هفته گذشته اولین گروه از برنامه‌های PWA وارد استور مایکروسافت شدند. چند روز پیش یک توسعه دهنده‌ی شخص ثالث چندین برنامه بزرگ از جمله اوبر و یوتیوب را وارد استور کرده بود. اکنون دو برنامه‌ی اوبر و یوتیوب از استور مایکروسافت حذف شده‌اند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

هر دو برنامه توسط توسعه دهنده‌ای با نام Pladoo Interactive منتشر شده‌اند بنابراین آن‌ها از پشتیبانی رسمی اوبر یا یوتیوب برخوردار نیستند. هم‌چنین به نظر نمی‌رسد این دو برنامه واقعا برنامه‌های PWA باشند هر چند آن‌ها با این نام برچسب گذاری شده‌اند. در عوض، هر دو برنامه بسته بندی وب هستند که دسترسی به سرویس‌ها را فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، برنامه‌ی یوتیوب به سادگی وب سایت را در یک پنجره با بنرهای تبلیغاتی و همه موارد دیگر بارگیری می‌کند.

در توضیحات هر برنامه‌ی Pladoo Interactive می‌گوید که هر دو بخشی از پروژه‌ی “پروژه‌ی احیای ویندوز” است که هدف آن “آوردن برنامه‌ها به ویندوز 10 موبایل با استفاده از برنامه‌های مبتنی بر PW‌A یا حتی برنامه‌های بومی است”. توسعه دهنده وعده برنامه‌های بیشتر را می دهد.

به عنوان یک راه اصلی برای دسترسی به هر سرویس، برنامه‌ها کار خود را انجام می‌دهند. هر چند بخاطر اینکه پلتفرم اج در ویندوز 10 موبایل از ویژگی‌های PWA مانند سرویس ورکرز پشتیبانی نمی‌کند، در نتیجه امکان ارائه قابلیت‌هایی مانند پوشش دادن اعلانیه‌ها از وب را نخواهد داشت. اگر شما به دنبال برنامه‌ای برای یوتیوب هستید، گزینه‌های شخص ثالث دیگری وجود دارند. با این حال، اوبر به تازگی پشتیبانی از برنامه ویندوز 10 خود را کاهش داده است، بنابراین این نسخه ممکن است یک جایگزین مناسب باشد.

اکنون این برنامه‌ها از استور مایکروسافت حذف شده‌اند.

لینک دانلود یوتیوب PWA

لینک دانلود اوبر PWA

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

831 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,