برد اسمیت (Brad Smith)، مدیر و نماینده قانونی مایکروسافت اخیرا کتاب خود با عنوان «ابزارها و سلاح‌ها: وعده و خطر عصر دیجیتال» را منتشر کرده است که ممکن است عواقب ناخوشایندی و پیش‌بینی نشده‌ای به همراه داشته باشد. برد اسمیت که چندی پیش تحریم‌های آمریکا علیه هواوی را ناعادلانه و «غیر آمریکایی» خوانده بود اکنون از اقدام غیر اخلاقی دیگر دولت آمریکا پرده برداشته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

حال وب سایت Geekwire بخشی از کتاب را منتشر کرده است که نشان می‌دهد دولت ترامپ از مایکروسافت خواسته تا در جاسوسی به سایر کشورها به آن‌ها کمک کند. در این پارگراف آمده، “به عنوان یک شرکت آمریکایی، چرا شما به دولت در جاسوسی از مردم سایر کشورها کمک نمی‌کنید؟” برد اسمیت نیز خاطر نشان کرده است که هیچگونه بحث و معامله‌ای در مورد این موضوع را نمی‌پذیرد.

من اشاره کردم که شرکت هتل داری ترامپ به تازگی ساختمان و هتل جدیدی را در خاورمیانه و همچنین پایین خیابان پنسیلوانیا افتتاح کرده است. “آیا این هتل‌ها برای جاسوسی از افرادی که در آن اقامت دارند ساخته شده‌اند؟ چون به نظر نمی‌رسد آنچنان برای تجارت خانوادگی مفید باشند.

– برد اسمیت در پاسخ به مشاور ترامپ در اینکه چرا مایکروسافت به آن‌ها در جاسوسی از مردم کمک نمی‌کند.

کتاب برد اسمیت سرشار از چالش‌های قانونی و اخلاقی پیچیده‌ای است که شرکت‌هایی مانند مایکروسافت با آن مواجه هستند. او اشاره کرد که ترامپ اولین رئیس‌جمهوری نبود که با مایکروسافت مشکل داشته است. این کتاب شامل مواردی از اختلاف نظر بین مایکروسافت و دولت اوباما در مورد مسائلی از حریم خصوصی گرفته تا سیاست تشخیص چهره است .

چگونه دولت‌ها می‌توانند فناوریی را که بزرگ‌تر از خودشان است کنترل کنند؟ این شاید بزرگترین معضل پیش روی آینده نظارت بر فناوری باشد. اما هنگامی که سوال را مطرح کردید، بخشی از پاسخ نمایان می‌شود: دولت‌ها نیاز به همکاری مشترک بایکدیگر دارند.

– برد اسمیت

نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

155 پست
امیر سلیمی
دانشجوی مهندسی مکانیک، علاقمند به تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی، عاشق فیلم و سریال و کمیک
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , ,