شاید دوتا از بزرگ‌ترین بازی‌های E3 2019 را بتوان Cyberpunk 2077 و Watch Dogs Legion به حساب آورد که در عین وجود شباهت‌های ظاهری و سطحی، دو دنیای کاملا متفاوت و گوناگون هستند. هر دوی این بازی‌ها عناوینی بودند که در E3 2019 با استقبال بسیار گسترده‌ای رو به رو شدند و شاید بیشتر از بازی‌های دیگر توجهات را به سمت خودشان جلب کردند. خوشبختانه در این رویداد از تاریخ عرضه هر دوی آن‌ها با خبر شدیم که اولین واکنش یکی از سازنده‌های این بازی‌ها به این موضوع را در ادامه با هم بررسی می‌کنیم. با وینفون همراه باشید.

شرکت یوبیسافت (Ubisoft) در نشست اخیر خود با سرمایه گذارها برای اعلام گزارش مالی سه ماهه اخیر خود، به جز اعلام آمار و ارقام فروش عنوان موفق The Division 2 و انتخاب آن به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۹ تا اینجا و مشخص کردن محدوده عرضه عنوان spin-off جدید این شرکت از سری Rainbow Six ملقب به Rainbow Six Quarantine و همینطور انتشار اطلاعات و جزئیات جدید از بازی Gods and Monsters از این فرصت استفاده کرد تا درمورد برخی دیگر از بازی‌های پیش روی خود نیز بیشتر صحبت کند و جزئیات بیشتری درمورد آن ‌ها در اختیار مردم قرار دهد. یکی از همین بازی‌هایی که یوبیسافت در کنفرانس مالی اخیر خود اطلاعاتی از آن در اختیار مردم قرار داد، عنوان Watch Dogs Legion بود که بی شک فعلا در حال حاضر بزرگ‌ترین بازی پیش روی آن‌ها است.

Yves Guillemot، مدیر عامل شرکت یوبیسافت، بر این عقیده اعتقاد داشت که پس از معرفی بازی Watch Dogs Legion در رویداد E3 2019، به لطف گیم پلی خلاقانه و متفاوتی که این بازی داشت، عده زیادی از بازی بازان و مردم را تحت تاثیر قرار داد تا به آن توجه بیشتری کنند. وی همچنین معتقد است که این بازی باعث شده که این سری باز هم یک بار دیگر در مرکز توجه و تمرکز مردم قرار بگیرد. با این حال این شرکت درمورد این موضوع نیز صحبت‌هایی انجام داده که بازی‌های آن‌ها که در سه ماهه آخر سال مالی جاری عرضه می‌شوند، ممکن است با رقابت سرسخت و شدیدی با هم رو به رو باشند و ممکن است از ماه ژانویه تا مارس سال آینده با چالش‌های زیادی در این مسیر مواجه شوند (خود یوبیسافت تعداد زیادی بازی مختلف برای عرضه کردن در این بازی زمانی در اختیار دارد که شامل عناوین بزرگی مثل Watch Dogs Legion, Gods and Monsters و همینطور Rainbow Six Quarantine خواهد شد).

با این حال شاید شرایط آن طور که به نظر می‌رسد هم برایشان سخت نباشد چون می‌توانست بسیار بدتر از این باشد. یکی از بازی‌هایی که یوبیسافت خوشحال است در بازه زمانی انتشار بازی‌های بزرگش یا در سه ماهه مشابه آن‌ها عرضه نمی‌شود، عنوان پیش روی استودیوی CD Project Red یعنی بازی Cyberpunk 2077 است که Frederick Duguet، مدیر ارشد امور مالی شرکت یوبیسافت، (از طریق Twinfinite) خودش اقرار می‌کند که عرضه نشدن Cyberpunk 2077 در سه ماهه مالی مشابه عرضه‌ی Watch Dogs Legion خبر خوب و خوشحال کننده‌ای برای آن‌ها بود.

جالب است که یوبیسافت چنین احساسی دارد و از حضور Cyberpunk 2077 در حوالی خود هراس دارد چون به هر حال همانطور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره کوتاهی داشتم، این دو بازی یک سری شباهت‌هایی با هم دارند که فاصله عرضه کم میان این دو می‌تواند به هر دوی آن‌ها ضربه بزرگی بزند. در حالی که قرار نیست Watch Dogs Legion به اندازه Cyberpunk 2077 داستان محور یا یک بازی کاملا نقش آفرینی (RPG) باشد اما هر دوی آن‌ها بازی‌های جهان آزادی هستند که حال و هوای سایبرپانکی و گیم‌پلی مبتنی بر سیستم دارند که به بازی‌بازان این اجازه را خواهد داد که هر طوری که دوست دارند این بازی را انجام دهند. با توجه به این که عنوان Cyberpunk 2077 چه عنوان مورد انتظاری است که سال‌های سال و برای مدتی بسیار طولانی بازی‌بازان را در حسرت و انتظار خود قرار داده، کاملا منطقی است که اکثر شرکت‌های ناشر دیگر که در این بازه قصد عرضه کردن بازی‌های بزرگ خود را دارند، احساس خطر کنند و سعی می‌کنند که تا جایی که ممکن است از آن دوری کنند و با آن دست به رقابت نزنند.

همچنین یوبیسافت در طی گزارش مالی سه ماهه گذشته خود این موضوع را نیز اعلام کرد که اکنون دیگر پلی‌استیشن ۴ پرفروش‌ترین پلتفرم آن‌ها نیست چون رایانه شخصی جایگاه آن را تصاحب کرده که از طریق لینک‌هایی که ارایه شده، می‌توانید اطلاعات بیشتری از اخبار و جزئیات گزارش مالی این شرکت در نشست اخیر آن‌ها با سرمایه گذارها به دست بیاورید.

منبع : وینفون
964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,