که سرعت شاتر را کمتر می کنیم طول مسیر نور خودرو ها افزایش می یابد. بنابراین با تنظیم سرعت شاتر می توان تصاویری بسیار زیبا را از مسیر حرکت منابع نوری مختلف خلق کرد که یکی از بهترین منابع نوری متحرک در شب، خودرو ها هستند.


 • ISO

ISO مخفف عبارت International Standards Organization است استانداردى است که سال‌ها پیش براى اندازه‌گیرى سرعت فیلم‌ها معرفى شد و امروزه نیز بیانگر میزان حساسیت فیلم (در دوربین آنالوگ) یا سنسور (در دوربین دیجیتال) در برابر نور است. پس ایزوی بیشتر به معنی حساسیت بیشتر سنسور دوربین در برابر نور است . که به شما کمک میکند در نور کم با سرعت شاتر بیشتری عکاسی کنید.

هنگام گرفتن عکس از سوژه هایی که در حال حرکت سریع هستند، برای آن که سوژه تار نشود، باید سرعت شاتر را افزایش دهید. و این یعنی به شرایط نور بالا تری نیاز دارید یا ممکن است لازم باشد از فلش استفاده کنید. اگر نور کم باشد، نمی توانید عکس های خوبی بگیرید. اینجا است که تنظیم حساسیت (ISO) به کمک شما می آید. با افزایش مقدار حساسیت، می توانید عکس های روشن تر و با سرعت شاتر بالا تر بگیرید. هر چند که این تنظیم نویز عکس را افزایش می دهد.

حال ابتدا میزان ایزو را بر روی یک مقدار اندک مثل 100 قرار می دهیم و یک عکس می گیریم و نتیجه را مشاهده می کنیم.

ISO (1)

همانطور که مشاهده می کنید میزان اندک نور محیط از یک سو و میزان اندک ایزو از سوی دیگر سبب می شود که تصویری تاریک به دست آید. حال برای آن که تصویری روشن تر و بهتر داشته باشیم، به مرور میزان ایزو را افزایش می دهیم و نتایج را مشاهده می کنیم.

ISO (2)

ISO (3)

ISO (4)

ISO (5)

همانطور که می بینید با افزایش میزان ایزو، میزان حساسیت سنسور دوربین به نور افزایش یافته و بنابراین تصویر روشن تر خواهد شد. اما این تنها تغییری نخواهد بود که با افزایش میزان ایزو مشاهده می کنیم، اگر به دقت به تصاویر بنگرید، متوجه خواهید شد اگر چه با افزایش میزان ایزو تصویر روشن تر می شود اما همین افزایش در میزان ایزو سبب می شود که نویز تصویر بیشتر شده و از کیفیت تصویر اندکی کاسته شود، پس تغییر در هر پارامتر ممکن است تاثیرات مختلفی را در عکس ما اعمال کند اما ما همواره سعی می کنیم که پارامتر ها را در راستای هدف مورد نظر خود تنظیم کنیم تا بهترین نتایج را کسب کنیم.


 • فوکوس

شاید فوکوس یکی از آشنا ترین اصطلاح ها در عکاسی باشد که شما عزیزان نیز با آن آشنایی داشته باشید. با تنظیم فوکوس به خوبی می توانید سوژه ی مورد نظر خود را برجسته کرده و سایر قسمت های عکس را تار کنید.

با کار بر روی فاصله و فوکوس، عمق بیشتری به عکس های خود بدهید. اگر در حالی که روی سوژه فوکوس کرده اید، به آن نزدیک تر شوید، نسبت به پس زمینه برجسته تر به نظر می آید. همانطور که پس زمینه تار تر می شود، شکل ها و جلوه های جالبی ایجاد می شود و به این ترتیب حس بیشتری در عکس هایتان ایجای می شود.

