origami

در دنیای غرق در تکنولوژی های امروزی، انسانیت هنوز هم در میان بسیاری از افراد و کمپانی ها جایگاه ویژه ای دارد. کمپانی مایکروسافت و بنیان گذار آن یعنی بیل گیتس همواره با اقدامات خود نشان داده اند که علاوه بر پیشرفت جوامع از دید تکنولوژی و فناوری های نوین، به پیشرفت و بهبود سطح زندگی اقشار مختلف نیز توجه دارند. 

بیماران مبتلا به بیماری های مزمن همواره با مشکلات مختلفی در زندگی خود رو به رو هستند. بیماری اوتیسم از آن دسته از بیماری هایی است که علائم خود را در سال های اول زندگی نشان می دهد و پس از آن برای سال ها به همراه بیماران مبتلا خواهد ماند. اوتیسم نوعی اختلال رشدی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیر طبیعی مشخص می شود. علائم این اختلال در سال های اول عمر بروز می کند و علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع تر از دختران است. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تأثیر می گذارد.

حدود ۸۰ درصد از افراد مبتلا به بیماری اوتیسم بیکار هستند و این در حالی است که بسیاری از آن ها به طور کامل این توانایی را دارند که مشغال مختلفی را بر عهده بگیرند، حتی برخی از آن ها مهارت های بالایی در علوم، ریاضیات و فناوری دارند. از این رو در تاریخ ۱ آوریل سال ۲۰۱۵ در روز جهانی اوتیسم، مری الن اسمیت از مایکروسافت قبل از نمایندگان ۱۹۳ کشور جهان به دفتر مرکزی سازمان ملل متحد در نیویورک قدم گذاشت تا اعلام کند که مایکروسافت قصد دارد که در یک برنامه آزمایشی تعدادی از افراد مبتلا به بیماری اوتیسم را استخدام کند.

پس از آن بود که مایکروسافت ۱۱ فرد مبتلا به بیماری اوتیسم را در بخش های مختلفی از جمله مهندسی نرم افزار، علم داده ها، خدمات به مشتریان، تیم ویندوز، اکس باکس و هالولنز استخدام کرد. حال مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که این برنامه آزمایشی به موفقیت رسیده است و مایکروسافت در ادامه قصد دارد که روند  استخدام افراد مبتلا به بیماری اوتیسم را گسترش دهد.

microsoft-autism

اگر چه همه ی انسان های به طور کامل توانایی انجام تمام کار ها را ندارند و بسیاری از افراد با بیماری های مختلفی همراه هستند که محدودیت هایی را برای آن ها ایجاد می کند، اما درون هر انسانی قدرت ها و مهارت هایی وجود دارد که با فراهم کردن زمینه های مناسب می توان این مهارت ها را به فعالیت هایی مفید و کاربردی مبدل ساخت و از توانایی های همه ی افراد به بهترین شکل ممکن بهره برد.

منبع :

MICROSOFT

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali altin
پاسخ دهید پنجشنبه 22 بهمن 1394

سلام دوستان بخشید بابت اسپم،دوستانی که لومیا ۶۴۰xl دارن تو گوشیتون ویدیو یا موزیک تبلیغی بود یا نه ؟ممنون میشم از جوابتون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,