battery life

عمر باتری و شارژ دهی ابزار قابل حمل، صرف نظر از سیستم عامل آن ها همیشه نکته ای مهم و مورد توجه بوده و هست و با اینکه تکنولوژی امروزه توانسته بسیاری از جنبه های آن را بهبود بخشد، ولی هنوز هم به عنوان یک ملاک مهم در هنگام خرید و استفاده مورد توجه هر کاربری قرار می گیرد. این مقاله شامل مواردی ساده برای افزایش عمر باتری است. با وینفون همراه باشید.

لطفا در نظر داشته باشید که هر روز به تعداد کاربران ویندوزفون افزوده می شود، به همین جهت ممکن است برخی از کاربران عزیز به اصطلاح تازه کار باشند، به همین دلیل این مطلب را از مواردی بسیار ساده و پیش پا افتاده شروع می کنیم. بنابراین اجازه دهید از ساده ترین چیز ها مثل صفحه نمایش شروع کنیم و به تدریج به موارد مهم تر و تخصصی تر برسیم.

1. تنظیمات صفحه نمایش

display

 • روشنایی

حالت خودکار برای تنظیم روشنایی صفحه نمایش، بهترین انتخاب ممکن خواهد بود که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، باعث خواهد شد چشمتان در شرایط نوری مختلف خسته نشود، زیرا همیشه میزان روشنایی و نوری که به چشم کاربر می رسد را با توجه شرایط نوری محیط تنظیم خواهد کرد.

اما اگر شما دوست دارید که روشنایی صفحه نمایش دستگاهتان همیشه در یک حد بماند و تغییری نکند می توانید از گزینه هایی دستی استفاده کنید. ویندوزفون در منوی تنظیمات Display گزینه ای به اسم Brightness Profile دارد که توسط آن می توانید روشنایی صفحه نمایش را برای سه حالت LOW – MEDIUM – HIGH به صورت دلخواه تنظیم کنید. به این معنی که می توانید خودتان تعیین کنید که وقتی حالت LOW را انتخاب می کنید، شدت نور در چه اندازه ای باشد. به این ترتیب می توانید پروفایل روشنایی صفحه نمایش دستگاه خود را با توجه به نیاز و سلیقه و عادت خود تنظیم کنید همچنین می توانید علاوه بر انتخاب دستی میزان روشنایی، در ساعات و شرایط مختلف با سویچ بین این سه حالت، هم میزان مصرف را کنترل کنید و هم چشمانتان را دریابید. البته در نظر داشته باشید که همه گوشی های ویندوزفونی مانند لومیا 1320 و بسیاری دیگر از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند.

همچنین در منوی Display گزینه ای به نام Battery saver brightness وجود دارد که با فعال کردن آن، میزان روشنایی صفحه نمایش در هنگام فعال شدن حالت ذخیره انرژی کمتر از همیشه شده و به افزایش عمر باتری کمک می کند.

color

 • رنگ بندی

تنظیم دستی و دلخواه در همین بخش از Settings برای تعیین میزان رنگ هم وجود دارد و شما می توانید با استفاده از گزینه Color Profile میزان سردی و گرمی رنگ بندی صفحه نمایش را هم تنظیم کنید. در این مورد بهترین انتخاب حالت استاندارد است ولی شاید شما هم از سرد بودن رنگ بندی این گزینه خوشتان نیاید. بنابراین می توانید گزینه های دیگری مانند VIVID را انتخاب کنید و یا به صورت دستی میزان گرمی و سردی و اشباع رنگ بندی را تنظیم کنید و به حالت دلخواه خود برسید. ولی سعی کنید که درخشان ترین و پر رنگ ترین حالت ممکن را انتخاب نکید. زیرا ممکن است علاوه بر افزایش مصرف انرژی، صدماتی هم در دراز مدت برای صفحه نمایش به بار آورد، هر چند که احتمال آن بسیار کم است.

glance

 • ویژگی Glance

در مورد تنظیمات صفحه نمایش، جا دارد که به ویژگی گلنس هم اشاره ای بکنیم. حتما می دایند که در آپدیت آخر گلنس، می توان تصویر لاک اسکرین گوشی را در صفحه گلنس به صورت سیاه و سفید یا رنگ بندی محدود تنظیم کرد. به یاد داشته باشید که صفحه گلنس با استفاده از سنسور تشخیص نور روشن و خاموش می شود. برای مثال اگر از فیلیپ کاور استفاده می کنید، به محض باز کردن پوشش بالایی کاور، و رسیدن نور به سنسور، صفحه گلنس روشن شده و جزئیات تنظیم شده را نمایش می دهد.