حال منظره ای را در نظر می گیریم که در آن چندین شی قرار دارند. ابتدا در حالت خودکار عکس می گیریم و نتیجه را مشاهده می کنیم.

focus (1)

همانطور که می بینید در حالت خودکار، دوربین بر روری مرکز تصویر فوکوس می کند و بنابراین مرکز تصویر واضح و سایر قسمت ها تار می شوند. علت این است که فواصل قسمت های مختلف منظره مورد نظر با دوربین متفاوت است و هنگامی که بر روی یک قسمت از منظره فوکوس می شود، سایر قسمت ها که در فواصل متفاوتی قرار دارند تار دیده می شوند. حال با تغییر فوکوس بر روی فواصل مختلف، نتیجه را مشاهده می کنیم.

focus (2)

focus (3)

focus (4)

همانطور که مشاهده می کنید با تغییر فوکوس از فاصله ی نزدیک به سمت بی نهایت به مرور اشیاء نزدیک تار تر و اشیاء دور تر واضح تر می شوند. بنابراین با تنظیم فوکوس بر روی هر فاصله ای می توانیم سوژه ی مورد نظر خود را برجسته تر کرده و سایر قسمت های عکس را تار کنیم.


 • تراز سفیدی

تراز سفیدی یکی از موضوعات مهم در عکاسی دیجیتال است که  بسیاری از دارندگان دوربین های دیجیتال و حتی کسانی که از دوربین های خوبی در موبایل خود برخوردارند اطلاعی از آن ندارند یا نمی توانند به درستی از آن بهره ببرند.البته تراز سفیدی موضوع بسیار مهمی ست که ارزش وقت گذاشتن برای یادگیری را دارد، زیرا اثرات قابل توجهی در عکس های شما خواهد داشت.

ساده ترین تعریفی که می توان ارائه داد این است که ما تراز سفیدی را تنظیم می کنیم تا رنگ ها در عکس به درست ترین شکل ممکن نمود پیدا کنند.

بسته به ساعت روز یا حتی نور مصنوعی در حال استفاده، رنگ نور دائماً تغییر می کند. شما می توانید در چنین شرایطی با تنظیم تراز سفیدی، نحوه ی ایجاد نور سفید توسط دوربین را کنترل کنید. به این ترتیب اشیاء سفید نیز در عکس ها سفید نشان داده خواهند شد. اگر از یک غروب زیبا عکس می گیرید، می توانید برای تاکید بر گرمی صحنه، تراز سفیدی را تنظیم کنید.

در ادامه عکس های یک منظره را در حالت های مختلف تراز سفیدی مشاهده می کنیم تا بیشتر به تاثیر تنظیم تراز سفیدی پی ببریم.

white-balance (1)

white-balance (2)

white-balance (3)

white-balance (4)

همانطور که مشاهده می کنید با تنظیم تراز سفیدی در حالت های مختلف، نتایج به طور چشم گیری تغییر خواهد کرد و شما باید با توجه به مکانی که قرار دارید و به طور دقیق تر نوری که در محیط مورد نظر شما حضور دارد، تراز سفیدی را در بهترین حالت ممکن تنظیم کنید. در یک تراز سفیدی مناسب یک کاغذ سفید، در عکس کاملاً سفید دیده می شود. و برای امتحان کردن دوربین خود میتوانید از یک کاغذ سفید استفاده کنید و با تغییرات تراز سفیدی به یک عکس مناسب برسید. به این مورد توجه داشته باشید که هیچ صحیح یا غلطی در برای تراز سفیدی وجود ندارد، کافی است طبق سلیقه ی خود آن را تنظیم کنید.


در این مقاله ی آموزشی سعی کردیم که تک تک ویژگی های برنامه ی لومیا کمرا را بررسی کنیم و به کاربرد های هر یک از آن ها بپردازیم، امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و از این پس بتوانید از برنامه ی لومیا کمرا به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و تصاویری بسیار زیبا را خلق کنید.

تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

عالی بود
مخصوصا سرعت شاتر

  Erfan
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  سلام.واقعا عالی بود.
  یه سوال. چرا من با کروم وارد سایت میشم ارور 400 میده و نمیدونم چیه؟!
  و اینکه چند روزه نمیتونم لوگین شم تو سایت. چرا؟!

