unreal-engine-4-logo-large

در این روزها Tim Sweeney یکی از موسسین Epic Games انتقادات فراوانی به سیاست های نرم افزاری مایکروسافت وارد کرده بود و حالا مایکروسافت با یک خبر، جواب انتقادات او را به نوعی داده است. اکنون توسعه دهندگان برای ساخت بازی ها در پلتفرم یونیورسال ویندوز ۱۰ ، می توانند از موتور بازی سازی Unreal Engine 4 کمپانی Epic Games استفاده کنند. با وینفون همراه باشید.

نرم افزار Unreal Engine یک موتور گرافیکی بسیار قدرتمند برای ساخت بازی‌های رایانه‌ای است که توسط Epic Games توسعه یافته است و نسخه‌های جدید از این موتور گرافیکی نیز در حال توسعه است. پشتیبانی این موتور بازی سازی از پلتفرم یونیورسال ویندوز ۱۰، خبر بسیار مسرت بخشی برای هواداران ویندوز خواهد بود و بدین ترتیب کدهای مربوط به پلتفرم یونیورسال ویندوز به این موتور بازی سازی اضافه شده است. بنابر اعلام رسمی Dave Voyles در انجمن رسمی Unreal Engine، مایکروسافت توسعه ی پلتفرم یونیورسال ویندوز را برای پشتیبانی از این موتور بازی سازی انجام داده است و کدهای منبع آن را روی GitHub که یکی از بازوان Epic Games می باشد منتشر کرده است. این کدها در تمام لایسنس های تحت قوانین و مجوزهای UE4 قابل دسترسی است و توسعه دهندگان قادر به استفاده از آن خواهند بود. این پروژه برای توسعه ی هرچه سریع تر نرم افزارهای یونیورسال توسط گروه تکنولوژی اکس باکس اجرا شده است. حال برای دسترسی به این کدها توسعه دهندگان باید در برنامه GitHub و Epic ثبت نام کنند تا بتوانند از آن ها استفاده کنند.

unreal-engine

جالب است بدانید که تیم سویینی، کسی است که رهبری توسعه موتور Unreal Engine را برعهده داشته است و این خبر زمانی رخ می دهد که Tim شدیدترین انتقادها را در چندماه اخیر نسبت به پلتفرم بسته مایکروسافت انجام داده است.

نظر شما درباره این خبر و واکنش احتمالی Tim چیست؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamid rh
پاسخ دهید چهارشنبه 5 مرداد 1395

متاسفانه برا موبایل بی خاصیته .

Daniel
پاسخ دهید چهارشنبه 5 مرداد 1395

بعد از اینوهمه مدت خبر خوشحال کننده ای بود برا من
بدرد موبایل هم میخوره
خیلی از بازی های موبایل با این موتور ساخته شده
نمونش اینفینیتی بلید ۱و۲و۳
و…

    hamid rh
    پاسخ دهید پنجشنبه 6 مرداد 1395

    خودتم خوب میدونی سیستم عامل بیخوده . هیچ کسم بازی درست درمون نمینویسه . شرکت بزرگ گیم لافت بازی میزنه ولی نمیدونم چرا رو ویندوز موبایل بازده بسیار کمتری داره . از نظر کاربران وینفون گیم لافت با مایکی مشکل داره واصلا هم تقصیر سیستم عامل نیست. وین ۱۰ موبایل با وینفون ۸.۱ از نظر ههسته مرکزی هییییچ فرقی نداره . قضیه یونیورسال هم حقه ای هست ک هیچ وقت جواب نمیده برا موبایل . محدودیت سیستم عامل ربطی ب برنامه نویس نداره . مثلا ویندوز موبایل اجازه مدیریت دانلود توسط نرم افزار سوم شخص رو نمیده . ینی چی ینی مثلا اگه وسط دانلود با برنامه ای مثه لود کیت ایرانی سیستم عامل هوس کنه ک اوت لوک رو ب روز کنه دانلود متوقف میشه ب عبارتی سرعت صفر میشه و اوت لوک ب روز میشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,