وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، مایکروسافت را بر سر موضوع ایمیل های خارج از خاک آمریکا به دادگاه عالی می کشد. حریم خصوصی کاربران برای مایکروسافت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این شرکت از دادن اطلاعات به دستگاه های قضایی امتناع می کند.

بحث قانونی این موضوع از آنجایی شروع شد که دولت فدرال اطلاعاتی از قاچاق احتمالی مواد مخدر خواسته بود. مجریان قانون از مایکروسافت ایمیل ها خصوصی و اطلاعات آنها که در ایرلند ذخیره شده است را خواستار شد. دادگاه در ابتدا به این نتیجه رسید که مایکرسافت موظف به دادن اطلاعات است اما در دور دوم این بحث همه چیز برعکس شد. اما اگر دولت ایالات متحده بتواند اطلاعاتی که در کشور های دیگر ذخیره شده را به دست بیاورد چه چیزی مانع دستیابی دولت های دیگر به اطلاعات ایالات متحده خواهد شد؟

اما وزارت دادگستری به این رای بسنده نکرده و برای روشن شدن موضوع به دادگاه عالی مراجعه کرده است. آنها معتقدند که این اطلاعات از داخل خاک کشور و تنها با یک کلیک قابل دسترسی است و اطلاعات به صورت عادلانه به دست دولت می رسد.

برد اسمیث در مطلبی در بلاگ خود گفته است که این حرکت وزارت دادگستری به نظر عقبگردی برای ادامه دعوی در دادگاه ها است. وزارت دادگستری باعث تعارض قانونی غیر ممکن کسب و کار ها است و باعث خدشه دار شدن امنیت، مشاغل و حقوق افراد در ایالات متحده می‌شود.

در کمتر از یک سال قانون جدید حفاظت از داده در اروپا اجرا خواهد شد. تحت این قانون، که مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی نامیده می شود، ورود اطلاعات از اروپا به آمریکا در پاسخ به مجوز تفتیش همه جانبه ایالات متحده قانونی خواهدبود.

این اولین بار نیست که مایکروسافت در دادن اطلاعات زیر سوال برده می‌شود. پیش‌تر یک کارمند مایکروسافت در ندادن این اطلاعات مجرم شناخته شده و شرکت نیز به دلیل عدم تطابق با قوانین مختلف برزیل و آمریکا جریمه شد. آقای اسمیث معتقد است که مهم نیست که کدام طرف در دادگاه عالی برنده شناخته شود، اضافه شدن این قانون جدید یک نیاز اساسی است.

منبع :

ONMSFT

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,