Pouria Joker
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

دمتون گرم واقعا عالی بود
همیشه آموزش هاتونو دنبال میکنم و عکس هام همیشه طوری میشه که همه ازشون تعریف میکنن
متاسفانه فقط هیچوقت نمایشگاه وینفون اینستاگرام عکس هام رو قرار نمیده
والا تا الان هر هفته اینستاگرام برتر هفته میشدم
🙁

bahman(grander)ا
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

سلام نویسنده ی عزیز
خسته نباشی
فکر نمیکنم این اموزش که به صورت پیش فرض در خود نرم افراز موجود هست احتیاجی به این داشته باشه که یک مقاله رو براش در نظر بگیرید.
به هر صورت خسته نباشید…

  akbar
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  سلام کاربر عزیز.
  ر…دی
  و من الله التوفیق

  رضا
  پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

  واسه شما ک نرم افزارو داری آره ولی واسه ما ک ویندوزفونی نیستیم و با ی نرم افزار دیگه کار میکنیم خیلی مفید و جالب بود…
  تشکر از تیم وینفون

نوید ع
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

خیلی ممنون بابت این مطلب کاربردی.

راستی یه امکانی در بیلد ۱۰۱۴۹ پیش نمایش پیدا کردم که تا حالا اشاره ای بهش نشده بود. اگر کلید های پاور و ولوم پایین را پنج ثانیه با هم فشاربدین صفحه ای برای فیدبک دادن باز میشه و می تونید نظر و پیشنهاد بدین. البته اگه بیشتر از ده ثانیه بگیرین گوشی ری استارت یا سافت ریست میشه.

  samb
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  این قابلیت فک کنم از اولین بیلد موبایل بوده!

Static-X
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

سلام.ممنون از مقالتون.اون دوستی که انتقاد کرده بود که این اموزش تو خود نرم افزار هست،دوست عزیز خیلی چیزا خیلی جاها هست ولی دلیل نمیشه کسی بهترشو انجام نده.راهنمای برنامه به زبان انگلیسیه.هرکسیم انگلیسی بلد نیست.چرا انتقاد کردنامون تخریب شده؟میخوای انتقاد کنی ولی بلد نیستی.
از نویسنده خواشمندم فایل پی دی اف این مطلبم قرار بده

حمید
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

عالی بود لومیا ۸۳۰ اپدیت دوم گرفتم ولی همچنان استور مشکل داره

  quf
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  داداش رامت واسه کجاست؟

bahman(grander)ا
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

دوست عزیز من طرفدار سایت هستم و اصلا قصد تخریب رو نداشتم،حتی مطالبی رو هم واسه سایت فرستادم و به هر دلیلی مورد استفاده قرار نگرفته
این که من انتقاد میکنم برای بهبود وضعیت سایت هست،چون به سایت علاقه دارم و از قدیمی ترین کاربراش هستم و با ابزار مختلف سایت رو دنبال میکردم
اگه من نقد نادرستی میکردم،نویسنده خودشون جواب میدادن،چون میدونن که نقد من به جا هست
و از طرفی از سایت گله مند هستم که چرا از مطالب کاربران در بخش تلنگر استفاده نمیکنند و سطح سایت رو پایین اوردن،واسه اپدیت بسیار جزیی وایبر و ۶تگ اطلاع رسانی رو انجام میدن،در صورتی که موارد مهم تر رو پوشش نمیدن و از تجربه های کاربران سایت استفاده نمیکنند،
این ها سطح سایت رو پایین میاره.
نویسندگان منتظر بودند که قالب سایت قرار بگیره و فعالیتشون رو بیشتر کنند،از طرفی امتحانات دانشگاه هم مشکل ایجاد میکرد.
قرار بود بیشتر از بخش تلنگر استفاده کنند
اما هنوز شاهد بهبود عملکرد سایت نیستیم
امیدوارم یکم منطقی در نگاه کنید

  حامد
  پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

  بنظرم یه قسمت از سایت همین کنار گوشه ها که ازش برای جای تبلیغات اینا استفاده میکنن
  بجا یه پست برای آپدی برنامه تو انوجا وارد کنن همراه با ویژگی های جدید وبرنامه و…… بد نیست

