حملات مختلف باج افزار Wanna Cry به نهادهای مختلف کشورها در طی هفته های پیشین، باعث انتقادات گسترده ای نسبت به مایکروسافت شد و منتقدین به سستی این شرکت در انتشار بسته امنیتی برای ورژن های مختلف ویندوز اعتراض داشتند. اما به نظر می رسد این حمله چندان در محبوبیت و مقبولیت این شرکت تاثیری نداشته است. با وینفون همراه باشید.

بر اساس آخرین نظر سنجی Morning Consult حملات اخیر این باج افزار و درگیری بیش از ۲۰۰ هزار سیستم ویندوزی قدیمی (که سیستم عامل ویندوز ۷ و اکس پی داشته اند)، به محبوبیت این شرکت خدشه ی چندانی وارد نکرده است. این نظرسنجی که از بین ۲۱۴۸ فرد و بعد از حمله باج افزار وانا کرای انجام شده است، ۸۳% مایکروسافت را همچنان یک برند مطلوب و مورد علاقه دانسته اند.

۵۷ درصد کاربران، نسبت به خرید محصولات مایکروسافت در آینده نگران هستند اما از آن طرف ۲۲ درصد افراد نگرانی زیادی نسبت به آلوده شدن ندارند و ۸ درصد نیز اصلا نگرانی ندارند.

خبر خوب برای ردموندی ها این است که ۳۹ درصد مشارکت کنندگان برای خرید محصولات مایکروسافت برنامه ریزی کرده اند و ۲۵ درصد نیز انتخاب دومشان محصولات این شرکت قرار داده اند.  ۹ درصد افراد نیز تمایل بسیار کمی به خرید محصولی از این شرکت نداشته اند.

این مرکز نظر خواهی اعلام کرده است که این حملات با توجه به قدرت زیاد برند مایکروسافت صدمه ی زیادی به آن ها وارد نکرده است و این درحالی است که یاهو بعد از افشای انتشار اطلاعات کاربران، ۱۰ درصد از محبوبیتش کم شد.

منبع :

SOFTPEDIA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,