سال گذشته، اوبونتو در مایکروسافت استور به عنوان یک اپلیکیشن UWP موجود شد. با این اپلیکیشن، کاربران می‌توانستند در ویندوز 10 به اوبونتو دسترسی کامل داشته باشند و اجازه‌ی دسترسی به همه‌ی ابزارهای آن مانند Git و Bash را به کاربران می‌داد. حال دیگر اوبونتو 18.04 LTS در مایکروسافت استور موجود شده است. (LTS مخفف Long Term Support به معنی پشتیبانی طولانی مدت است).

اوبونتو 18.04 ماه گذشته منتشر شد و امروز در مایکروسافت استور موجود شد. برای این که کاربران از آن استفاده کنند، ابتدا باید Windows Subsystem را برای لینوکس فعال کنند و سپس به مایکروسافت استور رفته و اقدام به دانلود اپلیکیشن کنند.

تارا راج (Tara Raj) در این باره می‌گوید:

باعث خوشحالی ماست که اعلام اوبونتو 18.04 هم اکنون در مایکروسافت استور مجود است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا در مایکروسافت استور اپلیکیشن‌های اوبونتو گوناگونی وجود دارد و قرار است با آن‌ها چه کار کنیم. اپلیکیشن‌های اوبونتو که در مایکروسافت استور یافت می‌کنید همگی توسط Canonical منتشر شده‌اند. همکاری ما با Canonical در جهت انتشار این اپلیکیشن‌ها و تست کردن آن‌ها بر (WSL (Windows Subsystem for Linux است. درباره‌ی پشتیبانی طولانی مدت Canonical نیز باید بگوییم که هم اوبونتو 16.04 و 18.04 به مدت سه سال پشتیبانی خواهند شد.

مایکروسافت نیز می‌گوید که به زودی برای کاربران اجرای مستقیم لینوکس ترمینال در File Explorer را برای برای کاربران ممکن خواهد کرد، تنها با استفاده از کلیدهای Shift + کلیک راست این کار قابل انجام خواهد بود.

مایکروسافت می‌گوید که در بیلد‌های اینسایدر بعدی می‌توان Linux Shell را از درون File Explorer اجرا کرد. در منوی کانتکست گزینه‌ای به نام Open Linux shell here را اضافه کرده‌ایم، و کار کردن آن مانند استفاده از پنجره‌ی PowerShell را در یک پوشه است. همچنین این یکی از چیزهایی است که کاربران مایکروسافت به طور مکرر درخواست می‌کردند.

می‌توانید اوبونتو 18.04 LTS را از طریق این لینک از مایکروسافت استور دانلود کنید.

منبع :

MSPU

224 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,