حامد
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

یه چبزی بگم
تصاویر آموزشتون تو آموزش خود لومیا کمرا هست
من دیگه حرفی ندارم………… 🙂

alirezamt
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

دوستان لطفا کامل بخونید
انصافا هرکی ویندوز فون بخره خیلی……..
من حدودسه هفته پیش یک میلیون و هفتصد دادم 1520 خریدم الان انصافا مثل سگ پشیمونم
استورش که داغون بود از اولش که خریدم تا الان شانسی یه برنامه بیشتر نصب نکردم اونم windows insider بود که میخواستم باهاش به ویندوز 10 برم که فکر میکردم همه چی حل میشه
اما نه تنها هیچی حل نشد بلکه الان دیگه هیچی تو گوشی باز نمیشه و فقط میشه با گوشی تماس گرفت و حتی نمیشه اس ام اس داد
علاقه ای هم به تعمیرش ندارم چون آشغال ترین گوشی که تاحالا داشتم همین بوده
میتونستم با این پولی که داشتم g4یا iphone 6 بگیرم که دادم به این آشغال
یه بنده خدایی قبل خرید این گوشی یه نصیحت بهم کرد و گفت وقتی سیستم عامل های کامل تری(آندروید و آی او اس)هستن چرا میخوای اینو بخری که حالا حالا ها کار داره و تقریبا سیستم عامل ناقصی هستش
اونم با این پولی که تو میخوای بدی
دوستان شاید باورتون نشه الان که دارم اینو مینویسم گریم گرفته و ماکروسافت رو لعنت میکنم

  حامد
  پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

  اولا شما اولن داری مستقیما به همه ما که از این سیستم عامل استفاده میکنیم توهی میکنی
  دوما ما بلد نیستی با این سیستم عامل کارکنی چرا گوشی مبتنی بر این سیستم میخریش
  خب بیشتر از این نمینویسم چونکه ………………..

   alirezamt
   پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

   عزیز بچه دوساله هم میتونه با ویندوز کار کنه
   من دارم اشکالات ویندوز رو میگم شما چرا بحث رو عوض میکنی عمو جون

  نوید ع
  پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

  داشتن وینفون لیاقت و دانش استفاده ی مخصوص به خود می خواد که بعضیا ندارن! اول روش کار کردن با گوشی و فعال سازی اکانت مایکروسافت و تایید کردن آن (Verifieng) اون رو یاد بگیر بعد فحش بده. تایید هم با ارسال یک ایمیل به اکانت دوم صورت می گیره که می تونه یاهو یا جیمیل باشه.

  تنظیمات منطقه هم رو دانلود از استور خیلی موثره (نباید ایران باشه!). سرویس دهنده های اینترنت هم در این زمینه فوق العاده موثره. بعضی ISP ها مشکل آفرینن.

  عجیبه، ویندوز ده موبایل که هنوز نیومده! فقط چند تا پیش نمایش اومده که علاوه بر این که ناقص هستند مشکلاتی رو برای گوشی و کاربران ایجاد می کند. من تو هشت و یک مشکل نصب هیچ نرم افزاری رو نداشتم بالای پانصد! تا هم نصب کردم. تعداد انگشت شماری که بد نصب می شدند با تغییر ریجن یا منطقه نصب شدند.

  ناشی گری خودتون رو به گردن مایکروسافت و ویندوز فون نندازین. اول یه کاری رو درست یاد بگیرین بعد عمل کنین. مثل این می مونه که یه دیپلمه بره بشه رییس بخش مهندسی یه شرکت بزرگ فنی!! بعدش هم انتظار داشته همه چی بر وفق مراد پیش بره ولی اگر مشکلی پیش اومد دنیا رو فحش بارون کنه.

  مطمئنا با این اخلاقی که شما دارین این فحش کاری ها بزودی در قلمرو اندروید و آی او اس هم بزودی تکرار خواهد شد.

   نوید ع
   پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

   شرمنده سریع نوشتم. verifying درسته.

   alirezamt
   پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

   آره داداش تو لیاقیتش رو داری
   ویندوز فون هیچ مشکلی نداره

  محمود دهقان
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  دوست عزیز گریه نداره…بر بده یه گوشی دیگه بگیر… شما نتونستی باهاش کنار بیایی دلیلی نداره به جمع تعمیمش بدی

  بعدش از ده تا فروشنده و کسی که موبایل داره 2 نفر هم از ویندوز سر در نمیارن

  همین که ایمن ترین سیستم عامله برات کافی نیست؟

  کمبودایی داره ولی لنگت نمیذاره…. شما رفتی گوشی خراب و ایراد دار خریدی .. اون گوشی اگه سالم بود این ایرادها رو نداشت.