در این میان اگر تصویری هم برای صفحه گلنس تنظیم کرده باشید، عملا رسالت آن را زیر سوال برده اید به ویژه که ممکن است سنسور تشخیص نور پی در پی باعث روشن شدن صفحه گلنس شود. صفحه گلنس کاربر را برای دیدن اطلاعات ساده ای مانند ساعت و تاریخ و اعلان ها، از آنلاک کردن گوشی بی نیاز می کند، حال تصور کنید که همین صفحه گلنس مصرف بیشتری نسبت به آنلاک کردن داشته باشد!

بنابراین توصیه می کنیم اگر خیلی گوشی خود را چک می کنید، گلنس (در حالت ساده) را فعال کنید تا مدام مجبور نمایش صفحه نمایش گوشی خود را روشن کرده و در نتیجه مصرف باتری را بالا ببرید، اما اگر زیاد گوشی خود را چک نمی کنید، خاموش کردن گلنس را برای کاهش مصرف انرژی، به شما توصیه می کنیم.

2. تنظیمات صوتی

audio

اگر از یک دستگاه پرچم دار و بالا رده مانند لومیا 1520 استفاده می کنید، حتما می دانید که گوشیتان مجهز به سخت افزار صوتی Dolby است. این سخت افزار که وظیفه آن تنظیم حجم و Level بندی صدای خروجی است، علیرغم عملکرد بسیار خوشایندش، تاثیراتی هر چند کوچک هم در مصرف انرژی دستگاه دارد. توصیه ما این است که اگر خیلی اهل موسیقی نیستید و از گوشی خود خیلی برای تماشای فیلم استفاده نمی کنید، سخت افزار Dolby را غیر فعال کنید.

همچنین می توانید این گزینه را هنگامی که قصد گوشش دادن به موسیقی یا تماشای فیلم دارید، روشن کرده و سپس خاموش کنید. این سخت افزار هم متاسفانه در همه گوشی ها موجود نیست و بیش تر در گوشی های بالارده و پرچم دار استفاده می شود. این سخت افزار بیشتر در گوشی های لومیا به چشم می خورد، در عوض گوشی های ویندوزفونی اچ تی سی مانند 8X از سخت افزار صوتی Beats Audio بهره می برند که البته در حالت عادی برای اسپیکر خود گوشی فعال نمی شود و برای استفاده از آن باید از هدست استفاده کرد.

3. تنظیمات Touch

touch menu

همه می دانیم که لومیا ها در تنظیمات Touch خود گزینه هایی برای افزایش حساسیت به لمس و همچنین غیر فعال کردن دوبار لمس ممتد برای آنلاک کردن و یک گزینه هم برای غیر فعال کردن ویبره مربوط به دکمه های ناوبری هستند. جالب است بدانید که هر سه این گزینه ها در مصرف انرژی دستگاه تاثیر دارند، این موضوع در آزمایشات و تجاربی که داشته ایم ثابت شده. البته مصرف انرژی این سه گزینه به اندازه ای نیست که نگران کننده باشد. با این حال می توانید بسته به عادت یا تمایل خود آن ها را تنظیم، فعال یا غیر فعال کنید.

شما می توانید حساسیت لمسی گوشی خود را از روی حالت High به Normal تغییر دهید، مطمئن باشید که تجربه و لذت کاربریتان تغییر چندانی نخواهد کرد و پس از گذشت نهایتا دو روز کاملا به آن عادت خواهید کرد. گزینه های مربوط به آنلاک کردن با دو بار لمس سریع و غیر فعال کردن لرزش دکمه های ناوبری را هم بسته به عادت خود فعال یا غیر فعال کنید. یادآوری می شود که این سه گزینه هر چند کم، ولی تاثیراتی در مصرف انرژی دستگاه دارند.

