اداره امنیت داخلی آمریکا پس از وضع قانون ممنوعیت حمل لپ تاپ و وسایل الکترونیکی از خاورمیانه به  مقصد آمریکا،اکنون خبر از لغو این قانون می دهد.

در حال حاضر این قانون برای سه شرکت بزرگ خطوط هوایی اتحاد، خطوط هوایی امارات و خطوط هوایی ترکیه توسط اداره امنیت داخلی ایالات متحده اجرا نمی شود. این محدودیت اکنون بطور کامل برای تبلت ها و کتابخوانهای الکترونیکی برداشته شده است.

خبر در حالی منتشر شده که چند روز پیش این قانون در فرودگاه بین المللی ابوظبی لغو شده بود. بنا به گزارش تک کرانچ قانون ممنوعیت حمل لپ تاپ در پروازهای شش خط هوایی مهم و بزرگ دیگر در خاورمیانه از دوبی، قطر،عربستان سعودی، کویت و اردن به مقصد آمریکا همچنان پابرجا خواهد بود. تصمیم لغو قانون برای فرودگاه ابوظبی پس از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در این فرودگاه در حالی اخذ شده که توضیحات بیشتری درخصوص تغییر در تدابیر امنیتی توسط اداره امنیت داخلی ارائه نشده است . با این حال سخنگوی این اداره در مصاحبه با آسوشیتد پرس عنوان کرده:

اقدامات امنیتی اخیر به خوبی اجرا شده و می بایست گسترش یابد.

این اداره همچنین افزوده که:

تدابیر امنیتی پیشرفته، بصورت محسوس و یا نامحسوس، شامل کنترل مسافران و وسایل الکترونیکی آنان می شود. توصیه ما به خطوط هوایی اتحاد این است که در اسرع وقت برای اجرای چنین اقداماتی دست به کار شوند چرا که تلاشهای آنان مدلی برای همه پروازهای داخلی و خارجی خواهد بود.

تا زمانی که این قانون اجرا می شود مسافرانی که از این پس قادر به استفاده از وسایل الکترونیکی جهت انجام امور کاری خود خصوصاً در پروازهای طولانی نیستند را بشدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. اجرایی شدن این قانون در امارات متحده عربی آنچنان اثری بر روی کسب و کار ایرلاین ها گذارده که خطوط هوایی امارات اعلام کرد ۲۰٪ از پروازهای خود به مقصد ایالات متحده را متأثر از این قانون از دست داده است.

در این میان اما یکی از مسافران در حرکتی جالب و تا حدی سرگرم کننده اقدام به استفاده از مایکروسافت هالولنز در طول یکی از پروازها کرد که هدف آن اگر اغراق نکرده باشیم شکست قانون ممنوعیت لغو لپ تاپ و وسایل الکترونیکی بوده است.

منبع :

MSPU

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
پوریا
پاسخ دهید شنبه 17 تیر 1396

سلام
ببخشید،دوستان کسی اطلاع داره خطای ۸۰۰۷۰۲۷۳ بخاطر چی؟موقع بروزرسانی میده این خطارو
ممنون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,