اوبونتو

در کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ مایکروسافت اعلام کرد که سه توزیع از سیستم‌عامل لینوکس شامل اوبونتو، SUSE و فدورا برای انتشار در فروشگاه نرم‌افزاری ویندوز ۱۰ در نظر گرفته شده‌اند. در همین راستا امروز توزیع اوبونتو برای کاربران ویندوز ۱۰ در دسترس قرار گرفت. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

به لطف حضور اوبونتو در فروشگاه ویندوز ۱۰، اکنون شما قادر هستید تا محیط خط فرمان ترمینال اوبونتو را در ویندوز ۱۰ اجرا کنید و از مزایای آن بهره ببرید.

توضیحات ویندوز استور به شرح زیر است:

اوبونتو بر روی ویندوز به کاربر این اجازه را می‌دهد تا از ترمینال استفاده کند و به اجرای دستورات و خدمات آن شامل bash، ssh، git، apt و … بپردازد.

برای استفاده از این ویژگی، در وحله‌ی اول باید در قسمت “Turn Windows features on or off” گزینه‌ی “Windows Subsystem for Linux” را انتخاب کنید و [رایانه‌ی خود را یک‌بار] ریستارت کنید.

همچنین شما می‌توانید این کار را از طریق PowerShell و با دستورات زیر انجام دهید:

Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Windows-Subsystem-Linux

پس از اینکه کارهای بالا انجام شد به راحتی می‌توانید از دستورات اوبونتو در Cmd.exe استفاده کنید و یا از طریق منوی استارت به اجرای اوبونتو بپردازید.

اقدامات اخیر مایکروسافت نشان از این موضوع دارد که سیاست این شرکت نسبت به گذشته تغییر کرده است و اکنون این شرکت با آغوش باز از جامعه‌ی کاربری متن باز استقبال می‌کند. اولین قدم مایکروسافت در این راستا اضافه‌کردن زیرسیستم لینوکس به ویندوز ۱۰ بود که در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد و به کاربران این اجازه را می‌داد تا از Bash درون ویندوز استفاده کنند.

لازم به ذکر است که تنها کاربران اینسایدر که به‌روزرسانی‌های پیش‌نمایش Fall Creators را دریافت کرده‌اند می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند و کاربران عادی باید تا پائیز سال جاری منتظر بمانند تا به‌روزرسانی موردبحث به‌صورت عمومی عرضه گردد.

دیدگاه خود را درباره‌ی اقدامات اخیرا مایکروسافت در راستای استقبال از جامعه‌ی کاربران متن باز با ما در میان بگذارید.

منبع : وینفون
417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,