  به نظر میاد شما اگه ایفون 6 پلاس 128 گیگ هم میخریدی مثل سگ پشیمون میشدی

   alirezamt
   پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

   داداش دهنمو باز نکن

  بردیا
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  آقای عزیز،لطفا ادب رو رعایت کن.اینجا یه سایت تخصصیه.
  می خوام بدون تعصب بگم:
  خودم اگه پول شما رو داشتم آیفون می خریدم.شما بدون تحقیق و با عجله صرفا بخاطر گرون بودن گوشی که مثلا کاربرد بیشتری داره خریدینش(درباره ی اندروید حرف نمیزنم چون به عنوان یه سیستم عامل قبولش ندارم).بعدشم،مایکروسافت مگه به شما گفته بود توروخدا بیا ویندوز ۱۰ رو بریز رو گوشیت.والا خودشونم گفته بودن یا رو گوشیتون نریزید یا رو گوشی دومتون بریزید.تو خود برنامه ی ویندوز اینسایدر هم گفته بود که ممکنه باعث اختلال در عملکرد گوشی میشه یا باعث میشه گوشی از گارانتی خارج بشه.وقتی سواد نداری علکی حرف نزن.نمی گم خودم خیلی باسوادم ولی در حدی هستم که کارم راه بیوفته.

   بردیا
   پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

   ببخشید الکی رو نوشتم علکی.

   alirezamt
   پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

   بردیا جان من کی ادب رو رعایت نکردم عزیز جان
   خودتو بزار جای من
   اعصابت بهتر از این بود انصافا؟؟
   بازم شرمنده مه هستم اگه بد حرف زدم

    بردیا
    پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

    حالا با همه ی اینا باز من می گم دانگرید کن و اگه تونستی یه رام خوب مثل رام ایتالیا یا انگلیس بریز روش.دلیل نمیشه که آدم بخواد بخاطر مشکل نرم افزاری گوشی رو بفروشه.

  حسین
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  حاجی من خریدارم چند

محمد
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

سلام داداش گلم
باز خدارو شکر گوشیت سالمه
من 1.200 دادم 830 گرفتم الان دکمه هاش هیچکدوم کار نمیکنن
الان دقیقا مثل ام پی تری پلیر و فقط آپلیفتینگ گوش میدم
ولی نگران نباش.بهت قل میدم به زودی با انتشار وین 10 و شاد زودتر همه ی مشکلاتی که گفتی حل میشخ
مثلا استور،در حال حاظر واسه همه مشکل ندار،پس یعنی مشکل وخیم نیست
همون بنده خدایی که نصیحتت کرده،بزا چن روز دیگه با وین 10 1520 رو ببینه،چیزی نمیتونه بگه،قفل میکنه
نمیخوام امید الکی بدم،ولی روزای خوب مایکی هنوز نرسیده

mnp
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

همه چی عالی ولی تلفظ درست کلمه آیسا هست نه ایزو این حرف من نیست حرف کسی هست که ۲۰ سال آمریکا در پیکسار کار میکرده .

  نوید ع
  پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

  صحبت شما متین. ولی فکر کنم در گذشته از استاندارد آیسا استفاده می شده است و منحصر به ایالات متحده بوده است. مخفف کلمات ASA (American Standard Association بوده است.
  چندین سال هست که با استاندارد جهانی ISO (International Organization for Standardization) تعویض شده است.
  البته در گذشته استاندارد DIN هم Deutsches Institut für Normung در آلمان کاربرد داشت.

  توضیحات بیشتر :

  https://en.wikipedia.org/wiki/Film_speed

   mnp
   پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

   مطلبی که گذاشتین لینکشو جالب بود ولی ایشون که گفتم به ISO میگفتن آیسا

saeidlogical
پاسخ دهید شنبه 14 تیر 1394

ممنون خیلی خوب بود و رفتم آموزش خود لومیا کمرا هم دیدم که ترجمه شما خیلی عالی بود

erfantopme
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

بسیار اموزش مفیدی بود
ممنون

مهرداد
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

اقا من میخوام مطالب این سایتا کپی کنم فقط وقتی کپی میکنم میبرم تو ورد نوشته ها میاد ولی عکسا نمیاد

tsdv
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

واقعاً عالی بود!!دستتون درد نکنه!?