4. Location و ویژگی های مرتبط

location

اگر لوکیشن گوشیتان همیشه روشن است، کافیست برای مدتی آن را خاموش کنید تا متوجه تاثیری که این قابلیت بر مصرف انرژی دارد بشوید. کرتانا و ویژگی Hey Cortana هم که با فعال بودن لوکیشن روشن می شوند، این مصرف انرژی را بسیار بیشتر می کنند. ویژگی دیگری که از لوکیشن گوشی استفاده می کند و مصرف بسیار بالایی هم دارد Motion Data است. این ویژگی برای جمع آوری اطلاعات مربوط به حرکات و جابه جایی های کاربر استفاده می شود. این اطلاعات به اپلیکیشن های مربوط به سلامتی و تناسب اندام مانند Health & Fitness خود مایکروسافت، تحویل داده می شود و این اپلیکیشن ها با تجزیه و تحلیل این داده ها، فاکتور های مربوط به سلامتی مانند کالری و چربی سوزی را استخراج می کنند و به کاربر می گویند که چه مقدار فعالیت داشته و یا چه مقدار کالری سوزانده است. البته نه هی کرتانا و نه موشن دیتا، در همه گوشی های ویندوز فونی وجود ندارند و بیشتر در گوشی های بالارده پشتیبانی می شوند.

5. Battery Saver

battery saver

باتری سیور در گوشی های ویندوز فونی، علاوه بر این که همه اپلیکیشن ها با بررسی قابلیت اجرای آن ها در پس زمینه نشان می دهد، گزینه هایی هم برای کنترل آن ها در اختیار کاربران می گذارد. با مراجعه به باتری سیور گوشی خود می توانید میزان مصرف انرژی اپلیکیشن ها در بازه های زمانی مختلف رصد و پایش کنید.

باتری سیور دارای گزینه هایی است که توسط آن ها می توانید تعیین کنید، که حالت ذخیره انرژی چه هنگامی و برای چه اپلیکیشن هایی فعال شود. لازم است بدانید که وقتی حالت ذخیره انرژی فعال شود، فعالیت پس زمینه همه اپلیکیشن ها به جز قسمت های سیستمی متوقف می شود. برای مثال شما هنگام فعال بودن حالت ذخیره انرژی هیچ اعلانی از اپلیکیشن ها دریافت نمی کنید و مثلا اگر در واتس اپ پیامی برایتان ارسال شود، شما متوجه آن نخواهید شد و حتما باید اپلیکیشن را اجرا کنید تا پیام های جدید را مشاهده کنید.

اگر در قسمت مانیتورینگ اپلیکیشن ها باتری سیور گزینه “ُShow apps that can run in the background” را انتخاب کنید، فقط نرم افزار هایی که فعالیت پس زمینه دارند را مشاهده خواهید کرد. و اینجاست که می توانید میزان مصرف انرژی اپلیکیشن هایی که اصلا از آن ها استفاده نمی کنید را مشاهده خواهید کرد و می توانید آن ها را غیر فعال کنید.

برای مثال شاید شما هم از اپلیکیشن Finance مایکروسافت که مربوط به بورس و سهام و ارزش آن هاست، هیچ استفاده ای ندارید، اما این اپلیکیشن به سبب رسالتی که دارد، هر روز داده های جدید را از اینترنت جمع آوری می کند و علاوه بر این انرژی دستگاه را بی خودی به هدر می دهد، حتی از ترافیک اینترنت شما هم می کاهد. با تپ کردن روی این اپلیکیشن و رفتن به منوی کنترل آن در باتری سیور، می توانید تعیین کنید که فعالیت پس زمینه این اپلیکیشن فعال باشد یا خیر.

در مقابل برای اپلیکیشنی که برایتان مهم است و می خواهید حتی هنگام روشن بودن حالت ذخیره هم فعالیت پس زمینه خود را انجام دهد، می توایند با مراجعه به تنظیمات آن در باتری سیور تعیین کنید که اپلیکیشن همیشه فعالیت پس زمینه داشته باشد.

