اوایل سال جاری مایکروسافت اعلام کرد که وزارت دفاع ایالات متحده بیش از چهار میلیون از رایانه های رومیزی، لپ تاپ و دیگر دستگاه های خود را به آخرین نسخه از سیستم عامل ردموندی ها یعنی ویندوز ۱۰ ارتقا خواهد داد. اکنون مشتری عمده و بزرگ دیگری برای این سیستم عامل پیدا شده است که می خواهد ۴۰۰ هزار از رایانه های خود را به نسخه‌ی اینترپرایز ویندوز ۱۰ به روز رسانی کند.

مایکروسافت در ابتدای عرضه ویندوز ۱۰، اعلام کرد که درنظر دارد تا در طی ۲-۳ سال تعداد دستگاه های مجهز به ویندوز ۱۰ را به یک میلیارد برساند، این هدف گذاری البته با توجه به ضعف بخش موبایل این شرکت قابل تحقق نخواهد بود و این شرکت مدتی بعد اعلام کرد که انتظارات خود را پایین تر از پیش‌بینی های قبلی آورده است.

با تمام تفاسیر اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه در سراسر دنیا در حال اجرای ویندوز ۱۰ هستند که البته آمار بسیار خوبی بشمار می‌رود و ویندوز ۱۰ در حقیقت بیشترین سرعت رشد تعداد کاربران را در میان تمامی نسخه های ویندوز داشته است.

مشتریان سازمانی نظیر دولت ها و شرکت های بزرگ می‌توانند جهش عمده ای را در تعداد کاربران هر سیستم عامل و یا دستگاه ایجاد کنند. پس از وزارت دفاع ایالات متحده، اکنون ویندوز ۱۰ یک مشتری سازمانی بزرگ دیگر پیدا کرده است. شرکت اکسنچر که یکی از مشتریان سازمانی بزرگ مایکروسافت بشمار می‌آید و از محصولات و خدمات این شرکت نظیر ویندوز ۱۰، آفیس ۳۶۵، وان درایو، مایکروسافت اینترپرایز موبیلیتی پلاس سکیوریتی استفاده می‌کند، عنوان داشته که برای افزایش بهره وری و به روز کردن سیستم کاری خود، در در نظر دارد تا بیش از ۴۰۰.۰۰۰ کامپیوتر پرسنل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهد. این برنامه اکنون در حال انجام است و طبق اعلامیه این شرکت، تا سال آینده فرآیند این به روز رسانی تکمیل خواهد شد.

این شرکت نرم افزاری فرآیند تطابق دهی اپلیکیشن های تجاری خود با ویندوز ۱۰ را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده بود. در ادامه با فراهم شدن بستر نرم افزاری، کار خرید کامپیوترهای جدید مجهز به ویندوز ۱۰ را از ماه آوریل سال ۲۰۱۶ آغاز کرد و در ادامه از ماه آگوست سال گذشته ارتقا کامپیوترهای مچهز به ویندوز ۷ را به ویندوز ۱۰ آغاز کرد.

اکسنچر یکی از مشتریان سازمانی کلیدی برای مایکروسافت است که دز طی سالیان اخیر همکاری بسیار نزدیکی با یکدیگر داشته اند دیروز در خبری به اطلاع شما رساندیم که این دو شرکت بر پایه فناوری Blockchain در نظر دارند تا هویت دیجیتال را برای ۱.۱ میلیارد انسانی که شناسنامه رسمی کشور خود را ندارند فراهم آورند.

استفاده گسترده از ویندوز ۱۰، توسعه نرم افزاری مشترک و دست آخر توسعه نرم افزار ابری هیبریدی مبتنی بر مایکروسافت اَژور، حکایت از پیوستگی عمیق خدمات شرکت اکسنچر با اکوسیستم مایکروسافت دارد.

منبع :

NEOWIN

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,