محمد حسن
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

به نظر من دوستی که با 1520 مشکل داره کمی تند رفته
من 1520 دارم خداوکیلی حدود 600 نرم افزار روش نصبه که حداقل 590 تاش از استور دانلود شده ،
حالا چند روز اوضاع استور به هم ریختست که علتش هم مشخص نیست
که بیشترش هم ظاهرا از نت ایرانه تا چیزای دیگه
شما 1520 داری که با 600 تا نرم افزار هیچ لگی توش نخواهی دید “اگه حافظه ی جانبی کافی داشته باشی ”
شما دقیقا از یه گوشی چی می خوای

.
وقتی می خوام گوشی رو جواب بدم میارم دم گوشم و وصل میشه میذارم رو میز ، میره رو اسپیکر ، بر می گردونمش میکروفونو قطع می کنی ، میزنم زمین هوا میره ، دیگه چی می خوای خداوکیلی ؟
بزرگترین اشتباه شما نصب ویندوز ده بوده که در همین سایت بارها گفتند اینکارو نکنید
من وین 8.1 هشتم ، خیلی هم دلم می خواست ده نصب کنم اما صبر کردم با تصمیم عقلانی و دیدم که هشدار های این سایت و ماکرو بی جهت نیست “تجربه دیگرانی مثل شما ”
پس شما به شدت باید با خودتون و تصمیم گیری خارج از منطقون حمله کنید نه به وینفون یا ماکرو

600 برنامه روی وین 8.1
الان استور توی این ماه رمضون کمی داغون شده اوضاعش ، اون هم به عقیده من استفاده زیاد از نت در رمضان هست که امثال اضافه شده
برخی هم اعتقاد دارند فیلترینگ هوشمنده که این ربطی به ماکرو نداره
من الان فکر می کنم دیگه چطور می تونم با چیزی غیر از 1520 کار کنم
انقدر که بی دردسر و راحت ساخته شده این سیستم

قصد طرفداری از ماکرو رو نداشتم و بودن و نبودنش اصلا برام مهم نیست ، اما حق خلاف حرف های شماست
کمی صبور باشید و با تحمل برتری مطلق گوشیتون دربرابر آیفون و باقی گوشی هارو خواهید دید

محمد محسن
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

شرمنده بابت غلط های املایی
خیلی تند نوشتم

mansour
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

بگم عالیه کم گفتم

جمال
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

من ۱۵۲۰ دارم . به جرات میگم بهترین گوشییه که تا حالا داشتم است . ازش راضییم . الانم اخرین بیلد رو زدم . Insider fast . عالیه . یه توصیه برنامه هارو میتونید اول دان کنید تو PC تا با تغییر بیلد ها نیازی به دوباره دانلود نباشه تا با مشکلات لذت بخش استور مواجه نشین بعد بریزید تو گوشی برید local apps کنید هنگام نصب یه تبادل چند کیلو بایتی با سرور های ردموند میکنه بعد نصب میشه . بعدش عشق و حال و ادامه ماجرا .
ضمنا ادما چند نوعند . اونایی که ریسک پذیر و چالشید بیشتر با وین فون حال میکنند و بقیه ماجرا….
و اونایی هم که با اندروید و ios حال میکنن اونام خوبند .
Do what u want.

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

کاشکی بعضی ها این شعور رو داشته باشن که واس خاطر یه گوشی شخصیت انسان رو خدشه دار نکنن. طرف به همین راحتی میاد توهینش رو میکنه و میره.

mehrdad
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

واقعا ممنون از زحماتتون

رضا مهدویان
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

حرف دوستمون منو یاد یکی از فامیلام انداخت که رفته بود آیفون 5s خرید. بعد از 2 روز اومد همه جا گفت آیفون مضخرف ترین گوشی دنیاست چون بلوتوث در حالت عادی کار نمیکنه! خلاصه رفت پسش داد و الانم اعتقاد شدیدی داره که جاوا از آیفون بهتره!!!! جالب اینه که هیچ جوری نمیشه متقاعدش کرد.
متاسفانه بعضی از دوستان از روی ندونستن میان یه چیزی میگن.
والا من الان 830 دارم و دهن گوشی رو سرویس کردم. رم 32 گیگی که روی گوشیم دارم تا خرخره پر از بازی و برنامه ست و فقط 600 مگ جا داره! یعنی هر روز استور رو شخم میزنم و هر چیزی که خوب باشه مینصبم 😀 با این حال کوچکترین افت سرعت یا هنگی ندیدم. مدرن کمبان 5 دقیقاً مثل زمانی که 1520 داشتم اجرا میشه. بدون لگ.
در مورد استور باید بگم مشکل این چند روز به خاطر اختلال اینترنت ایرانه و ربطی به ویندوزفون نداره.