آن چه تقدیم حضورتان شد، مواردی ساده ای برای کنترل و پایش میزان مصرف انرژی دستگاه های ویندوز فونی بودند. این مطلب همان طور که گفته شد بیشتر کاربران ویندوز فونی تازه کار که تازه به جمع خانواده ی وینفون اضافه شده اند را هدف قرار داده است. این مطلب دو قسمت خواهد بود و بخش بعدی آن که شامل موارد تخصصی تر است که در روز های آینده آماده انتشار خواهد شد.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته و اندکی از مشکلات شما را در زمینه عمر باتری حل کرده باشد، اما حالا نوبت شماست تا با نظرات سازنده خود ما را همراهی کرده و بگویید که چه تجاربی در زمینه بهبود شارژ دهی گوشی های ویندوز فونی خود دارید.

 تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
610 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مصطفی
💔 18 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

ممنون از زحماتی که میکشید.
.
اگر میشه، لطف کنید و آخر تیتر و خلاصه مطلب هایی که تو صفحه اول سایت قرار میدید، هی ننویسید با وینفون همراه باشید.
خیلی تکراری و مسخرست.
در هر صورت کسی که مایل به خوندن ادامه مطلب باشه، و حتی کسی که فقط خلاصش رو میخونه، با وینفون همراهه. نیازی نیست به کسی، کاری رو گوشزد کنید که در حال انجامشه.
با سپاس

PSH
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

اقا اون تنظیمات display من نصصف بیشترش تو گوشیم (۵۲۵) نیست
اون حالت vivid ,standard ,… هیییچ کدومش میست
حتی تو نتظیمات علظت رنگ فقط دو تا بردار نتظیمات داره!!!
اابته فک کنم از گوشیم باشه مدلش پایینه ??

محمدرضا
💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

لومیا ۹۲۵ اونقد مصرفش افتضاحه ک همه این چیزای پرمصرف خاموشه ولی هنوزم مصرفش وحشتناکه

حامد
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

تو بیلد های وین 10 کمی باطری سیور فرق داره ای کاش وین 10 رو هم ذکر میکردید

رضا شیری
💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

سلام خسته نباشید ترو جون من یکی کمک کنه این مشکلمو تو 15 انجمن مختلف مطرح کردم اما جوابی نگرفتم که گره گشای مشکلم باشه
بعد از دانگرید به 8 امکان آپدیت به دینیم رو ندارم و دائم ارور 80072f8f رو میده با نت های مختلف و منطقه زمانی های کشورهای دیگه هم تست کردم نشد تعویض رام هم جواب نداد واقعا مشکل از کجاست؟

  امیر
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

  من خودم این مشکلو داشتم ، رفتم با یه مودم دیگه و اینترنتی که از یه شرکت دیگه ارائه میشد آپدیت کردم
  برا من درست شد

  محمدرضا د
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

  آقا رضا شیری عزیز این مشکل (error) بخاطر تاریخ و ساعته اما نه اون چیزی که شما فکرشو میکنید.
  اول: باید ببینی گوشی شما از اول کارخانه ای برای چه کشوری ساخته شده ( از روی کارتن گوشی میتونی بفهمی)
  دوم: باید از بخش ستینگز (تنظیمات) گوشی به بخش date + time (تاریخ و ساعت) بری و اول از همه اونو از حالت auto دربیاری یعنی off بکنی
  بعد از همون جا time zone یا منطقه زمانی رو بر روی همون کشور اصلی که روی کارتن بود تنظیم بکنی
  حالا گوشی رو خاموش و دوباره روشن کن، بعد چک کن تازیخ و زمان جدید کشور اصلی هنوز فعاله.
  حالا برو آپدیت رو چک کن. انشا.. دیگه error بالا رو نخواهی دید
  اگر درست شد خبر کن تا خوشحالمون کرده باشی.

