دو مرد به جرم دست داشتن در نفوذ به شبکه های مایکروسافت دستگیر شدند. یکی از این دو مرد ۲۲ ساله اهل اسلیفورد و دیگری ۲۵ ساله اهل برکنل است که توسط پلیس انگلیس بازداشت شده‌اند. در ادامه این خبر با ما در وینفون همراه باشید.
اعتقاد پلیس بر این است که این دو نفر تلاش های مکرری برای نفوذ به شبکه مایکروسافت در ماه ژانویه و مارس سال جاری داشته‌اند. این دو نفر به خاطر نقض قانونی با عنوان «عدم سوء استفاده از رایانه‌های شخصی» تحت پیگرد قرار گرفته و متهم به دسترسی غیرمجاز به رایانه‌های دیگران شده‌اند. طبق اظهارات رسمی پلیس، این دو نفر بخشی از یک گروه بزرگ‌تر هستند که در حال طرح ریزی برای نفوذ سایبری به سیستم‌های غول نرم‌افزاری دنیا برای ربودن اطلاعات مشتریان بوده‌اند.

کاراگاهان واحد جرائم سازمان یافته منطقه‌ی جنوب شرقی در همکاری با واحد جرائم سایبری بین المللی، اف‌بی‌آی، یوروپل (پلیس مشترک اتحادیه اروپا) و مایکروسافت این حملات را تحت نظر گرفته و با ردیابی دستگاه‌های دخیل در این حملات، به منشا این باند پی برده‌اند.

مایکروسافت اعلام کرده است که هیچ گونه اطلاعاتی در مورد مشتریانش به سرقت نرفته است؛ اما هنوز برای این‌که بگوییم چه نوع اطلاعات دیگری به دست هکرها افتاده خیلی زود است.

تام برت، معاون اجرایی مایکروسافت و معاون شورای واحد جرایم دیجیتال در واکنش به این خبر به بی‌بی‌سی گفت:

اقدام امروز توسط مقامات امنیتی در انگلستان یک گام مهم است. امنیتِ بهتر اینترنت به توانایی شناسایی و مجرمان سایبری بستگی دارد. این نه تنها نیازمند قابلیت‌های فنی قوی؛ بلکه نیازمند تمایل به تصدیق مسائل به صورت عمومی و ارجاع آن‌ها به مراجع قانون است. هیچ شرکتی از جرایم اینترنتی مصون نیست. هیچ‌گونه اطلاعات مشتری از ما دزدیده نشده است و ما کاملاً به نرم افزار و سیستم‌های خود مطمئن هستیم. ما اقدامات جامعی را در جهت جلوگیری، شناسایی و پاسخ دادن به حملات سایبری انجام می‌دهیم. ما همچنین تیم‌های متخصصی را برای کار با مردان قانون متمرکز کرده‌ایم تا افرادی را که به ما یا مشتریان ما حمله می‌کنند شناسایی کرده و همچنین متعهد به اقدام سریع و موثر علیه مهاجمان هستیم.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

BBC

51 پست
سیّد محمّد نصری
Sickmind_01 is here, English Translation graduate and one hell of a Microsoft lover
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,