kasra
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

چرا سلفی با لومیا کمرا میگیریم ، عکسو سیاه میکنه؟

Amir
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

حداقل چند تا عکس خودت می گرفتی همرو از سایت مایکروسافت بر نمی داشتی تازه اختصاصی هم می شه!!!

  علی گلشن
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  امیر جان فقط تصاویر نمونه از برنامه برداشته شده که خیلی هم با زمانی که خودمون میگیریم تفاوتی نداره. اما متن کاملا اختصاصیه.

محمد صالح
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

واقعا دست مریضا مرسی از مقاله مفیدتون

لومیا 1520
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

سلام
ممنون از آموزشتون
من یه مشکل خیلی خیلی کوچیک دارم، اونم اینکه من اصلا لومیا کمرام کار نمیکنه چون تا الان نتونستم به لومیا دنیم آپدیت کنم.

با تشکر

  رضا مهدویان
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  بهترین راه اینه که رام گوشیتو دانلود کنی. بعد میتونی به طور مستقیم به دنیم فلش کنی.
  برای مثال اگه رام ایتالیا رو دانلود و فلش بزنی گوشیت به طور مستقیم به جدیدترین ورژن Denim فلش و آپدیت میشه. بدون هیچ دردسری

Reza
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

بسیار بسیار کاربردی بود ، ممنونم …
از این قبیل مقاله ها هر از گاهی نیازه برای سایت …
به امید مقاله های بیشتر …

اردلان
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

عالی بود عالی بود عالی بود ، واقعا ممنونم بابت این پست عالی ! همیشه دوست داشتم روش استفاده درست از lumia camera رو یاد بگیرم چون میشه گفت این تنظیمات حرفه ای یکی از مزیت های گوشی های لومیا هست!
واقعا ممنون بابت این مقاله توپ

alo0cheh
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

دست مریضاد . خیلی عالی بود.

سعید
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

با تشکر از مقاله و سایت
آقا یه سوال ، چجوری کل این تنظیمات را همزمان میاره رو صفحه دوربین ؟ برا فبلت ها این قابلیت هست یا 520 هم داره ؟؟ :)))

مهرداد
پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

اقا من میخوام مطالب این سایتا کپی کنم فقط وقتی کپی میکنم میبرم تو ورد نوشته ها میاد ولی عکسا نمیاد چیکار کنم؟؟؟؟

  alo0cheh
  پاسخ دهید یکشنبه 15 تیر 1394

  عکسارو باید دونه دوه کلیک راست کنی copy image رو بزنی اونجا پیست کنی

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام ممنون از آموز مفیدتون خیلی بهش نیاز داشتم عالی بود
یه سوالی داشتم البته مربوط به این قسمت نمیشه
برای اس ام اس فرستادن وقتی فرستاده میشه زمان و همون زمانی که هست میزنه اما وقتی پیامی برام میاد زمانی که زده میشه کلی اختلاف زمانی داره میشه راهنماییم کنید علت چی میتونه باشه ؟

محسن
پاسخ دهید سه شنبه 7 مرداد 1394

ممنون خیلی خوب بود

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 30 مرداد 1394

سلام و تشکر
لطفا نسخه PDF مقالات را برای دانلود بزارید.

  مجتبی شیرازی
  پاسخ دهید دوشنبه 17 آذر 1394

  سلام محمد جان
  کل صفحات را می توانید به شکل فایل PDF ذخیره کنید. یعنی اول گزینه پرنیت را انتخاب کنید اما گزینه save as PDF را انتخاب کنید.

رحمان
پاسخ دهید جمعه 5 دی 1394

عالی بود ممنون

Ata.H.D
پاسخ دهید پنجشنبه 19 اسفند 1394

سلام
برنامه Lumia Camera حذف شده از استور ؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,