   محمدرضا د
   💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

   اگر روش بالا جواب نداد یعنی اینکه باید اول رام اصلی گوشی رو دوباره نصب بکنی و بعد مراحل بالا رو که گفتم انجام بدی.
   معمولا برنامه ریکاوری رام اصلی گوشی رو نصب میکنه وگرنه باید از روی کارتن شماره رام اصلی رو پیدا بکنی و اوتو نصب بکنی

   شرمنده اینجا میپرسم
   💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

   کجای کارتن نوشته برا کجا ساخته شده گوشی؟
   خواهش میکنم ج بده منم دو هفتس چیزی نمیتونم دان کنم

  ممد
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

  داداش شما هنوز مشکلت حل نشده؟!!
  یادمه چند ماه پیش هم این سوالو میکردی
  تو فروم خود ماکروسافت رفتی؟

   شرمنده اینجا میپرسم
   💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

   نه چجوری بخدا اصن سر در نمیارم

Yahya
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

خیلی خوب بود ..
فقط گلنس بعد هارد ریست برای من پاک شده .

ارش
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

سلام اقا من مبخوام یک لومیا 730 بخرم به نظر شما ارزش داره ویندوز با این وضعیت ؟ یک تبلت اندرویدیم دارم خودم

ارش
💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

برای برنامهای اجتماعی خوبه زیاد اهل بازی نیستما؟

a.m.i.r.e.s
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

برا من تمام چیزخایی که بالا گفتین روشنه و خداروشکر باتری هم اصلا زود تموم نمی کنم.لومیا ۱۵۲۰ باتری فوق العاده ای داره

reza
💔 6 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

اقا خواوکیلی دیگه دارم نابود میشم این کلش اف کلنز پس کی میاد

  Yahya
  💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

  کلش که دیگه خیلی خز شده .. هنوز هم بازی میکنن اینو ؟

   mohamad
   💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

   Raid of dino این بازیو دانلود کن،،هیچ فرقی با کلش نداره
   واقعا بازی توپیه

amir
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

آقا برای رفع این که پس از چرخ دنده ها علامت ((غمگین)) میاد باید چه کرد؟؟؟

  مصطفی
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

  با دکمه های دستگاه هارد ریست کن، نشد فلش کن.
  منم همین مشکلو داشتم.

amir
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

دانگرید کنم چی

  مصطفی
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

  چجوری دانگرید کنی؟ فلش کردن یعنی رام رو دستی روی گوشی ریختن. حالا شما هر نسخه ای که داری و میتونی بریز.
  دانگرید یعنی برگشتن به ورژن قبلی.

sama
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

من لومیا ۵۳۰ دو سیم دارم و گزینه حساسیت تاچ رو ندارم فقط گزینه ویبره گزین های تسک بار رو داره

محمود دهقان
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

یکی از موارد مهمی باعث میشه باطری زیاد مصرف بشه تو قسمت تنظیمات سیم کارت ، انتخاب شبکه هستش
در حالت اتوماتیک مصرف باطری بیشتره و در حالت انتخاب شبکه به صورت دستی مصرف باطری خیلی کم میشه

و مورد دیگه اینکه روشن بودن push notification تو برنا مه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ، تلگرام ، وایبر و …. هستش که باعث میشه وقتی از برنامه استفاده هم نمیکنید باطری رو زیاد مصرف بکنه

تنظیم نور صفحه نمایش در حالت نصف حالت عادی هم تاثیر خیلی زیادی تو مصرف باطری داره

شاهین
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

باتری فقط ۱۵۲۰،شییییییییره ماشالا.

hossein
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

سلام میگم استور درست شده یانه ؟؟اخه یکی از دوستام استورش خراب بود ولی حالا درست شده ولی من هر کاری کردم نشد هنوزم باید اپراتورتو عوض کنی و یا از وی پی ان استفاده کنی،،واقعااگه درست نشه واقعا اعصاب خورد کنه ،،میگم نمیشه یکی با بخش مدیریت ایرانسل در تماس بشه ببینه مشکل از کجاست ؟؟اخه فقط ایرانسل با استور مشکل داره

  مصطفی
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

  نه بابا، من با وایمکس مبین نت، اینترنت مخابرات و سیم کارت ایرانسل، هر سه مشکل دارم

