Windows Defender به تازگی پیشرفت کرده و در به‌روزرسانی آوریل 2018 ویژگی‌های جدید و پیشرفته‌ای به آن اضافه شده است. اما آیکون این آنتی ویروس در System Tray برای برخی کاربران آزار دهنده است. اگر قصد حذف آیکون این مدافع ویندوز از System Tray را دارید، در ادامه با وینفون همراه باشید.

در حالی که ما قصد نداریم در مورد هدف Windows Defender Security Center بحث کنیم، این یک برنامه همه چیز تمام است که تمام ویژگی‌های امنیتی را در ویندوز 10 دسته بندی می‌کند، همچنین دسترسی به موتور اسکن آنتی ویروس، کنترل والدین و بیشتر را فراهم می‌کند.

عرضه این آنتی ویروس با ویندوز 8.1 شروع شد و زمانی که برنامه امنیتی شخص ثالث نصب شوند، Windows Defender به طور خودکار غیرفعال می‌شود. اگر آن برنامه‌ها نصب نشده‌اند، Windows Defender به‌روزرسانی می‌شود و فایل‌‌های شما را همانند یک راه حل کاملا آنتی ویروس اسکن می‌کند.

و همانطور دیگر برنامه‌های شخص ثالث، Windows Defender Security Center یک آیکون در System Tray ویندوز قرار می‌دهد، هدف اصلی آن دسترسی آسان کاربر به رابط کاربری و ویژگی‌های آن است. اما اگر قصد مخفی کردن آیکون آن از System Tray را دارید، دو راه برای آن وجود دارد.

Windows Defender یک برنامه سیستمی محسوب می‌شود و در نتیجه نمی‌توان آیکون را به راحتی حذف کرد. خوشبختانه، روش‌های دیگری  برای حذف آن از System Tray وجود دارد برای کسانی که می‌خواهند یک System Tray تمیز و بدون موارد اضافی داشته باشند.

لطفا توجه داشته باشید که حذف آیکون سینی سیستم به این معنا نیست که Windows Defender دیگر اجرا نخواهد شد. این تنها آیکون را پنهان می‌کند و هیچ چیز دیگر نیست و تمام ویژگی‌ها هنوز هم به طور معمول کار می‌کنند.

هر دو روش شامل تغییر تنظیمات راه اندازی است، بنابراین یک حساب کاربری ادمین برای این هک کوچک مورد نیاز است. با این حال این کار را می‌توان از طریق Task Manager یا تنظیمات ویندوز انجام داد، اما هر دو نتیجه مشابهی دارند.

برای حذف از طریق تنظیمات به مسیر زیر بروید:

Settings > Apps > Startup > Windows Security notification icon

روی خاموش کردن کلیک کنید و پس از راه اندازی مجدد، نماد دیگر نباید ظاهر شود. فراموش نکنید که این Windows Defender را فعال نمی‌کند و فقط آیکون آن را مخفی می‌کند. مایکروسافت یک فرایند جداگانه را فقط برای آیکون ایجاد کرده است و مسدود کردن آن در هنگام راه اندازی به معنای آن است که دیگر در System Tray نشان داده نمی‌شود.

اگر می‌خواهید از Task Manager استفاده کنید، رویکرد تقریبا یکسان است- راست کلیک روی Task Manager، باز کردن Task Manager و سپس رفتن به برگه Startup. آیکون Windows Security را پیدا کنید، روی آن راست کلیک کنید و گزینه‌ی Disable را انتخاب کنید. باز هم، پس از راه اندازی مجدد سیستم، آیکون دیگر نباید وجود داشته باشد.

اگر به دلایلی بخواهید پس از این تغییرات آیکون را در System Tray قرار دهید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراحل را دوباره دنبال کنید، فقط این بار لازم است که این آیکون را فعال کنید.

از سوی دیگر، اگر شما نمی‌خواهید آیکون را حذف کنید، اما می‌خواهید نوتیفکشن‌های آن را قطع کنید، Windows Defender با چند تنظیم برای این مورد می‌آید. در رابط کاربری Windows Defender Security Center، روی نماد چرخ دنده تنظیمات کلیک کرده و بخش اعلان‌ها را باز کنید.

شما می‌توانید Windows Defender را برای نمایش اعلان‌ها برای فعالیت های اخیر، جستجوی نتایج، تهدیدات یافت شده، فایل‌ها یا فعالیت‌های مسدود شده پیکربندی کنید، اما در عین حال اطلاعیه‌ها برای فایروال و سیستم حفاظت از شبکه مانند دامنه خصوصی و فایروال عمومی را دریافت کنید.

در ویندوز 10 بعدی که با نام رداستون 5 شناخته می‌شود و برای پاییز برنامه ریزی شده است، انتظار می‌رود بهبودهای زیادی برای Windows Defender مشاهده کنیم.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

SOFTPEDIA

815 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,