emojipedia-unicode-9
ایموجی ها راه صحبت‌ها و بیان احساسات را برای مردم کوتاه کرده‌اند، فقط کافی است یک ایموجی افسوس، عصبانی، ناراحت توی پیام‌های خود قرار دهید تا طرف صحبت شما، کاملاً از حال شما باخبر شود. مسئولیت نظارت و عرضه بر این شکلک‌ها بر عهده کنسرسیوم Unicode می‌باشد و حال ورژن ۹ این ایموجی ها و نسل جدید آن ها به‌صورت رسمی منتشرشده است.

 Unicode نسخه ۹ از بین ۷۵۰۰ کاراکتر جدید طراحی شده، در نسخه فعلی ۷۲ ایموجی را استانداردسازی کرده و برای استفاده در نظر گرفته است. ایموجی های جدید، بسیار جالب هستند و امکانات بیشتری در اختیار افراد قرار می‌دهند. این ایموجی ها شامل انواعی از میوه‌جات مثل آووکادو، دلقک تا حیوانات مثل گوریل و خفاش است. همچنین حالات انسانی مثل سرماخوردگی، دروغ‌گویی، افسوس نیز اضافه‌شده است.همچنین شکلک های مخصوص المپیک ریو هم در این مجموعه قرار گرفته است. این شکلک ها در نرم افزارها و سیستم عامل ها قابل دسترسی خواهد بود.
emoji
در این میان، ۱۹ شکلک نیز برای تلویزیون‌ها در نظر گرفته‌شده است. همچنین این نسخه برای زبان‌های کمتر رایج مثل Osage، Nepal Bhasa، Fulani، The Bravanese، The Warsh ofthography و Tangut نیز کاراکترهایی در نظر گرفته است که زبان‌های مناطق نپال، بومیان آمریکایی، سومالی، شما و غرب آفریقا و چینی باستان است.
اهمیت شکلک ها و ایموجی ها زمانی مشخص می شود که بدانیم، روزانه در حدود ۶ میلیارد ایموجی و تصاویر مشابه گرافیکی در فضای آنلاین رد و بدل می‌شود.
نظر شما درباره ایموجی های جدید چیست؟
منبع :

WINDOWS CENTRAL

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mir3za
پاسخ دهید چهارشنبه 1 تیر 1395

هنوز نسخه های قبلی اموجی ها به تلگرام وینفون که اضافه نشده و فقط اینسایدرهای فست میتونن از طریق کیبوردشون اونا رو استفاده کنن؛ اینا هم فک نکنم به این زودیا به تلگرام ما اضافه بشه و اگه مایکی اینا رو به کیبورد خودش اضافه کنه که کرده، نکنه بقیه استفاده میکنن و ما فقط شکل مربع میبینیم!!!

یکی
پاسخ دهید چهارشنبه 1 تیر 1395

ایموجی های ویندوز ۱۰ خیلی زشتن امیدوارم تو بروزرسانی سالگرد شکل اصلیشون باشن 😐

محسن حيدري
پاسخ دهید چهارشنبه 1 تیر 1395

کلا مایکروسافت از نظر زیبایی شناسی خیلی عقبتر از اندروید و ای او اسه،سیستم عاملی سردد و بی روح که نه تنها توسعه دهنده ها بهش توجه ای ندارن بلکه خود مایکروسافت هم ازش دل کنده،مثال بارزش کامل تر بودن سرویس های اختصاصی مایکروسافت در سایر سیستم عاملاس،در حالی که تو سیستم عامل خودش زشت ترین و پر باگ ترینه
مثلا افیس تو اپل کامل و چشم نوازهه و با هارمونیه سیستم عامل هماهنگی دتره ،تو ویندوز پر از باگه و با بقیه قسمت های سیستم از نظر طراحی هماهنگی ندتره

محسن حيدري
پاسخ دهید چهارشنبه 1 تیر 1395

بهتون اطمینان میدم مایکروسافت تا سه سال اینده مثل همبن الان داره اپدیت برا رفع باگ میده و وعده میده از بیلد بعد میترکونم،اما اما اما اگه ای او اس ١٠ مایکروسافت را نابود نکنه کارشو به شدت سخت میکنه

    kian
    پاسخ دهید چهارشنبه 1 تیر 1395

    دیگه چهارتا قابلیت کپی شده از ویندوز و اندروید که دیگه این حرفا رو نداره که

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,