سینا
💔 1 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

لومیا525بهتره یاهواوی جی610؟

محمدرضا
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

وقتی از نت سیمکارت استفاده نمیکنیم اگه بجای حالت ۳جی ، تنظیمات سیمکارت رو روی حالت ۲جی بزاریم ، مصرف باتری کمتر میشه ؟ یا تاثیری نداره و این گزینه فقط مال زمانیه ک از اینترنت استفاده میکنیم و ب شبکه بدون اینترنت کاری نداره ؟؟

tarassaco
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

اقا من ایکس ال640 دارم چرا نمیشه پس رو گلنس تصویر گذاشت؟ میشه ببینید این قابلیتو دارین شما؟ اپدیت دومو دارم 8.1

morteza
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴

استور فقط با نت همراه اول جواب میده
مسخرس مسخرههه!!!!!

mohsen
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

دوستان خیلی از این قسمتا توی گوشیم نیست
۵۳۵ دارم
راهنمایی کنین دمتون گرم

mehdi
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

گوشی خریدیم که ازش استفاده کنیم و لذت ببریم نه اینکه همه چیزو غیر فعال کنیم و روزی ۳ بار شارژ کنیم! بین گوشیای ویندوزی فقط ۱۳۲۰ و ۱۵۲۰ باطری های قوی ای دارن! من ۱۰۲۰ دارم افتضاحه! واسه همین چند روز دیگه Sony Z3 میگیرم! -_____-

alo0cheh
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

عالی عالی عالی
عاشق پستهای اختصاصی هستم

محمد
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

سلام دوستان

یکی دوتا سوال بی ربط به موضوع دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید

۱ – نرم افزار سایت ( وینفون ) واسه شما هم کرش میکنه و میافته بیرون؟

۲ – آیا نرم افزاری واسه ویندوزفون وجود داره که بشه به پیامک رو زمانبندی کرد که ارسال بشه؟
مثلا تنظیم کنیم که ساعت ۵ صبح یه پیامک به یکی از مخاطبهام یا شماره ای که براش در نظر میگیرم ارسال کنه؟

ممنون ‎:)‎

Sarah
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴

یه سوال نامرتبط و شاید مسخره . من 1320 دارم گوشیم پایین رده محسوب میشه یا بالارده ؟

bahram
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴

سلام چرا دانلود از استور این قدر سخته دو سه روز طول میکشه تا ی برنامه دانلود شه لطفا جواب بدید

علیرضا
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴

سلام. وشی من لومیا ۶۴۰ XL هست.ولی Hey Cortana ندارم.این طبیعیه؟چجوری میتونم بازش کنم؟

Amirhosein mosharraf
💔 1 پاسخ دهید جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴

salam man lumia 930 daram galance screen nadare .mishe begid moshkelesh kojas? hal mishe ?

  Yasuo
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  نه دوست عزیز این موضوع سخت افزاریه مثل قضیه NFC یا فلش گوشی…

Static-x
💔 4 پاسخ دهید شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴

سلام خدمت همه دوستان.بعضی از دوستان خیلی شاکیند.از همه چی شاکیند.دوستی که از باطربه ۹۲۵ شاکیه،دوست من منم ۹۲۵ دارم اگه وبگردی کنم روزی ۱بار شارژ میخواد.در غیر این صورت ۲ روز یکبار.چون فایلای پی دی اف دارم زیاد مطالعه میکنم پس نگو استفاده نمیکنی.یا باطریه شما مشکل داره یا تنظیماتش درست نیست یا استفادت بیش از حده متوجه نیستی.تنظیمات گلانس و لمس گوشیم مربوط به سخت افزاره و چیپست که تو گوشیای پایین رده پشتیبانی نمیشه و سخت افزار پشتیبانی نمیکنه.تو تنظیمات باطری سیور میتونید فعالیت اکثر برنامه هارو محدود کنید.تنظیمات سیم کارتم خیلی موثره.در کل اگه بازم مصرف باطریتون زیاده یا مشکل از شارژر یا باطری یا مصرف خودتونه که خیلی بهش توجه نمیکنید و یا خیلی حساسید

صادق
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴

ههههه شما چرا با استور اینقدر درگیرید من که اصلا مشکل ندارم اینترنتمم مخابراته…Lumia 520

  ++
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴

  یه سوال میشه یکی ب من بگه این عکسی که اسلاید شو نشون میده برای استفاده باطری کدوم مدل نوکیاس؟؟شرمنده من خیلی ۰ هستم تو ویندوزفون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام